ulei de ricin

te va ajuta, dar trebuie multa rabdare si nu se intimpla peste noapte ci in timp
Ciresica
Postat pe 11 Februarie 2011 20:40
deci sunt bune si vitaminele sa le iau? ca ma gandeam daca nu sunt exact cele care ajuta la cresterea parului...pai oricum continuam sa folosesc uleiul de ricin:D si am auzit si de un sampon antiseboreic de la favisan este bun? Ca tre' sa mi iau si sampon:D
iepflori
Postat pe 11 Februarie 2011 20:48
Vitaminele sunt bune oricum pentru tine. Iar de sampon am mai zis, nu are importanta. Cel putin nu cred sa aiba vreo importanta.Maseaza-ti pielea capului o data pe saptamina cu ulei de ricin, stai unsa pentru o noapte si spala-te a doua zi . In timp ai sa vezi rezultatele.
Ciresica
Postat pe 11 Februarie 2011 20:51
ok,multumesc
iepflori
Postat pe 12 Februarie 2011 08:28
buna din nou:D diseara am timp sa'mi dau cu ulei de ricin p par si sa il las toata noaptea...eu pana acum doar ziua imi dadeam...as vrea sa stiu daca trebuie sa imi acopar cu ceva parul toata noaptea sau sa pun ceva pe perna sa nu o umplu de ulei;))? multumesc din nou
iepflori
Postat pe 19 Februarie 2011 14:04
Da Flori, binenteles ca e bine sa-ti acoperi capul sau macar perna. E ulei totusi.
Ciresica
Postat pe 19 Februarie 2011 23:11
Pentru accelerarea circulatiei sanguine, deci si pentru "accelerarea cresterii parului" - masca pe baza de usturoi :
-usturoi, ulei de ricin, zeama de lamaie; toate astea se omogenizeaza pana se obtine o pasta; cu acest amestec se maseaza pielea capului o ora inainte de spalare; se aplica o data sau de doua ori pe luna


masca pt par facuta din: ulei ricin, 1-2 galbenusuri, 1- 2 fiole vitamina A uleioasa, suc de la lamaie si eventual si niste ulei de masline; se aplica o jumatate de ora inainte de spalarea pe cap; se clateste parul cu apa calduta (apa prea fierbinte poate transforma oul din par in omleta )

impotriva matretii
- cu ceai de cimbru, foarte concentrat se frictioneaza pielea capului
Blue_M
Postat pe 27 Februarie 2011 23:45
nu..chiar nu am lasat loc de ironii in mesajul anterior..poate nu m'am exprimat bine..personal nu vad de ce un ulei poate afecta parul..comparativ cu vopseaua de par..ca sa dau un exemplu..cam asta vroiam sa spun..
am sesizat de ceva timp ca mi s'a rarit parul in zona bretonului si vreau sa incerc kitul de tratament pentru regenerarea parului de la Gerovital..a folosit cineva??
nicolici___
Postat pe 28 Februarie 2011 15:44
Uleiul de ricin are foarte multe aplicatii. Datorita continutului ridicat de acizi grasi nesaturati el poate fi folosit pentru indepartarea ridurilor, ameliorarea pielii dupa ce ai stat mult la soare, acnee, iritatii ale pielii, artrita pentru uz extern iar pentru uz intern in caz de constipatii, creste imunitatea organismului. Deasemenea ajuta la vindecarea de herpes, pecingine etc.
Ciresica
Postat pe 3 Martie 2011 07:45
buna sunt un baiat si am nevoie de un sfat pentru cresterea parului acum il am cam de 7 cm si as vrea sami cresca ca a lui justin bieber nu am mai efectuat nici un tratament despre care vorbiti voi dar totusi as vrea sami cresca foarte rapid . Daca utilizes uleiul de racin odata la 2 zile as avea probleme cu parul ?????????
garbo198093
Postat pe 25 Martie 2011 10:11
eiiii uite unul care vrea sa-i creasca parul
tusi_Oli
Postat pe 25 Martie 2011 10:43
Uleiul de ricin se foloseste atit intern cit si extern.Folosit intern nu trebuie sa se depaseasca doza de 30ml ptr. ca devine toxic si iritant.Extern se foloseste pe zonele pe care doriti sa va creasca parul sub forma de masca in amestec cu galbenus de ou,miere de albine,pelin,gaz,usturoi....Atentie insa ca produce o ingrasare a parului,dupa spalare clatiti cu apa cu otet sau cu zeama de lamiie.Se foloseste cu succes pentru regenerarea genelor si a sprincenelor.
Concomitent cu tratamentul extern luati zilnic 2 tablete din produsul Par, piel,unghii-un produs care accelereaza cresterea parului si regenerarea unghiilor (bogat in biotina)=pentru relatii suplimentare ma puteti contacta pe carmennanu84@gmail.com
garbo197910
Postat pe 27 Martie 2011 22:51
si daca pisez pastilele si le amestec cu restul compozitiei....oare are efect?
garbo216181
Postat pe 1 August 2011 13:54
pastilele sunt de uz intern, se inghit nu se folosesc pisate .
garbo197910
Postat pe 1 August 2011 22:48
Daca nu sti nu vorbi ;) este foarte bun si pt uz intern.
Alina_Elenna_1
Postat pe 31 Mai 2015 15:55
Alino , tu cu cine te certi dupa 4 ani ?
Rotty
Postat pe 1 Iunie 2015 05:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ulei de ricin 106 De la: gssp 1 Iunie 2015 05:30
WWW.FOREVERLIVIG.COM 1 De la: nela_kidz 12 Ianuarie 2011 19:44
buna 2 De la: tutankhamon 15 Ianuarie 2010 23:36
Urma arsura 3 De la: Bodea_Iana_1 6 Iulie 2015 20:13
lotiunea regeneranta pt par 11 De la: georgytoto 29 Ianuarie 2019 15:53
Setari Cookie-uri