amanta - sotie

pa sistem..
gabitzza
Postat pe 17 Iunie 2009 23:08
De la: prometeus_wife, la data 2009-06-17 23:06:12he...he...vidar..."e" grele, mami...si mai "e" si multe...

auzi...da' e prima care spurca si fomeile si berbatii fara discrimniare de-aia...nu face ura de rasa...


adica e politically correct, fetelor... na! ca mi se scrantira tastele! Fiti si voi in ton cu vremurile, la naiba!
Thor
Postat pe 17 Iunie 2009 23:11
yeap...le zice dulce in proportie egala...
wife_de_zmeu
Postat pe 17 Iunie 2009 23:13
te inteleg... si eu am trait asa ceva, totul depinde de el,,,daca te iubeste cu adevarat,, sincer divorteaza
depinde de el,,
iti doresc numai bine Alexandra,,,
garbo007875
Postat pe 18 Iunie 2009 12:57
de ce toat lumea o condamn pe ea. de ce femeia intotdeauna platete? de ce barbatul nu platete cu nimic? el a stat 7 ani i a dus-o bine i acum o duce in continuare la fel de bine, poate mai sta 7 ani pe undeva.
carmen_criss2003
Postat pe 18 Iunie 2009 16:06
a fost alegerea doamnei sa aiba statul de amanta, nu a obligat-o nimeni sa accepte asta...

acum s-a trezit in situatia neplacuta de a ramane fara el...

nu-i vorba, n-o fericesc nici pe sotie...
wife_de_zmeu
Postat pe 18 Iunie 2009 16:11
De la: gabitzza, la data 2009-04-10 12:29:33Aha, deci canceru` e bataia lui Dumnezeu..

Io zic sa mai citesti odata ce-ai scris, dar daca se poate, sa-ti functioneze creieru`, da? Hai, trebuie doar 4 neuroni pentr-un arc neuronal..

Maica ta..ce "din putu` gandirii"..



soro, si tu ii ceteshti pe catavenci??? ca eu nu le scap nici un numar!
Thor
Postat pe 20 Iunie 2009 00:12
De la: florin_c76, la data 2009-04-06 01:16:23Ai facut tot ce s-a pututsa va mai vedeti?Daca il vrei si merita atunci lupta ptr.el dar nu-i rani familia.
ginren01
Postat pe 20 Iunie 2009 07:52
ACEASTA ESTE SI PAREREA MEA. LUPTA DACA SE MAI POATE, DAR....NU-I RANI FAMILIA. GANDESTE-TE CA SOTIA SA NU TE-A RANIT, ORI DERANJAT TIMP DE 7 ANI. EXISTA LEGEA COMPENSATIEI, ACUM ROLURILE S-AU INVERSAT. POATE, DIN CAND IN CAND, ARE POSIBILITATEA SA VINA SA TE VADA. DACA NU, INCET, INCET, REORINTEAZA-TE. SUNT BUNA LA TEORIE....PRACTIC IN SCHIMB NU. ITI DORESC NUMAI BINE!
ginren01
Postat pe 20 Iunie 2009 07:55
Ai gresit cand ai acceptat sa traiesti cu el stiind ca este insurat. Poate la inceput ai crezut sincer ca te iubeste si o sa divorteze, dar dupa 1-2 ani? Nu te-ai gandit la suferinta celeilalte? Ti-ar fi placut sa fii in situatia ei? Nu are nici un sens sa lupti pentru el. Daca vroia cu adevarat, isi clarifica situatia si acum erati impreuna (cu sau fara acte). Nu cred ca intamplarile prin care ai trecut (boala)au fost venite de la D-zeu. Se putea intampa si fara sa ai o relatie cu un barbat insurat.Cred doar ca lacrimile si singuratatea de acum te vor face sa te gandesti la suferinta psihica pe care i-ai provocat-o sotiei.Daca el a fost lipsit de bun simt si a trait cu tine fara sa fie despartit, tu trebuia sa fii vertebrala si sa te gandesti, nu la ce zice lumea, ci la cei vei face daca el se va intoarce la sotie. Pun pariu ca tie iti spunea ca nu mai are relatii intime cu sotia, iar ei ca nu are pe nimeni, dar locuieste cu mai multi colegi in camera sau in baraca si nu are cum sa o aduca acolo unde lucra. Ai vazut ca el vorbea foarte mult cu sotia la telefon si asta nu ti-a dat de gandit? Un asemnea om nu merita duplicitar nu merita nici o lacrima din ochii tai. Cauta mai bine pe altcineva cu care sa-ti imparti batranetea, singuratatea si boala ce va urma. (ma refer la bolile inerente varstei a treia si nu la o presupusa pedeapsa a lui D-zeu)
daria_
Postat pe 20 Iunie 2009 09:40
De la: daria_pet, la data 2009-06-20 09:40:06Ai gresit cand ai acceptat sa traiesti cu el stiind ca este insurat. Poate la inceput ai crezut sincer ca te iubeste si o sa divorteze, dar dupa 1-2 ani? Nu te-ai gandit la suferinta celeilalte?


mai, fetelor, de cand va ganditi la "suferinta celorlalti" altfel decat spunand "bin' ca nu mi s-a intamplat mie!"???

hai ca esti haioasa! m-ai facut sa plec razand la un picnic extreeeem de plictisitor!
Thor
Postat pe 20 Iunie 2009 10:41
visele sunt frumoase...pacat ca dimineata le destrama...
Visul tau a durat 7 ani...o dimineata la 7 ani ...e bine
Bafta!
Light_blue
Postat pe 20 Iunie 2009 13:59
vidare,
ii citesc mami, sunt glume bune, despre oameni prosti
kyra
Postat pe 20 Iunie 2009 16:33
Am senzatia ca cine rezista la terapia de pe Garbo,nu-l mai sperie nimic...

Stimabila Doamna,viata nu e o linie lunga si dreapta,ar fi plictisitoare...are multe curbe,urcusuri,gropi...de obicei ce se seamana primavara se culege toamna...nu dispera,poti beneficia de o toamna tirzie si o iarna blinda,mai seamana ceva...de data asta BINE...
valentino
Postat pe 20 Iunie 2009 17:11
Nu cred ca te poate uita cu una cu doua.Obisnuinta e a doua natura iar daca mai e si iubire cum spui, veti fi pana la urma impreuna. Trebuie sa lupti insa...sa te rogi , sa-l cauti, sa-l suni...daca stai si speri ... nu faci nimic.Daca-l vrei , fa ceva... nu mai suferi in tacere.Mult succes.(nu uita : in dragoste e permis orice)
cercelmarilena
Postat pe 26 Iunie 2009 15:14
sigur, sa-l sune, sa-l caute, sa dea peste el cu masina. zici tu bine ca-n dragoste e permis orice.

singura conditie e, sa fie dragoste. cand te tii de om ca scaiul si ala tot iti da branci ca doar, doar te prinzi de faza, poti sa-l calci si cu trenul ca tot nu se uita la tine. tare sunteti fara mandrie . insistati, desi e clar ca vi s-au dat papucii
si_totusi
Postat pe 26 Iunie 2009 15:51
Barbatii castiga intodeauna daca femeile le fac jocul,ma rog sunt si exceptii printre barbati,dar foarte putini integri,deci te complaci cu un grad de risc in asa ceva.
scrichy
Postat pe 27 Iunie 2009 21:16
acu' am descoperit subiectul asta si nu m-am prins de o chestie. pai daca amorezul a iesit la pensie si s-a vacantat postul, n-a fost nimeni angajat pe el? tot asa, detasare, nevasta, tot tacamul? intreb si eu
tulipe
Postat pe 27 Iunie 2009 21:29
Iata o teza foarte bine fundamentata:
A fost dovedit stiintific, ca o chestiune de supravietuire ca barbatul are nevoie cel putin de doua femei:
- una in casa - SOTIA
- una in afara casei - CEALALTA
A intelege aceasta TEZA este foarte usor:
SOTIA ingrijeste de casa, de copii, de haine, etc...
CEALALTA ingrijeste de tine;
SOTIA iti vorbeste de toate problemele casei, de datoriile de platit, de dificultatile din timpul zilei;
CEALALTA iti vorbeste despre cat de mult ii lipsesti in timpul aceleiasi zile;
SOTIA cumpara un parfum scump pentru a merge la o petrecere;
CEALALTA foloseste parfumul scump pentru a-ti placea tie si a te simti bine cu ea;
SOTIA doarme cu pijamaua cea veche si confortabila;
CEALALTA se imbraca cu un neglije senzual, sa te astepte pe tine;
SOTIA iti reclama lucrurile care lipsesc din casa;
CEALALTA aranjeaza totul pentru ca nimic sa nu lipseasca cand sosesti tu;
SOTIA te cheama la telefon ca sa nu uiti sa treci pe la farmacie, la macelarie, la supermarket, la paine si sa iei copiii de la scoala;
CEALALTA te cheama la telefon numai ca sa-ti spuna ca te iubeste si ca ii este dor de tine.
Acuma, te vei intreba :
DE CE NU SCHIMBAM SOTIA CU CEALALTA ???
Raspuns: pentru simplul fapt ca CEALALTA, in cazul in care s-ar hotari sa traiasca cu tine, ar ocupa ea imediat locul de SOTIE si, putin timp dupa aceea, ar aparea nevoia imperioasa de a gasi o alta CEALALTA.... .
Cum recunosti o CEALALTA ideala (1) ?
Nu trebuie sa fie foarte frumoasa, pentru ca in caz contrar ai avea-o pentru putin timp, sau te expui riscului sa o imparti cu altul.
Dar trebuie sa fie dragastoasa si delicata. Ea nu are intentia sa se casatoreasca si te-a ales pe tine, tocmai pentruca esti insurat.
Cum recunosti o CEALALTA ideala (2) ?
Daca si ea ar fi fost casatorita, s-ar imbunatati posibilitatile ca sa nu ai probleme, caci niciodata nu te va chema la telefon la tine acasa, sau nu te va pune in situatii dificile, cand v-ati intalni intr-un supermarket.
Cum recunosti o CEALALTA ideala (3) ?
Ea te va chema la servici cu acea voce senzuala (pe care numai CEALALTA o are) si daca, colegii tai de serviciu raspund si te dau la telefon, sunt morti de invidie, pentru ca tu abia raspunzi, vei vorbi soptit si zambind...
Sfat util: tine-le mereu pe amandoua multumite; tine cont ca, daca SOTIA, dintr-un anumit motiv, nu-ti mai prezinta problemele obisnuite, CEALALTA nu mai are niciun sens.
DREPTURILE FAMILIEI
Citeste ce scrie ilustrul Washington de Barros Monteiro, in Cursul de Drept Civil (vol.2, Drepturi de Famile, pag.117):
' Fara indoiala, din punct de vedere pur psihologic, este fara niciun dubiu, mai grav adulterul la femei.
Aproape intotdeauna, infidelitatea barbatului este fructul unui capriciu pasager, sau a unei dorinte de moment. Greseala lui nu afecteaza in niciun mod dragostea pentru nevasta lui.
Adulterul femeii, bineinteles, demonstreaza ca sunt definitiv rupte legaturile afective pentru sot si ca stabilitatea caminului este iremediabil compromisa '.
'Pentru un barbat, scrie Somersen Maugham, o relatie pasagera nu are importanta sentimental dar, fara indoiala, pentru o femeie are'.
In afara de asta, copiii pe care femeia i-ar putea avea din adulter, vor trebui sa ramana in grija sotului, ceea ce agraveaza IMORALITATEA faptului, in schimb copiii sotului cu amanta, niciodata nu vor cadea in grija sotiei. Cu alte cuvinte, adulterul femeii transfera sotului ingrijirea progeniturii altuia, ceeace adulterul sotului nu ar fi adus aceasta consecinta.
Pentru asta, societatea condamna in mod sever adulterul femeii.
CONCLUZII
Barbatul nu este infidel, are doar 'Capricii trecatoare'.
Acest jurist este un geniu !!! Plecand de aici, barbati!!!, aveti deja baza juridica pentru escapadele voastre !!!
ROdika_201157
Postat pe 28 Iunie 2009 14:25
cine a descoperit stiintific asta ?

da si sursa, te rog
wife_de_zmeu
Postat pe 28 Iunie 2009 14:47
Am citit toate raspunsurile. Intrebarea mea poate retorica "Nevasta ce a facut in acest timp? Oare nu a avut si ea AMANT? Eu cred ca da."
mgmm
Postat pe 28 Iunie 2009 22:02
posibil sa ai dreptate. nevasta multumea lui dumnezeu ca ala da rar pe acasa si nu o bate la cap cu tot felul de pretentii. plus ca omul, sigur , sforaia
si_totusi
Postat pe 28 Iunie 2009 22:27
din pacate , nu ne dam seama , sau nu vrem sa ne dam seama...cand avem o iubire interzisa,totul ni se pare la superlativ...e frumos , dar , e bine sa stii sa te trezesti rapid...dupa 7 ani , zic eu , inconstienta...
incearca altceva...daca mai poti...
bafta
Light_blue
Postat pe 29 Iunie 2009 06:20
TE INTELEG PERFECT ...ASTA E ..SOARTA MULTOR VADUVE .. SITUATIE DE CARE NU SUNTEM VINOVATE , IN FOND ; CINE NU TE INTELEGE VA TREBUI SA TREACA PRIN ACELEASI SITUATII SI VA INTELEGE
garbo005232
Postat pe 29 Iunie 2009 08:36


Ce spui tu, 5232? Le urezi celor care nu te inteleg, sa treaca prin aceeasi experienta? Soro, asta seamana a blestem...
Ella34
Postat pe 29 Iunie 2009 08:42
WIFE,ce a scris aici ROdika_201157,a mai fost scris demult pe GARBO,de altcineva,parca de Bluefantazy,dar este sigur,anul trecut
scrichy
Postat pe 29 Iunie 2009 08:54
Ella, lume necajita, mami...

scrishy...ce scrie rodica, scapa din sfera interesului meu... daca nu da si sursa, nu pot sa iau in serios asemenea fantezii

nush cine a demonstrat stiintific chestia asta, dar parerea mea e ca a avut mari probleme de viziune asupra relatiilor
wife_de_zmeu
Postat pe 29 Iunie 2009 09:01
WIFE,nu vezi soro ca sursa e GARBO,e copiat ,ce puii mei,pup fata
scrichy
Postat pe 29 Iunie 2009 09:04
daca sursa e garbo, m-am lamurit...
wife_de_zmeu
Postat pe 29 Iunie 2009 09:27
De la: Ioana007, la data 2009-04-11 20:05:18Este posibil, dar cu o singura conditie.Celalalt, sau cealalta sa fie medic chirurg.
BETON!!
preciouss
Postat pe 9 Iulie 2009 03:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
toti imi spun k m-a inselat,ea-mi jura ca nu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 29 De la: Flo_Pa800 21 Decembrie 2013 01:24
simt ca am devenit un monstru 8 De la: floradavdis 13 Aprilie 2010 11:00
accept realitatea ma sacrific pt copilasul meu ca alta solutie nu este 128 De la: garbo107781 20 Martie 2010 18:51
ciudatenii sexuale 50 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:55
'' Nu este durere mai nimicitoare pentru sufletul unei femei decat aceea de a se fi daruit intreaga, trup si suflet unui barabat nedemn de iubirea ei.'' Stefan Zweig 102 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:47
Setari Cookie-uri