atuuriile unei femei

oana, eu cred ca pur si simplu discutia a derapat...

asta e un forum cu mult simt al umorului, sa stii...
wife_de_zmeu
Postat pe 24 Iunie 2009 22:28
mai fatuca enervata si agramata....noi toti, la inceput, cand am intrat, am fost calmi....eu, personal, am intrat pe shestache, nu am deranjat pe nimeni cu commenturi rautacioase si nici nu am luat peste picior pe nimeni......am citit ce scrie fiecare, am inceput cu cate un topic si, pe rand, m-am adaptat celor de aici...ca, ulterior, au mai fost si dicutii contradictorii, da...sunt inevitabile, ca nu suntem facuti de-o mama....dar vad ca tu vrei sa te impui in forta.....nu vei reusi....vei posta in draci si vei ajunge la minunata performanta sa nu-ti raspunda nici unul dintre veteranii de aici...de aia te-am si trimis sa mai citesti din topice.....sa ne inveti stilul la fiecare si sa nu mai aberezi aiurea....
tutankhamon
Postat pe 24 Iunie 2009 22:31
Nu stiu ce intelegi prin golaneala, Kira. Daca pt simplu fapt ca incerc sa ma "apar" singura tu asta intelegi...
Emilia_Oana
Postat pe 24 Iunie 2009 22:34
O sa incerc sa ma adaptez, wife...
Emilia_Oana
Postat pe 24 Iunie 2009 22:35
oana, nu e vorba de adaptat...doar de putina intelegere...zambilu' are un stil unic, kyra la fel, iaso e o mare inteleapta, tuta e simpatica, eu sunt acida...si exemplele pot continua

nu trebuie sa ia cineva o gluma ca pe un atac la persoana

asta vroiam eu sa zic, dar deja mi-e teama ca voi fii iar inteleasa gresit
wife_de_zmeu
Postat pe 24 Iunie 2009 22:38
maniera in care faci un lucru, in cazul de fata apararea (desi nu te-a atacat nimeni) este la fel de important ca lucrul insusi.
Recte maniera de adresare.
Dar eleganta se capata in timp, daca se capata..

kyra
Postat pe 24 Iunie 2009 22:41
Daca eram intr-adevar asa cum m-au catalogat unii dintre voi ("fatuca enervanta agramata" , "obraznica", ca am ca atu "golaneala", etc),cred ca as fi venit si eu cu cuvinte de genul; asta la adresa voastra..NU am primit asa calificative toata viata, cate am strans acum intr-o ora, doua...
Emilia_Oana
Postat pe 24 Iunie 2009 22:42
Daca mai stai pe aici, o sa te obisnuiesti. Asta e trendu'...
sora_ilsi
Postat pe 24 Iunie 2009 22:44
o seara frumoasa, draga mea..
kyra
Postat pe 24 Iunie 2009 22:44
Oricum, o sa tin cont de cuvintele lui wife, de "definitiile" facute. Cu siguranta o sa-mi folooseasca.Si ca sa va demonstrez ca nu-s deloc asa cum m-ati catalogat, o sa am nevoie de ceva timp...
Emilia_Oana
Postat pe 24 Iunie 2009 22:44
de ce am eu impresia ca era mai bine daca taceam ?
wife_de_zmeu
Postat pe 24 Iunie 2009 22:46
ioi..dar va certati de juma de zi aici...si se pare ca nu terminati!!

astea-s atuurile unei femei? incapatanarea? atacurile la persoana, eventual sub centura?

hai cu impacarea!!!
superbus
Postat pe 24 Iunie 2009 22:48
Mda, din pacate, spre deliciul barbatilor, pana acum doar partile negative au iesit la iveala din marea noastra majoritate...
Emilia_Oana
Postat pe 24 Iunie 2009 22:56
De la: Emilia_Oana, la data 2009-06-24 22:56:26Mda, din pacate, spre deliciul barbatilor, pana acum doar partile negative au iesit la iveala din marea noastra majoritate...


nu e prea delicios....doar daca iesea o paruiala..la propriu !! asa o mica cearta... e prea putin!!! dar nu e frumoss...
superbus
Postat pe 24 Iunie 2009 22:59
Stiu...tocmai de aia ma retrag , ca e mai bine...DEOCAMDATA ! Somn usor pt cine e curioa de urarea mea!
Emilia_Oana
Postat pe 24 Iunie 2009 23:06
noapte buna...si o noua zi..fara conflicte...
superbus
Postat pe 24 Iunie 2009 23:19
De la: zhr, la data 2009-06-03 16:57:19Faptul ca suntem femei este un atu.



yeap!...


si barza aduce copii, si nu, nu e adevarat ca bebelusii sunt facuti in palma si carati de o musca...
Thor
Postat pe 26 Iunie 2009 13:12
vidar si eu care credem ca m-am jucat cu plastelina pana s-antarit si hopp asa au iesit cophilutzi
rizzibizzi
Postat pe 26 Iunie 2009 13:15
De la: gianiblue, la data 2009-06-03 19:00:43eu va pot spune ce sigur nu este atuu pentru o femeie: sa gandeasca frumos si logic, sa vorbeasca precum gandeste, sa fie tandra cu un barbat, sa-i gateasca minunat, sa-l resfetze, sa-l puna pe primul loc pe barbat. wifo, nu sari. pro e o exceptie.



giani, pai tu vorbesti aici de o amanta ideala, nu de o femeie oarecare


mei, m-as enerva de numa' sa ma mai si rasfete non stop! de respirat cand as mai respira?.

si cu gatitul? pai ce, imi iau bucatareasa?
Thor
Postat pe 26 Iunie 2009 13:16
rizzi, un lucru este cert, fara drept de apel: S-A INTARIT!!!

(ce s-a intarit, nu e loc sa discutam aici )
Thor
Postat pe 26 Iunie 2009 13:19
De la: Vidar, la data 2009-06-26 13:16:35
De la: gianiblue, la data 2009-06-03 19:00:43eu va pot spune ce sigur nu este atuu pentru o femeie: sa gandeasca frumos si logic, sa vorbeasca precum gandeste, sa fie tandra cu un barbat, sa-i gateasca minunat, sa-l resfetze, sa-l puna pe primul loc pe barbat. wifo, nu sari. pro e o exceptie.



giani, pai tu vorbesti aici de o amanta ideala, nu de o femeie oarecare


mei, m-as enerva de numa' sa ma mai si rasfete non stop! de respirat cand as mai fi respirat.

si cu gatitul? pai ce, imi iau bucatareasa?


giani,asta e prea multeu una nu pot sa fac toate astea il respect il iubesc toate cele da chestia cu el pe primul loc nuuuuuuu(dar il las sa creada asta aprob cum zice el si fac cum vreau yooo)
rizzibizzi
Postat pe 26 Iunie 2009 13:21
De la: Vidar, la data 2009-06-26 13:19:02rizzi, un lucru este cert fara drept de apel: S-A INTARIT!!!

(ce s-a intarit, nu e loc sa discutam aici )

plastelina
rusinik daca va ganditi la ce ma gandesc Yooo
rizzibizzi
Postat pe 26 Iunie 2009 13:22
amanta ideala ?!! ...ca sa vezi !
blanca
Postat pe 27 Iunie 2009 07:28
vidare, mama da' va contraziceti flagrant. nu tipati voi mereu motto-ul vostru cu cele trei mari calitati ale femeii: de doamna in societate, gospodina-n bucatarie si femeie usoara-n pat? eu tocmai va spun ca va deziceti sistematic. cand gasiti o femeie asa... fugiti mancand pamantul. de ce? simplu: credeti ca nu faceti fata.
de aceea va multumiti cu femei cu defecte mari. pentru a fi siguri ca nu va parasesc niciodata. daca nu au defecte, le inchipuiti voi. vreti sa creati o dependenta bolnava. nu va place sa fiti fair in amor. din cauza de orgoliu. parteneriatele - la voi - sunt de tipul calau-victima.
gianiblue
Postat pe 27 Iunie 2009 08:38
Giani , hai sa ne gandim altfel . Vidar zice ca asta-l motiveaza pe el.(amantul din el)
blanca
Postat pe 27 Iunie 2009 08:52
I see, mielushor, I see... eh. bine ca nu ne intereseaza decat pur teoretic ce-l motiveaza pe vidar
gianiblue
Postat pe 27 Iunie 2009 09:32
Pai , da... desi spun cu sinceritate ca mi-e imi place sa-i colorez frumos pe oameni...Naiva cum zice Zambilu'.
Da' de ce sa te uiti urat la om cand ii poti zambi?
blanca
Postat pe 27 Iunie 2009 09:37
zambilu' este sadicul de serviciu. si-l iubim toti. nu esti naiva ci doar dornica de frumos si liniste. de aceea zambesti in loc sa trimiti sageti. eu inteleg asta... ooo... cum inteleg. dar sa nu uitam ca in viata mai tre' sa fim si cotoroantze. sau, mai clar: sa ne purtam cu ceilalti exact asa cum merita. nici mai bine da' nici mai rau...
gianiblue
Postat pe 27 Iunie 2009 09:41
si pan' la urma, care-s atuurile alea?
si_totusi
Postat pe 27 Iunie 2009 09:46
Mie mi se pare funny unii oameni de pe-aici ma vad asa de blanda. Sau mai bine zis numai asa.
blanca
Postat pe 27 Iunie 2009 09:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
zodii 51 De la: garbo005849 5 August 2009 12:21
incotro sa o iau??? 5 De la: floare_cu_colti 30 Ianuarie 2011 21:14
Femeia capricorn? 4 De la: garbo027119 8 Decembrie 2009 22:29
Am adaugat o noua rubrica in blogul nostru de astrologie 2 De la: AGAPI_MOU 1 Septembrie 2009 22:09
salut 63 De la: liaiedera 5 Decembrie 2010 22:40
Setari Cookie-uri