ulei de ricin

un sfat si mai bun, in loc de ceaiul de urzici incercati unu' din coji verzi de nuci
pik_nik
Postat pe 15 Ianuarie 2010 01:04
O alta noutate in materie de uleiuri este ULEIUL DE ARGAN, bun la toate: fata, corp, scalp.
Nirvana
Postat pe 15 Ianuarie 2010 15:26
cat de des iti faci masca, nu iti ingrasa parul
garbo085927
Postat pe 17 Ianuarie 2010 10:45
o data la 2 saptamani ,cam asa se face.In cazutl in care ai parul gras ,poti sa iti faci si o data p luna.Zicea cineva mai sus ,de ceai de nuci verzi,io stiu k schimba nuanta parului in roscat,io asa stiu...
garbo093541
Postat pe 17 Ianuarie 2010 15:09
eu am luat o solutie pentru prevenirea caderii parului, ce contine petrol, ulei de ricin, si vit a si e
se numeste lotiune regeneranta cu petroleum, de la gerovital plant(farmec)
roxanici
Postat pe 18 Ianuarie 2010 16:19

Ofer consultanta in tarot, in gypsy cart si astrologie sfaturii, ritualurii, pentru mai multe detail ma puteti vizita si pe site http://atlas-mfe.cabanova.com/. Pentru o programare se poate si la adresa de email little_angel1151@yahoo.com sau adaugandu-ma in lista de mess little_angel1151
little_angel1151
Postat pe 4 Februarie 2010 09:40
In cazul in care pui uleiul de ricin in combinatie cu galbenus de ou (care hidrateaza dar si degreseaza), nu se ingrasa parul. Eu mai pun si ulei de masline si miere. Folosesc masca la interval de 2-3 saptamani si e ok.
Lorena02
Postat pe 4 Februarie 2010 13:03
Puteti folosi orice ulei vegetal cu proprietati de hranire si revigorare: uleiul de masline, uleiul de cocos, de migdale dulci, de nuci de macadamia sau de avocado. Turnati putin ulei in palme si aplicati pe parul uscat si pe scalp, inainte de spalare. Lasati sa actioneze 10 minute sau 2 ore, cat doriti sau cat aveti timp, apoi spalati-va parul in mod normal cu sampon si nu uitati sa clatiti foarte bine. Uleiul de masline, de exemplu, este potrivit parului foarte uscat, tocmai pentru ca este mai gras si se indeparteaza destul de greu prin spalare, ramanand pe fir si hranindu-l mai mult timp. Dar nu este o idee buna pentru parul gras, care nu are nevoie de asemenea surplus. Ca sa favorizati absorbtia nutrientilor din ulei de catre par si scalp, inveliti capul cu un prosop umezit cu apa calda.

Pentru un plus de fantezie si aromoterapie, adaugati 1-2 picaturi de ulei esential in uleiul folosit. Atentie sa turnati intai uleiul intr-un recipient sau capac, dupa care adaugati uleiul esential si abia apoi aplicati pe par si scalp.

Acest tratament poate fi aplicat o data pe saptamana sau de cateva ori pe luna, in functie de cum aveti timp.

Mariana Mailat
www.slabeste.bizoo.ro
anayram
Postat pe 5 Februarie 2010 13:12
De la: sophia, la data 2010-01-05 14:54:33 DA, DUPA CATE STIU EU ULEIUL DE RICIN IMPREUNA CU VITAMINA A -FIOLE SI CU GALBENUS DE OU PROASPAT SE FOLOSESTE CA MASCA PT PAR.... VOI CE STITI?

Da foarte adevarat , iar intern uleiul de ricin se intrebuinteaza in caz de constipatii .
Sophia53
Postat pe 9 Februarie 2010 10:56
uLEIUL DE RICIN PENTRU UZ INTERN ESTE PURIFICAT DE TOXINE,DAR E LA FEL DE BUN.
daniilia
Postat pe 23 Februarie 2010 08:37
mai,iodul din cojile verzi de nuci,usuca parul!!!da culoare frumoasa,reflexe spre roscat,insa.
daniilia
Postat pe 23 Februarie 2010 08:38
si eu folosesc uleiul de ricin in combinatzie cu uleiul de masline extravirgin si galbenus de ou. peste noapte din bruneta am devenit blonda.si va datzi si voi seama.....parul ars aratand k o matura...si se rupea continuu....masca a fost super.....chiar mi s-a regenerat parul....si nu mai arata ingrozitor.....folositzi-l linistite....nu avetzi decat de castigat
roxyanna
Postat pe 24 Februarie 2010 02:10
De la: roxanici, la data 2010-01-18 16:19:16eu am luat o solutie pentru prevenirea caderii parului, ce contine petrol, ulei de ricin, si vit a si e
se numeste lotiune regeneranta cu petroleum, de la gerovital plant(farmec)

solutia este buna.trebuie folosita cat mai des.la mine a dat rezultate.e mult mai bine daca ai putea sa-ti prepari solutia acasa cu ulei de ricin,petrol si rom.este mult mai buna.pacat ca nu se mai gaseste petrol
leyla22
Postat pe 28 Martie 2010 18:33
am folosit ulei de ricin foarte mult timp. ba chiar am folosit uleiul ptr regenerarea genelor. la timpul respectiv le aveam ffff distruse din cauza rimelurilor de proasta calitate. am spalat un tub de rimel si am introdus in el ulei de ricin. seara dupa demachiere imi dadeam genele cu ulei de ricin cu ajutorul periutei de la tubul de rimel. efectul a fost super. il recomand tuturor celor ce au probleme de genul asta. poti chiar da si sprancenele.
zuza_scumpa
Postat pe 2 Aprilie 2010 15:26
intradevar uleiul de ricin este f.f. bun
acum cativa ani am fost f.stresata si pe langa unele probleme de sanatate mi-a cazut si parul in doua locuri,de marimea unei monede de 5 lei vechi.bineinteles ca m-am speriat,dar o coafeza mi-a dat o reteta pt masca de par pe baza de ulei de riin si a functionat f.eficace in doar 2 saptamani mi-sa regenerat parul.
EU ACUM AM PT VOI UN ALT REMEDIU CARE BINEANTELES L-AM FOLOSIT SI EU SI ESTE FOARTE EFICIENT,F.IEFTN SI SE VAD REZULTTELE DOAR IN 2-3 SAPTAMANI.
SE GASESTE FARMACII,SE NUMESTE''PETROLEUM'' DE LA GEROVITAL PLANT
LOTIUNE REGENERANTA CU PETROLEUM (VITAMINA A,E SI ULEI DE RICIN)
COSTA IN JUR DE 12-13,00 RON
ATENTIE MIROASE PUTIN URIT ,ESTE BINE SA VA DATI CU EA SEARA SI A DOUA ZI SA VA SPALATI ARE EFECT MAI BUN
SUCCES
merry2003
Postat pe 7 Aprilie 2010 09:55
fetelor, am citit topicul asta din scoarta in scoarta, dar am o nelamurire. eu mi-am luat ulei de ricin pt ca am auzit ca ajuta la cresterea mai rapida si mai sanatoasa a parului (si a genelor, sprancenelor, unghiilor etc).
DAR

Problema mea e ca parul mi se ingrasa destul de des. in mod normal il spal o data la 2 zile. cam cat de des sa-mi aplic masca asta cu galbenus de ou si ulei de ricin? e ok o data pe saptamana? daca o fac de 2 ori pe sapt, creste mai repede parul ?!?
bb_girl
Postat pe 23 Iunie 2010 00:10
am shi eu o intrebare...eu am parul gras ..adik trebuie sa ma spal o data km l 2 zile...shi totusi ar fi bn sa folosesc masca de par cu ulei de ricin shi restul...?
...dak aveti o alta recomandare sau propunere de masti ptr par gras...mi-ati fi de mare ajutor...shi m-ar interesa vreo masca de par ptr volum..dak stiti cv sigur k da rezultate...:D
deea_7591
Postat pe 3 August 2010 14:05
io propus ca te vocsesti blonda!
zambila
Postat pe 3 August 2010 14:07
De la: zambila, la data 2010-08-03 14:07:40io propus ca te vocsesti blonda!


sh la ce ii foloseste:))isi distruge paru
blondina_X
Postat pe 3 August 2010 14:18
vezi ce zice blondina?
tot mai buna e varianta mea:chiala nenica!
dancris
Postat pe 3 August 2010 14:20
eu de exemplu folosesc uleiu de ricin si este foarte bun nu mai am paru uscat dar l-am combinat cu placenta...mai umpic si nu mai am paru ars...deci in concluzie uleiu estie foarte bun...sh app tundete tu cheala sub limba
blondina_X
Postat pe 3 August 2010 14:27
blondinoo,mucles ca nu vorbeam cu tine!
dancris
Postat pe 3 August 2010 14:32
nai sa vezi
blondina_X
Postat pe 3 August 2010 14:34
n-ai*
dancris
Postat pe 3 August 2010 14:36
De la: dancris, la data 2010-08-03 14:36:46n-ai*


vezi k poate pici in sant ,asa k mai bn abtinete
blondina_X
Postat pe 3 August 2010 14:43
zici k ai luat bacu'?
dancris
Postat pe 3 August 2010 14:46
De la: dancris, la data 2010-08-03 14:46:27zici k ai luat bacu'?


si am intrat la ce am vrut eu:X:X:X
blondina_X
Postat pe 3 August 2010 14:52
fetelor si eu am folosit ulei de ricin pe unghii si nu vad nici o schimbare,unghiile arata la fel de exfoliate,imi cresc,ajung la o marime si apoi se exfolieaza si se rup...si folosesc ulei de ricin de aproape 2luni ....asta la indicatia unui medic...ce sa mai cred acum?
issa
Postat pe 6 Septembrie 2010 18:28
De la: issa, la data 2010-09-06 18:28:16fetelor si eu am folosit ulei de ricin pe unghii si nu vad nici o schimbare,unghiile arata la fel de exfoliate,imi cresc,ajung la o marime si apoi se exfolieaza si se rup...si folosesc ulei de ricin de aproape 2luni ....asta la indicatia unui medic...ce sa mai cred acum?
.....pt unghii foloseste ulei de masline....incalzestel un pic si tine mainile in el..este bun si pt piele...uleiul de ricin ajuta doar la par..sprancene,gene!
marea77
Postat pe 6 Septembrie 2010 18:49
hey fetelor.referitor la intrebarea ta daca nu ai rabdare 6 luni pentru a vedeea rezultatele cu uleiul de ricin iti recomand un balsam de la nanogen e super bun, si eu aveam aceeasi prb ca si tine ,sunt o persoana care nu are rabdare sa astepte jumatate de an pentru a vedea un rezultat.daca vrei sa te ajut cu mai multe detalii iti las id-ul meu stefy21stefy@yahoo.com
garbo_stefy
Postat pe 10 Septembrie 2010 12:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despre Facultatea de Administrare a Afacerilor +altele 2 De la: garbo_469551 17 Iunie 2017 13:37
Un Liceu Sportiv ?!?!?!!?! 1 De la: anndrreead_sexygirl 13 Ianuarie 2010 22:19
produse nu skin 4 De la: eu_geminy 14 Noiembrie 2010 11:42
AROMA DIFUZOARE SI ULERIUI ESENTIALE NATURALE 100% 1 De la: garbo_408854 22 Ianuarie 2015 12:37
acnee 34 De la: garbo_390000 18 Noiembrie 2013 12:11
Setari Cookie-uri