ajutor!!!!!!!!!!!!!!!!

sunt indragostita de un barbat cu 10ani mai tanar ca mine.eu am 32 de ani.si i-am spus ca sunt indragostita de el si acum nu mai vorbeste cu mine si nu ma mai baga in seama.ce sa fac?
irina78
Postat pe 5 Decembrie 2008 09:47
Sa stii ca si eu sunt mai tanara ca prietenul meu cu 11 ani si nimeni nu zice nimic.Si pe urma, ai vazut ca nici Mihaela Radulescu nu s-a complexat, si si-a ales un barbat mai mic decat ea.
Ioana007
Postat pe 8 Decembrie 2008 19:55
Iarta-ma, dar pe bune, am uitat.Daca el nu te mai baga in seama, ignora-l.O femeie la varsta ta, acum devine mai coapta si este ca o floare care infloreste.Iar el nu merita sa ii oferi tu fericirea.Lasa-l sa sufere cand are sa-si dea seama cat de prost a fost ca te-a pierdut.
Ioana007
Postat pe 8 Decembrie 2008 19:59
Hai sa-ti zic ceva. Marea iubire a vietii mele, adica nevasta-mea, e mai mare decat mine cu 20 de ani. Daca tipul ala nu vrea sa te mai vada si te evita inseamna ca nu te-a iubit. Deci, nu ai pierdut nimic. Spune Doamne-ajuta ca ai scapat asa de ieftin. Sincer, cred ca problema diferentei de varsta e o falsa problema. Mie, personal, fetele astea care aspira la statutul de "pitzipoanca wanna be", nu imi spun chiar nimic. Dar...de gustibus...
prometeus_969
Postat pe 9 Decembrie 2008 22:22
Cand Prometeu a dat focul oamenilor,nu stia ca la randul sau va fi si el inlantuit.
Ioana007
Postat pe 10 Decembrie 2008 10:43
pentru Ioana007

In afara de foc, nevasta-mea e cel mai bun lucru care mi s-a intamplat in viata.
prometeus_969
Postat pe 10 Decembrie 2008 14:29
Atunci invata sa o respecti si sa-i pastrezi dragostea.Iti doresc sincer, sa fiti impreuna pana cand moartea va va desparti.
Ioana007
Postat pe 10 Decembrie 2008 19:10
Unde este dragoste este si respect. Nu am de gand sa uit vreodata ca am avut marele privilegiu de a ma fi casatorit cu o femeie extraordinara.
prometeus_969
Postat pe 10 Decembrie 2008 19:54
pentru prometeus
as vrea sa imi spui daca nu ti-a fost frica cand ati inceput relatia?si daca ti-a fost de ce anume.pentru ca singurul lucru care il cred este ca ii este frica.intre timp mi-a trimis sms-uri cu pareri de rau ca a reactionat asa si ca de fapt ma iubeste dar nu poate explica de ce a procedat asa.
irina78
Postat pe 10 Decembrie 2008 21:08
Nu mi-a fost frica. Adica, mi-a fost. Ma gandeam ca ma va trimite la plimbare cuprinsa de puseuri de "onorabilitate"...gura lumii, nu putem sfida societatea, etc...Si eu o iubeam ca un nebun, si eram disperat sa nu ma paraseasca. La tine situatia este exact pe dos. Sincer, nu stiu ce sa cred. Ori tipul este inca in stare de soc, ori nu te iubeste. Chestia asta cum ca nu intelege de ce a reactionat asa pe mine nu ma convinge. In general reactiile astea nu prea mint. Sunt spontane si reflecta exact capacitatea unui om de a judeca o situatie. Parerea mea, sincera, este ca intr-o asemenea situatie, cei doi trebuie realmente sa se iubeasca. Si eu nu vorbesc despre genul de iubire calduta, sau bazata doar pe dorinta sexuala. Eu vorbesc despre iubirea ca o revelatie, cand intelegi ca viata ta e nimic fara el/ea. Daca unul din cei doi e socat, se mai gandeste, nu poate sa explice de ce reactioneaza intr-un fel sau altul....imi pare ca acolo nu e o mare dragoste. Desigur, e doar parerea mea. Toate cele bune.
prometeus_969
Postat pe 11 Decembrie 2008 12:34
Asa este.Chestia cu starea de soc, este valabila.Un tip, iubea o asistenta de la salvare.Suparat ca nu-l baga in seama, el s-a suit pe acoperisul blocului si s-a aruncat de acolo in gol, cazand in cap.Vine salvarea, asistenta care era fata pe care el o iubea, se ocupa de el, si la un moment dat, doctorul o intreaba:
-Ei, cum este?
-Am reusit sa-l stabilizez doctore.Acum imi face declaratii de dragoste cu picioarele.
Ioana007
Postat pe 11 Decembrie 2008 18:19
Ioana007 la tine orice subiect de discutie se incheie cu un banc! nu pot decat sa trag singura concluzie existenta: nu-ti asculta nimeni bancurile si in felul asta te poti face si tu "citita"

Postat pe 11 Decembrie 2008 19:53
Draga mea, nu te lega de bancurile mele, care sunt desavarsite.De altfel, vroiam sa iti spun, ca pentru tatele tale cu silicon, arati destul de bine.
Ioana007
Postat pe 12 Decembrie 2008 23:57
Fetelor...de ce sunteti rautacioase? Noi dezbatem aici probleme arzatoare pentru intreaga omenire si voi va "complimentati"...
prometeus_969
Postat pe 13 Decembrie 2008 01:16
Eu sunt cea care fac complimente.Altele se dezbraca.
Ioana007
Postat pe 13 Decembrie 2008 15:59
Pentru Prometeus,
Am citit acum, intimplator, mesajele din topicul acesta; cred ca ar fi trebuit sa o fi spus cineva pina acum....eu o spun: "JOS PALARIA"; un barbat care vorbeste asa de sotia sa care este cu 20 de ani mai mare, este o raritate; femeia care a inspirat asemenea sentimente profunde, merita intr-adevar tot respectul nostru.Voi sfidati orice prejudecati ale societatii, demonstrind ca exista dragoste adevarata, neingradita de bariera diferentei dintre ani.
SUPER
anayram
Postat pe 22 Aprilie 2009 16:01
waifo...

de tine vorbeste asa maimutza asta?...parca-i din cartea junglei...
zambil
Postat pe 22 Aprilie 2009 16:11
yeap...devin un brand, zambilu'
wife_de_zmeu
Postat pe 22 Aprilie 2009 16:13
mda... un fel de alba-ca-zapada a certificatelor de nastere...
zambil
Postat pe 22 Aprilie 2009 16:15
nu fii ticalos...
wife_de_zmeu
Postat pe 22 Aprilie 2009 16:20
gata, am corectat...
zambil
Postat pe 22 Aprilie 2009 16:25


mai zambilu'...ce-ai tu suflete cu varsta mea ? ha ? juna sunt, de nimeni nu depand...cine ce-are cu mine ? nu e inviorator sa stii ca mai sunt si femei fericite ? ca forumul asta e plin cu doamne neconsolate care sufera din cauza berbatilor

eu sunt un exemplu, mamicule...ce va sa zica o femeie cu sange in pix, care stie ce vrea si putin ii pasa de ce zic altii
wife_de_zmeu
Postat pe 22 Aprilie 2009 16:30
mami wife...

pai tocma asta-i shpilu'... ca forumu' e plin de femei fericite... pe clonele ale de baga subiecte la shto nu le punem la socoteala...

si n-am nimic cu varsta ta declarata pe forum... la standardu' meu ai fi in floarea varstei... daca ar fi sa ne luam dupa ce scriem p-acilea...
zambil
Postat pe 22 Aprilie 2009 16:35
woman,

nu mai zice pisi asa de pixul ala..ca si pe mine m-a pus naiba... sa spun ca am boase uneori..si ma cauta fetele de atunci...
iasomia
Postat pe 22 Aprilie 2009 16:36
zambilica...unde dreaku le vezi tu pe fericitele astea ? ca eu in afara de cateva nu cred ca suntem prea multe

iaso...ca si tine am folosit o figura de stil...ca eu am voie, ca sunt nevasta oficiala de scriitor...si tu ai voie prin empatie ca esti pretena mea
wife_de_zmeu
Postat pe 22 Aprilie 2009 16:40
Iar eu de cand am ajuns dintr-o greseala, femeie, toti barbatii se grabesc sa ma imbratiseze, sa ma pupe, sa faca si alte lucruri necurate cu mine, de care nu va vorbesc pentru ca sunteti minore,si nu i-am domolit decat atunci cand le-am spus ca pun mustatile mele pe ei.
Ioana007
Postat pe 25 Aprilie 2009 13:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
bogat sau sarac 4 De la: Micass 15 Aprilie 2009 06:29
CREDETI CA ATI PUTEA FACE ALT CEVA DECAT CEEA CE A-TI FACUT? 2 De la: garbo233027 2 Aprilie 2012 19:40
La umbra 1 De la: garbo001263 24 Aprilie 2009 00:06
m-am indragostit de un barbat ,apoi afland ca este insurat si are si 2 copii!:( 10 De la: Dor_marunt 12 Decembrie 2009 09:33
Votati o miss 11 De la: Ella34 25 Februarie 2009 14:33
Setari Cookie-uri