ce trista e viata!

De fapt cel mai mult te doare ca nu ai femeie a ta, la picioarele careia sa cazi.
Dar e ok, noi te intelegem si nu mai vorbim cu tine ca sa nu-ti mai zgindarim sufletelul si asa trist.
Vindecare grabnica, si daca ai inteles ceva din dicutiile astea: mult succes!
Aemulus
Postat pe 8 Iulie 2009 20:51
jaba, micabis, si tarziu. te-a dat deja pe spate...
are dreptate, sunt "femei care se oftica ca..."
pik_nik
Postat pe 8 Iulie 2009 20:53
De la: micabis, la data 2009-07-08 20:51:17De fapt cel mai mult te doare ca nu ai femeie a ta, la picioarele careia sa cazi.
Dar e ok, noi te intelegem si nu mai vorbim cu tine ca sa nu-ti mai zgindarim sufletelul si asa trist.
Vindecare grabnica, si daca ai inteles ceva din dicutiile astea: mult succes!
DACA DOREAM NISTE PICIOARE LA CARE SA CAD ?PAI VOI ASTA ASTEPTATI? DAR NU V-A IESIT.PA .SA FITI IUBITE SI TOT CE VA DORITI. LA REVEDERE
marian_sss
Postat pe 8 Iulie 2009 20:57
De la: marian_sss, la data 2009-07-08 19:41:40
De la: gianiblue, la data 2009-07-08 19:33:04bai, mar. iti fac un serviciu... ia incearca sa respecti femeia si vezi ce iese. cu balaurii scosi de tine ca si sfaturi... nu te vad bine intr-o lume ca cea contemporana. sa-ti traduc?!
gresesti GIANIBLUE...EU cel mai mult pe lumea asta respect FEMEIA de linga mine.....SI iti mai spun un secret: cel mai important intro relatie este respectul si nu iubirea.IUBIREA e un banc de care se leaga oamenii slabi.CIND nu sint capabili sa ia o decizie o baga cu "IUBIREA":DA MA DAR EU O IUBESC


Mareane ar fii credibila chestia cu respectul daca ai arata-o si aici.Pana una alta, sincer nu m-ai convins si vad ca nu numai pe mine.
Iar maximele gen : "femeile te plac cand arati ca esti mai prost decat ele" nu arata decat misoginism, o murdarie de care multi "barbati adevarati" se folosesc cand nu-s in stare sa realizeze ca lumea nu se imparte in barbati=inteligenta femeie= prostie...
blanca
Postat pe 8 Iulie 2009 21:18
De la: marian_sss, la data 2009-07-08 19:48:33
De la: valentino, la data 2009-07-08 19:45:40Mariane,puiu,iti vorbeste,pardon,scrie,unul care are in urma 20 de ani de casatorie.Cu aceeasi unica femeie.Au fost si zile senine si mai putin senine.Mai mult ca orice si dincolo de toate,a fost dorinta de a-l face fericit pe celalalt.Jungla moderna exista,dar numai pina la pragul de la intrare in casa.Cind ai adus-o-n casa,schimba-i numele.Si faptul ca ai fost prea rasfatat,ti-a facut rau.Te puteau ajuta cartile,viata,dar tu ales asa.Nu te-nsela,orice persoana,simte,inainte si dincolo de a vedea,respectul care i-l acorzi.Si,nu uita,vei fi tratat,cum tratezi.Intotdeauna.
Eu consider ca nu am jignit pe nimeni ... nu am dat nume nu am atacat pe nimeni la modul personal doar am tratat niste teme la modul general


Wrong. Ai jicnit. Prin atitudine. Faptul ca nu te adresezi direct cuiva arata lipsa de argumente in situatia in care nu cunosti prea bine persoanele cu care stai de vorba dar iti permiti sa emiti judecati adresandu-te cica unui grup.
blanca
Postat pe 8 Iulie 2009 21:25
mielutzo, tare esti dulce cand te faci fioroasa sa aud ce-mi spui mie acum
pik_nik
Postat pe 8 Iulie 2009 21:28
Pai tie n-am ce acum . Doar daca-mi spui c-ai fii zis ceva aici ca n-am citit tot.Nu vreau sa ajung la concluzia gresita ca-i trista viata doar fiindca oamenii fac jocuri prostesti .

Na, ca iar ma ambalez
...restul il iau ca pe un compliment
blanca
Postat pe 8 Iulie 2009 21:33
De la: , la data 2009-06-12 19:28:42E trista atunci cand ne-o facem noi trista.Cauta puterea din tine si detaseaza-te, traieste! refa-ti viata. Ai dreptul sa fii fericita.
O fi fost cumva luna NOUA?
Elly1
Postat pe 8 Iulie 2009 21:48
De la: Eda, la data 2009-06-12 19:06:59Hmmm....da` sigur nu a fost de vina luna APRILIE !
O fi fost luna NOUA?

p.s.Scuze pt eroarea ciatatului dinainte
Elly1
Postat pe 8 Iulie 2009 21:51
eu n-am vazut eroarea de care zici
blanca
Postat pe 8 Iulie 2009 21:59
De la: mielutza, la data 2009-07-08 21:59:54eu n-am vazut eroarea de care zici
Eroarea era ca,in loc sa postez citatul lui neda,am postat citatul lui micabis altfel n-avea legatura cu luna NOUA
Elly1
Postat pe 8 Iulie 2009 22:06
Nu pe mine ci pe utilizatoare (care nu mai este) cu buze fierbinti ai citat.Ca eu am spus ceva mult mai....adinc
Aemulus
Postat pe 8 Iulie 2009 22:11


Atunci categoric a fost noua Elly .
blanca
Postat pe 8 Iulie 2009 22:19
io zic ca Marean e de fapt , sora lui 32
pare o struto-camila, aseaa...
kyra
Postat pe 8 Iulie 2009 23:10
BA NU E FRUMOASA VIATA!DAR SA STI SA INTELEGI PE CEL DE LANGA TINE!
margelatu_68
Postat pe 19 Iulie 2009 20:29
De la: eu_in_aprilie, la data 2009-04-13 13:49:37Salut,
Sunt nou venita pe acest forum. Am intrat din intamplare, citind pe net despre barbatii taur.
Am fost impreuna cu el 10 ani, dintre care 6 casatoriti. Pacat ca eu am iubit mai mult. El era prea egoist sa se daruiasca familiei. Prefera sa-mi spuna intr-o zi pe nepusa masa ca vrea liberatae, ca nu e facut pt. o relatie serioasa, ca nu se pune problema de a avea copil, ca ar vrea sa divortam. Ok, divortam. Si peste 6 luni se intoarce cu disperare sa ne impacam. Mi-am zis "hai, pentru ultima data". Ma gandeam daca ne prinde Pastele din 2009 impreuna.
Ne-a prins ... despartindu-ne pe acelasi motiv. Trebuie sa-mi fac bagajele cat mai repede. Nu mai suport o clipa sa-l vad. Sunt inca in stare de soc. Nu-mi pot reveni...Cu cata raceala si cinism mi-a adus la cunostinta nevoia lui de a se plimba in lumea larga si a-si trai viata SINGUR!
Ce viata!

PS: de fiecare data s-a intamplat in aprilie





Aprilie este luna ta de schimbari radicale... Destinul isi spune cuvantul.... Nu el este ... sufletl tau pereche.... Ai divortat lasa-l sa-si traiasca viata... Pe tine trebuie sa te intereseze viata ta.... Ai rabdare si poate un viitor aprilie iti va oferi ceea ce meriti...
anca_53
Postat pe 3 August 2009 16:35
viata e cel mai de pret lucru pe care il avem ... pacat ca trece prin noi ! ... am o varsta mica , cu toate astea m-a izbit de doua ori esecul in dragoste , am suferit , si nu gaseam nimic mai placut decat sa pargurg printre amintiri ...viata merge inainte si ne ofera mii de sanse , mii de ocazii mai bune si mii de evenimente poate mult mai placute ... la urma toata fiecare dintre noi are ceva pus de o parte ... nu crezi ?
Monica_N
Postat pe 8 August 2009 07:19
A venit luna august si nu a mai intrat aici marean care este??? O fi ocupat sa-i dea o mardeala nevestei ca sa se umezeasca mai bine? Oare s-a facut bine la partile bolnave, ca suferea seracu......
daria_
Postat pe 10 August 2009 22:31
Chiar daca esti singura si trista to trebuie sa mergi inainte!
Zambeste,fii optimista!Spune numai vorbe bune tuturor oamenilor pe care-i intalnesti!Fii mai maleabila!Hai cu mine in etraordinara TARA A MINUNILOR sau A OGLINZILOR !!! Pe care o preferi?
Alice_Bv
Postat pe 19 August 2009 20:45
daaaaaaa, alearga pe strazi razand cu gura pana la urechi, i-ai in brate pe toti trecatorii, care se opun, i-ai in shuturi, opreste-te in mijlocul strazilor si zambeste-le duios soferilor care-ti arata danturile, da-le politistilor sapcutzele jos de pe cap cu o atingere usoara (poti folosi un facaletz), intra prin magazine si aranjeaza rafturile in forma de gramada, si razi, si razi...
daaaaaaa, e frumoasa viata!
pik_nik
Postat pe 19 August 2009 20:49
aliceo, ce dreaci zici tu acilea, mami?... adeca daca-i singura si trista, s-o tina tot asa?... ba sa mai si rada ca proasta, pe deasupra...
zambil
Postat pe 19 August 2009 20:50
Da ce sa faca?Sa se dea cu capul de pereti?Sa se imbete?ce?
Alice_Bv
Postat pe 19 August 2009 20:59
Nu - tre sa se duca la monastire ca parca o cheama Ofelia
daria_
Postat pe 20 August 2009 23:14
sau o cheama un preotzel mai tinerel asa, si mai "sihastrit"
pik_nik
Postat pe 20 August 2009 23:16
...bun parintelul, mai ales ca e dorit....dupa te iarta si de pacate....
daria_
Postat pe 22 August 2009 01:30
si mai vrea o data
da'mi plac gandurile tale de la ora 1.33
pik_nik
Postat pe 22 August 2009 01:33
Nu fii trista ca s-a terminat!Bucura-te pentru ce a fost...
ssau altfel spus" bucura-te ca s-a terminat"!
garbo013977
Postat pe 22 August 2009 08:50
Viata merge mai departe daca el a putut poti si u si mai ales si fetele fac la fel
garbo039037
Postat pe 22 August 2009 11:22
Si fetele fac la fel? Asa ai facut si tu
daria_
Postat pe 22 August 2009 11:31
-cred totusi ca fiecare isi face singur viata grea ,renunta la el cit mai este timp...asta este doar parerea mea depinde ce simti.
garbo040945
Postat pe 22 August 2009 11:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
plang si barbatii .... 27 De la: anakin 16 Noiembrie 2009 22:02
Berbec 1 De la: pustoaik89 8 Aprilie 2010 13:15
buna 12 De la: Axl_22 4 Decembrie 2011 19:26
Ajutati-ma! 33 De la: Danyxs 25 Noiembrie 2012 16:06
Poate sa-mi spuna cineva din experienta cum se poate aborda cu succes barbatul macho? 77 De la: Sassette 14 August 2016 15:11
Setari Cookie-uri