ma simt ca naiba:-(

incotro s o iau? ce sa fac cu viata mea? sunt maritata, am un copil si iubesc un alt barbat. m am mariatt tanara, la 20 de ani, acum am 28. am fost virgina, n am avut decat un prieten care mi a si devenit sot. nu iubeam, dar m am maritat sa scap de ai mei care erau f rigizi. si, pe naiba, tot cu ei stam. acum, iubesc si ma simt o depravata, asta sunt, de fapt. casnicia mea nu e tocmai ok, dar am un copil, eu nu vreau sa sufere nimeni, am incercat sa uit, sa renunt, dar nu pot. iubesc pt 1 data si mi e f greu. el imi spune sa divortez, eu nu vreau sa mi fac parintii de ras sau sa sufere sotul meu care mi a fost cel mai bun prieten. ce sa fac?? ma simt ultimul om, o curva de cea mai joasa speta. am incercat sa uit, am slabit mult din cz asta, pt ca simt ca mi lipseste ceva. imi bat joc de toata lumea,asa este? mai ales de familia mea. cum sa renunt la celalalt? stiu ca tb sa raman langa sotul meu, pt copilul meu si pt a nu suferi nimeni (ma rog, eu, dar ce conteaza?)
astept un sfat, va rog mult!
belle_femme
Postat pe 14 Mai 2010 13:50
Intr-adevar, ai avea destule de pierdut daca divortezi.
Dar cu celalalt ar fi posibila o relatie, ar fi "de viitor", tu ce crezi?
hot_coffee
Postat pe 14 Mai 2010 20:46
draga,

toate iubesc un alt barbat la un moment dat,e in legea firii,ne place sau nu...recunoastem sau nu...
tine de casa!
pasiuni d-astea fierbinti o sa te mai apuce,din moment ce ai .luat-o pe drumul asta..la al treilea nu o sa te mai simti asa vinovata....oaliuuu!...

prea multe persoane ar fi afectate,atat timp cat sotu' e ok,incearca sa-i descoperi partea frumoasa din el,poate te indragostesti,poti sa stii?

si nu mai fi asa aspra cu tine,incearca sa te ierti...ceva iti lipseste din moment ce ai luat-o pe aratura...
of,of,mai,mai...
iasomia
Postat pe 14 Mai 2010 21:01
s-or inmultit toapicele astea (cu acelasi topic) ca ciupercile dupa ploaie...

preciouss
Postat pe 14 Mai 2010 21:09
Nu-i adevarat. Difera. Nr. copiilor implicati, starea civila, orasul, daca stau cu parintii ori nu, etc. Diferite, diferite.
Doara
Postat pe 14 Mai 2010 21:12
daca ziceam eu asta,ziceati ca sunt a dracului...codanelor....
glumesc ,bre...
iasomia
Postat pe 14 Mai 2010 21:14
e,las' ca acu' zic de mine...

dap! diferente mari,doaro...
preciouss
Postat pe 14 Mai 2010 21:18
da bre....nu da pasarea din mina pe cioara de pe gard.....iubirea nu i vesnica.....intr o zi dinsul o sa ti dea un sout in cour...si ata e....trece el la alta indiferent de ce simti tu.....
nazirra
Postat pe 14 Mai 2010 21:20
la faptul ca sa stai cu cineva pe care nu il iubesti nu este corect pentru respectivul... te-ai gandit?
Probabil si sotul tau, si tu, meritati pe cineva cu care chiar sa fiti un cuplu. Indiferent de aparitia sau disparitia "marii iubiri a vietii tale", singurul lucru corect fata de tine, sot si copil ar fi sa divortezi. Si asta pentru ca nu il iubesti pe el, nu pentru ca iubesti un altul: iubirea asta nu e ca o ciorba pe care o muti in alta oala.

Iar un copil sufera la un divort, dar daca va creste intr-un teatru de papusi va crede ca viata asta e: un teatru de papusi. Si va suferi mai mult, in timp, fara sa isi dea seama macar de ce: pentru ca e ca un copacel crescut stramb...
Asta este singura decizia responsabila cind ai un copil: sa nu il cresti in minciuna.



quasaria
Postat pe 16 Mai 2010 02:37
De la: belle_femme, la data 2010-05-14 13:50:10incotro s o iau? ce sa fac cu viata mea? sunt maritata, am un copil si iubesc un alt barbat. m am mariatt tanara, la 20 de ani, acum am 28. am fost virgina, n am avut decat un prieten care mi a si devenit sot. nu iubeam, dar m am maritat sa scap de ai mei care erau f rigizi. si, pe naiba, tot cu ei stam. acum, iubesc si ma simt o depravata, asta sunt, de fapt. casnicia mea nu e tocmai ok, dar am un copil, eu nu vreau sa sufere nimeni, am incercat sa uit, sa renunt, dar nu pot. iubesc pt 1 data si mi e f greu. el imi spune sa divortez, eu nu vreau sa mi fac parintii de ras sau sa sufere sotul meu care mi a fost cel mai bun prieten. ce sa fac?? ma simt ultimul om, o curva de cea mai joasa speta. am incercat sa uit, am slabit mult din cz asta, pt ca simt ca mi lipseste ceva. imi bat joc de toata lumea,asa este? mai ales de familia mea. cum sa renunt la celalalt? stiu ca tb sa raman langa sotul meu, pt copilul meu si pt a nu suferi nimeni (ma rog, eu, dar ce conteaza?)
astept un sfat, va rog mult!
Eu mai bine zic sa iti vezi de familia ta...Sa te gandesti la copilul tau..Apoi nu stiu nici cat va tine iubirea asta...Dar sa gandim logic..Ce zrezi ca incredere poate avea un barbat,intr-o femeie care isi inseala sotul..Se poate gandi ca daca vei fii cu el..Si lui ii vei face tot la fel....pasiunea o sa moara
xenaprintesarazboinica
Postat pe 22 Mai 2010 23:15
nu stiu de cat timp esti in relatia asta extraconjugala, insa cert este ca graba strica treaba,putine iubiri tin toata viata ,pentru moment eu zic sa te bucuri de clipele de fericire pe care le traiesti alaturi de acest barbat ,iubeste si lasa-te iubita ,lasa inima ta sa rada,iubeste cu inima nu cu mintea .............totul e trecator .cine nu iubeste nu stie ca traieste.
garbo000796
Postat pe 25 Mai 2010 19:59
sa traiesti...da.dar sa fii constienta de consecinte.in rest..e ok .totul.ai doar o singura viata.
anika
Postat pe 25 Mai 2010 20:04
nu e prea mare filozofie aici :) fie alegi sa mergi mai departe cu sotul tau, fie te rupi de relatia cu "cel pe care-l iubesti".
in ambele cazuri insa cineva va avea de suferit..in primul..tu, pentru ca nu vei simti probabil aceasi pasiune pe care o simti langa iubit, iar in al 2 lea caz, sotul, copilasul si chiar si tu deci oricum ai lua-o , sa nu ranesti pe nimeni nu se poate ;) gandeste-te si ia decizia pe care o consideri pertinenta
cristinablackeyes
Postat pe 26 Mai 2010 20:18
eu stiu pe cineva foarte apropiat mie,care a facut o astfel de schimbare,dar.....in momentul in care s-au aflat sub acelasi acoperis,lucrurile erau diferite....ea era pe post de sotie inselata si statea singura in casa in timp ce el isi gasea diverse motive sa plece si sa o lase singura .....pasiunea a disparut si au intervenit facturile si copiii.......acum sint separati si traiesc tot ca amanti,numai ca....s-au dus de ripa familiile lor...iar copiii sufera .....parerea mea e ca trebuie sa fii constienta si sa-ti asumi toate riscurile acestei schimbari.....
coco6
Postat pe 4 Iulie 2010 11:55
Buna! In aceeasi situatie este ...fostul meu iubit el este casatorit are un copil..nu-si iubeste sotia sta cu ea de dragul parintilor lui si ca e fata fostului primar deci ca are un statut in sat...dar de fapt cel kre munceste acolo este el!
Parerea mea este ca daca vrei sa faci ceva cu viata ta.fa acuma...cat mai poti pentru ca nici amantul tau nu o sa stea toata viata dupa tine...si daca iei decizia sa ramai cu el tre sa fi sigura de el si sa discuti cu el ...! Alta chestie ar fi k daca tot nu iti iubesti sotul nu are sens sa ii faci si lui viata amara...doar de dragul parintilor..sunt parintii tai si te vor ierta pana la urma..cine te iubeste te iubeste asa cum esti ,cu defecte si calitati! Alta chestie ar fi copilul...de ce sa il cresti in minciuna k voi aveti familia perfecta????cand nu e deloc asa:tu iubesti un alt barbat,sotul tau te iubeste..tu pe el il consideri doar un amic...cu care parintii tai au fost de acord sa te mariti...deci nu te simti bine cu el si de ce sa tii copilul intr-un astfel de mediu...sa incerci sa ii arati k are parintii perfecti knd nu e asa?copilu o sa te iubeasca pentru ca esti mama lui si poate asa reusesti si tu si sotul tau sa fiti mai fericiti cu altcineva!
garbo163181
Postat pe 18 Iulie 2010 16:32
Cam komplikt...:( doar uh pooti sa iei o dekizie....trebuie dekt sa te gandesti f bn...aiureah k nu`ti iubesti sotul...eu zik k sa cauti in el parteah frumoasa.....kunosk un caz fix k al tauh...e vb de matusa meah...cel mai bine probabil e sa nu divortezi...pt k aceasta iubire o sa treak...sunt konvinsa...bafta !!
i_need_an_angell
Postat pe 26 Iulie 2010 23:14
ce varsta ai maica?...chiar ai nevoie de un inger
nuti_vio
Postat pe 26 Iulie 2010 23:19
io cred ca mai bine de-un demon!
moniq_
Postat pe 27 Iulie 2010 13:39
belle_femme iti recomand o ieseala cu barbatu departe de casa fara copil dupa voi, o betie crancena sa te scoata din ganduri si inhibitii si mai apoi un sex animalic cu barbatu.Da animalic rau asa cum doar in gandurile tale mai ascunse esti capabila sa faci.Eventual repeta operatiunea de cel putin 3 ori si mai apoi gandestete daca sa lasi totul sau nu.
aaaaaaa dute cheltuie niste bani pe ceva lenjerie intima, schimba freza ce o ai la ora asta si treci la nivelul II, ce ziceam mai sus.
Daca mai e ceva intre tine si al tau se simt scantei la orizont...daca nu, e cazul sa ai o discutie cu sotul franc in fata.
ameno
Postat pe 27 Iulie 2010 16:43
nu-ti face griji de freza, respectiv lenjerie, bre ameno..,daca iubeste pe altul sunt schimbate de mult..relax..,si daca nu la 2..,la 3 zile sigur trece si pe la cabinetul de masaj..
he he..,pai ce crezi..,"amantul" subtire.. cu cheltuiala se tine, bre..
nika nu stii..
roby_cado
Postat pe 27 Iulie 2010 16:52
tanti e confuza Roby.
In afara de barbatsu alta scula nu a vazut live in viata ei.Deci se poate pune accentul si pe faptul ca ala o trage mai bine decat barbatsu...
Daca are cat de cat vointa si un pic de fantezie poate sa rezolve si in patul conjugal ceva...
ameno
Postat pe 27 Iulie 2010 16:58
Cu siguranta e foarte greu sa traiesti cu cineva, sa dormi, sa mananci, sa-ti petreci sarbatorile, concediile, cand de fapt iti doresti ca in locul lui sa fie un altul... Cred ca te judeci totusi mult prea aspru, nu esti singura care face asta. Cred doar ca trebuie sa-ti asumi decizia pe care ai luat-o la 20 de ani, pt ca acum exista si o a treia persoana, copilul tau, iar acum esti mama, inainte de toate gandeste-te la cel mic, pe el cu siguranta il va marca decizia ta. Daca tot ai stat 8 ani langa sotul tau, cred ca in mare parte ti-a oferit un camin cald, pe cand celalalt nu se stie ce surprize iti rezerva. Eu zic sa-ti consumi dragostea, pasiunea, sau ce ai tu cu amantul tau si lasa gandurile unui posibil divort, adu-ti aminte mereu ... casa ta e acasa! Succes!
oana4me
Postat pe 24 August 2010 12:27
subscriu!

ma rog, in mare parte...
zambila
Postat pe 24 August 2010 12:32

nu era nevoie de completare zambi..
roby_cado
Postat pe 24 August 2010 23:32
hei, multumesc pentru randuri........mi-au mers la suflet...nu-i tocmai usor sa faci asta dar ce frumos ai sintetizat tu in cateva cuvinte tot ce imi trece mie prin cap de vreun an ...
foxylady
Postat pe 1 Septembrie 2010 19:44




Cid te reguleyi cu idiotul de sot fa inainte o descriere sau o narare a modului cum ii sugi .... amantului poate asa ii va creste lungimea ...
quark_said
Postat pe 25 Septembrie 2010 00:00



Cind o tarfa si un idiot se hotarasc sa faca o familie,e nasol Un individ de pe acest forum al "doamnelor",quark saiid are dreptate,pentru tine este mai important sa sugi penisul amantului decit un viitor stabil pentru copilul tau .Pacat ca in cadrul religiei crestine nu s-a impus saria.
neutrino
Postat pe 29 Septembrie 2010 18:05
Sfatul meu e sa gandesti serios la copil. Nu la parinti, nu la sot, nu la tine, nu la amant.
Toate femeile maritate au iubit un altul...Copiii sunt mereu veriga cea mai vulnerabila dar deciziile sunt luate pentru ei (sau impotriva) de catre adulti. Ei nu au voce iar daca au, nu o aude nimeni.
Luna_in_capricorn
Postat pe 29 Septembrie 2010 19:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
minte si apoi ii pare rau 3 De la: melania33 22 Mai 2011 10:07
asociere afacere 1 De la: marianadinubz_yahoo_com 13 Septembrie 2009 10:44
Sunteti fidela? 80 De la: garbo015979 21 Ianuarie 2010 19:00
Femei Rac 5 De la: cineva1 17 Iulie 2011 11:01
FERICIREA SI PRETUL PLATIT PENTRU EA! 22 De la: Allegra 20 Februarie 2011 14:57
Setari Cookie-uri