Facultate la 29 de ani... e prea tarziu?

Important e sa ai vointa.Varsta nu prea conteaza.De asemenea conteaza sa urmezi cursurile unei facultati,,ca lumea'' acreditata.nu gen USH .BAFTA!ITI RECOMAND CU CALDURA ASE-UL
lumi_ni_ta
Postat pe 21 Octombrie 2009 13:44
Felicitari pentru raspuns viitoarei bunicute.
Nirvana
Postat pe 21 Octombrie 2009 15:17
daca tu te plangi la anii astia... cei care sunt obligati sa faca facultate la aproape 60 de ani pentru a-si mentine jobul ce sa mai zica. asa ca, ridica capul la mai mare. ai incredere in alegerile tale si in intuitia ta. felicitari si sa nu iti faci complexe never.
mitzura
Postat pe 24 Octombrie 2009 19:55
Eu m-am inscris la facultate cand aveam 42 de ani, in prezent am terminat Facultatea si Masterul (Facultatea Babes-Bolyai Cluj) aveam colegi si mai in varsta decat mine, mi-am zis ca chiar daca voi lucra inca 15 ani pana la pensie si voi avea studii superiare tot conteaza, daca asta iti doresti CU ADEVARAT ATUNCI POTI! Nu a afost usor, dar au trecut repede cei 5 ani de facultate nici nu stiu cand au zburat cei 5 ani. SUCCES!! MERITA CU ADEVARAT !
garbo057511
Postat pe 7 Noiembrie 2009 17:06
Nici o data nu e prea tarziu sa sti mai bine fa facultate parerea mea
Alinajisca
Postat pe 7 Noiembrie 2009 17:41
Luminita nu inteleg ce ai impotriva facultatii USH, daca nu ai cunostinta despre aceasta facultate iti spun eu:Se studiaza ca la orice facultate , se invata chiar mai mult, ma-.i ALES IN PERIOADA EXAMENELOR.Incearca si te vei convinge.Maria
garbo033653
Postat pe 9 Noiembrie 2009 09:08
FRED ASTER a facut facultatea la 70 de ani ,pentru ca, a vrut sa-si demonstreze sie, ca se pote. Multi oameni fac o facultate nu doar pentru a practica dupa aceea , ci pentru a-si dezvolta personalitatea, pentru un alt statut in societate si nu in ultimul rand pentru a lega noi punti de prietenie cu subiecti de toate varstele.
Exista o zicala:,,Ce poate un om puate si altul"...numai sa-si doreasca acest lucru.
psihoprea
Postat pe 9 Noiembrie 2009 17:58
bre psiho... cine-i fred hamster asta, nene?...
zambil
Postat pe 9 Noiembrie 2009 18:01
ASTAIRE EL e el e..

hai ca l-am prins pe hamster
LILO
Postat pe 9 Noiembrie 2009 18:02
A ..NU..niciodata nu e prea tarziu...facultatea o faci cand vrei atata vreme cat traiesti..si la 70 de ani..ce e rau cand treci in lumea celor drepti sa fii titrat??..atunci nu se mai considera ca a murit un prost...a murit unu cu facultate..adica un destept care nu moare de prost.
garbo055472
Postat pe 9 Noiembrie 2009 18:05
OMUL! cat traieste,tot invatza...si...tot prost ramane..
LILO
Postat pe 9 Noiembrie 2009 18:07
Sincera sa fiu nu stiu de unde e chestia asta cu dificultatea la invatat pe masura trecerii anilor ( nu vorbesc de varste mai inaintate). Eu am facut prima facultate la 23 ani,a fost ok, dar mi se pare ca era mult mai dificil sa invat.( am facut ASE-ul, deci o facultate nici prea usoara, nici foarte grea) Am lucrat in domeniu, am devenit expert contabil , auditor , si pur si simplu m-am saturat.....mi se parea monoton totul. Asa ca am schimbat macazul, am facut dreptul , si culmea, am invatat mult mai usor totul, retineam extrem de repede , faceam conexiuni rapid.... oricum a fost mult mai usor si mai frumos.Eu cred ca daca ai ,,exercitiul invatarii" poti invata la 40 ani la fel ca la 20!!
just_rose
Postat pe 13 Noiembrie 2009 19:40
Eu am terminat facultatea acum doi ani , adica la varsta de 40 ani si masteratul la 41
Dupa ce am terminat facultatea am fost trecuta pe studii superioare si chiar daca majorarea salariala nu a fost mare sa stii ca a meritat efortul .
Am colege care fac facultate desi au 53 de ani
Asa ca la 29 ani esti chiar fff tanara
Succes
ani_dana2000
Postat pe 26 Noiembrie 2009 15:16
Eu la anul am de gand sa ma apuc de facultate adica la 30 de ani,dar nu am incotro pt ca imi trebuie acel rahat de hartie.De invatat oricum nu inveti nimic.....
Helen29
Postat pe 26 Noiembrie 2009 15:18
io zic sa nu te stresezi ca nu e tarziu.nu esti singura care face facultatea mai tarziu decat trebuie.bafta
cosmina12
Postat pe 26 Noiembrie 2009 15:22
Nu este tarziu.
Cunosc persoane care au facut o facultate la 50 ani si acum se afla pe un pot de conducere.
Succes.
garbo005851
Postat pe 27 Noiembrie 2009 13:31
Niciodata nu e prea tarziu,mai ales daca deja ai un job si exista posibilitatea sa fi avansata
violete
Postat pe 8 Decembrie 2009 10:05
Am 43 qani si sunt anul 3 la drept,vreau sa si avansez in cariera;29 ani esteo varsta perfecta.
Duduie
Postat pe 8 Decembrie 2009 19:01
ani
Duduie
Postat pe 8 Decembrie 2009 19:03
important e ca vrei sa inveti si sa stii cit maimulte, virsta chiar nu are nici o importanta, mult suvcces tuturora
AL_TAU_PENTRU_TOTDEAUNA
Postat pe 14 Februarie 2010 15:29
oricine poate sa faca o facultate in ziua de azi si la orice varsta pt. ca pricum nu inveti nimic diploma conteaza sau....nu conteaza.am multe cunostinte cu facultate si sant controlori pe autobus,vanzatoare,taximetristi,infirmiere,etc...NUMAI pe timpul lui ceausescu se invata carte...erau24-40 de persoane pe un loc,
monicasandica
Postat pe 14 Februarie 2010 15:35
Draga Panselta iti pui o intrebare nefondata daca acum ai reusit bravo tie daca ai dorinta sa dai acum la o fac nu ami intreba pe nimeni sa ai bafta la reusita cine te va sfatui ca esti asazisa depasita nu ti sunt sfatuitori de nadejde debaraseazate de aseme
nea sfatuitori sfatul meu este du te la fac ultate sa stii ca sunt oameni care al virsta de 50 -55 de ani isi dau doctoratul sau gradul 1 la profesori deci nu te ami gindi si urmeazati instinctul iar daca esti isteata poti sa ti faci si o familie acum intervine si el sicautalsa te sustina moral astept sa aud vesti bune sisa ai noroc in viata bafta FLORIN
garbo033817
Postat pe 14 Februarie 2010 16:39
Draga Panselta iti pui o intrebare nefondata daca acum ai reusit bravo tie daca ai dorinta sa dai acum la o fac nu ami intreba pe nimeni sa ai bafta la reusita cine te va sfatui ca esti asazisa depasita nu ti sunt sfatuitori de nadejde debaraseazate de aseme
nea sfatuitori sfatul meu este du te la fac ultate sa stii ca sunt oameni care al virsta de 50 -55 de ani isi dau doctoratul sau gradul 1 la profesori deci nu te ami gindi si urmeazati instinctul iar daca esti isteata poti sa ti faci si o familie acum intervine si el sicautalsa te sustina moral astept sa aud vesti bune sisa ai noroc in viata bafta FLORIN
garbo033817
Postat pe 14 Februarie 2010 16:39
eu am 40 de ani si sunt anul 4 la drept la FR si nu mi-se pare deloc tarziu,am doi copii(20-16 ani)2 serviicii si nu ma ajuta nimeni in treburile casnice,si am grija si de parintii mei(pt.ca sunt singura la parintii)care sunt la 150 km distanta,merg la dansii de cate orii au nevoie de mine.si bineinteles si ca sa ii si vizitez.As ca multa bafta.
magda_37_nicky
Postat pe 14 Februarie 2010 17:53
De la: magda_37_nicky, la data 2010-02-14 17:53:52eu am 40 de ani si sunt anul 4 la drept la FR si nu mi-se pare deloc tarziu,am doi copii(20-16 ani)2 serviicii si nu ma ajuta nimeni in treburile casnice,si am grija si de parintii mei(pt.ca sunt singura la parintii)care sunt la 150 km distanta,merg la dansii de cate orii au nevoie de mine.si bineinteles si ca sa ii si vizitez.As ca multa bafta.
magda pe mine m-ai impresionat si nu stiu cum le reusesti pe toate .tot respectu
garbo074997
Postat pe 14 Februarie 2010 17:56
29 de ani este inca o varsta la care poti incepe o facultate. Depinde ce si depinde la ce te astepti peste 5 ani.
Omul cat traieste invata..
Daca te-ai gandit sa-ti deschizi o afacere...este perfect.
Multa bafta.
anca_53
Postat pe 15 Februarie 2010 11:25
Eu am terminato facultate,si acum dau la psihologie,particulara,fara fracventa.Merita,aici in Rodos un psiholog castiga 40 euro pe 20 minute sedinta,dar a fost si visul meu dintotdeauna,in primul rand.Dar ma gandesc si la partea economica,pentru ca am un baiat.
Si pentru ca nu vreau sa fiu curatatoreasa toata viata.Aici e insula turistica,nu pot practica inginer pedolog.
facultatea dureaza doar 3 ani,apoi examene de echivalare a studiilor.
iti urez mult succes,anii oricum vor trece,de ce sa nu treca facand ceva frumos,actionand?
daniilia
Postat pe 15 Februarie 2010 12:36
Daca ai de gand sa faci o facultate, si te simti in stare sa ii faci fata cu toate cele ce le implica, varsta nu trebuie sa fie nicidecum un impediment; iar 29 de ani, cu atat mai mult!
on_fire
Postat pe 15 Februarie 2010 14:37
Niicodata nu e tarziu cand vrei sa faci ceva.Eu am 45 de ani, nu am facut pt.ca au facut fetele, dar am ajuns la concluzia ca trebuia, degeaba iti merge mintea daca nu ai hartie.Am condus o firma dar nu am putut sa fiu pe post de director tehnic pt.ca nu am avut facultate, deci am pierdut la bani!!!!!!!!!cu toate ca am rezolvat totul si a fost ok.Deci curaj si nu te opri
mosu_mihaela
Postat pe 15 Februarie 2010 16:00
TARZIU LA 29?? EU AM INCEPUT-O LA 34 SI AM FACUT 5 ANI, NU CA ACUM 3 SI AM MAI FACUT SI MASTERUL 1 SI JUMATATE...........ASA CA BAFTA PRIETENA DRAGA
NICIODATA NU E PREA TARZIU!!
garbo090354
Postat pe 16 Februarie 2010 12:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cu 8 corigenţe în liceu, antreprenor de succes. 5 De la: Adi_1 2 Iunie 2015 15:50
oportunitate licenta gratis pina in 10 dec. 1 De la: garbo050217 24 Noiembrie 2010 19:56
Castiga bani prin activitate pe internet! 5 De la: missys 15 Ianuarie 2011 00:49
:((...de ce baietii din ziua de azi vor doar sex 7 De la: eladaela 6 August 2009 15:28
Facultate medicina sau stomatologie la 25 ani ? 3 De la: garbo_414986 25 Septembrie 2019 01:00
Setari Cookie-uri