Cum ar vrea femeile sa fie barbatul "aproape" ideal ?

E bine spus "aproape"...
Sa stie exact ce sa spuna cand trebuie sa spuna...
Un barbat pe placul meu ar trebui sa stie sa se comporte cu o femeie in primul rand! Sa stie sa o faca fericita numai din vorbe si apoi din fapte. Sa simta cand am nevoie de o mangaiere, sa ma alinte. Sa imparta totul cu mine, si bune si rele.
Fizic si intelectual trebuie sa corespunde anumitor standarde fixate de mine ! Eu l-am gasit... sau mai bine spus el m-a regasit!

Barbatul trebuie sa aiba si defecte, altfel nu ar mai fi barbat, nu? Numai ca cel ales de mine are unul mare si destul de greu de trecut cu vederea: gelozia! Este uneori absurd si maniac al verifcarilor la tot pasul! E un fel de Big Brother... flatant la inceput, suparator acum! Dar e pe drumul cel bun si se mai abtine :)
Multumita lui Michelle si Ellei noi suntem acum impreuna si mai indragostiti ca oricand!


Verarmy_38
Postat pe 13 Aprilie 2009 16:21
Wife,las-o pe fosta blonda... daca te refereai la barbatul descris de mine,da exista..unul e al meu...de aia am spus ca Dumnezeu a fost bun cu mine...

Cat priveste defectele are si de astea destule,ca vorba aia cine nu are?ia uite: e dezordonat(isi arunca hainele peste tot,sosete in principal),e comod,se da lovit cand e vorba de treburi gospodaresti(ma rog de el sa duca gunoiul si sa ma ajute la covoare,plange balconul dupa el asteptand sa faca ordine ,pentru ca asta e sarcina lui) este absolut ingrozitor de pisalog si vaicaret cand e bolnav,moare din cea mai mica durere ,mananca din placerea de a manca si mai putin de foame(iar eu imi bat gura degeaba spunand ca nu e sanatos ceea ce face),nu face curatenie in masina,iubeste prea mult oglinda si asta ma enerveaza cumplit pentru ca de cele mai multe ori suntem pe fuga,imi face cadouri lucruri de care avem nevoie in casa si mai putin pentru mine personal(dar cica-s pentru mine),nu-si deplaseaza fizicul sa plateasca facturile curente,rate etc etc si inca un defect major:vorbeste mai mult decat mine,deci din punctul asta de vedere el e muierea casei...

dar asta e,are calitati care compenseaza unele defecte si restul le tolerez pentru ca nu sunt majore...amandoi trebuie sa ne toleram,altfel nu am mai face o famile...


aa am uitat sa zic la calitati ca la capitolul joaca cu cea mica indiferent de problemele de peste zi mai are ceva de lucru...
Roxxynela
Postat pe 13 Aprilie 2009 17:04
fetele,

barbatul ideal este reflectia voastra in oglinda, binenteles...cu anumite adaugiri care credeti ca va lipsesc voua..





asa mi-a zis mie cineva priceput...
iasomia
Postat pe 13 Aprilie 2009 17:13
da,da...si eu cred.
Roxxynela
Postat pe 13 Aprilie 2009 17:18
roxette,

interesant,nu?

ne amorezam de noi..si mai ales ,de ceea ce ne lipseste noua pt a fi (in opinia noastra)

perfecti....
iasomia
Postat pe 13 Aprilie 2009 17:26
glumeata esti,iasomico,dar si eu sunt.... ..trebuia sa mai pun ceva pe acolo sus ca sa se inteleaga...
Roxxynela
Postat pe 13 Aprilie 2009 17:35
roxette,

cum asa mamicule?

pai..bagam mistoace acilea?

eu chiar am vorbit pe bune...

dar da! e ca lumea sa fii glumet,viata este mult prea complicata altfel...
iasomia
Postat pe 13 Aprilie 2009 17:45
ce faci iasomico?...

te dai in dialoguri cu barbatii ideali p-acilea?...
zambil
Postat pe 13 Aprilie 2009 17:50
e mai radem si noi,ce naiba,mai pacalim viata...
Roxxynela
Postat pe 13 Aprilie 2009 17:50
zambilu'

tu du-te la sora ilsi acolo...aici esti pericol public,sa nu le scada la fatucile astea glicemia....

iasomia
Postat pe 13 Aprilie 2009 17:54
IASOMIOOO,cine esti tu m-a intrebat cineva odata,imaginea ta din oglinda,i-am raspuns;deci nu e misto ,e pe bune,de aceia daca iti place mult de cineva,folosesti efectul bumerang,deci il mai fasonezi o lecutza cu propriile lui arme,valabil insa pentru amindoi,exact ca olarul care transforma lutul.,m-am dat dracu iar,dar dispar ca azi muncesc pina tirziu,
scrichy
Postat pe 13 Aprilie 2009 17:56
roxette,


corect...

scrincioaico,

stii de ce iti zic asa,nu?

un fel de :"popeasco","ioneasco"...

esti o surpriza placuta pt moi...
iasomia
Postat pe 13 Aprilie 2009 17:59
scricioaica...

mistouri e ce chitzaia roxinella pe langa subiect....
zambil
Postat pe 13 Aprilie 2009 17:59
zambilu'

cred ca a vrut sa zica "la misto"...ca a zis bine in rest...
iasomia
Postat pe 13 Aprilie 2009 18:02
Am corectat putin ce am scris,mersi pentru apreciere,sunt o ioneasca veritabila, asta e numele,Scrichy,e numele motanului,se plimba pe tastatura cind am vrut sa imi fac un nik prima data
scrichy
Postat pe 13 Aprilie 2009 18:06
zambilu', ia chitaie tu ,mama,pe subiect si zi-ne ca esti tu barbatul ideal...ia sa te vedem cat esti de frumos si mai ales de barbat...da' dupa aia ne zici si defectele,ca asa e jocul,daca nu ti-ai dat seama...
Roxxynela
Postat pe 13 Aprilie 2009 18:10
APROPO de barbatul ideal,ca eu am mofturi multe,glumesc, dar nu in totalitate,as fi dorit sa bag mai multi intr-un joben ,exact ca un magician si sa il scot de acolo,un melanj format din tot ce mi-ar fi placut mie de la fiecare,iluzii,dar ar fi fost super,gargauni am ,un "ideal"ca trebuie,ca de omul pe la casa lui trebuie sa aiba de toate
scrichy
Postat pe 13 Aprilie 2009 18:12
Opaa.. Zambilu... ia sa vaz...

Te bagi ?
gabitzza
Postat pe 13 Aprilie 2009 18:13
ZAMBULU!,ideal?fugutziiiiiiiiii
scrichy
Postat pe 13 Aprilie 2009 18:15
hai, Zambilu'...te-ai dat la fund dupa ce te-ai bagat intre muieri?


curaj,cocos!
Roxxynela
Postat pe 13 Aprilie 2009 18:20
Ei, parerea lui..ce ma bag in casa omului? Iote bre..

O fii avand nevasta si copii. Dar o descriere poate baga nitel..
gabitzza
Postat pe 13 Aprilie 2009 18:20
he,he,he...

nush' de ce am eu impresia ca nu sunt chiar minoritar p-acilea...

da' daca insistati, da nenica, eu sunt idealu' ala de va strofocati voi acilea... ia uitati-va voi oleaca-n oglinda, sa vedeti ce va lipseste...

si scrichi, deosebirea dintre barbati si femei este ca voi v-ati multumi cu un barbat care insumeaza toate calitatile pe care le-ati visat voi vreodata, pe cand noi vrem cat mai multe femei cu calitati partiale... asa suntem noi, mai risipitori, deh...
zambil
Postat pe 13 Aprilie 2009 18:29
si bai fetele...

aproape ideal nu-nseamna ca are si defecte... inseamna ca n-ati dat voi de capu' listei de calitati... he,he,he...
zambil
Postat pe 13 Aprilie 2009 18:32
e hai nu fi suparat ca nu a dat nimeni cu parul....nu am zis ca mai glumim si noi ca sa mai pacalim viata??

defecte avem cu totii si femei si barbati,important e sa ni le toleram reciproc ca sa putem convietui frumos...
Roxxynela
Postat pe 13 Aprilie 2009 18:36
da di ci ideal? idealii ashtia-s plictisitori . ori prea buni, ori prea blegi.

si_totusi
Postat pe 13 Aprilie 2009 18:50
pai zambilu, de lista aia de calitati vorbim acilea..si nu esti singur p-aici..nope!

Interesanta optica asta cu „ cat mai multe (femei) si cat mai variate (calitatile)...daca ne convertim si noi..cum ramane?


gabitzza
Postat pe 13 Aprilie 2009 22:30
Daca ZAMBIL gindeste asa:sa aiba barbatii mai multe femei,ne convertim,de ce nu,harem sa ne facem,sa stam si noi pe aceiasi craca cu ei,dar ii vom alege ca in evul mediu pe bresle: un cismar, un croitor,un doctor,un maseur ca de trebuie neaparat,reaxrea e importanta daca avem atitia hominizi in ograda,un macelar,etc,.......
scrichy
Postat pe 13 Aprilie 2009 23:26
De la: iasomia, la data 2009-04-13 17:13:42fetele,

barbatul ideal este reflectia voastra in oglinda, binenteles...cu anumite adaugiri care credeti ca va lipsesc voua..





asa mi-a zis mie cineva priceput...


dar cu defectele cum ramane ca eu abia ma suport pe mine?in rest adevarat noi semanam ,gandim la fel numai ca am avut noroc cu :adaugiri care credeti ca va lipsesc voua..:

yavrum
Postat pe 14 Aprilie 2009 06:46
mda..

eu nu m-am gandit absolut deloc la penis... cand am vorbit despre adaugirile alea...da' e normal la varsta ta...




iasomia
Postat pe 14 Aprilie 2009 09:02
io vreau sa stiu si de defecte...

cum am zis, perfectiunea e obositoare raaaauuu...
wife_de_zmeu
Postat pe 14 Aprilie 2009 09:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
as dori un sfat 8 De la: dolce_farnientte 25 Decembrie 2011 17:20
Munastirea Tismana 3 De la: tutankhamon 4 Octombrie 2009 12:34
Pareri va rog! 14 De la: garbo_429706 19 Martie 2016 20:34
Intrebare pt. barbatii din capricorn. urgent!!!! 19 De la: dalimi 5 Septembrie 2009 22:04
relaxare 3 De la: eladaela 17 Martie 2011 21:55
Setari Cookie-uri