De ce ne iubim partenerii ?!

superbe...

pai le lasau, nene... ca bagau alea banii-n chiloti, ca la chipendei...
zambil
Postat pe 2 Iunie 2009 01:05
si-si lasau mostenire unul altuia, de principiu? murea unul, automat ii lua altul banul? ce sa faci, nene, cu banul, cand te duci spre moarte?
gianiblue
Postat pe 2 Iunie 2009 01:06
superbule, cred ca tare se suparau..

pai iti dai seama cum erau aia dupa lupta?..urla testosteronu` in ei...
gabitzza
Postat pe 2 Iunie 2009 01:09
bre geaneto...

pai nu luau de la morti, ma mami... de la aia de ramaneau in viata, campeonii..
zambil
Postat pe 2 Iunie 2009 01:09
da' dom'le. siguuur ca da.
noi nu mergem la culcare? ca am aberat enough pentru o noapte.
haaaai. va pup maxim. va iubesc si sa nu ma urati. somn lin fara vise premonitorii. astept pupul vostru pe fruntea-mi.
gianiblue
Postat pe 2 Iunie 2009 01:11
sa fii iubita...
gabitzza
Postat pe 2 Iunie 2009 01:12
gabel, sa fii mai iubita decat mine. te pup suplimentar. paaa
gianiblue
Postat pe 2 Iunie 2009 01:15
nb tuturor
superbus
Postat pe 2 Iunie 2009 01:17
noapte buna superbule..
gabitzza
Postat pe 2 Iunie 2009 01:19
Este cineva impotriva daca pupam si obrajorii? bine inteles si cu ce mai gasim prin vecinatate.
Ioana007
Postat pe 2 Iunie 2009 16:17
De la: FuSion, la data 2009-05-21 00:26:25Buna tuturor in primul rand . E prima postare pe forum , sper sa ma primiti printre voi
Nu stiu cat de activ e forumul . Este insa foarte complex si m-a atras sa ma inscriu .


Am citit prin toate forumurile , site-urile si chaturile despre relatii problematice , certuri , despartiri-impacari , infidelitati , gelozii , neincredere ...etc..

Dar de cate ori ne oprim pt a ne gandi : De ce ne-am indragostit de el/ea ? De ce inca il iubim ? Ce are asa special ? Ce a facut pt noi si ce ne ofera zilnic ?


In relatia mea , lucrurile nu au mers dintotdeauna struna . La inceput chiar am intampinat obstacole . La mutarea impreuna m-am simtit al naibii de incomoda si ma sufocam cu el in casa .

Daaar , nu as putea renunta la el , pt ca nu as mai gasi altul la fel .
Ce m-a facut sa fiu cu el si ce face pt a ma vedea fericita ?! : TOT !


El e cel care ma trezeste dimineata , cu tava cu micul dejun la pat . (la inceput credeam ca visez)
E omul caruia ii pot spune orice , atat problemele mele cat si secretele .
E omul care imi spune de 10 ori pe zi : Te iubesc . Si o spune asa frumos si sincer , incat nu poti spune in momentul ala : vorbele sunt egale cu 0 !
E omul care si-a vandut tot ca sa-mi poata cumpara cel mai bun laptop , pt ca mi-l doream .
E cel care isi pupa inelul de logodna cu mine de fiecare data cand isi priveste mana . E cel care s-a tatuat cu numele meu pe brat fara sa-i pese de nimeni si de nimic , nici de faptul ca in cazul in care nu am mai fi vreodata impreuna ar intampina neplaceri din cauza tatuajului .
E cel care nu ma lasa sa ma aplec dupa o scama pe jos , care imi calca hainele cu atata drag cum nimeni n-a facut-o vreodata .
Doar el doare cu pijamaua mea in pat cand eu sunt plecata si imi ingrijeste cu atata responsabilitate pisica desi nu se dadea in vant dupa pisici.
E cel care imi face de fiecare cand vin de la servici un masaj chiar daca el de fapt e mai obosit ca mine
E omul care imi lasa spatiu , stiind ca , dragostea moare daca o tii prea strans.
Prefera sa stea cu mine inainte sa iasa cu prietenii in oras sau sa se uite la formula 1.
E cel care nu misca nici o vaza dintr-o parte in alta fara sa ma intrebe daca mi-ar placea si mie
Vorbeste intotdeauna cu NOI , niciodata cu EU .



Stiu de ce-l iubesc si stiu de ce nu voi gasi altul la fel .



Voi de ce va iubiti partenerii ?


Din aceasta lunga lista de calitati,lipseste aceasta http://video.libero.it/app/play?id=9a6c5621fa452fb66a2cd4a0415b7f2d...
valentino
Postat pe 7 Iunie 2009 14:38
Din acelasi motiv din care ne iubesc si ei pe noi

Postat pe 7 Iunie 2009 15:30
Din interes.
Ioana007
Postat pe 7 Iunie 2009 19:57
FuSioane...FuSioane.....acuma esti in saptamana oarba a dulcegariilor......pana pune mana pe tine cu acte in regula si e sigur ca nu-i mai scapi...dupa aia nu ti le mai face baiatu pe toate.....mai tempereaza din inflacararea asta ca s-ar putea sa fii dezamagita mai tarziu....si aici nu vorbesc din experienra proprie, pentru ca stiam de la inceput ca al meu e stangaci si impiedicat....l-am "educat" pe parcurs.....

ah! si mai am o intrebare.....de tine am inteles de ce-l iubesti.....ca linge metale si mangaie pisici......dar el.....de ce te iubeste????...ia provoaca-l la o discutie serioasa o data si ai sa vezi ce e in caputzul lui......
tutankhamon
Postat pe 8 Iunie 2009 12:47
Yavrum, este fascinant comentariul tau.M-ai facut sa zambesc.
Ioana007
Postat pe 9 Iunie 2009 11:37
buna!eu vreau sa zic cazuri ca ale tale sunt 1/1000 si te felicit dar nu toata lumea are parte de o asemenea poveste de dragoste posibil nici nu indraznezc sa viseze la asa ceva. si dupa cum orice Eva are Adamul ei sau orice Adam are o Eva a lui! Si la intrebarea ta eu ti-as putea raspunde ca dincolo de iubire nu exista moarte bine... nu o asa mare iubire ca a ta dar catusi de putin acolo e ca si in viata stii la altul noroc cu carul si la altul cu paharul si o spun foarte sincer fara pic de invidie dar eu sunt o persoana care s-a multumit dintotdeauna cu ce are...
amoor
Postat pe 21 Iunie 2009 20:22
"de ce ne iubim partenerii?"
pentru ca ei ne da noua carne, lapte, branza, oua.
pik_nik
Postat pe 21 Iunie 2009 20:39
da` ce bre, e Gostat ?
kyra
Postat pe 21 Iunie 2009 20:41
scuze, am uitat. mai e si cocoshi uneori. numa' cand dau voie partenerele si cand amantul e plecat in delegatie cu sotia colegului sotului amantei vecinului
pik_nik
Postat pe 21 Iunie 2009 20:43
aha, deci toata treaba e din biletu de voie...
kyra
Postat pe 21 Iunie 2009 20:46
si din diurna....
tutankhamon
Postat pe 21 Iunie 2009 20:47
nu, treaba se face cu miscari ondulatorii, rectilinii, lungilinii, circulinii si intre linii
pik_nik
Postat pe 21 Iunie 2009 20:48
aha.. sol, coarde, maciuci.. , de ce intre linii, i s-a urat cu viata ?
kyra
Postat pe 21 Iunie 2009 20:49
si cu linie intrerupta ca sa stie unde e delimitarea santului...
tutankhamon
Postat pe 21 Iunie 2009 20:50
poate asa se numeste acuma locul de intalnire...de la padure...e intre linii....mai stii....suntem in urma soro...si necultivate....
tutankhamon
Postat pe 21 Iunie 2009 20:51
nu conteaza, partenerul e iubit si in sant. ce-i drept, santul ramane tot sant si fara partenerul iubit, da' asta-i alta poveste
pik_nik
Postat pe 21 Iunie 2009 20:52
bai fata, mie mi-e cunoscut stilul putin..
kyra
Postat pe 21 Iunie 2009 20:52
"stii....suntem in urma soro...si necultivate.... "
io as zice ca nu ati auzit de rotatia partene...aaaaaaa, culturilor. sau ati auzit da' e la secrete personale.
pik_nik
Postat pe 21 Iunie 2009 20:54
io de la prima am avut un deja vu.....
tutankhamon
Postat pe 21 Iunie 2009 20:54
"bai fata, mie mi-e cunoscut stilul putin.. "
stilul ca stilul, da' sa vedeti pistilul.
si asa, intre noi, daca te mai iei de urechile mele, fac ce a facut tata.
pik_nik
Postat pe 21 Iunie 2009 20:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce barbatii casatoriti cauta relatii extraconjugale? 458 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:37
Ce se ascunde in spatele profilelor in general? 193 De la: cricat 12 Noiembrie 2010 01:08
un sfat 20 De la: reyya 27 Noiembrie 2009 22:20
Tacerea e de aur. 54 De la: ulygarbo 21 Mai 2017 13:56
as dori si eu un sfat 8 De la: bombonyk 21 Iulie 2011 01:08
Setari Cookie-uri