BUNA

Acum o luna am m-ai deschis subiectul asta de o relatie cu un tip insurat mi s-au dat sfaturi sa ma despart am incercat nu il pot indeparta de mine.Toata ziua este cu mine,toata noaptea este cu mine acasa sta doar 2,3 ore pe zi.De cate ori am plecat a venit dupa mine.Atat si eu cat si el suntem dependenti unul de altul,nu putem sta mai mult de 2,3 ore despartiti.Cand plec la parinti vine si ma ia seara nu suporta gandul sa ma vada departe de el.Nu stiu cum sa il indepartez?Nu stiu unde va duce relattia asta?
clau2005
Postat pe 15 Martie 2010 15:05
ca idee~ relatia ar putea fi catalogata:Nu e buna, dar de aici pana la detaliile pe care doar tu le poti simtii....e cale ...
doar tu sti ce poti si mai ales ceea ce vrei cu adevarat!
keks
Postat pe 15 Martie 2010 15:09
este f frumos k va iubiti..dar ce face k sotia lui?
gabrielistiza
Postat pe 15 Martie 2010 15:09

keks
Postat pe 15 Martie 2010 15:14
intrebarea asta mi-o pun si eu zilnic....nu stiu
clau2005
Postat pe 15 Martie 2010 15:21
daca e de "ceva" timp cu tine.....si presupun ca iti spune ca nu o mai iubeste pe respectiva...
ce intrevede pentru voi?
aveti viitor?
sau sunteti impreuna < clipa >...care e super ok?!...si .....gata?
keks
Postat pe 15 Martie 2010 15:27
DE 2 ANI DUREAZA RELATIA ASTA...CRED CA ESTE DE CEVA TIMP
clau2005
Postat pe 17 Martie 2010 10:58
Pai eu vad scenariu cam asa: nevasta o sa divorteze de el. El se va insura cu Clau. Dupa o perioada o sa-si gaseasca alta si se reia ciclul.
Ciresica
Postat pe 17 Martie 2010 18:38
Frumoasa relatie! Cred ca esti mandra de ea.
Doara
Postat pe 17 Martie 2010 20:00
o relatie da, poate fi frumoasa chiar si in conditiile astea: chiar si cu 20 de victime atirnate de git.
Dar dupa cum ai pus accentul, cred ca la tine victimele sint alea mai importante, nu relatia - dau farmec jocului... Daca n-ar exista nevasta, probabil nu ti s-ar parea nimic anormal sa fie toata ziua pe la tine. Ba chiar ar fi plictisitor. Nu?
quasaria
Postat pe 17 Martie 2010 20:03
Nu cred ca e foarte frumoasa relatia. Fata pare ca e chinuita. Nu cred ca de remuscari ci doar de faptul ca inca e casatorit.
Doara
Postat pe 17 Martie 2010 20:08
keks
Postat pe 17 Martie 2010 20:12
De la: Dor_marunt, la data 2010-03-17 20:08:02Nu cred ca e foarte frumoasa relatia. Fata pare ca e chinuita. Nu cred ca de remuscari ci doar de faptul ca inca e casatorit.


hm... ea zice ca vrea sa scape de el si nu prea are spor, el o tot cauta...

din postura de fosta amanta a unui barbat insurat pot sa spun ca daca n-a divortat in 2 ani de relatie cu ea nici n-o s-o faca de dragul ei... eu macar aveam 20 de ani si nicio pretentie, ma scuza varsta (cred) dar era palpitant pentru mine sa fiu preferata unei alte femei (falsa impresie, evident...) mai ales ca-mi soptea fel de fel de dulcegarii la ureche, desi stiam ca sunt vrajeli ieftine, dar nah... era placut sa le auzi... eu chiar nu voiam sa divorteze, la varsta aia nu-mi doream maritis sau mai stiu io ce relatie serioasa si daca ar fi divortat relatia si-ar fi pierdut farmecul...
ai doua variante, clau, ori te complaci in pantofii de amanta si traiesti clipa ori pur si simplu i-o tai de cate ori te cauta. doar n-o sa vina ca dobitocu' dupa 100 de refuzuri... asta cu "nu scap de el" imi arata ca nu vrei nici tu neaparat sa scapi de el, in sensul ca nu esti suficient de ferma cand il respingi. iar daca esti (suficient de ferma) poti chiar sa consideri ca esti hartuita si sa-i faci reclamatie, n-are cum sa nu se sperie...
crysta_mami
Postat pe 17 Martie 2010 23:56
hy, hy, hy....bv crysta...ai pus punctul pe I...Chiar ai dreptate, variantele astea cu..."nu pot sa scap de el", sunt de-a dreptul penibile. Numai in cazul in care ai de-a face cu un obsedat, desi nu e cazul, mai ales fiind un barbat casatorit. Cred ca ii place si ei jocul asta "de-a soarecele si pisica" si nici nu cred ca va renunta prea repede la el. Pacat insa ca nu-si vede de viata ei si nu-si da sansa de-a avea intr-adevar o relatie in randul lumii. Dar na...toate se platesc in viata asta, sa nu uiti!!!
oana4me
Postat pe 18 Martie 2010 10:04
hmmm...
keks
Postat pe 18 Martie 2010 10:08
asta cu "nu pot sa scap" e dureroasa....
Mie mi s-a intimplat sa dau de cel putin 1 psihotic.... de care nu puteam sa scap pina n-am mai tinut sa scap. In fond, ce poate sa faca? Sa doarma pe pres? Foarte bine. Calcam peste, cind ne ducem sa aruncam gunoiul...
Asta e, daca lui acolo ii place, I can stand it. Il ignor, si basta. Nu poi sa scapi, nu scapi: lasa-l sa vina dupa tine. Si daca vine, ce?

Cind chiar nu iti pasa de el, orice ar face, esti scapata deja. Lanturile astea sint in interior, nu in exterior....
quasaria
Postat pe 18 Martie 2010 11:54
De la: oana4me, la data 2010-03-18 10:04:08hy, hy, hy....bv crysta...ai pus punctul pe I...Chiar ai dreptate, variantele astea cu..."nu pot sa scap de el", sunt de-a dreptul penibile. Numai in cazul in care ai de-a face cu un obsedat, desi nu e cazul, mai ales fiind un barbat casatorit. Cred ca ii place si ei jocul asta "de-a soarecele si pisica" si nici nu cred ca va renunta prea repede la el. Pacat insa ca nu-si vede de viata ei si nu-si da sansa de-a avea intr-adevar o relatie in randul lumii. Dar na...toate se platesc in viata asta, sa nu uiti!!!


pai se platesc, ca mi-am luat si eu portia de inselat:))) adica am fost si in postura de sotie inselata dar, la fel, am avut 2 variante: sa merg inainte tot cu el (macar stiu ce am la usa:P) sau sa ma despart de el. probabil ca asta gandeste si sotia celui din povestea asta... ori accepti ori nu. eu am ales sa merg inainte, deh... aveam un atu, un motiv de scos ochii cand imi bazaiau mustele pe caciula, sincer e comod asa.

eu nu pot sa inteleg o pereche pe care o cunosc, el e mare curvar (maaaare amator de fetite platite), nu duc lipsa de bani si odata la nush cat timp da cateva milioane pentru sex platit... ea (sotia) ii face scandal (ii stie dreaq tot cartierul...), il da afara din casa, el doarme pe unde apuca, apoi este iar iertat... am pierdut numaratoarea deja, nici nu mai stiu de cate ori au facut asta. asa ceva trece de puterea mea de intelegere, frateee...!!! de ce atata balacareala??? ori il dai dracu daca nu poti sa inghiti comportamentul asta ori il lasi dracu in pace, mai ales ca stii ca de cate ori il ierti nu e ultima data... pfff... gradina ramane maare si ca bonus are si gardurile rupte...

unii spun ca-i vina barbatului, ca-i nestatornic si usor coruptibil... e si vina lui, de inselat inseala cel care stie care are o familie acasa si e posibil sa sufere datorita actiunilor lui dar eu zic ca mare parte de vina o are si sotia, pana la urma ce cauta barbatul cand inseala? orgasmul, nu? si daca ai parte de un orgasm de calitate acasa mi-e greu sa cred ca esti tentat, ca barbat, (nici femeile nu sunt usi de biserica...) sa cauti in alta parte... chestia cu diversitatea mise pare putin depasita. mai spun unele femei "vaaaii... i-am oferit porcului tot ce a vrut, tot ce am avut mai bun in mine... si el..." pai da bey, dar pe el l-ai intrebat ce vrea? pai nu!! pai si atunci de unde stii daca a primit ce a vrut?

in fine, parerea mea e ca nu exista niciun motiv sa iei amanta la bataie, ea nu inseala pe nimeni in afara cazului in care e la randul ei casatorita, ea incearca, tenteaza, dar nu ia cu japca. de cele mai multe ori nici nu-i nevoie sa insiste prea mult:))) se gasesc destui boi (sau vaci, dupa caz...) sa pice imediat in plasa...

chiar mi-a zis cineva o povestioara:)) o sotie l-a prins pe barba-su cu amanta in patul conjugal (vaaai... ce afront!!!) si a vrut s-o ia pe amanta de beregata, urland: ce cauti, feeeeeey, in patul meeeeu...???? la care amanta a raspuns: pai daca era gol...?! tu de ce n-ai fost in el??
crysta_mami
Postat pe 18 Martie 2010 15:37
Mda. Ai perfecta dreptate. Dar nu e atit de simplu. Cind vorbim de sentimente... astea sint imprevizibile.
quasaria
Postat pe 18 Martie 2010 23:14
De la: quasaria, la data 2010-03-18 23:14:15 Mda. Ai perfecta dreptate. Dar nu e atit de simplu. Cind vorbim de sentimente... astea sint imprevizibile.


hm... cum adica? sentimentele (cred eu, dar e posibil sa ma insel...) nu mai sunt un motiv unic pentru a insela. pentru barbati cica nici n-ar fi fost vreodata, cica ei inseala de dragul vanatorii, cica le e scris in adn... dar acum nici femeile nu mai inseala ca (vezi Doamne) s-au indragostit. ne lasam din ce in ce mai mult prada instinctelor animalice (mai nou se numeste emancipare dar eu nush de ce o vad un regres:P) si cum ni se scoala nitel gata, sarim sa ne potolim focul (ceva de genul ei de ce da si noi nu?) nu zic, asa o fi, in dragoste si in razboi totul e permis, dar cand o femeie s-a maritat cu un distrus nu a fost dragoste? tre sa ne scarpinam urgent in momentul in care ne mananca, dar nu mai stam deloc sa ne intrebam care vor fi consecintele? se pare ca mai nou din ce in ce mai putini(e) stau sa se intrebe asta si sar pe alt partener fara ezitari... deh, sunt indrgostiti(e) apoi sar repede pe forumuri cu topicuri de genul "l-am inselat si vrea sa ma paraseasca, ce sa fac sa nu-l pierd?"=)))))

adevarul e ca sunt situatii si situatii, parca nu merita sa generalizam, daca am incepe sa scriem motivele pentru care inseala femeile sau barbatii am ajunge la concluzia ca... nu avem cum:)))) fiecare are motivele lui si fiecare se simte indreptatit si motivat s-o faca. nah, tre sa fie spalata si constiinta intr-un fel...
multe dintre femei o fac pentru ca le lipseste ceva acasa, ba e sotul prea bun la suflet dar nu prea bun in pat, ba e bun in pat dar o mai pocneste din cand in cand, ba... altele inseala pentru simplul fapt ca au ocazia, altele de curiozitate...

simplu n-are cum sa fie, nici n-a fost vreodata, pentru simplul fapt ca-i omul complicat.
crysta_mami
Postat pe 19 Martie 2010 00:48
dap....pai...fidelitatea cica se tine in pat ...acu..dupa caz...o sa traim, si-o sa vedem
oana4me
Postat pe 19 Martie 2010 10:16
asa e... fidelitatea se tine in patul amantei, cu conditia ca nevasta sa nu afle.

Tylly
Postat pe 19 Martie 2010 10:19

Cell, daca el, e sincer, si iti spune? tot fidel e?
nuti_vio
Postat pe 19 Martie 2010 10:26
daca iti spune, nu-i doar infidel, mai e si prost...
Tylly
Postat pe 19 Martie 2010 10:29
ioi, da!
zambila
Postat pe 19 Martie 2010 10:36
nuti_vio
Postat pe 19 Martie 2010 10:37
Ce rele si invidioase sunteti pe fericirea femei Ca ea a "m-ai deschis" subiectul asta in speranta ca voi ii dati o mana de ajutor...Ati vrea si voi sa aveti un iubit care sa stea toata ziua si toata noaptea cu voi,nici la munca sa nu se duca de dragul vostru...ce,parca voi ati mai tine cont de sotie sa aveti asa exemplar in vitrina???
mark_on
Postat pe 19 Martie 2010 10:43
Eu nu vreau.....sufocare... ma abtin sa spun, mai mult, pt ca nu doresc sa fiu caustica
nuti_vio
Postat pe 19 Martie 2010 10:51
si daca avem??
si n-are nici sotie?
perfect, nu?
zambila
Postat pe 19 Martie 2010 10:51
zambilicu...daca are sotie...s o tie!!!!! acasa!!!!1
nazirra
Postat pe 19 Martie 2010 10:56
Nuuu...daca n-are sotie nu e bun...unde-i emotia? unde-i satisfactia ca esti mai buna ca ea?e prea comun...
mark_on
Postat pe 19 Martie 2010 11:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce barbati judeca cu?????? 38 De la: garbo_382645 18 Septembrie 2013 14:30
Ladies care este cel mai impresionant compliment pe care l-ati primit vreodata de la un barbat? 156 De la: charmelen 6 Septembrie 2013 19:33
Fetita iubitului meu 73 De la: garbo_413688 13 Septembrie 2015 01:56
Calatoria bebelusului cu masina? 1 De la: garbo_506297 4 August 2020 11:29
Sunt in incurcatura. 37 De la: garbo_4874 25 Noiembrie 2012 23:40
Setari Cookie-uri