AM PROCEDAT CORECT?

Stiu ca nu pe mine te-ai enervat. Dar pareai asa de grava ca mi-a fost frica.
Si pe mine ma enerveaza spiritul de gasca (sau gisca?) mai ales cand e prost inteles. Chiar daca nu era vorba de inca o surata de a noastra nu as fi fost de acord cu ea pentru felul cum pune problema. In nici o situatine nu trebuie sa il desconsideram pe cel de langa noi. Consider ca atunci cand iti doresti altceva decat cel de langa tine sa fii corect si sa ii spui celuluilalt. E vorba de respect si pentru el dar si pentru tine. Mie personal mi se pare o porcaiala chestia asta cu: sunt maritata si am amant. Chiar o porcaiala.
Micass
Postat pe 10 Ianuarie 2009 10:26
mel si micass, cam asa. da ce le amestecam ! cosmetizam o situatie insalubra si-i dam un smac de luciu

poate sunt eu fixista-posibil. dar, nu te poti indragosti asa, tam nesam ca si cum ti-ar cadea o piatra in cap. ai vazut pe unul hop si gata. dragoste mare

pentru a te indragosti de cineva, e nevoie de timp. adica de discutii, intalniri, ocheade, vorbe cu dublu inteles, sex

cand afli ca omul e insurat ,mai continui? si daca da, nu cumva iti asumi un risc?

si_totusi
Postat pe 10 Ianuarie 2009 10:36
De la: si_totusi, la data 2009-01-10 10:36:37

pentru a te indragosti de cineva, e nevoie de timp. adica de discutii, intalniri, ocheade, vorbe cu dublu inteles, sex


...si de disponibilitate...! Cu alte cuvinte, se intampla atunci cand, iti cam doresti sa se intample.

Eu nu pot sa inteleg cum poate cineva sa duca o astfel de viata! Cu atat mai mult cu cat, e vorba de o femeie.
De ce a zis ca ramane alaturi de sotul ei? Aaa...din mila!!!
Dar la durerea pe care i-o va provoca omului in momentul in care va afla cum a fost tolerat si tinut de fraier atata timp, s-o fi gandit?
Eu am sustinut intotdeauna ca, atunci cand nu mai e nimic de salvat intr-o relatie, ii pui capat si iti cauti un alt drum.
Ella34
Postat pe 10 Ianuarie 2009 10:48
Aia e. Ca ea vrea sa salveze relatia. Doar ca relatia ei cu celalalt.
Micass
Postat pe 10 Ianuarie 2009 10:59
Fetelor...imi pare rau ca interventia mea va deranjat...am crezut ca nu e nevoie de explicatii...nu am spus ca sunt de acord cu ea...ci sa-i fim alaturi...pt ca o femeie care primeste tot ce-si doreste de la relatie nu se mai uita dupa altul,in general vorbind(poate mai sunt si exceptii).Cealalta nu sufera din cauza ei(amantei) ci din cauza lui pt ca daca nu ar fi fost "crazyiam", ar fi fost alta si asta pt ca ei sunt cei care dau tonul.Depinde cat de puternica e femeia sa reziste asediului...dar daca primeste zeci de mail-uri si mesaje pe zi,flori si alte cele(de care barbatul ei a cam uitat)...si se simte brusc importanta si deosebita...i se pare ca descopera o noua viata care-i place...
Cred ca ar pune capat in secunda doi la situatie...si ar ramane cu iubitul daca el i-ar cere acest lucru...dar cum el nu o face ea e intr-o ceata...deci cine e mai vinovat?
maria1maria
Postat pe 10 Ianuarie 2009 11:30
Nu am desconsiderat pe nimeni...dar in jurul meu predomina suferinta femeilor din cauza barbatilor si nu invers...
maria1maria
Postat pe 10 Ianuarie 2009 11:38
De la: maria1maria, la data 2009-01-10 11:30:23Depinde cat de puternica e femeia sa reziste asediului...dar daca primeste zeci de mail-uri si mesaje pe zi,flori si alte cele(de care barbatul ei a cam uitat)...si se simte brusc importanta si deosebita...i se pare ca descopera o noua viata care-i place...


Nu vreau sa fiu vulgara, dar vorba aia cu "coada catelei"...e adevarata. Daca nu vrei sa fii asaltata de mail-uri si mesaje, atunci nu le incurajezi...mai mult, esti categorica si ii tai puntile. Dar daca ai chef de aventura....
Ella34
Postat pe 10 Ianuarie 2009 11:42
Nu Ella,nu se va gandi la durerea pe care o va provoca.cat despre a salva casnicia?nici atat.ptr ea a fost mai comod sa-si gaseasca pe altcineva, decat sa incerce sa rezolve o problema aparuta in casnicie(daca exista asa ceva).si nu este singura care procedeaza asa,crede-ma.eu totusi nu inteleg,cum poti deschide un topic in care-ti povestesti infidelitatea fata de sot/sotie,si sa intrebi daca ai procedat corect?.Si_Totusi,inca odata dovedesti(daca mai era nevoie),ca esti o femeie cerebrala, si impartiala totodata.Cu stima CATALIN.
roby_cado
Postat pe 10 Ianuarie 2009 11:49
Maria , nu poti obloji suferinta atator femei fiind alaturi de o alta femeie care e fericita nesocotind raul care-l face in alta parte.
In viata poti trai tot felul de situatii . Ca asta de exemplu . Dar daca e dragoste si-atat de multa fericire cat sustine ea ,trebuie sa faca alegerea de a merge pe calea ei si de a-i lasa si pe altii sa fie fericiti . Si nu stiu cine e fericit mintit fiind .
blanca
Postat pe 10 Ianuarie 2009 12:52
roby, barbat cu bun simt ce esti. cam rar, te asigur.
da, suntem in egala masura, poate, femei si barbati cu bun simt. la fel si cei fara...
ideal este sa ne separam si sa nu mai avem subiecte asa urate pe acest forum. ce bine ar fi!
gianiblue
Postat pe 10 Ianuarie 2009 12:58
e altceva aici. nu am nimic cu fetele care deschid astfel de topice.
daca ma inspaimanta ceva ,e modul de gandire.

eu gresesc, eu fac boroboata si nu vad ca am procedat incorect.

perfect. ma indragostesc de un barbat insurat. e problema mea de ce si tot problema mea daca o iau pe cocoasa. dar, de aici si pana a cere sfaturi pentru a-mi motiva un astfel de comportament, e cale lunga. trebuie sa fiu constienta din start ca nu procedez tocmai crestineste.

aici e buba. nu vad ca am facut o greseala. consider ca tot mi se cuvine si ma doare in cot ca altii sufera. cum zicea propunatoarea topicului, gandesc ca " asa a fost sa fie". e mai comod asa decat sa analizez si sa vad daca nu cumva si eu am gresit

da. e adevarat ca nu amanta e vinovata 100% ca sotul alege sa-si insele sotia. asa e. ori cu ea ori cu alta, tot va insela. la fel si femeile.

dar iar vin si intreb. eu, ca femeie, ma simt bine cand ala apare de la nevasta si se tavaleste cu mine apoi, pleaca acasa ca si cand ,nimic nu s-ar fi intamplat?

cum sa respect si sa iubesc un mincinos ?cum sa am vreo baza in cuvintele sau sentimentele lui?cum las eu un barbat acasa care crede in mine, pentru un flutura fuste din asta?

daca e doar pentru sex, perfect. nu-mi pasa. in cazul acesta, nu se pune problema de iubire. ci ,de sport .si nu am pretentii

vad pe aici tot felul de motivatii si iarasi constat ca multe femei se gandesc numai la sex. ca e bun, ca e nebun. sexul ,cred ca intregeste o relatie si nicidecum ,nu o creaza .

daca doar sexul a creat acea relatie, apoi, putem avea mari surprize.

si aici as avea niste pareri. asa zisa potriveala depinde de cat suntem noi de disponibile a ne potrivi.exista si cazuri, ce-i drept, cand nu se poate si nu se poate. dar si atunci cred ca mai intervine ceva . e vorba de niste setari din hardul nostru care ,da comenzi aiurea

nu exista barbati care nu stiu a face sex ci, femei care se plictisesc sau nu stiu sa canalizeze pe cel barbat in a-i arata ce le place si ce nu. e valabil si viceversa.

gasim pe unul cu papagal, ne incanta cu vrajeli ieftine , e mare cuceritor, ne da atentie exagerata si gata:
cel de acasa intra in categoria persoana neinsemnata si incornorata

un specimen din asta pus pe aventuri de ocazie, cum isi minte sotia, nu ma va minti si pe mine?
daca are doua masti nu cumva aceleasi masti le poarta si cu mine, numai ca le schimba?

ce baza ai intr-un astfel de om ca va fi alaturi de tine si cand doamne fereste, ti se intampla un necaz? daca apare o mare nenorocire si trebuie sa ti se amputeze un picior- un exemplu extrem ,dar posibil. va fi el, smecherul ce jongleaza cu femeile, alaturi de tine? sau te va parasi in secunda 2?

oameni care considera femeia de acasa o fraiera buna de pacalit ,nu cumva asa le considera pe toate? nu cumva acesti oameni nu respecta femeia, in general?

ca ne vorbesc frumos, ca stau si in cap sa ne cucereasca nu cumva e doar un exercitiu de seducere si nimic mai mult?

sunt de parere ca numai o relatie e bazata pe dragoste, sinceritate si respect dureaza. restul, aventuri si pierdere de vreme
si_totusi
Postat pe 10 Ianuarie 2009 13:23
si_totusi: DA. 100%
sa completez: dragele mele, puneti baza doar pe fapte, nu pe vorbe. vorbele sunt spuse de oricine. faptele sunt facute doar de ala care va vrea cu adevarat. caci asa demonstreaza atasamentul; simte nevoia sa faca ceva concret, nu poate daca nu infaptuieste ceva care sa va lege de el, sa va faca placere, sa creasca relatia.
Sa nu uitam ca putin oameni ne sunt alocati ca potentiali parteneri. Nu poti crede, decat daca esti plina de tine, ca toti vor dori sa traiasca iubire autentica cu tine. la urma urmei potrivirea se gaseste greu. mentalizati-o. nu va luati dupa fiorii din dormitor. astia se duc. potrivirea este cheia. ea va aduce dragostea mocnita dar adanca, care leaga pe oameni pe viata. asta daca vreti asa ceva. daca nu, este bine sa nu va mai plangeti ca vi se intampla una sau alta. Suntem propriile alegeri. Sa le facem pe cele optime pentru noi.
gianiblue
Postat pe 10 Ianuarie 2009 16:12
Si totusi e o femeie deosebita. Daca as fi barbat m-as da la ea.




(fara gluma chiar imi place cum gandeste)
Micass
Postat pe 10 Ianuarie 2009 18:35
Te-ai da la ea...Vai draga, ce interesant vorbesti.Vezi ca nu te-ai metalizat de loc, cum spune colega dinainte?Faptele conteaza.Daca nu ti-a facut gardul si nu ti-a batut acoperisul, sau nu a furat si el un lemn din padure ca sa te incalzesti noaptea, ce fel de dragoste este asta?Adica, cum?El sa-ti spuna ca te iubeste si tu sa dardai pana sare camasuta de pe tine, ca sa te vada obraznicul in pielea goala?Parerea mea este sa stea el afara pe prispa si sa tremure, daca vrea sa demonstreze cat de tare ma iubeste.Si pe urma, ii masor eu dragostea cu termometrul.
Ioana007
Postat pe 10 Ianuarie 2009 19:36

Intre sot si sotie se pot petrece multe schimbari de la nunta. Daca au si un copil e mai complicat. Stim cu totii ca exista cazuri in care se baga parintii, sau nu se mai inteleg din varii motive. Sa nu mai vorbim de cazul in care sotii se casatoresc (cel putin ea) sa nu ramina ne....casatoriti.(am vazut caz). Ei si e normal sa doreasca dragoste. Bun!!! Asta e un scenariu dintr-o multime de posibilitati. Dar se poate si mai simplu. Pur si simplu nu-l mai iubeste, dar daca nu are pe altul nu se desparte ca e totusi cineva linga tine. Atunci zici...stau cu el din mila, ca saracu nu stie ca nu e iubit, dar e mai usor sa zici ca te-ai indragostit...hodoronc-tronc!!!. E scuzabil si plauzibil. Cine te invinuieste ca a dat vaca neagra cu copita?? Treaba e ca prin multimea de siteuri de intilniri si matrimoniale nu stau oameni cinstiti. Si nu ai cum sa ai incredere in asa ceva. Se prea poate sa existe si alt fel de oameni dar majoritatea nu sunt de calitate. Si daca descoperi ca ai dat vrabia din mina pentru cioara de pe gard...si cioara zboara?


AI PROCEDAT CORECT!!! SA TE AJUTE DUMNEZEU SA AI O VIATA FRUMOASA.
karmenrosa
Postat pe 10 Ianuarie 2009 22:30
[quote name=\'Ioana007\' date=\'2009-01-10 19:36:03\']Te-ai da la ea...Vai draga, ce interesant vorbesti.[/quote]
Imi pare rau. Stiu ca esti geloasa, dar eu sunt fidela de regula. Poate doar daca nu ma vrea ma mai gandesc sa ma dau si la tine. (am spus doar ca daca as fi barbat, dar daca tot nu sunt... nu ma mai dau la nimeni, na)
Micass
Postat pe 11 Ianuarie 2009 10:12
N-am nimic impotriva.Ne descurcam noi cumva.
Ioana007
Postat pe 11 Ianuarie 2009 10:15
Ioano, pune-ti ochelarii cand ma citesti. ai scapat un "n". am zis sa mentalizati nu sa metalizati. dar cum observ eu ai mare afinitate pentru metal. Sabia este din metal, de exemplu.
ce ai Ioana, cu mine? Am indraznit sa iti etichetez interventiile tale aici drept mizerii si iti stau ca seara in ochi?
Iubita, da dovada de fair play. Joaca inteligent. ca ai cu ce.
gianiblue
Postat pe 11 Ianuarie 2009 20:34
erata: sarea nu seara, desigur. am un catel aici care ma solicita. nu intentionez sa fiu agramata dar reusesc.
gianiblue
Postat pe 11 Ianuarie 2009 21:01
Este minunat ca mai sunt si animalute mai inteligente decat oamanii.Salut catelule.
Ioana007
Postat pe 12 Ianuarie 2009 16:49
corect sau nu....asta e viata!asa a fost sa fie.nu spun asta pentru ca si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine ci pentru ca am ajuns la concluzia ca viata e scurta si merita traita,chiar daca uneori ajungi sa faci compromisuri...mergi inainte.
mariana_alex_69
Postat pe 19 Ianuarie 2009 21:59
Mariana,bravo,asta e spiritul....... . .Cu stima CATALIN.
roby_cado
Postat pe 20 Ianuarie 2009 20:52
aaah...scuzatima...da' intrebarea era daca a procedat corect ? sa ce? sa aiba sot si amant ? sau sa continue casnicia cu "colegu' de camera" cu care face sex?

hello...stimata doamna, mie mi se pare ca ti-ai pierdut simtul realitatii. pai de ce ne intrebi pe noi, draga mea? mai bine intreaba-te pe tine, si vezi ce raspuns iti dai...

nu te supara, eu nu nu te judec, nici nu te condamn, dar daca tot ai intrebat, raspunsul meu categoric e ca nu ai procedat corect, nici fata de sotul tau, si nici fata de amarata aia care se ocupa de confortul amantului tau.

duplicitatea asta mi se pare odioasa. pai, daca sunteti doar colegi de camera, de ce nu divortezi, draga? si nu-mi spune chestia aia ca i-ai strica viata, ca nu tine...tu pe langa ca iti inseli barbatul, il mai si desconsideri, ai impresia ca fara tine se prapadeste...scumpo...numai mortii sunt de neinlocuit. eu zic sa ii dai si sotului o sansa sa fie fericit...cu alta...ca vad ca tu ti-ai cautat si gasit sansa la fericire.

mariana...de acord ca viata e scurta si trebuie traita, dar nu cu pretul nefericirii altuia...ca daca nu iti pasa de nimeni si de nimic, inseamna ca esti o persoana egoista. si in general, persoanele egoiste se iubesc numai pe ele, mai rar iubesc si pe altii...daca o casnicie nu merge, nu mai functioneaza, mai bine un divort, decat sa traiesti in minciuna.

crazy...imi pare rau ca nu iti pot spune ce ai vrea tu sa auzi

numai bine...

wife_de_zmeu
Postat pe 21 Ianuarie 2009 14:45
ce nu inteleg eu, este de ce ai nevoie de acceptul nostru?sau de parerea noasta?
credeai ca cineva o sa-ti spuna cat de bine faci, sau cat esti de indreptatita sa faci asta??

de fapt, te minti singura, sti ca daca ai divorta, singura care are de pierdut esti tu...pt ca amantul nu ar mai fi interesat (i-ai pune in pericol casnicia, si el nu vrea asta, dupa cum a si zis), si statutul tau social ar avea de suferit, cand lumea s-ar intreba de ce ai divortat??

iar sa te gandesti la cealalta cu ideea "asa a fost sa fie" sau "nici ea nu se gandeste la fericirea ta" mi se pare infantil, de fapt tu iti cauti scuze pt comportamentul tau!!

si eu am fost inselata, si nu e deloc placut, si da, el e de vina din punctul meu de vedere....dar si daca ea nu insista sunt sigura ca el nu o aborda....ea stia clar in ce se baga si a facut-o cu intentie si sadism....si atunci, ea ce scuze are?? probabil se simte mai femeie ca se uita si un barbat mai de doamne-ajuta dupa ea...alt motiv nu gasesc

si spuneti ca nevestele stiu si accepta...nu e asa....amantele, cand li se da cu flit, de ce nu accepta asta? de ce nu renunta? de ce ii cauta?? poate ca nu le vine sa creada ca ei renunta asa usor la ele

eu zic sa te gandesti mai serios la toata situatia asta si sa-ti raspunzi cu sinceritate, tu, daca ai fi in locul celorlalti, cum ai proceda???

atat
zambila
Postat pe 22 Ianuarie 2009 11:58
Un sfat bun: pune capt m mod hotrt acestei relaii. Adulterul este o trdare a fidelitii pe care i-o datoreaz soul i soia i este pcat mare. n adulter, n afar de pcatul de necurie (desfru), se comite pcat mpotriva dreptii i mpotriva legturii matrimoniale sacre. Greesc cei care consider cstoria ca un simplu contract fcut pe baza unor acte. Cstoria este n primul rnd un sacrament i un legmnt sacru fcut n faa lui Dumnezeu i a Bisericii. Nici un motiv nu d unei persoane dreptul moral s comit adulter: nici impotena soului sau frigiditatea soiei, nici alte disfuncii sexuale, nici vreo alt boal sau infirmitate a unuia dintre soi, nici absena mai mult sau mai puin ndelungat din familie a unuia dintre ei, nici adulterul celuilalt i nici un alt motiv.

Mai multe putei citi i vedea pe blogurile urmtoare :

Putei intra pe un blog foarte interesant accesnd linkul urmtor :

http://www.cezar-iasi.blogspot.com/
Pe blog gsii: nregistrri video cu miracole. Videoclipuri. Legturi cu numeroase site-uri deosebit de interesante (unele dintre ele conin i posturi TV on-line i posturi de radio). Cri foarte intersante care pot fi citite direct pe internet (fr a necesita descrcare n calculator). Articole foarte interesante. Adrese, numere de telefon i site-uri ale unor asociaii care ofera servicii gratuite, etc.

Al doilea blog :

http://www.augustincezar.blogspot.com/
Acest blog conine: Argumente tiinifice i religioase ca un copil e fiin uman din momentul concepiei. Adrese, numere de telefon i site-uri ale unor asociaii care ofer ajutor material, consiliere i soluii alternative la avort Mrturii ale unor femei care au fcut avort. Mrturii ale unor femei care NU au fcut avort. Mrturii ale unor medici care au renunat s fac avorturi.. Consecine fizice i emoionale ale avortului asupra femeii. Legturi cu multe alte site-uri asemnatoare.

V rog intrai pe blog i trimitei-l mai departe mpreuna cu acest mesaj, ca s foloseasc i altora. Chiar se merit.
vieru_cezar_iasi
Postat pe 9 Februarie 2009 01:56
cezar...pe garbo incercam sa fim originali, so...mai incet cu copy-paste...ai postat aceeasi chestie si pe alt topic


si nu cred ca "se" merita sa citim aceeasi si aceeasi chestie. cine e interesat sa citeasca , are mozila la dispozitie si mouse-ul la indemana.

cat priveste continutul postarii tale...incearca sa fi mai uman. lumea, pe aici, mai face si tampenii, isi cauta indentitatea, nu suntem perfecti...discursurile seci si moralizatoare plictisesc al naibii...

cat priveste impotenta sotului, frigiditatea femeii sau disfunctiile sexuale...nu crezi ca te cam avanti sa emiti judecati?

eu credeam ca oamenii incearca sa isi rezolve problemele discutand.

multumimm frumos pentru postari, dar nu de discursuri moralizatoare avem nevoie pe aici. avem nevoie de comunicare si caldura inter-umana.


daca vrei sa aduci trafic site-ului tau, iti sugerez sa iti atasezi link-ul respectiv la descrierea personala de la profil. cine vrea sa iti viziteze site-ul o va face cu siguranta. dar nu lua fiecare topic la rand postand acelasi mesaj. efectul va fi invers.
wife_de_zmeu
Postat pe 9 Februarie 2009 14:33
Nu esti consecventa cu tine insati ! nu vrei sa-ti faci sotul sa sufere divortand, dar te complaci in situatia de amanta, fara speranta de a deveni altceva- adica sotie, daca tot il iubesti si te iubeste...Platesti egoismul tau de a te simti bine in compania lui si suferi ca il vezi cu sotia, sau cand iti inchipui ca se intampla ceea ce e firesc intre soti - desi stii ca nu se va rupe de familia lui ...Ai simptomele atat de des intalnite ale lui " las' ca-i bine si asa ! ". Afirmi ca il vrei pentru ca ti-e bine cu el , dar , defapt, nu ti-e bine din oricare din motivele enumerate de tine. Te reduci la instinctele primare si atat.
maria_zada
Postat pe 11 Februarie 2009 00:12
Esti doar o aventura pentru el..las-l si nu mai visa...
micki23
Postat pe 20 Februarie 2009 02:06
Lipsa de consecventa seamana cu aceea a diabeticilor.Cu cat nu ai voie sa faci ceva, cu atat ai calca interdictia.Spre exemplu, care barbat ar refuza sa sarute si sa faca alte porcarele perverse cu o femeie frumoasa, pe motiv ca este dulce dar nu are zahar?
Ioana007
Postat pe 20 Februarie 2009 16:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Idei de Valentine's Day! 12 De la: cri_cat 25 Februarie 2012 09:56
Cupa.... 7 De la: Jojolin 19 August 2010 17:36
ce mai gatiti astazi??? 4 De la: SAL 27 Ianuarie 2012 14:59
nelamurire legata de divort 6 De la: crazyiam27 13 Decembrie 2008 13:35
am luat din nou bataie 41 De la: ADMINISTRARE 8 Decembrie 2008 08:00
Setari Cookie-uri