Ce fel de barbat poate fi cel ce crede in prieteni si nu in iubita lui

Acum ceva timp am cunoscut un barbat. Ne-am intalnit de cateva ori, ne-am simtit atrasi unul de altul dar am ramas la stadiul de prietenie si nimic mai mult. Vorbim, ne povestim una si alta. Chiar ne gandeam sa mergem mai departe cu relatia dar intr-o zi o prietena binevoitoare ii baga o stramba ca ne-ar fi vazut si de fapt eu m-am intalnit cu un coleg de-al ei si a venit la mine si.....prostii. In primul rand ca era o prostie (poate gelozie din partea ei) nu mai conteaza dar el din acel moment si-a schimbat parerea despre mine crezand mai mult barfa tampita a prietenei. Nu pot sa inteleg cum un barbat daca stie ce vrea in viata poate fi asa influentat. Si chiar sa presupunem prin absurd o astfel de situatie, cea fost a fost , daca vrei cunoaste mai bine persoana de langa tine si nu o acuza pe nedrept.Nu credeam ca mai pot exista astfel de barbati prosti. Sa crezi din prima orice tampenie fara probe, sa nu poti vorbi cu iubita, e trist.
garbo234751
Postat pe 21 Octombrie 2011 13:23
daca te iubea, sau daca exista macar atractie, nu se lua dupa vorbe. A avut un motiv sa puna capat acelei relatii. Asa sunt majoritatea barbatilor, nu recunosc faptul ca doresc despartirea fara motiv. (vezi topicul ,, iubire sau prostie'' , acolo este un exemplu de exceptie care intareste regula)
garbo_dar_nu_greta
Postat pe 21 Octombrie 2011 13:30
De la: garbo_dar_nu_greta, la data 2011-10-21 13:30:22daca te iubea, sau daca exista macar atractie, nu se lua dupa vorbe. A avut un motiv sa puna capat acelei relatii. Asa sunt majoritatea barbatilor, nu recunosc faptul ca doresc despartirea fara motiv. (vezi topicul ,, iubire sau prostie'' , acolo este un exemplu de exceptie care intareste regula)


eiii, greto...

generalizarile sunt in defavoarea ta, nu a barbatilor la care te referi...:D

atunci cand spui "asa sunt majoritatea barbatilor", ti-ai pierdut deja din start credibilitatea.

fiindca nimeni nu te va admite ca intr-adevar ai cunoscut atata amar de barbati... (unde, cand, cum, in ce mod?:PP)...
din fericire pentru tine, oarecum...;)
eu_geminy
Postat pe 21 Octombrie 2011 14:48
Unde mai pui ca nici acordul nu-i bun...
majoritatea ... este!... ca e la singular, no??

Scuze, iar suntem pe langa... eu, cel putin...
nicholas_
Postat pe 21 Octombrie 2011 15:29
asta e... prefera sa ne confunde cu o cioata...
pe care insa nu o ocoleste, ci prefera sa se impiedice (cat mai des) de ea...:P
=))=))
eu_geminy
Postat pe 21 Octombrie 2011 15:34
se impiedica! saracul cocos e obosit! :))
a alergat destul! :P
Ktine
Postat pe 21 Octombrie 2011 15:52
ai dreptate,
din nefericire,cand auzim ceva,suntem tentati sa si credem,sau incepem sa ne indoim.
poate in timp isi va da seama ca esti sincera,si ca a fost o barfa,adevarul iese intotdeauna la iveala,in un fel sau altul.
ar fi bine sa ii spui ca esti dezamagita ca s-a indoit de tine,si a ascultat o barfa.
e posibil sa invete ceva util,daca stii sa exprimi ceea ce simti.
adica sa ii spui despre tine,ca esti sincera,nu despre comportamentul lui,nu sa critici comportamentul lui.
daca o prietena de a ta ti-ar fi spus ceva ceva despre el,ai fi crezut?te-ai fi indoit>?
d
daniilia
Postat pe 21 Octombrie 2011 22:03
cum adica sa se indoaie?!:D

fii mai explicita, e prea nuantat termenu' asta...:PP
:)))
eu_geminy
Postat pe 21 Octombrie 2011 22:11
Mda,

Multiple choise...
nathalie
Postat pe 21 Octombrie 2011 22:44
Sa se indoieste, bre !

Hai, c-am glumit. Corect e ... indoiaza !!!
Ce dreaq, bre, nu mai stiu eu lb romana?
nicholas_
Postat pe 21 Octombrie 2011 22:51
aveam o indoielnitza privitor la asta dar , parca n-am dat anul asta bac-ul
jeanette40
Postat pe 21 Octombrie 2011 22:57
De la: nathalie, la data 2011-10-21 22:44:41Mda,

Multiple choise...


da... in fata, pe spate, cu fata, sau cu spatele inspre... ce stiu io.
doar visez la bazdaganii...:P

nici nu "ma-ndoi" ca asa e...;)
:)))
eu_geminy
Postat pe 21 Octombrie 2011 23:02
Acest om nu se poate numi barbat, un barbat ar sti sa se respecte sa aibe incredere in el in primul rand (asta l-ar ajuta sa stie ce a ales sa aibe langa el fara sa-i spuna cineva), dar el nu e capabil sa i-a o decizie de unul singur nici macar in viata lui personala si i-o coordoneaza altii....nu are rost sa iti para rau dupa el, nu te merita....nu cred ca to-ar fi placut sa ai viata alaturi de el dupa cum prietenii hotarau pentru ca el nu era capabil sa hotarasca! :* ai gija de tine si capul sus, vei gasi ceva mult mai bun!!!
Nyky
Postat pe 22 Octombrie 2011 03:56
Lasa-l sa creada ce vrea! Daca de pe acum a inceput....ce va fi mai tarziu! Ori a fost motiv sa iasa din relatie...ori asa e el.Ce vrei? O viata in care tu sa dai muuuuulte explicatii inutile, sa suporti multe acuzatii aiurea? Sa fii mereu atenta, diplomata...sa-i pui problema ca unui copil mereu..."dar daca era invers...eu ce sa fi facut...tu ce ai fi zis? ..." Ai chef de o asemenea relatie? Nu e matur? Nu e in stare sa judece singur?....lasa-l si fuuuuuuggggggggggggiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!
terry70
Postat pe 22 Octombrie 2011 07:36
Asa cum ai zis ati ramas la nivelul de prieteni si nu iubiti iar ceea ce cred eu e ca tipul a gasit un motiv sa se desparta de tine din cauza ta. Culmea , nu? Mai cred ca a pus ochii pe o alta asa ca nu mai desparte firul in parte si treci mai departe.Bafta!
garbo079649
Postat pe 22 Octombrie 2011 09:20
Lasa draga, nu te necaji degeaba pentru ca nu merita. Am avut si eu recent o experienta asemanatoare cu a ta si te inteleg. Acesti "barbati fatali" nu vor decat o relatie bazata pe sex si atat, fara alte implicatii. Cu siguranta nu ai intalnit persoana potrivita tie. Prin urmare: fruntea sus si da pagina mai departe.
Capatana_Ana_Loredana_1
Postat pe 22 Octombrie 2011 09:20
Lasa draga, nu te necaji degeaba pentru ca nu merita. Am avut si eu recent o experienta asemanatoare cu a ta si te inteleg. Acesti "barbati fatali" nu vor decat o relatie bazata pe sex si atat, fara alte implicatii. Cu siguranta nu ai intalnit persoana potrivita tie. Prin urmare: fruntea sus si da pagina mai departe. Si ai mare grija sa nu le faci jocul!!!!!!!!
Capatana_Ana_Loredana_1
Postat pe 22 Octombrie 2011 09:34
Da si eu am "experimentat" situatia asta.... pe oricine credea numai pe mine nu (cu toate ca demonstram adevarul).
garbo222965
Postat pe 22 Octombrie 2011 09:43
Din cate am inteles erati doar la inceput, nicidecum iubiti cu vechime....In cazul asta nu cred ca poti condamna bietul baiat.Fara suparare,dar probabil ca nu a fost destul de atras de tine ca sa incerce sa lamureasca situatia...Dont worry,sant destui pestisori in mare! Nu va apucati sa interpretati pestisori...!
kissy
Postat pe 22 Octombrie 2011 10:25
nu te iubea destul de mult si nu a avut incredere in tine nu merita sa-ti faci sange rau
garbo224986
Postat pe 22 Octombrie 2011 12:08
De la: garbo234751, la data 2011-10-21 13:23:03 Acum ceva timp am cunoscut un barbat. Ne-am intalnit de cateva ori, ne-am simtit atrasi unul de altul dar am ramas la stadiul de prietenie si nimic mai mult. Vorbim, ne povestim una si alta. Chiar ne gandeam sa mergem mai departe cu relatia dar intr-o zi o prietena binevoitoare ii baga o stramba ca ne-ar fi vazut si de fapt eu m-am intalnit cu un coleg de-al ei si a venit la mine si.....prostii. In primul rand ca era o prostie (poate gelozie din partea ei) nu mai conteaza dar el din acel moment si-a schimbat parerea despre mine crezand mai mult barfa tampita a prietenei. Nu pot sa inteleg cum un barbat daca stie ce vrea in viata poate fi asa influentat. Si chiar sa presupunem prin absurd o astfel de situatie, cea fost a fost , daca vrei cunoaste mai bine persoana de langa tine si nu o acuza pe nedrept.Nu credeam ca mai pot exista astfel de barbati prosti. Sa crezi din prima orice tampenie fara probe, sa nu poti vorbi cu iubita, e trist.



in primul rand tu nu sti sa iti alegi prietenele.crezi ca daca sunt de acord cu tine in tot ce povestesti iti sunt prietene?gresit...un prieten adevarat trebuie sa se bucure de fericirea ta ,de reusitele tale ..si sa iti spuna in fata atunci cand gresesti,sa iti dea solutii.si critica trebuie sa existe intre prieteni.in al doilea rand gresesti daca iti critici prietenul cu care ai o relatie.si femeile sunt la fel,au aceleasi reactii de suspiciune cerand si ele explicatii.asa ca si barbatii si femeile au acelasi comportament in astfel de cazuri.si poate chiar daca nu reactioneaza imediat fii sigura ca suspiciunea ii macina pe amandoi.
ratuscaceaurata
Postat pe 22 Octombrie 2011 13:23
bine...
presupun ca asta e valabil la "aliens" cu care te combini tu... nu-i asa?:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 22 Octombrie 2011 13:26
Ca sa-ti raspund si eu la intrebare: este un barbat bun doar pentru sex... poate de vreo cateva ori....poate.....
Darksukkubus69
Postat pe 22 Octombrie 2011 13:32
pana se face... ghiocel, nu?:PP
:)))
eu_geminy
Postat pe 22 Octombrie 2011 13:36
G ,mi/as dori la modul real sa cunosc aceste entitati la care faci referire.
ratuscaceaurata
Postat pe 22 Octombrie 2011 13:38
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-10-22 13:38:51G ,mi/as dori la modul real sa cunosc aceste entitati la care faci referire.


pai cine minte atunci?
mai devreme, pe undeva, afirmai ca deja ai astfel de relatii cu ei.
nu ma intreb ce rezulta...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 22 Octombrie 2011 13:40
De la: eu_geminy, la data 2011-10-22 13:26:06bine...
presupun ca asta e valabil la "aliens" cu care te combini tu... nu-i asa?:P
:))))






am raspuns strict la intrebarea ta.niciodata nu am afirmat ca m/am combinat cu un alien.ai probleme de memorie sau iti arde de glume?
ratuscaceaurata
Postat pe 22 Octombrie 2011 14:02
e fraer
garbo169236
Postat pe 22 Octombrie 2011 14:07
Ai tacut un an de zile. Puteai sa taci in continuare,... fra.i.ere !
nicholas_
Postat pe 22 Octombrie 2011 14:14
daca stii ce vrei in viata, treci la alt capitol. nu te poticni in regrete. capacitatea lui de a lua decizii de unul singur e redusa. daca te voia in preajma lui cu orice pret, se obosea macar sa te intrebe ce si cum. insa, pentru el, nu a aparut femeia care-l pune pe jar. incearca sa gasesti barbatul care se zbate pentru tine, nu cel care renunta la tine cu prima ocazie. bucura-te ca ai scapat de un nehotarat.
coandavio
Postat pe 22 Octombrie 2011 14:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
la ora asta incep sa se deschisa barurile 9 De la: tutankhamon 27 August 2009 00:46
indemnizatie dupa indemnizatie 1 De la: garbo265515 22 Februarie 2012 12:43
ma indragostesc de seful meu 37 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:49
Bataia e rupta din rai 215 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:51
buna 26 De la: elisabeta_boia 10 Decembrie 2011 04:17
Setari Cookie-uri