In viata nimic nu e intamplator


Mereu mi se mai intampla cate ceva care imi aminteste ca undeva, acolo sus, exista un dumnezeu si ca el face ca toate lucrurile sa se intample cu un motiv. acum cativa ani eram intr-o relatie stabila, frumoasa dar cu probleme. intamplarea a facut sa ne despartim si eu sa fiu tarata de prietenele mele la munte, sa skiem. in acel weekend am cunoscut un barbat uimitor. ne-am casatorit dupa 4 luni si ne iubim, ne intelegem bine, avem 2 copii frumosi impreuna. mereu ma gandesc oare cum ar fi fost viata mea daca nu as fi plecat acel weekend la munte....
garbo_1505
Postat pe 28 Martie 2012 16:54
Sigur ca nimic nu-i intamplator!!Casa de piatra!
Mie mi s-a stricat ,acum 26 de ani,televizorul..si nu gaseam un depanator care sa vina acasa sa mil repare,eu nu puteam sa-l duc singura la vre-un atelier de reparat... O prietena mi-a recomandat un electronist ,care zicea ea ca este ff amabil si .sigur v-a veni acasa sa-l repare...Asa l-am cunoscut pe cel care mi-a reparat si telavizorul,si ne-am casatorit destul de repede..am facut deja 25 de ani,si avem si-o fiica..si peste 10 zile...poate mai mult,sau mai putin...vom fi si..bunici!!!
Ceea ce-ti doresc si tie!Vezi ..nimic nu-i intaplator!
elisabeta_boia
Postat pe 28 Martie 2012 21:17
ce poveste frumoasa de iubire!
da,nimic nu e intamplator ,sunt lucruri care sunt scrise sa se intample.
daniilia
Postat pe 1 Aprilie 2012 00:18
Da!Asa este!In viata nimic nu este intamplator!Totul este dirijat bine de acolo de sus din cer! Daca esti bun intelegator bunul Dumnezeu iti da noroc.Eu munceam acum 41 ani undeva la noi in MM. In zona codrului eram dascal.Aveam doar 21 ani si nu mi zbura mintea la **casatorie** mai ales ca tata n a fost tocmai sotul ideal!! Sotul meu fiind liber de la serviciu il insotea pe varul lui in cursele care duceau oamenii de la tara la oras.Mergand la o colega, sa i cer ceva, acolo erau gazduiti si soferii care veneau cu autobuzul seara si plecau dimineata inapoi cu pasagerii la oras, l am zarit la masa vorbind cu gazda pe sotul meu!D ne ! Cand l am vazut am simtit o dragoste la prima vedere! Am plecat, n am discutat nimic atunci cu el, dar mi a ramas chipul lui in suflet.A doua zi a trebuit sa plec la oras sa mi fac analizele obligatorii , ca munceam in invatamant.Am plecat dimineata cu autobuzul acela unde sotul meu facea pe taxatorul. Drumul era destul de lung iar eu il priveam din cand in cand pe el, dar .... nuuuuuuuu, m am dat la el. Ma duc la sofer si l intreb daca n are o pastila de durere de cap, nu avea el, dar.........s a oferit sotul meu sa mi dea un antinevralgic! Soferul a oprit autobusul langa o fantana intr un sat, oamenii au fumat, iar eu m am dus sa mi iau pastila de care nu aveam nevoie!! Cand m am intors , sotul meu m a privit doar si atat.Ajunsi la oras el mi a propus , sa vina cu mine sa mi rezolv problemele!Le am rezolvat, in toamna nu m a mai lasat sa plec la munca in zona codrului, apoi ne am casatorit pe 1 02 am facut 40 ani de casnicie.avem 2 fii de 37-39 ani, 2 nepoti de 6-9 ani am avut multe cumpene in viata dar, bunul Dumnezeu ne a ajutat sa le trecem.
Luna trecuta intr o dimineata devreme, am deschis dulapul , care are sus o parte supra inaltare, a venit spre mine a cazut de la 2m. si,,, a alunecat de pe dulap, din el a cazut polita si apoi a cazut polita si din dulap! Ajutata de ingerul meu pazitor am sarit din calea lor! Am scapat fara nici o lovitura dar.... m am speiat groaznic, mai ales ca mobila este din lemn masiv grea era de calitate facuta pt. export! Daca a murit o persoana ca i a cazut o caramida in cap va dati seama ca aceea parte a dulapului si cele 2 polite erau destul de grele! Bunul Dumnezeu m a salvat si pt. aceasta ii multumesc zilnic.N as avea nici un regret dupa viata de pe pamant!Nu ma bucura nimic, pt, ca cei dragi noua trebuie sa fie slugi la altii! iNIn Occident!!Singurul lucru care m ar durea daca as muri inaintea sotului meu, ar fi,,,,,, cui il las pe el, fiind bolnav cu 2 infarcturi cerebrale??!! Cine ar avea timp de el??!!Nimeni!Ca mine!Daca ar vrea bunul din cer sa ne ia pe amandoi deodata as fi fff. fericita!Dar sa nu ma ia pe mine inaintea lui, ca i de jale! Va doresc fericire, sanatate si sa aveti parte de ******UN PASTE FERICIT****!!!!!
Jojolin
Postat pe 1 Aprilie 2012 07:32
Multa sanatate tie si sotului tau!!Sa-ti traiasca baietii si nepotii!! Sa nu ai grija ce-i oranduit -asa ramane,dar frumos mai gandesti!!Citisem undeva ca un sot s-a bucurat ca a murit sotia lui inainte,ca n-ar fi vrut s-o lase necajita si fara ajutorul lui... daca ar fii murit el intai...
O zi buna si tie Jojolin,si tie 1505,si tie Danillia !!1 Cate o Floare de Floriile romano-catolice!!
elisabeta_boia
Postat pe 1 Aprilie 2012 12:07
Multumesc mult Elisabeta!! Iti doresc si tie tot binele din lume si sa ai **UN PASTE FERICIT**!! Baietii s plecati de peste 12 ani, in Spania, au familia si viata lor!Noi aici acasa la noi unde locuim in acest loc de peste 27 ani, suntem doar noi 2 singuri!Suntem bunici si parinti/internet! El a suferit 2 accidente vasculare are doar 1/2 creier pe stanga tot ii este atrofiat, nu este pe pat, umbla vorbeste gandeste, dar, este dependent de mine.Uneori isi pierde memoria ,vb. cu el se uita la mine si tace.Mai face noaptea uneori crize de epilepsie, care o are dupa accidentele vasculare.Viata fara el mi ar fi , grea, plictisitoare si fara sens.Eu nu vreau sa plec din Romania nicaiei si nici din casa mea.Nu mi place nicaieri, desi am stat si 6 luni in Spania.Amandoi.Nicaieri nu este mai bine decat aici, acasa!
VA DORESC TUTUROR SA AVETI PARTE DE ZILE SENINE FERICITE SI DE **UN PASTE FERICIT SI BINECUVANTAT CU DE TOATE**!!!
Cu drag Maria BaiaMare MM.
Jojolin
Postat pe 4 Aprilie 2012 09:32
Poate fi "intamplator"...doar asa l-ai cunoscut ...fara sa te astepti... Doar "intamplator l-ai cunoscut !!!
AdrianaStoleru
Postat pe 13 Aprilie 2012 06:02
LA MULTI ANI TUTUROR ROMNILOR PENTRU PASTI !
http://www.youtube.com/watch?v=_nhSiytv1e8&feature=related
VOIAJOR
Postat pe 13 Aprilie 2012 07:56
De la: Jojolin, la data 2012-04-01 07:32:35Da!Asa este!In viata nimic nu este intamplator!Totul este dirijat bine de acolo de sus din cer! Daca esti bun intelegator bunul Dumnezeu iti da noroc.Eu munceam acum 41 ani undeva la noi in MM. In zona codrului eram dascal.Aveam doar 21 ani si nu mi zbura mintea la **casatorie** mai ales ca tata n a fost tocmai sotul ideal!! Sotul meu fiind liber de la serviciu il insotea pe varul lui in cursele care duceau oamenii de la tara la oras.Mergand la o colega, sa i cer ceva, acolo erau gazduiti si soferii care veneau cu autobuzul seara si plecau dimineata inapoi cu pasagerii la oras, l am zarit la masa vorbind cu gazda pe sotul meu!D ne ! Cand l am vazut am simtit o dragoste la prima vedere! Am plecat, n am discutat nimic atunci cu el, dar mi a ramas chipul lui in suflet.A doua zi a trebuit sa plec la oras sa mi fac analizele obligatorii , ca munceam in invatamant.Am plecat dimineata cu autobuzul acela unde sotul meu facea pe taxatorul. Drumul era destul de lung iar eu il priveam din cand in cand pe el, dar .... nuuuuuuuu, m am dat la el. Ma duc la sofer si l intreb daca n are o pastila de durere de cap, nu avea el, dar.........s a oferit sotul meu sa mi dea un antinevralgic! Soferul a oprit autobusul langa o fantana intr un sat, oamenii au fumat, iar eu m am dus sa mi iau pastila de care nu aveam nevoie!! Cand m am intors , sotul meu m a privit doar si atat.Ajunsi la oras el mi a propus , sa vina cu mine sa mi rezolv problemele!Le am rezolvat, in toamna nu m a mai lasat sa plec la munca in zona codrului, apoi ne am casatorit pe 1 02 am facut 40 ani de casnicie.avem 2 fii de 37-39 ani, 2 nepoti de 6-9 ani am avut multe cumpene in viata dar, bunul Dumnezeu ne a ajutat sa le trecem.
Luna trecuta intr o dimineata devreme, am deschis dulapul , care are sus o parte supra inaltare, a venit spre mine a cazut de la 2m. si,,, a alunecat de pe dulap, din el a cazut polita si apoi a cazut polita si din dulap! Ajutata de ingerul meu pazitor am sarit din calea lor! Am scapat fara nici o lovitura dar.... m am speiat groaznic, mai ales ca mobila este din lemn masiv grea era de calitate facuta pt. export! Daca a murit o persoana ca i a cazut o caramida in cap va dati seama ca aceea parte a dulapului si cele 2 polite erau destul de grele! Bunul Dumnezeu m a salvat si pt. aceasta ii multumesc zilnic.N as avea nici un regret dupa viata de pe pamant!Nu ma bucura nimic, pt, ca cei dragi noua trebuie sa fie slugi la altii! iNIn Occident!!Singurul lucru care m ar durea daca as muri inaintea sotului meu, ar fi,,,,,, cui il las pe el, fiind bolnav cu 2 infarcturi cerebrale??!! Cine ar avea timp de el??!!Nimeni!Ca mine!Daca ar vrea bunul din cer sa ne ia pe amandoi deodata as fi fff. fericita!Dar sa nu ma ia pe mine inaintea lui, ca i de jale! Va doresc fericire, sanatate si sa aveti parte de ******UN PASTE FERICIT****!!!!!
garbo106329
Postat pe 18 Aprilie 2012 05:01
asa e
garbo_12164
Postat pe 4 Aprilie 2013 14:41
chiar a fost o poveste frumoasa de dragoste!!! in viata nimic nu e intamplator! totul ne este scris dinainte si e menit sa se intample!!!!
-------
pentru cei interesati [url=http://mfirma.ro]creare site[/url]
pal_elena
Postat pe 15 August 2013 19:58
De la: pal_elena, la data 2013-08-15 19:58:43chiar a fost o poveste frumoasa de dragoste!!! in viata nimic nu e intamplator! totul ne este scris dinainte si e menit sa se intample!!!!
-------
pentru cei interesati [url=http://mfirma.ro]creare site[/url]

si eu cred in destin si predestinare! sa fii iubita !
garbo_19362
Postat pe 22 August 2013 12:49
Eu cred in expeditor si destinatar....Se pune ?
Rotty
Postat pe 22 August 2013 13:42
De la: garbo_1505, la data 2012-03-28 16:54:20
Mereu mi se mai intampla cate ceva care imi aminteste ca undeva, acolo sus, exista un dumnezeu si ca el face ca toate lucrurile sa se intample cu un motiv. acum cativa ani eram intr-o relatie stabila, frumoasa dar cu probleme. intamplarea a facut sa ne despartim si eu sa fiu tarata de prietenele mele la munte, sa skiem. in acel weekend am cunoscut un barbat uimitor. ne-am casatorit dupa 4 luni si ne iubim, ne intelegem bine, avem 2 copii frumosi impreuna. mereu ma gandesc oare cum ar fi fost viata mea daca nu as fi plecat acel weekend la munte....



ei... cu asa picioare ca ale tale... tot "aranjate" de cel de sus... au un motiv... e clar ! ce nu inteleg este ca... de ce te m-ai gandesti cum ar fi fost viata ta.... la munte ? pai de acolo sus a venit sa se intample asta... nu da vina pe prietenele tale ! motivul: ca sa cunosti un barbat uimitor ! sa fiti fericiti si in continuare !!! asa ca nu te mai gandi atata.... doaaamne unde au ajuns unii... ! cica totul vine de sus.... !
barboneli
Postat pe 22 August 2013 14:28
vine de sus. De sus, de pe munte.
quasaria
Postat pe 23 Octombrie 2013 10:15


scuze... eu am vrut sa spun de Sus... nu de pe munte !
barboneli
Postat pe 23 Octombrie 2013 10:56
bine ca tot vine de undeva , este mai rau cand nu vine de nicaieri !
garbo_19362
Postat pe 23 Octombrie 2013 12:31
ce povesti frumoase! nimic nu e intamplator, totul e sa fii deschis si sa privesti in jurul tau! :-) toate cele bune tuturor!
garbo_395091
Postat pe 1 Februarie 2014 16:43
frumoasa dar cu probleme ........ ceva nu ''merge'' in rest .................
duchess1
Postat pe 1 Februarie 2014 16:51
Sigur nu e intamplator,numai ca trebuie constientizat,atunci atragi destinul de partea ta,atunci iti faci viata sa functioneze dupa principii "ne-scrise".Frumos,ca in ziua de azi EXISTA SUFLETE PERECHE,se atrag,se iubesc si imbatranesc impreuna.Minunata poveste de viata
Lectia iubirii se invata din trecut,din experiente.Felicitari !
vickybeaty
Postat pe 1 Februarie 2014 17:06
De la: vickybeaty, la data 2014-02-01 17:06:37Sigur nu e intamplator,numai ca trebuie constientizat,atunci atragi destinul de partea ta,atunci iti faci viata sa functioneze dupa principii "ne-scrise".Frumos,ca in ziua de azi EXISTA SUFLETE PERECHE,se atrag,se iubesc si imbatranesc impreuna.Minunata poveste de viata
Lectia iubirii se invata din trecut,din experiente.Felicitari !
vickybeaty
Postat pe 1 Februarie 2014 17:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
neitegrare in colectiv 27 De la: Ioana007 25 Septembrie 2009 17:18
Pritenul meu bisexual 21 De la: garbo_413126 22 August 2015 17:22
ce face o relatie fericita? 145 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:30
Ce faci atunci cand prietena cea mai buna rupe orice legatura cu tine???!! 17 De la: garbo164751 28 Iunie 2011 22:12
Vreau sa iubesc si sa fiu iubit... 114 De la: Ioana007 30 Iulie 2009 17:36
Setari Cookie-uri