Exista paciente ale dr- ului ginecolog Marinescu?

Buna,am o mare rugaminte...acum 4 ani o cunostinta de a mea cu care faceam niste cursuri mi a spus ca a fost la o consultatie la Buc la dr Marinescu si ca acesta ia dat o reteta, pt a avea un bebe, sa ia cate o pastila ea si una sotul ei in acelasi timp...pt ca erau 4 pastile pe folie 2 m i le a vandut mie..am ramas insarcinata imediat..D-zeu nu a tinut cu noi si am pierdut sarcina in luna a 4-a...de atunci tot fac zeci de tratamente de fertilitate si eu si sotul meu dar nimic...pastilele semanau cu niste antibiotice din ce imi aduc aminte,si nu puteau fi luate decat 1 data pe an. Va rog mult spuneti mi cum se numesc pt ca am uitat si nu mai am cum sa aflu. Va multumesc mult!http://img.garbo.ro/comunitate/img/topic_icons/icon14.gif
MAYA3006
Postat pe 15 Noiembrie 2009 20:14
nu mai lua medicamente dupa ureche.....fiecare femeie este un unicat in sine.....mai bine cauta un medic ginecolog bun....
tutankhamon
Postat pe 15 Noiembrie 2009 20:22
nici nu iti imaginezi cate tratamente si cat am stat prin spitale in toti acesti 4 ani...ma gandesc ca nu are ce rau sa mi faca o pastila...
MAYA3006
Postat pe 17 Noiembrie 2009 10:17
te-ai gandit poate ca tocmai luand atatea si unele dupa ureche, s-ar putea sa-ti fi facut rau?
tutankhamon
Postat pe 18 Noiembrie 2009 09:28
De ce nu te duci la dr. marinescu la o consultatie si asa ai putea sa-l si intrebi de pastile.. Este un medic foarte bun din cate stiu eu.
adela_baby2002
Postat pe 18 Noiembrie 2009 09:33
am incercat sa mi fac o programare ,asta in luna septembrie 2009...si m au programat in luna martie 2010,iar din cate am inteles nu ma va consulta d-nu dr Marinescu,ci altcineva...asa ca....si mai stiu ca trebuiesc cateva prezentari la cabinet ,iar daca ma programeaza asa,ca acum o data la 7 luni cred ca voi avea un bebe pe la 60 de ani
MAYA3006
Postat pe 19 Noiembrie 2009 14:10
nu le am luat dupa ureche ...le am luat recomandate de doctori...momentan iau 1 pastila la 4 zile dostimex, din a 2-7 zi a cm iau clostylbegit,din a 15 zi a cm iau duphaston si 1/zi acid folic...nu mai zic de injectiile cu pregnyl pe care le cumpar lunar de pe net cu 20 euro fiola si interventiile de la spital pt histerosalpingografie(HSG) si monitorizarile foliculare din 3-3 zile la doctor etc..nu are rost sa ti spun tot ca as ocupa prea mult loc dar vroiam sa stii ca nu cer aiurea ajutorul pt o pastila..vreau doar sa stiu cum ii spune,atat...
MAYA3006
Postat pe 19 Noiembrie 2009 14:15
am o prietena care a facut tratament cu Marinescu initial si pana la urma, a facut cu o alta doctorita de la Giulesti. Marinescu o fi el un guru, dar nu e neaparat Dumnezeu. tipa are un bebe cu FIV, dupa ce a facut nu stiu cate tratamente cu Marinescu si nu a reusit nimic. FIV-ul l-a facut cu cealalta doctorita. asa ca parerea mea este ca daca vrei, du-te la cine ai fost programata in martie 2010 si vezi ce-ti spune... bafta!
snowflake
Postat pe 19 Noiembrie 2009 15:48
snow.....daca e aceeasi imbecila la care m-am dus eu si, desi stia ca sunt medic, m-a lasat in iminenta de avort sa stau in picioare pe un culoar unde era curent, fara scaun, fara nimic, de a trebuit sa ma sprijin de un calorifer......mi0e clar ce fel de medici coordoneaza chiorul ala de marinescu...si am auzit ca la o pacienta i-ar fi scos o trompa aiurea....cica avea probleme...
tutankhamon
Postat pe 20 Noiembrie 2009 13:36
wow ce tie si cu doctorii astia.....
Helen29
Postat pe 20 Noiembrie 2009 13:39
sa mai spun ca dupa 40 de minute de asteptare....mi-o facut eco intrav....la????si eu nu mai puteam de crampe si de durere???
tutankhamon
Postat pe 20 Noiembrie 2009 13:41
ce nasol!nu stiu cum e,sa ma fereasca dzeu,dar cred ca iti venea sa ii iei la bataie.Am avut si eu o experienta urata,dar eu nu am mai vrut sa astept si am intrat peste ele.Pai fara tupeu nu faci nimic
Helen29
Postat pe 20 Noiembrie 2009 13:45
tuth, nu stiu cum o cheama. prietena mea nu mi-a spus, desi as putea s-o intreb. cat despre Marinescu pot sa spun doar ca am senzatia ca faima lui nu este totalmente meritata...
snowflake
Postat pe 20 Noiembrie 2009 17:12
sincera sa fiu, eu am auzit mai mult de rau decat de bine despre acest doctor...chior si neatent....
tutankhamon
Postat pe 21 Noiembrie 2009 01:20
am consultat mai multi doctori cu renume...dar dupa ce ma pun sa fac din nou acelasi set de analize...vesnic aceleasi si ma plimba de ma inebunesc ,imi dau un tratament pe baza de progesteron dar cu denumiri diferite care inca nu a avut nici un efect ...am incercat si tratamente naturiste cu branca ursului si cu ceai de naprasnic...dar degeaba
MAYA3006
Postat pe 23 Noiembrie 2009 14:28
o cura de vitamine si minerale esentiale aparatului reproducator ai incercat??? multa vitamina E forte, vitamina A, fier, calciu....si de la prima zi de sangerare pana intr-a zincea, cate 2 polidine facute zilnic???
tutankhamon
Postat pe 24 Noiembrie 2009 10:12
mi a atras atentia ce mi ai spus tu...deci vitamine si injectabil,,POLIDIN''... in perioada ciclului menstrual?..din ziua 1 pana in ziua 5...dar imi dau de la farmacie polidin fara reteta?sau sa vb cu doctorul ginecolog?
MAYA3006
Postat pe 25 Noiembrie 2009 12:22
ciao ...iubita
eu am facut 10 ani trat de sterilitate...la giulesti...si dupa 3 fiv ...AM REUSIT!!!
Avem un baiat de 5 ani si 10 luni ...
Totul e cu rabdare si bani multi...Laura dracea ...ti ar putea fii de ajutor
un nr de tel as putea sa ti dau...
ultraviolet
Postat pe 25 Noiembrie 2009 12:33
trat dupa ureche...
evita cat poti...
multa credinta si...IUBITI VA MULT!!!
ultraviolet
Postat pe 25 Noiembrie 2009 12:35
va pupicesc pe toti ...si ne citim diseara!!!
...DAAAAAAAAA???...
ultraviolet
Postat pe 25 Noiembrie 2009 12:43
daaaaaa.....
tutankhamon
Postat pe 25 Noiembrie 2009 18:30

seara buna...fetele...
ultraviolet
Postat pe 25 Noiembrie 2009 21:31
buna...
MAYA3006
Postat pe 26 Noiembrie 2009 23:22
ciao ...iubita
ultraviolet
Postat pe 26 Noiembrie 2009 23:25
eu nu refer la tratament dupa ureche...ci la o pastila care m a ajutat..si eu sincer sunt impotriva tratamentelor medicamentoase, am preferat intotdeauna tratamentele naturiste....dar....
MAYA3006
Postat pe 27 Noiembrie 2009 15:50
mai fata...tu esti capoasa sau ce ai??? sunt medic si-ti pot spune ca in fiecare an organismul femeii sufera schimbari.....si, daca mai iei si aiurea niste pastile nepotrivite, te dereglezi de tot....mai bine gaseste-ti un doctor ca lumea.....vezi ca ii facea - revista FORMULA AS - reclama unei doctorite ginecoloage foarte bune undeva in bucuresti pe la piata veterani - florica si nu mai stiu cum ii zicea...ia incearca sa iei legatura cu redactia ziarului sau chiar pe net si afla exact locatia si numerele de telefon....hai...succes.....am inteles ca doctorita asta e nemaipomenita...
tutankhamon
Postat pe 28 Noiembrie 2009 01:12
multumesc mult...am sa ma interesez
MAYA3006
Postat pe 29 Noiembrie 2009 10:58
Dr. Cezara Bucur de la Giulesti-am nascut cu ea, este o doctorita extraordinara, f.meticuloasa, face fiv !
anisoaraf
Postat pe 7 Decembrie 2009 20:20
problema e ca sunt din tulcea si este drum lung pana la bucuresti, iar daca sun ma programeaza peste 1,2, sau chiar trei luni si cand ajung acolo ma pun sa fac un set de analize si ma programeaza iar peste vreo trei luni ...eu am deja 38 de ani...si nici nu am bani sa arunc cu lopata pe fiv si alte fite...eu speram sa gasesc o metoda mai accesibila mai ales ca pana acum am tot facut de toate...va multumesc oricum!
MAYA3006
Postat pe 8 Decembrie 2009 15:19
De la: garbo053282, la data 2009-11-25 12:22:48mi a atras atentia ce mi ai spus tu...deci vitamine si injectabil,,POLIDIN''... in perioada ciclului menstrual?..din ziua 1 pana in ziua 5...dar imi dau de la farmacie polidin fara reteta?sau sa vb cu doctorul ginecolog?
MAYA3006
Postat pe 8 Decembrie 2009 15:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
una din doua femei au inselat 274 De la: valentino 24 Mai 2009 18:48
manipulare sentimentala? joaca? 26 De la: pik_nik 18 Octombrie 2009 16:11
barbati inselati 31 De la: reyya 14 Decembrie 2009 19:35
nu mi-a spus niciodata ca ma iubeste 27 De la: FULGUTA 6 Mai 2009 07:12
de ce nu pot sa-l uit???? :( 43 De la: persidadamian 22 Martie 2009 19:45
Setari Cookie-uri