Minciuni si regrete

Mi-as fi dorit sa nu traiesc lucrurile acestea dar din pacate s-au intamplat . Sunt casatorita de peste 10 ani si avem si un copil .In urma cu 3 luni de zile am aflat ca sotul meu acu 5 ani a luat un credit de consum care l-a cheltuit impreuna cu prietenii pe distractii mentionezi ca pe toata perioada casniciei noastre eu nu am stiut ce face cu banii lui . Despre credit am aflat intamplator deoarece devenise dator la o multime de persoane si s-a hotarit in final sa imi spuna adevarul .Pe tot parcursul acestei casnicii a fost violent fizic si verbal . Dupa toate aceste episoade am hotarit sa ne despartim o perioada de timp . Acum imi jura ca s-a schimbat si ca o sa fie bine dar eu imi doresc din ce in ce mai mult sa divortez . Va spun povestea mea deoarece vreau ca nimeni sa nu faca greseala facuta de mine , am crezut intr-o minciuna ca iubire nu se poate numi asa ceva .
garbo_428155
Postat pe 8 Februarie 2016 11:13
Daca tu crezi ca el se va schimba,acorda i o sansa..Insa nu stiu cat de mult se poate redresa un om care este violent si minte..Iar daca tu esti hotarata sa divortezi de el si simti ca nu va mai potriviti,nu poate alege nimeni pentru tine
Cristina95
Postat pe 8 Februarie 2016 12:00
155, tu numest casnicie perioada pe care o parcurgi sub papucul aluia ? Eu nu stiu cum sa o numesc... Iar daca ai stat cu el atata vreme si mai vrei sa te mai si impaci, inseamna ca esti masochista si nu numai.
Zi buna .
Rotty
Postat pe 8 Februarie 2016 13:55
Ei, sub papuc pe naiba! Cand zici " sub papuc" eu vad niste papucei dragalasi de casa, cu pampoane roz, eventual, si un sot care traieste acolo, sub papuc, fericit si de buna voie! Glumesc desigur, dar in cazul doamnei sunt bocanci cu tinte in toata regula, cu care o striveste putin cate putin, in fiecare zi. Si probabil in anumite zile chiar mai mult decat se poate suporta.
Miafarow
Postat pe 8 Februarie 2016 14:34


Si in plus, cunosc eu o fosta dansatoare de circ celebra care mi-a spus asa: "lupul isi schimba parul dar naravul, ba" ! Parerea mea e sa faci ce a facut vecina unchiului meu din partea lui tata, adica sa-l parasesti. Stiu ca nu e usor, dar daca vrei viata normala pentru tine si copilul tau (vostru), stai departe de un om violent. Iti dau eu garantie ca nu s-a schimbat de loc, poate s-a gandit sa se schimbe, i se pare ca s-a schimbat, dar focarul ramane in el. O sa mai gasesti zeci de soti ca el pe toate drumurile, acum esti patita si nu o sa mai gresesti ca prima oara. Rabdare si fara tutun, da-ti o sansa mai frumoasa. Succes !
barboneli
Postat pe 8 Februarie 2016 17:10
Din pacate aveti dreptate .
garbo_428155
Postat pe 9 Februarie 2016 09:05


Da, asa e... din pacate ! In tot cazul, frumos din partea ca ai vrut prin postarea ta sa avertizezi si pe alte fete, femei Acum, ramane la alegerea ta ce alegi si indiferent pe ce drum o s-o iei, iti trebuie curaj si noroc... care de data asta poate iti va surade ! Succes !
barboneli
Postat pe 9 Februarie 2016 21:33
ìAsa o sa fie pana la capat! "Lupul isi schimba parul , naravul, ba"
garbo032261
Postat pe 14 Februarie 2016 09:30
Un barbat violent nu o sa se schimbe niciodata,oricat de mult iti doresti tu asta.Poate ca a venit momentul sa mergi inainte,sa iti vezi de viata ta!nu e usor dar o sa vezi ca este o alegere foarte buna!
Mihaela_Camelia_Nicula_1
Postat pe 14 Februarie 2016 15:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa castigi bani usor? 2 De la: gia85 27 Mai 2010 22:36
Ma minte sau nu? 38 De la: OanNa_Oana_2 28 Aprilie 2017 12:40
Fosta lui sotie este cea mai buna prietena a lui 25 De la: garbo_1155 11 Aprilie 2012 20:36
ciudatenii sexuale 50 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:55
Ce parere aveti despre barbatul ideal? 81 De la: nuti_vio 28 Mai 2010 16:05
Setari Cookie-uri