casatoria ıntre persoanele de acelai sex..

De la: pruni74, la data 2009-01-20 18:07:23
De la: timm77, la data 2009-01-19 20:40:38avocati ai diavolului sunt destui....si cu argumente.....(sunt oameni, platesc impozite...etc etc etc)
sunteti bolnavi,
sunteti in afara firii umane
sunteti inadaptabili
sunteti slabi
etc
etc
etc
sunteti.......
exceptia care intareste regula.
pacat ca sunt destui care incurajeaza asta,
eu am o opinie a mea despre ceea ce se imtampla acum : oamenii vor regreta mult unele decizii luate in ultimii ani..
sunt multe exemple nu numai cu homosexualii
poate altadata ....dar le intuieste toata lumea


Eu sunt o femeie perfect sanatoasa de 34 de ani, nu ma tarasc in patru labe ca si animalele si ma dau la oameni ca sa fiu "in afara firii umane", sunt perfect adaptata in societate, am familie care ma iubeste, sustine si intelege, am prietene care ma accepta asa cum sunt si pe umarul carora pot oricand sa ma sprijin, am un loc de munca cinstit ( tehnician in tehnica de calcul si birotica ), imi platesc taxele si impozitele ca si oricine si daca as fi slaba probabil m-as fi spanzurat demult.Nu am ales sa fiu GAY.M-am nascut GAY.Prin ceea ce simt in sufletul meu nu vad cum as putea face rau cuiva atata timp cat nu ma manifest public.Nu merg pe strada si ma dau la femei ci am o relatie discreta in spatele usilor inchise.De ce sa ascult de "gura lumii" cand nu "gura lumii" vine la pat sa imi aduca un pahar cu apa daca sunt bolnava ci persoana pe care o iubesc.
Probabil cei care ne arata cu degetul nu au destule probleme in viata personala si le trebuie o ocupatie.
Nu merg la biserica dar cred in vorbele lui Isus: " Sa arunce piatra cel care este fara de pacat ".Eu nu am aruncat si nici nu am de gand sa arunc vreo piatra in nimeni.
Fiecare sa isi mature propria ograda dar este mai usor sa ne ocupam de a vecinului.
O seara placuta tuturor celor...care nu sunt "bolnavi".


Daca esti "perfect sanatoasa", de ce a mai fost nevoie sa te "adaptezi perfect" in societate?
maria1
Postat pe 24 Februarie 2009 04:06
De la: pruni74, la data 2009-01-20 18:07:23
De la: timm77, la data 2009-01-19 20:40:38avocati ai diavolului sunt destui....si cu argumente.....(sunt oameni, platesc impozite...etc etc etc)
sunteti bolnavi,
sunteti in afara firii umane
sunteti inadaptabili
sunteti slabi
etc
etc
etc
sunteti.......
exceptia care intareste regula.
pacat ca sunt destui care incurajeaza asta,
eu am o opinie a mea despre ceea ce se imtampla acum : oamenii vor regreta mult unele decizii luate in ultimii ani..
sunt multe exemple nu numai cu homosexualii
poate altadata ....dar le intuieste toata lumea


Eu sunt o femeie perfect sanatoasa de 34 de ani, nu ma tarasc in patru labe ca si animalele si ma dau la oameni ca sa fiu "in afara firii umane", sunt perfect adaptata in societate, am familie care ma iubeste, sustine si intelege, am prietene care ma accepta asa cum sunt si pe umarul carora pot oricand sa ma sprijin, am un loc de munca cinstit ( tehnician in tehnica de calcul si birotica ), imi platesc taxele si impozitele ca si oricine si daca as fi slaba probabil m-as fi spanzurat demult.Nu am ales sa fiu GAY.M-am nascut GAY.Prin ceea ce simt in sufletul meu nu vad cum as putea face rau cuiva atata timp cat nu ma manifest public.Nu merg pe strada si ma dau la femei ci am o relatie discreta in spatele usilor inchise.De ce sa ascult de "gura lumii" cand nu "gura lumii" vine la pat sa imi aduca un pahar cu apa daca sunt bolnava ci persoana pe care o iubesc.
Probabil cei care ne arata cu degetul nu au destule probleme in viata personala si le trebuie o ocupatie.
Nu merg la biserica dar cred in vorbele lui Isus: " Sa arunce piatra cel care este fara de pacat ".Eu nu am aruncat si nici nu am de gand sa arunc vreo piatra in nimeni.
Fiecare sa isi mature propria ograda dar este mai usor sa ne ocupam de a vecinului.
O seara placuta tuturor celor...care nu sunt "bolnavi". [/quot

quote:am prietene care ma accepta asa cum sunt. end quote
CAPU MA DOARE!
maria1
Postat pe 24 Februarie 2009 04:10
De la: maria1, la data 2009-02-24 04:04:02
De la: pruni74, la data 2009-01-20 18:07:23
De la: timm77, la data 2009-01-19 20:40:38avocati ai diavolului sunt destui....si cu argumente.....(sunt oameni, platesc impozite...etc etc etc)
sunteti bolnavi,
sunteti in afara firii umane
sunteti inadaptabili
sunteti slabi
etc
etc
etc
sunteti.......
exceptia care intareste regula.
pacat ca sunt destui care incurajeaza asta,
eu am o opinie a mea despre ceea ce se imtampla acum : oamenii vor regreta mult unele decizii luate in ultimii ani..
sunt multe exemple nu numai cu homosexualii
poate altadata ....dar le intuieste toata lumea


Eu sunt o femeie perfect sanatoasa de 34 de ani, nu ma tarasc in patru labe ca si animalele si ma dau la oameni ca sa fiu "in afara firii umane", sunt perfect adaptata in societate, am familie care ma iubeste, sustine si intelege, am prietene care ma accepta asa cum sunt si pe umarul carora pot oricand sa ma sprijin, am un loc de munca cinstit ( tehnician in tehnica de calcul si birotica ), imi platesc taxele si impozitele ca si oricine si daca as fi slaba probabil m-as fi spanzurat demult.Nu am ales sa fiu GAY.M-am nascut GAY.Prin ceea ce simt in sufletul meu nu vad cum as putea face rau cuiva atata timp cat nu ma manifest public.Nu merg pe strada si ma dau la femei ci am o relatie discreta in spatele usilor inchise.De ce sa ascult de "gura lumii" cand nu "gura lumii" vine la pat sa imi aduca un pahar cu apa daca sunt bolnava ci persoana pe care o iubesc.
Probabil cei care ne arata cu degetul nu au destule probleme in viata personala si le trebuie o ocupatie.
Nu merg la biserica dar cred in vorbele lui Isus: " Sa arunce piatra cel care este fara de pacat ".Eu nu am aruncat si nici nu am de gand sa arunc vreo piatra in nimeni.
Fiecare sa isi mature propria ograda dar este mai usor sa ne ocupam de a vecinului.
O seara placuta tuturor celor...care nu sunt "bolnavi".


quote "Am familie care ma iubeste" end quote.
vorbesti de familia parintilor tai , nu de a ta....tu nu ai inca nici o familie a ta...o mica mare differentsa.



Permite'mi sa fac un mic comentariu, vis'a'vis de ceea ce reprezinta familia pentru tine, cand afirmi "...familia parintilor tai, nu de a ta...". In general familie se considera cei care au o legatura de sange, lucru pe care nu il poti schimba cat traiesti, pe cand o uniune maritala, sot-sotie poate fi vremelnica si poate fi desfacuta in timpul vietii. Aceasta nu anuleaza nici o legatura de sange, fie ei parinti, frati, veri, etc
taur_atipic
Postat pe 24 Februarie 2009 10:06
"In genere lucrurile nedrepte si anomaliile si'au gasit o rezolvare in timp. Hai sa ne reamintim de sclavie... Unde se greseste? In primul rand, majoritatea greseste ca nu incearca sa'i inteleaga."-spunea cineva mai sus. Am inteles faptul ca "nu-i intelegem", dar imi da cu radical cand scriu toleranta sclaviei=intoleranta homosexualilor.
1.Nu cred ca sunt niste oameni normali intr-o lume anormala. Sunt niste oameni care au carente in educatie sau probleme psihice. Uneori reusesc sa treaca peste ele, alteori nu. Pentru asta nu trebuiesc indepartati dintre noi, ci ajutati sa se integreze in societate.
2.Se pot recunoaste relatiile homosexuale, asa cum se recunosc si relatiile dintre o femeie si un barbat care traiesc in concubinaj (comuniune de bunuri, mosteniri...),dar nu mi se pare necesara oficializarea pe hartie si, implicit, incarcarea sistemului judiciar cu procese de divort si din aceasta parte (presupun ca si la homosexuali, ca si in cazul cuplurilor normale, exista despartiri din varii motive)3
3.Daca mi-ar marturisi copilul meu ca este homosexual, in primul rand m-as intreba unde am gesit in cresterea si educarea lui; as incerca sa-l indrum spre un psiholog. Daca incercarea mea de a mai repara ceva,in caz ca nu este prea tarziu, esueaza, imi ramane o singura varianta - acceptarea.
4.Nu sunt de acord cu adoptia. Cuplurile normale adopta copii sau fac inseminare artificiala doar in cazul in care unul din parteneri este steril. O persoana sanatoasa din punct de vedere sexual e mai normal sa-si doreasca propri copii.Copiii adoptati de cuplurile homosexuale risca sa devina instabili din punct de vedere psihic din pricina respingerii sau a remarcilor colegilor de gradinita, scoala ...si ar considera firesc, la varsta adolescentei, sa aiba relatii homosexuale.
daria_
Postat pe 30 Aprilie 2009 00:07
Eu nu am nici o treaba cu cei Gay, chiar am cunostinte apropiate Gay,dar sunt 2 lucruri pe care nu le-as putea accepta.
1. Casatoria in biserica;
2. Sa infieze copii.
Chiar am discutat cu cinneva pe aceasta tema si sunt persoane gay care recunosc ca este o idee absolut eronata infierea de copii in aceste cazuri.
laura_laura
Postat pe 30 Aprilie 2009 00:42
"Daca mi-ar marturisi copilul meu ca este homosexual, in primul rand m-as intreba unde am gesit in cresterea si educarea lui; as incerca sa-l indrum spre un psiholog. Daca incercarea mea de a mai repara ceva,in caz ca nu este prea tarziu, esueaza, imi ramane o singura varianta - acceptarea."
N-are legatura cu educatia. E un scurt circuit undeva in creier. Si cred ca nu se trateaza.
Micass
Postat pe 30 Aprilie 2009 06:45
Vrem nu vrem, sunt o minoritate. Si vor ramane o minoritate. Dar normalitatea celor multi, tocmai in aceasta consta, in intelepciunea de a accepta minoritatile de orice natura ar fi ei.
Daca va amintiti, tocmai Biserica in care nu ii doriti, a pus pe foc CARTEA - simbol al geniului uman - sau OMUL pentru simplul fapt ca erau impotriva crezului unei "majoritati".
taur_atipic
Postat pe 7 Iunie 2009 13:55
vrei, nu vrei...treci un pic pe la horoscop...ca ai lasat o nedumerita, care se vrea smart, pe acolo...i m waiting for you, man...hm...
mia79x
Postat pe 7 Iunie 2009 14:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna..am nevoie de un sfat 8 De la: floradavdis 13 Aprilie 2010 11:09
Cum treci peste o despartire? 27 De la: garbo055472 25 Februarie 2010 02:01
Confesiune si incertitudine 116 De la: TEODORRD 14 Mai 2009 16:03
Se trateaza? 3 De la: gabitzza 12 Mai 2009 18:17
Triunghiul iubirii perfecte 51 De la: maria_zada 1 Martie 2009 22:32
Setari Cookie-uri