atuuriile unei femei

lavinia, niciodata nu-ul femeii nu e ceea ce pare
pik_nik
Postat pe 28 Iunie 2009 08:56
giani, dupa argumentele tale, femeia e un foarte apreciat agent publicitar:) ca sa-si rezolve barbatii problemele lor, cu adevarat importante. cine de cine se foloseste?
iar cu poezia, ce sa-ti spun? ii fac sotiei 4 versuri si mananc gustos o luna
pik_nik
Postat pe 28 Iunie 2009 08:58
pik, iubire, stiu ca-i fun - pentru tine - si nu crezi o iota din chiar ce spui tu.
mai pik-ule. toata evolutia omenirii sta in mainile femeii.
de la nastere de copii, trecand prin dat cu papucul in popoul barbatului lenesh - pentru a-l determina sa nu stea-n fata televizorului ci sa mearga sa mai construiasca o casa, afacere sau sa mai ia un premiu. femeia il trimite la vanatoare pe barbat.
totushel, stiu ca putem crea iluzia... dar pik ne e prieten. si trebuie sa stie cum stau lucrurile. nu de altceva, dar sa nu-si rateze viata cu modul eronat de a privi lucrurile...
gianiblue
Postat pe 28 Iunie 2009 09:00
mai, acum io nu sustin ca toti barbatii-s perfecti. unii se mai si insoara
revenind insa la vorba inteleptilor, daca era buna casatoria, si dumnezeu si-ar fi luat o nevasta.
pik_nik
Postat pe 28 Iunie 2009 09:05
E,drept si asta Pik, dar si cand vrea sa zica nu ,nici cu buldozerul nu o poti convinge ca acel nu e de fapt da!
lavinia
Postat pe 28 Iunie 2009 09:07
si da, stiu ca lasam cam multe in seama femeilor, mintindu-le frumos, cum ca ele se pricep mai bine, fac mai frumos, mai eficient, bla bla bla. care-i vina noastra daca ele chiar cred si se inhama la treaba?!
pik_nik
Postat pe 28 Iunie 2009 09:07
mai pik, tu nu stii ca barbatii cu partenere stabile (deci si cei casatoriti) au speranta de viata mai mare cu 10 ani decat ceilalti?
lasa talentele. Dumnezeu nu este barbat; Dumnezeu este asexuat. Nu-l folosi ca argument.
gianiblue
Postat pe 28 Iunie 2009 09:08
da. pe pik nu-l putem minti. tre' sa-i spunem adevarul crud. nu putem ca sa-l lasam ase, in confuzie.

piku, ia aminte ce-ti zic fetele. traiti ca sa ne slujiti. e dur dar, de asta v-a facut domnul sexul tare. sa suportati barbateste adevarurile ce dor
si_totusi
Postat pe 28 Iunie 2009 09:09
lasati in seama femeilor in primul rand dintr-o mare comoditate si apoi pentru ca ele sunt mai constiincioase si responsabile. fac treaba mai bine. e adevarat ca se trezeste unul incapatanat intre voi si face o performanta care va scoate pe toti!
gianiblue
Postat pe 28 Iunie 2009 09:09
e logic ce spui, giani. barbatul casatorit vine acasa de la amante, mananca si doarme. are cine sa-i gateasca, sa-i spele, etc. de aici si speranta de viata mai mare.
pik_nik
Postat pe 28 Iunie 2009 09:10
totushel - de aia i-a facut. numa' ca ei - de prea multe ori - nu-si indeplinesc rolul. doar stii cati barbati lashi pe lumea asta... sa-i vezi cum nu infrunta problemele, cum isi inchid rusinos urechile, cum fug la o bere cu prietenii.
gianiblue
Postat pe 28 Iunie 2009 09:11
e ilogic ce spui tu, pik. un barbat necasatorit sau fara partenera stabila, tot de la amante vine. si la cat este de indolent, nu lipsa mancarii sau calcatului rufelor este o problema. barbatul singur stie de restaurante si de Nufarul.
pik, BARBATUL ARE NEVOIE DE SPIRJIN EMOTIONAL DIN PARTEA FEMEII. are nevoie sa stie ca este soarele cuiva, etc. pricepusi?
gianiblue
Postat pe 28 Iunie 2009 09:13
totushico, acuma nu trebuie sa va turnati cenusa-n coafura! eu n-am spus ca dorintele femeilor merg exact la sexul barbatilor!
uneori sunt luate in seama ca sa nu le piara pofta de bune activiste in slujirea barbatilor
pik_nik
Postat pe 28 Iunie 2009 09:13
pik, nu ai gasit locul potrivit sa tii un astfel de discurs. aici gasesti tipele alea care nu dau unui barbat decat daca merita. in rest sunt foarte ok cu viata lor. cu si fara barbati.
gianiblue
Postat pe 28 Iunie 2009 09:15
da, giani, barbatul stie ca reprezinta universul femeii, soarele ei, asa ca zambeste emotiv cand vede atata daruire. ca si noi avem inima si sentimente
pik_nik
Postat pe 28 Iunie 2009 09:15


Mai Pikule, tu ai iubit vreodata o femeie? Si daca s-a intamplat minunea, poti sa ne spui si noua doua calitati pe care le-ai admirat la ea?
Ella34
Postat pe 28 Iunie 2009 09:16
nu, bebe. barbatul se da de ceasul mortii sa fie soarele unei femei.
gianiblue
Postat pe 28 Iunie 2009 09:16
giani, doream doar sa va alung mai repede starea aia de somnolentza, ca ma plictiseam singur
acuma nu sustin ca mereu reusesc asa de usor sa va pacalesc
pik_nik
Postat pe 28 Iunie 2009 09:17
corect, ella. ai pus punctul pe j- ca pe i il pun toti fraierii.
e adevarat ca pik pare un misogin. probabil pentru ca nu a iubit inca...
gianiblue
Postat pe 28 Iunie 2009 09:17
pik, e o minciuna draguta, curtenitoare. se accepta...
gianiblue
Postat pe 28 Iunie 2009 09:18
Ella, numai doua calitati? am descoperit mai multe, da' hai sa ma opresc la doua: imi canta frumos si ma leagana eficient ca sa dorm eu bine, si gatesc exact cum comand eu
pik_nik
Postat pe 28 Iunie 2009 09:19
piku, ase. dormi tu pe urechea aia ce aude numai susur de izvor si ciripit de pasarele . e frumos sa-ti imaginezi realitatea asa, cu activiste dansand din buric in jurul vostru.

zi-i giani ca-i spui bine poate baga si el la tartaca
si_totusi
Postat pe 28 Iunie 2009 09:21

Mai Pik, eu nu ti-am cerut sa ne vorbesti despre mama ta...
Ella34
Postat pe 28 Iunie 2009 09:23
totushel, stii ce-i nasol pentru cei ca pik - daca chiar crede ce spune...? ca vor pierde intr-o zi si nu vor sti de ce. femeile, mai ales cele din ziua de azi, nu suporta totalitarismul si opacitatea. mai devreme sau mai tarziu ele fug rupand pamantul. si nenea pik se trezeste ca el nu a avut nici o vina si - printr-un mod de neinteles - s-a intamplat nenorocirea. tztz uite asa si-o iau acesti tovarashi in freza.
gianiblue
Postat pe 28 Iunie 2009 09:23
dorm pe oricare dintre urechi, totushico, si dorm linistit, stiind ca cineva se ingrijeste sa am a doua zi haine curate si calcate, mancare buna, curatenie in casa, daca sunt si copii la mijloc, are cine sa se ocupe si de ei...
pik_nik
Postat pe 28 Iunie 2009 09:24
da' ce, ella, ai vazut barbati cu astfel de opinii, care sa vada ca mai exista si femei altfel decat mamele lor?
gianiblue
Postat pe 28 Iunie 2009 09:25
giani, natura s-a gandit la toate, si a lasat cam 3,5 femei la un barbat. de aici si vorba ceea - dupa tramvai si femei sa nu alergi niciodata, mereu vin altele
pik_nik
Postat pe 28 Iunie 2009 09:26

Gata Pikule, m-am lamurit. Tu locuiesti inca cu mama.
Taie cordonul, baiete!!!
Ella34
Postat pe 28 Iunie 2009 09:26
pik, actualizeaza-ti baza de date. raportul este incorect.
dar daca le tratezi asa pe femei... asa te vor trata si ele pe tine. nu e rau sa stii de pe acum. nu vei fi soarele nici unei femei. nasol.
gianiblue
Postat pe 28 Iunie 2009 09:27
o alta vorba inteleapta zice ca toate femeile sunt *** mai putin mama si sora. da' sa nu uitam ca si mama si sora sunt femei.
deci Ella, nu despre mama era vorba acum ci despre pacaliciurile noastre dragi, femeile
pik_nik
Postat pe 28 Iunie 2009 09:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
1martie 4 De la: ysa30 4 Martie 2010 13:11
Va doriti un venit suplimentar? 1 De la: garbo108812 23 Martie 2010 20:21
dati'mi si mie un sfat!:( 41 De la: cristina24 9 Iulie 2010 21:58
indemnizatie profesor suplinitor 3 De la: comanmonica77 22 August 2010 22:25
Exista barbati dispusi sa construiasca o relatie serioasa cu o femeie care 235 De la: samburica 19 Februarie 2011 16:42
Setari Cookie-uri