Cine sa l mai inteleaga...

Buna.Numele meu este Mihaela.In urma cu 5 ani m am despartit de cel cu care imi petrecusem toata adolescenta,mai exact toti anii de Liceu.Ne am cunoscut cand eram in clasa a 9 a si de at timp de 4 ani am fost nedespartiti.Primul an de rel a fost ok,urmatorii un dezastru.Era extrem de gelos,nu aveam voie nici gunoiul sa l duc singura.In 2006 am term liceul si am dat la facultate amandoi in acelasi oras,dar din momentul acela nu i am mai putut suporta gelozia,defapt cred k facuse o obsesie pt mine caci nu o pot numi iubire.Nu mai suportam bataile si certurile fara motiv(am uitat sa precizez k am avut si ochiul negru din cauza lui).Si m am hotarat intr un final sa pun capat relatiei.ZIs si facut.L am rugat sa se schimbe si nu a vrut,asa k ne am desp.El a acceptat cu greu ideaa.Dupa primul an a renunta la facultate si a plecat in Spania.Eu am aflat abia dupa 2 sapt de la o prietena pe care o rugase sa nu imi spuna.Dupa 9 luni s a intors in tara ne am intalnit,ne am facut destule reprosuri deoarece el le spunea tuturor k l am lasat pt altcineva ceea ce nu este adevarat.Apoi a plecat din nou.S a intors dupa cateva luni ,din nou ne am intalnit apoi eu am fost cea care la dus la aeroport knd a plecat.Tot nu reuseam sa l uit si imi era greu,acelasi lucru mi l spunea si el k nu ma uitase ink.Dupa 2 ani s a restabilit definitiv in tara dar ne vedeam f rar ,el stand in orasul natal,eu in cel in care urmam facultatea.Ne intalneam destul de rar dar mai vb din knd in knd la tel at knd simteam k imi este dor de el.Si uite asa au trecut aproape 5 ani de knd ne am desp,si povestea noastra tot continua fara k noi sa mai fim impreuna.El nu se schimbase deloc era acelasi om gelos si posesiv.In vacanta de Craciun m a tot cautat,la insistentele lui am acceptat sa facem revelionul impreuna cu toate k imi platisem in alta parte,dar pt el am renuntat.In tot timpul in care am fost desp el se intalnea cu o tipa mai multe pe ascuns.Dupa vacanta am plecat la facultate ,el a fost cel care m a dus,l am sunat dupa cateva ore si nu mi a rasp,era cu tipa respectiva care facuse revelionul la munte si acum se intorsese la el.Bun..am trecut si peste asta si dupa o luna de zile a inceput sa ma caute din nou.De data aceasta am avut si altercatii cu respectiva care nu intelegea de ce ma tot cauta el.In momentul acela i am zis k nu vreau sa l mai vad in viata mea si sa ma lase in pace.Timp de 2 luni nu am venit acasa deci nu l am mai vazut.Apoi m a sunat intr o seara k si a rupt piciorul si vrea sa ma vada.m am dus la el si din nou ne am impacat,Ne am petrecut Sarbatorile de Paste impreuna,toate bune si frumoase.Inainte de 1 Mai,mi a fost foarte rau si eram la el(in tot acest timp am stat tot timpul impreuna la el)l am sunat sa vina aks ,el plecase cu pretextul k are treaba la firma,si nu imi raspundea.A venit aks dupa cateva ore si mi a recunoscut k se intalnise cu tipa respectiva.In momentul acela am plecat aks si i am spus k a fost ultima sansa pe care i am dat o si k roata se va intoarce.Seara l am vazut cu ea prin oras,Pot sa spun k am suferit mai mult decat suferisem in urma cu 4 ani.Tipa cu care era are o reputatie fff proasta in oras iar parintii lui nu o accepta dar lui nu i pasa.De o luna de zile eu am o alta relatie cu un tip cu care ma inteleg f bine ,fostul a aflat si de ceva timp a inceput din nou sa ma caute.S a desp de tipa aceea de ceva timp,a inceput sa aibe relatii numai cu fete care au deja relatii stabile cu altcineva.Dar de 2 sapt ma cauta in fiecare zi,dar sincer pot spune k ce mi a facut acum cateva luni m a ajutat sa l uit,zic eu si nu vreau sa ma intorc la el.Aseara m a vazut cu pr meu si mi a trimis mesaj k ne sta bine impreuna.Spuneti mi si mie ,eu ce sa mai inteleg?Ce mai vrea acum,daca at knd m a avut nu a stiut sa ma tina langa?Eu nu l pot intelege...
mihaelucutzuzuk
Postat pe 31 Iulie 2011 12:49
nici eu
AURA__
Postat pe 31 Iulie 2011 19:22
nici dracu nu-l mai intzaleje...ca atata l-o imbarligat si pa iel...pana s-o saturat...si s-o dus....la ma-sa-n iad...si planje, ioi...mai rau ca tine....
dor72
Postat pe 31 Iulie 2011 19:27
cind n-ai ce face iti bagi un batz in cour... Lasa-l dreak. Nu te-ai lamurit ca n-ai ce sa astepti de la el?

de fapt, na...
Recunosc, posibil si sa nu te fi lamurit.
quasaria
Postat pe 31 Iulie 2011 19:37
tu numa bagi...nu mai stii sa si scoti?
dor72
Postat pe 31 Iulie 2011 19:40
ba da... da' mai putin.... io investesc prost...
quasaria
Postat pe 31 Iulie 2011 19:44
gata, de maine esti inscrisa la mine la cursuri de MENAJAMENT...sa te invat io, fain frumos, cum ii treaba cu scosu' ( din orice situatii)
dor72
Postat pe 31 Iulie 2011 19:48
faza tare este..nu k nu am la ce sa ma astept de la el..ci din contra la ce face in ultimul timp pot sa ma astept chiar la ffff multe din partea lui...:))
mihaelucutzuzuk
Postat pe 1 August 2011 00:02
Nici tu nu l-ai uitat complet. Altfel nu l-ai mai fi adus in discutie. Concentreaza-te asupra relatiei tale de acum, mai ales daca spui ca tipul merita. Cu timpul o sa'l uiti pe tip, mai ales daca ai pe cineva langa tine care iti ofera intelegerea si sprijinul de care ai nevoie.
Din punctul meu de vedere relatia cu fostul a fost una toxica, a facut mai mult rau decat bine.
garbo216239
Postat pe 1 August 2011 19:56
AS_NINGEEEEE !!!
Vino repede,e rost de corectat greseli de ortografie....si sunt greseli de greseli!!
Acum unde esti?Ti-ai parasit postul?Pai vezi cum esti? Cu mine CIUMA cu asta..MUMA??!!
elisabeta_boia
Postat pe 1 August 2011 21:50
parerea mea uital stiu ca tie foarte greu dar acest om se joaca cu sentimentele tale gindestete bine ca de nu ai foarte mult de suferit toata viata si eu sint in situatia ta si credema sunt tot timpul cu lacrimi in ochi
neco
Postat pe 9 August 2011 00:27
De la: mihaelucutzuzuk, la data 2011-08-01 00:02:04faza tare este..nu k nu am la ce sa ma astept de la el..ci din contra la ce face in ultimul timp pot sa ma astept chiar la ffff multe din partea lui...:))


Nu ai la ce sa te astepti... dar te astepti la pre multe... zau!
Frateee....! nu inteleg nic!
picaturaderoua
Postat pe 9 August 2011 00:33
....cum merge, bre, cu corsurile alea de manej ca vreau sa ma inscriu si io, ca is deficitara la scos...
daria_
Postat pe 10 August 2011 23:56
N-ai ce intelege, nici el nu stie ce vrea ! Esti inca un copil poate din acest motiv esti un pic cam debusolata asa ca cel mai bine este sa-ti vezi de viata ta cu acel baiat de care esti multumita!



melania33
Postat pe 18 August 2011 14:47
Multumesc frumos pt sfat...asta si fac,imi vad de relatia pe care o am.In tot acest timp de cand nu am mai scris,"fostu" m-a tot cautat,dar am avut curajul sa i spun ca nu o sa renunt la baiatul cu care sunt pt a ma intoarce la el si nu i-a cazut prea bine,a avut o reactie nu prea placuta...
mihaelucutzuzuk
Postat pe 20 August 2011 05:46
Elisabeta, aci sunt! Ce vreau sa-ti spun este ca de la o anumita categorie de oameni, greselile de ortografie sunt de la sine intelese si ca atare, daca nu am nicio asteptare, nici nu ma zgarie pe retina. de la alta categore, asteptarile sunt mai mari si ca atare standardele la care tebuie sa se ridice sunt mai mari. Ce-a spune ca ministrul de finante sa faca greseli de aritmetica?. Asta era nevoie sa intelegi!
As_ninge
Postat pe 20 August 2011 08:02
As_ninge, sarutmana! Sa-nteleg ca de la mine n-ai nici o asteptare de nu m-ai onorat cu nici o critica, cu nici o corectura?
Ce e drept, nu-s ministru de finante, sunt un biet inginer mecanic si in scoala m-a pasionat literatura dar gramatica n-a fost niciodata punctul meu forte.
SAL
Postat pe 20 August 2011 17:02
Drept sa spui, ma iarta dar nu te-am remarcat pana acum. Ca atare, daca ai nevoie de nota mea (a se citi parrerea) iaca, analizez cu atentie cele 2-3 fraze scrise mai sus si emit: Merge, bre, de-un Garbo! Adica ai o gramatica (in textul de mai sus) care face fata la o "conservatie". Bine asa? Multumit?
As_ninge
Postat pe 21 August 2011 00:01
"parrerea" corecteaza-te intai pe tine, apoi pe ceilalti !
garbo031192
Postat pe 21 August 2011 09:07
Ai fost rea...E posibil sa lovesti o tasta de doua ori din greseala,dar asta nu se numeste neaparat greseala gramaticala..Si crede-ma...nu are rost sa te impiedici de un amanunt!
alida_67
Postat pe 21 August 2011 15:22
Sincer..o cam merita "doamna"care-i corecteaza pe toti....sa se uite in gradina ei mai intai si apoi sa -i critice pe altii...
mihaelucutzuzuk
Postat pe 21 August 2011 15:35
serios? o merita, zici? ma tem ca mai ai mult pana ajungi sa scrii cum scrie as ninge
nu mai bine iti corectezi tu scrisul tip mess? sau macar sa renunti la k ala...
michelle_
Postat pe 21 August 2011 15:49
sa nimereasca tastele cum trebuie si sa fie perfecta in ale scrierii daca isi permite sa corecteze...nu numai gramatical...cine o pune sa bea inainte de a scrie??
garbo031192
Postat pe 21 August 2011 21:47
'92, raport pentru remarca de mai sus!
panty_C
Postat pe 21 August 2011 22:01
E bine oare asa? Sa te inveninezi din propriile muscaturi? Pai, "doamna" care-mi zici mie de bautura...cu ce drept/ratiune/simtire dai tu de inteles ca as scrie in stare de ebrietate? Nu ti se pare ca e o remarca prea ieftina, pentru o intentie asa de "rea" cum era a ta?

Multumesc, Michelle! Nu-s perfecta in ale scrisului da' macar nu emit "idei profunde" in acorduri false de gramatica tiganeasca (adica dupa ureche).
As_ninge
Postat pe 22 August 2011 11:33
anytime, girl
michelle_
Postat pe 22 August 2011 17:50
dar tu nu vezi ca e o dragoste bolnava, cred ca ar trebui sal faci sa inteleaga ca nu il mai vrei in viata ta
narcysa
Postat pe 23 August 2011 08:05
N-are cum, zau asa! el intelege decat daca i spune cu cratime si cu timpi gramatical corecti si cu acorduri fine ...era sa uit si cu c, che, chi
As_ninge
Postat pe 23 August 2011 23:26
hai hai vorbeste intr-o punga ca te ascult mai tarziu...nu mai obosi lumea pe aici, te dai desteapta dar de fapt stii lucruri elementare de gramatica pe care toti le stiu. ....du-te si preda la clasa a 3-a daca te chinuie talentul de pedagog....fata a scris pt. ca are o problema de suflet si tu stai la panda dupa greseli....intra pe site-uri de gramatica...
garbo031192
Postat pe 24 August 2011 17:16
Eu unul zic c-a acolo unde dragostile este prezenta, si anume face c-a, gramatica sa dispare.
S-au beutura, ca amoarea arde si des hidrateazda.
anakin
Postat pe 24 August 2011 17:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tu ce ai face? 154 De la: garboALEX88 23 Februarie 2010 23:56
nu a fost niciodata fericit! 26 De la: ceachy 16 August 2012 11:30
timida 13 De la: hermosa20 21 Iunie 2012 23:40
Iubire peste ani 20 De la: helga0 18 Aprilie 2012 18:41
Sunteti fidela? 80 De la: garbo015979 21 Ianuarie 2010 19:00
Setari Cookie-uri