De ce ne iubim partenerii ?!

persida, nu ai cu cine sa te certi, sau ce ?

sigur ca pentru tine suna la fel...nici nu stiu de m-am mai deranjat sa te atentionez

nu incerca sa intri intr-un conflict cu mine, scumpo...si asta e o rugaminte

wife_de_zmeu
Postat pe 29 Mai 2009 17:22
Daca imi ingrijeste pisica trebuie sa-l iubesc? Nici vorba!! Il iubesc pt ca ma face sa ma simt speciala, pentru ca mi-a facut un copil frumos si destept, pt ca imi place cum rade, pt ca este cea mai desteapta persoana pe care o cunosc, pt ca are umor, pentru ca stie sa-mi alunge tristetea, pt ca-mi da fiori cand ma atinge, pt un milion de alte motive, pentru ca este al meu. Na!

Fain!
persidadamian
Postat pe 29 Mai 2009 17:22
Deci sa incerc sa ma fac mai clara.
Nu incerc sa intru in conflict cu nimeni, eu mi-am spus parerea si atat.
Am citit postarile, neuitand-u-ma la numele persoanelor care posteaza, doar la numele persoanelor carora decid sa ma adresez.
Da?
Si nu cred ca m-am adresat tie.
Ti-ai mai schimbat si avatarul, deci chiar nu mi-am dat seama ca esti tu. Crezi sau nu, e problema ta. Si cu asta am incheiat.
Ce motiv as avea sa intru in conflict cu tine, atata timp cat nici nu ma intereseaza persoana ta?
Fac si eu comentarii pe forum ca toata lumea si atat.
De sunt proaste de sunt bune, nu e deranjabil sa fiu corectata, pentru ca asta inseamana comunicare si asa mai invat si eu cate ceva. Punct.
Dar atacul la persoana e cu totul altceva. Lucru de care nu ma simt vinovata.
Si eu am sa am rugamintea sa nu intelegi lucrurile gresit.
Si asta e tot o rugaminte.
persidadamian
Postat pe 29 Mai 2009 17:36
persida...no comment
wife_de_zmeu
Postat pe 29 Mai 2009 17:38
Multumesc.
persidadamian
Postat pe 29 Mai 2009 17:41
Valeu, unde-ati ajuns !o fi plutind ceva in aer ...


Stiti ca nu sunt surprinsa de comentarii ? Nu c-ar trebui sa fiu ...DAR
O fii siropos ori nu ce spune fata si pe alocuri exagerat ce face EL pentru ea dar de ce-o fi asa de greu de acceptat ca asta inseamna dragoste ? Ma intreb ...
Sunt de acord cu voi gandindu-ma ca e atat de intim ce se petrece intre doi oameni care se iubesc ca nu se prea poate descrie iar a insira o serie de fapte pentru care ... e nerelevant de cele mai multe ori.Nu s-a prea priceput transmita ce-si dorea .cred eu .. sau poate chiar de asta il iubeste ( desi e mai trista varianta asta din punctul meu de vedere).

Totusi , sa iei la disecat fiecare cuvintel, e rea vointa . Cu atat mai mult cu cat am citit la un moment dat ca fata isi cauta motive sa-l iubeasca . Hai sa fim seriosi !
Ea spunea ( in felul ei )ca e fericita, ca se simte iubita si ca acele gesturi o fac sa simta ca e importanta pentru el .
Eu cred sincer ca in esenta asta ne dorim . Cum ajungem sa avem sentimentul ca suntem iubiti si pretutiti e o alta discutie si tine de particularitatile fiecaruia dintre noi.
blanca
Postat pe 29 Mai 2009 18:05
De la: mielutza, la data 2009-05-29 18:05:38Valeu, unde-ati ajuns !o fi plutind ceva in aer ...


Stiti ca nu sunt surprinsa de comentarii ? Nu c-ar trebui sa fiu ...DAR
O fii siropos ori nu ce spune fata si pe alocuri exagerat ce face EL pentru ea dar de ce-o fi asa de greu de acceptat ca asta inseamna dragoste ? Ma intreb ...
Sunt de acord cu voi gandindu-ma ca e atat de intim ce se petrece intre doi oameni care se iubesc ca nu se prea poate descrie iar a insira o serie de fapte pentru care ... e nerelevant de cele mai multe ori.Nu s-a prea priceput transmita ce-si dorea .cred eu .. sau poate chiar de asta il iubeste ( desi e mai trista varianta asta din punctul meu de vedere).

Totusi , sa iei la disecat fiecare cuvintel, e rea vointa . Cu atat mai mult cu cat am citit la un moment dat ca fata isi cauta motive sa-l iubeasca . Hai sa fim seriosi !
Ea spunea ( in felul ei )ca e fericita, ca se simte iubita si ca

acele gesturi o fac sa simta ca e importanta pentru el .
Eu cred sincer ca in esenta asta ne dorim . Cum ajungem sa avem sentimentul ca suntem iubiti si pretutiti e o alta discutie si tine de particularitatile fiecaruia dintre noi.


Pai unde ai fost pana acum ca tot asta incerc sa spun si eu. Insfarsit!!!
persidadamian
Postat pe 29 Mai 2009 18:15
Eram si eu pe-aici Persida , mai ascunsa , deh serviciul! Am observat ca si tu incercai sa spui asta ...

Acum , ca sa fiu sincera pana la capat si pe mine m-au distrat comentariile Tulipei dar de multe ori suntem tentati sa luam in raspar ce scrie unul sau altul ( si eu o fac cand am o dispozitie de genul) si ajungem la rautati. Aiurea . Dar vorba e facem trefic site-ului
blanca
Postat pe 29 Mai 2009 18:28
Ma bucur ca am reusit sa distrez pe cineva astazi.
Ideea este ca nu trebuie sa credem ca l-am prins pe Dumnezeu de picior daca partenerul se poarta frumos cu noi. Asa si trebuie, sa facem pe dracu-n patru sa fim fericiti. Cu ce altceva ne alegem?
S-aveti un we asa cum il doriti!
tulipe
Postat pe 29 Mai 2009 18:38
Tulipe, "pe dracu-n patru" suna periculos !!!
Weekend frumos !
blanca
Postat pe 29 Mai 2009 18:41
De la: mielutza, la data 2009-05-29 18:28:14Eram si eu pe-aici Persida , mai ascunsa , deh serviciul! Am observat ca si tu incercai sa spui asta ...

Acum , ca sa fiu sincera pana la capat si pe mine m-au distrat comentariile Tulipei dar de multe ori suntem tentati sa luam in raspar ce scrie unul sau altul ( si eu o fac cand am o dispozitie de genul) si ajungem la rautati. Aiurea . Dar vorba e facem trefic site-ului


persidadamian
Postat pe 29 Mai 2009 21:46
Fatuca aia a pus o intrebare "de ce ne iubim partenerii" si a inceput ea cu primul raspuns iar voi dragelor ce ati facut?????
Ati facut analiza pe text, disectie, autopsie si ati si ingropat-o.
Ea de fapt avea nevoie de conversatie si uite cu ce s-a ales....
Tze, tze, tze forumul asta este de mare belea.

Oricum eu nu va spun de ce-mi iubesc partenerul.Sic!
Aemulus
Postat pe 30 Mai 2009 05:19
Micabis,din avatar banuim ceva,dar,sa nu intelegem gresit,spune tu.
valentino
Postat pe 30 Mai 2009 15:52
mico,

hai ca a fost simpatic...
iasomia
Postat pe 30 Mai 2009 15:57
Miki, chestia aia este stresanta.Daca vrei ceva fioros pune-l pe Jack Spintecatorul, sau pe Swartzeneger cu un tun in brate.
Ioana007
Postat pe 31 Mai 2009 07:53
Da' Miki cine mai e?
Aemulus
Postat pe 31 Mai 2009 07:56
Tu.Te-am mangaiat.Dar de la distanta, ca mi-e frica.
Ioana007
Postat pe 31 Mai 2009 08:00
Aha....Bag seama ca ti-e frica de intepatura scorpionului.
Aemulus
Postat pe 31 Mai 2009 08:07
fata, esti scorpion? si te intrebi de ce stai cu pestii? normal ca-i iubesti.
mistica din mine ar da un raspuns la tema asta: tu iti iubesti partenerul pentru ca tu esti scorpion si el peste.
adicatelea sunteti senzitivi, intuitivi, curgeti ca apa - elementul vostru.
gianiblue
Postat pe 31 Mai 2009 08:25
M-ai prins Geana.Sunt scorpion si iubesc pestii ca altceva nu stiu a iubi.Pesti sau scorpion e tot ce-am cunoscut in viata mea.
Aemulus
Postat pe 31 Mai 2009 08:28
mico,

d-aia ma iubesti tu pe mine,sunt pestoaica...sirena d-aia...
iasomia
Postat pe 31 Mai 2009 08:34
MInca-te-ar mama de sirena, pai vezi tu ca are Geana dreptate cu astrele si stiinta lor?
Aemulus
Postat pe 31 Mai 2009 08:36
hai, mai, Mica. nu ma ironiza. sa stii ca eu ma bucur ca ai dat peste potrivire. eu nu stiu ce-i aia.
gianiblue
Postat pe 31 Mai 2009 08:42
Io zic s-aveti grija! Si-a pus mica o poza in avatar ca pe mine ma duce cu gandul la sala de operatii
blanca
Postat pe 31 Mai 2009 08:45
hahahaha, Geana, acum imagineaza-ti o fata serioasa cu ochelari cu rame groase si cu un deget ridicat care iti spune:
-Domnisoara, viata nu e o alee pavata cu petale de trandafir.Pe ici pe colo mai sunt si spini.Eu sunt spinul de pe aleea ta azi.


E, te-ai prins?
Aemulus
Postat pe 31 Mai 2009 08:46
De la: FuSion, la data 2009-05-21 00:26:25Buna tuturor in primul rand . E prima postare pe forum , sper sa ma primiti printre voi
Nu stiu cat de activ e forumul . Este insa foarte complex si m-a atras sa ma inscriu .


Am citit prin toate forumurile , site-urile si chaturile despre relatii problematice , certuri , despartiri-impacari , infidelitati , gelozii , neincredere ...etc..

Dar de cate ori ne oprim pt a ne gandi : De ce ne-am indragostit de el/ea ? De ce inca il iubim ? Ce are asa special ? Ce a facut pt noi si ce ne ofera zilnic ?


In relatia mea , lucrurile nu au mers dintotdeauna struna . La inceput chiar am intampinat obstacole . La mutarea impreuna m-am simtit al naibii de incomoda si ma sufocam cu el in casa .

Daaar , nu as putea renunta la el , pt ca nu as mai gasi altul la fel .
Ce m-a facut sa fiu cu el si ce face pt a ma vedea fericita ?! : TOT !


El e cel care ma trezeste dimineata , cu tava cu micul dejun la pat . (la inceput credeam ca visez)
E omul caruia ii pot spune orice , atat problemele mele cat si secretele .
E omul care imi spune de 10 ori pe zi : Te iubesc . Si o spune asa frumos si sincer , incat nu poti spune in momentul ala : vorbele sunt egale cu 0 !
E omul care si-a vandut tot ca sa-mi poata cumpara cel mai bun laptop , pt ca mi-l doream .
E cel care isi pupa inelul de logodna cu mine de fiecare data cand isi priveste mana . E cel care s-a tatuat cu numele meu pe brat fara sa-i pese de nimeni si de nimic , nici de faptul ca in cazul in care nu am mai fi vreodata impreuna ar intampina neplaceri din cauza tatuajului .
E cel care nu ma lasa sa ma aplec dupa o scama pe jos , care imi calca hainele cu atata drag cum nimeni n-a facut-o vreodata .
Doar el doare cu pijamaua mea in pat cand eu sunt plecata si imi ingrijeste cu atata responsabilitate pisica desi nu se dadea in vant dupa pisici.
E cel care imi face de fiecare cand vin de la servici un masaj chiar daca el de fapt e mai obosit ca mine
E omul care imi lasa spatiu , stiind ca , dragostea moare daca o tii prea strans.
Prefera sa stea cu mine inainte sa iasa cu prietenii in oras sau sa se uite la formula 1.
E cel care nu misca nici o vaza dintr-o parte in alta fara sa ma intrebe daca mi-ar placea si mie
Vorbeste intotdeauna cu NOI , niciodata cu EU .



Stiu de ce-l iubesc si stiu de ce nu voi gasi altul la fel .



Voi de ce va iubiti partenerii ?
strumfitoaia
Postat pe 31 Mai 2009 08:47
Cand ma inviti sa mi-l prezinti si mie?
strumfitoaia
Postat pe 31 Mai 2009 08:48
Mieluta, sala de operatii????
Sala de amor nebun si salbatic cu o scorpioanca mamica nu sala de operatii...
Auzi la ea, operatii cu anestezie lombara nu?
Aemulus
Postat pe 31 Mai 2009 08:48
Pune si tu alt cearsaf ! Ca albul ala orbitor mie asta imi spune .

...Cu anestezie ??
blanca
Postat pe 31 Mai 2009 08:50
Eu dragelor am schimbat avatarul ca vad ca va da palpitatii, deh, fete sensibile.Dar stiti cum e, trebuie sa log off ca sa vezi ce e nou asa ca pe miine o sa-mi vedeti noul look : unul extrem de plictisitor de altfel.
Cit priveste cearsaful... .... lasa-l alb sa se vada singele, ce ai uitat ca sunt scorpion insetata de singe proaspat????
Aemulus
Postat pe 31 Mai 2009 08:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
frica de singuratate 26 De la: garbo188392 13 Februarie 2011 21:25
nu stiu ce sa fac 4 De la: cricat 23 Noiembrie 2010 22:52
femeia berbec,comportament,compatibilitatea cea mai buna,,, 16 De la: ANNITTA10 8 Septembrie 2010 21:33
sa il iert sau nu..am gresit la subiect:D 4 De la: si_totusi 9 Iunie 2009 16:27
Viata langa un bisexual e posibila? 63 De la: mep_mychel 3 Februarie 2016 16:08
Setari Cookie-uri