habar n'am ...

Ne-o faurim, sau ne-o furam?
Ioana007
Postat pe 22 Mai 2009 20:20
... da eu sincer, chiar nu pricep, oricat de mult m as chinui...dupa ce naiba sa stai alaturi de cineva, daca tot nu tii deloc la persoana respectiva, tot nu te comporti cu ea, ca si cand ar fi intr'adevar importanta pt tine, tot nu o consideri ca fiind cel mai bun lucru care ti'a iesit in cale in lumea asta... si totusi, ramai langa ea... in speranta ca gasesti pe cineva mai bun intre timp, dar pana atunci, "e buna si asta" ? ... oare asa merg treburile in mintea unui barbat? dezamagitoare gandire, daca da...in fine, ma iertati azi, sunt nervoasa un pic...
Strumfette
Postat pe 23 Mai 2009 13:56
DRAGA MEA, DIN EXPERIENTA PERSONALA ITI SPUN CA BARBATII SUN O SPECIE APARTE. eI AU NEVOIE DE ACTIUNE, DE ADRENALINA, DE LUPTA. iN MOMENTUL IN CARE AU TOTUL PE TAVA, NU AU PENTRU CE SA LUPTE. dACA ESTI OBEDIENTA, NU FACI DECAT SA-L PLICTISESTI.pROBABIL CA TE IUBESTE, INSA...UNDE-I SAREA SI PIPERUL? MAI FA SI TU O SCENA DE GELOZIE, CA SA SE IMTA SI EL DORIT, IMPORTANT, MACHO, STII TU. oRGOLIUL BARBATILOR ESTE BUNUL LOR CEL MAI DE PRET, TREBE GADILAT DIN CAND IN CAND CA SA NU-SI PIARDA INTERESUL. dACA AR FI SA TE PIARDA...POATE S-AR TREZI, POATE NU....DEPINDE CAT E DE DEPENDENT DE TINE...SI DIN CATE SPUI...NU PREA ESTE. PROBABIL AR TREBUI SA-L SOCHEZI DIN CAND IN CAND CU CHESTII PE CARE NU LE FACI DE OBICEI, ASA, CA SA-I STARNESTI CURIOZITATEA...
BVIVIB
Postat pe 29 Mai 2009 07:03
De la: Strumfette, la data 2009-02-27 19:59:52... eh, dragele mele... pt moment (si cred ca va dura ceva timp) o sa'mi stabilesc alte prioritati... printre care terminarea studiilor, job... alte hobby'uri... incerc sa'mi ocup mintea cu ceva... in nici un caz nu vreau iubiri, relatii si chestii de genu', in momente din astea... s'a dus increderea pe apa sambetei... oricum, am inteles ca viata e frumoasa , cu bune si cu rele...
... multumesc pt sfaturi... eu sincer, voua va doresc mai multa bafta, si fericire!



Daca ai ajuns la aceasta concluzie inseamna ca esti pe calea cea buna.
Bafta!!!!
anca_53
Postat pe 7 Iulie 2009 17:17
De la: Strumfette, la data 2009-05-23 13:56:58... da eu sincer, chiar nu pricep, oricat de mult m as chinui...dupa ce naiba sa stai alaturi de cineva, daca tot nu tii deloc la persoana respectiva, tot nu te comporti cu ea, ca si cand ar fi intr'adevar importanta pt tine, tot nu o consideri ca fiind cel mai bun lucru care ti'a iesit in cale in lumea asta... si totusi, ramai langa ea... in speranta ca gasesti pe cineva mai bun intre timp, dar pana atunci, "e buna si asta" ? ... oare asa merg treburile in mintea unui barbat? dezamagitoare gandire, daca da...in fine, ma iertati azi, sunt nervoasa un pic...


e mult prea sigur de tine! e mult prea sigur ca nu o sa-l lasi...
el te-a cucerit o data si tu stai cumintica langa el.......de ce sa isi mai bata capul, daca stie mereu ca te gaseste acasa, cumintica, fara motiv de cearta , cu intelegere deplina?
nu sunt ironica,

....orice barbat trebuie sa cucereasca, altfel nu se simte barbat....poate ar fi bine si sanatos ptr relatia ta sa fii un pic mai distanta si mai nesigura in fata lui...

acorda-ti timp tie, mai lasa-l si fara atatea certitudini.....asa o sa incepi sa capeti mai multa incredere in tine, nu o sa mai ai timp sa te tot gandesti la ce greseste el...

iar el...el...barbatul...se va gandi: oare am cucerit-o ptr totdeauna sau trebuie sa o recuceresc zi de zi?!
exposhop
Postat pe 7 Iulie 2009 17:23
Intr-o astfel de dimineata, cu aroma unei cafelute langa mine, ma gandesc ca, sincer, de la un barbat asteptam poate ceva mai multa intelepciune... dar si vorba aceea "iubire cu de a sila, nu se poate"... Stii ce mi se pare regretabil? Ca si asa viata e atat de scurta, si e nevoie de multa intelegere si iubire pt a razbi in lupta cu toate cele amare... atunci, pt ce atatea figuri, ifose si neintelegeri? De ce o lupta continua... Oare d'aia ca noi suntem femei si ei barbati... si suntem complicati in felul nostru?! Initial si teoretic ar fi trebuit sa fie usor, sa'mi vad de ale mele, fara sa-l mai bazai... dar nu prea e... Oricum ar fi, viata merge inainte , cu sau fara dorinta mea... Pupici fetelor, multumesc pt vorbele voastre!
Strumfette
Postat pe 9 Iulie 2009 09:33
De la: Strumfette, la data 2009-07-09 09:33:04Intr-o astfel de dimineata, cu aroma unei cafelute langa mine, ma gandesc ca, sincer, de la un barbat asteptam poate ceva mai multa intelepciune... dar si vorba aceea "iubire cu de a sila, nu se poate"... Stii ce mi se pare regretabil? Ca si asa viata e atat de scurta, si e nevoie de multa intelegere si iubire pt a razbi in lupta cu toate cele amare... atunci, pt ce atatea figuri, ifose si neintelegeri? De ce o lupta continua... Oare d'aia ca noi suntem femei si ei barbati... si suntem complicati in felul nostru?! Initial si teoretic ar fi trebuit sa fie usor, sa'mi vad de ale mele, fara sa-l mai bazai... dar nu prea e... Oricum ar fi, viata merge inainte , cu sau fara dorinta mea... Pupici fetelor, multumesc pt vorbele voastre!



Viata merge inainte...Dar depinde si cum...
Poate inca ocafea ... Fii fericita.
anca_53
Postat pe 10 Iulie 2009 17:04
eu te-as sfatui sa te detasezi...
La urma urmei, daca tie ti-e mai rau cu el decit fara el... de ce ai mentine o astfel de relatie?! Ca pedeapsa, asa, din masochism, sau de ce?

Cred ca a avea grija de tine insati, pina la urma, e o lectie care se invata tare greu....
quasaria
Postat pe 12 Iulie 2009 14:15
quasaria, am vazut eu bine ca esti fata isteata. dap.
gianiblue
Postat pe 12 Iulie 2009 14:17
si io!
...si io am vazut
pik_nik
Postat pe 12 Iulie 2009 14:19
tu sa scapi asa ceva, pik? no way. ma bazez ca stai la panda 24 din 24.
gianiblue
Postat pe 12 Iulie 2009 14:22
si intre!
pik_nik
Postat pe 12 Iulie 2009 14:23
mai ales intre!
gianiblue
Postat pe 12 Iulie 2009 14:24
Ce naspa e sa dai sau sa ceri sfaturi apropo de o relatie Din moment ce nu esti implicat personal ,esti aerian.
Flor60
Postat pe 29 August 2009 13:58
Am sa-ti spun un banc,n-are nici o legatura cu ce ti se intampla tie,doar vreau sa te inveselesc putin.Ion si Maria s-au casatorit,ii spune Ion Mariei:eu cand o sa vin acasa de la munca ,daca o sa-mi tin palaria drept pe cap atunci sa stii ca o sa am chef de.....,daca o s-o tin pe-o ureche sa stii ca n-am chef de nimic.Maria ii raspunde:bine Ioane ,dar daca o sa ma vezi ca te astept cu mainile la solduri apoi sa-ti pui tu palaria asa frumos ,drept nu pe- ureche.Stii ,trebuie sa ne mai ghandim si la situatii comice ,la ceea ce ne aduce zambetul pe buze.Iti doresc mult succes in tot ceea ce doresti sa faci!
Flor60
Postat pe 13 Septembrie 2009 08:31
corect!
blanca
Postat pe 13 Septembrie 2009 10:35
De la: Ioana007, la data 2009-02-18 09:53:23Trece fericirea, eu o simt adica,
Si ma uit la dansa, dar mi-e tare frica.
Viata mi-a dat rolul sa traiesc ca gasca,
Fericirea-i bruna, ochii negri, musca,
Deci ma simt ca naiba, parc-as fi ratoi,
Poate fericirea, nu e pentru noi.
Spune fiecare tot ce vrea a spune,
Uneori imi vine, sa ma pierd in lume,
Timpul sa ma-ngroape in frunzisul des,
La lumina zilei,nicicand sa mai ies.

In tufisul negru
de ramai uitat,
Cu ochii la dansa,
n-ai fi tu barbat.
Fericiri sunt toate,
blonde si roscate,
Deci curaj, "Ioana",
sa te uiti la toate!
Nu trai ca gasca,
simte-te ratoi!
Lasa-ne de musca
rele sa fim noi.




after
Postat pe 13 Septembrie 2009 12:23
Desi, ma simt precum ratoiul din poveste, dragele mele cu ajutorul vostru am aflat ca nu mor din toate cate mi s'au intamplat pe parcurs ... adevarul e ca omul cat traieste invata, si poate si naivitatea mea incepe sa dispara odata cu clipele... Am renuntat sa mai "caut in cornite"... las totul la latitudinea vietii... ce mai, soarta sa decida... Am ales sa'mi continui calea scolilor , sa imi fac prieteni multi si frumosi asa ca voi... si vorba aceea "ce'o fi, o fi"... interesant e, ca desi am acel aer de "nu ma intereseaza" acest "el" e in preajma mea... Nu ma deranjeaza, dar as fi vrut mai multa certitudine... eh, cine sa'i mai inteleaga si pe barbatii din ziua de azi Incep sa vad cu "alti ochi" lumea... pt asta va multumesc, in mare parte e datorita voua ! Mii de pupici de la mine !
Strumfette
Postat pe 13 Septembrie 2009 22:08
strumf, ma bucur sa aflu ca esti mai bine!

cu timpul, te mai dezmeticesti tu...
ai grija de tine!
zambila
Postat pe 14 Septembrie 2009 15:31
iote strumfu' s-a smecherit...ehe,he,he...

bravo!
iasomia
Postat pe 14 Septembrie 2009 16:03
De la: after, la data 2009-09-13 12:23:51In tufisul negru
de ramai uitat,
Cu ochii la dansa,
n-ai fi tu barbat.
Fericiri sunt toate,
blonde si roscate,
Deci curaj, "Ioana",
sa te uiti la toate!
Nu trai ca gasca,
simte-te ratoi!
Lasa-ne de musca
rele sa fim noi.


Un sfat bun care mie mi-a placut
Zet
Postat pe 14 Septembrie 2009 16:16
De ti-a placea, de nu ti-a place
Pe muste tu le lasi in pace,
Caci cu statutul de-nsurat
Nu-ti mai permiti sa fii barbat!



after
Postat pe 15 Septembrie 2009 13:24
Intr-un final, indiferent de starea sufletelului nostru, suntem niste zei... cateva randuri, sa zic, o mica slabiciune a mea ... pt voi:

Barbatul si femeia - de Victor Hugo

Barbatul este cea mai elevata dintre creaturi. Femeia este cel mai sublim ideal.
Dumnezeu a facut pentru barbat un tron, pentru femeie un altar.
Tronul exalta, altarul sfinteste.
Barbatul este creierul, femeia este inima.
Creierul primeste lumina, inima primeste iubire. Lumina fecundeaza, iubirea reinvie.
Barbatul este puternic prin ratiune, femeia este invincibila prin lacrimi.
Ratiunea convinge, lacrimile induioseaza sufletul.
Barbatul este capabil de eroism, femeia - de orice sacrificiu.
Eroismul innobileaza, sacrificiul aduce sublimul.
Barbatul are suprematia, femeia are intuitia.
Suprematia semnifica forta, intuitia reprezinta dreptatea.
Barbatul este un geniu, femeia este un inger.
Geniul este incomensurabil, ingerul este inefabil.
Aspiratia barbatului este catre gloria suprema, aspiratia femei este indreptata catre virtutea desavarsita.
Gloria face totul maret, virtutea face totul divin.
Barbatul este un cod, femeia este evanghelia.
Codul corijeaza, evanghelia ne face perfecti.
Barbatul gandeste, femeia intuieste.
A gandi inseamna a avea creier superior.
A intui, simtind inseamna a avea in frunte o aureola.
Barbatul este un ocean, femeia este un lac.
Oceanul are o perla care il impodobeste, lacul, poezia care-l lumineaza.
Barbatul este un vultur care zboara, femeia - o privighetoare ce canta.
A zbura inseamna a domina spatiul, a canta inseamna a cuceri sufletul.
Barbatul este un templu, femeia este sanctuarul.
In fata templului ne descoperim, in fata sanctuarului ingenunchem.
Barbatul este plasat acolo unde se sfarseste pamantul, femeia acolo unde incepe cerul.


Strumfette
Postat pe 19 Septembrie 2009 16:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fatarnicia 5 De la: Thor_again 14 Decembrie 2010 12:13
Am nevoie de voi... 54 De la: garbo265332 28 Februarie 2018 15:20
Zdruncinarea familiei 12 De la: garbo_489377 21 Mai 2018 15:13
tradarea 89 De la: Melanie 4 Noiembrie 2009 18:05
Dupa 20 de aflu si eu ca are un amant. 166 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:59
Setari Cookie-uri