Sunt misoginii sau feministele oameni slabi

Eu inca nu am raspuns la aceasta intrebare si ma intreb mereu care ar fi cauzele in care se ajunge la aceste extreme: poate teama adica lipsa de incredere in sine sau poate o incredere si valorizare prea mare a eului in care te ridici deasupra a tot ceea ce este altfel.
Sau poate totul pleaca din frageda copilarie unde eu tind sa cred ca se contureaza intreaga lume si mai ales personajele ei urmand ca apoi totul sa devina doar extensii ale creatiei
MAGDONET
Postat pe 26 Octombrie 2008 13:45
Oarecum da, sunt slabi. Sunt slabi prin aceea ca nu au puterea de a se detasa de propriul eu si de a incerca sa-i inteleaga si pe ceilalti. Pentru ei totul se rezuma la "impartirea " lumii in douasexe. Parca ar fi matematicieni: nu conteaza altceva decat cat fac 1 + 1. Pentru ei niciodata 1 + 1 nu put face 3. In viata, adunand unul cu una s-ar putea sa iasa al treilea daca nu si al patrulea...
E greu sa trasezi granite intre sexe si apoi sa incerci vreodata sa le treci pentru a relationa cu cineva aflat peste acea granita pe care ai trasat-o chiar tu imaginar!

Postat pe 9 Noiembrie 2008 18:25
femeia e femeie si barbatul barbat sunt doua mancaruri de peste diferite care nu are rost sa le amestecam fiecare cu treaba si locul lui sau crede-ti ca se poate inversa sau schimba rolurile eu nu cred voi ce ziceti?
yavrum
Postat pe 9 Noiembrie 2008 19:35
Este o forma de a spune draga dr_psy si poate e mai profunda decat ma gandesc eu. Defapt se spune ca lucrurile simple sunt cele mai complicate.......
MAGDONET
Postat pe 26 Noiembrie 2008 22:02
Eu cred ca acum in timpurile noastre nu sunt decat niste frustrati!
dafffne
Postat pe 30 Noiembrie 2008 14:41
a sa si argumentez sa nu para ca jignesc oamenii!
sunt niste oameni ce au suferit din cauza sexului opus si deaceea incearca sa se ascunda de el prin tot felul de principii ce au nota rasista la celalalt sex! Nu realizeaza ca tre sa convietuimi , sa facem cupluri!
La inceput cel putin feminismul s-a construit pentru ca femeile sa aiba drepturi si sa aiba anumite avantaje in fata barbatilor pentru a devenii egale cu barbatii si acum totul a devenit ceva ce vine din suflete frustrate!
dafffne
Postat pe 30 Noiembrie 2008 14:45
rigiditatea, intransigenta tendinta de a detine controlul oare sunt tot frustrari sau sunt innascute........
Se pare ca intr-o relatie el-ea nu functioneaza controlul caci se pare ca energiile nu sunt identice daca ne referim la cele doua sexe si singura solutie este simbioza nu dominarea.
Ce se poate face ce se poate schimba.......sau cum????
MAGDONET
Postat pe 30 Noiembrie 2008 15:36
A...........am uitat sa iti multumesc dr_psy...... sau poate ti-am multumit...........
MAGDONET
Postat pe 8 Decembrie 2008 21:18
cata inteligenta risipita.....!!!!
timm77
Postat pe 19 Decembrie 2008 21:15
nu stiu sa raspund la intrebare pt. ca nu ma identific cu nici una din categorii...numai ca, sunt sigur de un lucru: cei care pun intrebari cretine, sunt tot asa
timm77
Postat pe 19 Decembrie 2008 21:23
fix la topic, eu zic ca, dupa constitutie;
pot fi si slabi si grasuti . unii sunt la extreme: scandurici sau obezi. depinde.
si_totusi
Postat pe 20 Decembrie 2008 09:34
Acolo unde este o intrebare este si o problema sau o nelamurire intr-adevar!!! Stii care mai e defectul mie imi place ca si cei din jur sa isi puna intrebari.........cel putin asta a fost intentia.....Sarbatori fericite tuturor celor cu probleme sau fara!!!
Cine a avut ceva de zis a spus si chiar iti poate fi de folos un sfat chiar spus de departe daca reusesti sa prinzi ideea!
Nimic nu e intamplator!
MAGDONET
Postat pe 20 Decembrie 2008 17:10
La cine fac eu vacanta la mare in sezonul urmator?Poate cineva sa-mi raspunda cineva la intrebarea asta, de care atarna fericirea copiilor mei?
Ioana007
Postat pe 21 Decembrie 2008 08:58
doar NEINCREZATORI.
cercelmarilena
Postat pe 17 Ianuarie 2009 22:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbati inselati 171 De la: garbo178052 30 Noiembrie 2010 17:42
nu pot sa inteleg daca este normal 63 De la: garbo027119 29 Noiembrie 2009 21:51
INVATA SA IERTI ... 2 De la: minigirl 2 Noiembrie 2008 13:36
barbati inselati...... 195 De la: zambila 9 Aprilie 2010 11:53
la a cata intalnire se face sex??????? 115 De la: pik_nik 12 Ianuarie 2010 09:30
Setari Cookie-uri