Castiga un laptop oferit de Ncp.ro

Lucrez la Directia muncii din calarasi,iar seful meu ma enerveaza deoarece are un tic verbal,dupa doua cuvinte intodeauna urmeaza cuvantul "asa".Daca iti spune si un banc dupa doua cuvinte spuse urmeaza asa.Asta ma enerveaza cel mai mult la el ,in rest e ok
vali27
Postat pe 2 Decembrie 2008 11:34
actualul meu sef este "gica contra", orice ai zice si ai face, nimic nu-i bine...daca zici intr-un fel, te contrazice, daca nu zici, inseamna ca nu gandesti, ca nu esti bun de nimik...cele mai tari sunt sedintele pe care le tine cu toti angajatii si unde-i place sa se auda vorbind...(se considera ca un fermier pe propria-i mosie) pt ca numeni nu indrazneste sa-l inrerupa sau sa-l contrazica...ca si cadou pentru el, ma gandeam ca i s-ar potrivi o camera video, sa poate fi inregistrat cand vorbeste in fata tuturor si sa poate sa se uite la persoana lui, atunci cand doreste sa-i mai creasca putin modestia de sine :D
maribel
Postat pe 2 Decembrie 2008 11:41
SEF NESUFRIT ? DOAMNE !DAR OARE ACEASTA NU ESTE TOCMAI O CONDITIE STRICT NECESARA LA NUMIREA LUI IN FUNCTIE ?????????? SAU, DACA EL MAI ARE MACAR O URMA DE UMANITATE, .......MICA, MICA, SE VA NUMI UN DIRECTOR ADJUNCT CARE SA INDEPLINEASCA IN LOCUL LUI TOATE STANDARDELE DE NESUFERENIE CERUTE OCUPARII UNUI POST DE CONDUCERE. CRED CA E BOALA ROMANEASCA. AJUNGI SEF, ESTI DAT NAIBI SI UITI DE UNDE AI PLECAT SI NICI MACAR NU-TI AMINTESTI CA, CINE STIE, CANDVA, POTI AJUNGE IAR SUBALTERN.
DA-LE DOAMNE TUTUROR SEFILOR NESUFERITI, CATE UN SEF DUPA FORMA SI ASEMANATEA LOR. SA VADA SI EI CUM STA TREABA CU "DOAMNE CA DESTEPT SI IMPORTANT SUNT EU, NIME NU-I CA MINE. "
ancu_du
Postat pe 2 Decembrie 2008 11:42
Nesufitul sef? Cel mai tragic e atunci cand descoperi ca ti-e inferior profesional! Se intampla, nu-i asa? Si cind vezi ca nu stie sa aprecieze initiativa, sau o discutie constructiva! Cand vezi ca eforturile tale se duc de rapa doar doar sa nu recunoasca ca ideile tale sunt ok! Seful nesuferit: cel care se uita la ceas sugestiv pentru ca ai iintarziat 5-10 minute, care are mina de superioritate, ca doar destinul lui e sa fie sef, iar al tau sa fii sclav!!!
Si lista poate continua!
meoki
Postat pe 2 Decembrie 2008 12:59
Buna, Garbo!
Haideti sa va povestesc cum sta treaba cu sefa mea, actuala sefa, pt ca nu de mult a intrat pe post. Eu lucrez ca receptioner la hotel, iar sefa este administrator.
O faza este destul de ciudata care ne-a cam dezamagit s-a desfasurat in felul urmator: din oficiul unde au cameristele toate ale lor(prosoape, detergent etc) a mers sefa intr-o zi si a sustras un bax de hartie igienica. ciudat, nu?! In momentul in care se pregateau sa plece acasa, le intreaba: nu va lipseste nimic? La care ele , mirate, zic "nu". Va dati seama ca nu verifica de fiecare data cate role de hartie igienica au, ar fi culmea!
Si le spune ce "boacana" a facut, tare mandra de "succesul" ei, le mai face si morala sa-si inchida usa de fiecare data cand au treaba acolo etc.
De atunci si-a castigat "simpatia" fetelor, iar cele care stim de situatie, ne tinem ascunse lucrurile ca nu cumva sa-i mai vina vreo idee sa ne "testeze"
Ca un cadou as alege pentru ea un decapsator, sa scape de "capsa pusa"
Va doresc tuturor o zi minunata!
mary_me62
Postat pe 2 Decembrie 2008 13:37
Intrebarea corecta ar fi: Ce nu ma enerveaza la seful meu?
Am 21 de ani si lucrez de 1 an si jumatate la aceeasi firma. Este si primul meu job si bineinteles am crezut ca problemele mele si dorintele mele pot fi ascultate si intelese de catre sefi.
Lucrez in domeniul vanzarilor, broker de credite, unde cifrele vorbesc de la sine. Incetul cu incetul am reusit sa fiu printre cei mai buni angajati ai firme si aveam un volmul mare de vanzari pe luna. Toate bune si frumoase, am fost avansata si am avut 15 angajati in subordine. Dupa o perioada in care eram tot timpul laudata de munca mea brusc mi se schimba functia. Am plecat in concediu si cand m-am intors am aflat de la colegi ce schimbari s-au produs. Seful meu nu a avut tupeul sa-mi spuna si mie ca mi s-a schimbat functia si care este motivul. Pana la urma, dupa ce am indurat o saptamana, m-am dus la seful meu sa-i cer explicatii. Ce explicatie mi-a dat? Firma isi muta sediul iar echipa ta va fi preluata de altcineva. De ce? Pentru ca acea persoana era pritena unui dintre "sefi". Brusc am ajuns dupa un an si jumatate bde munca la acelasi nivel la care eram la inceput. Partea si mai proasta e ca am ajuns sa fiu coordonata de aceasta domnisoara care nu stia nimic de credite. Aveam doar cateva relatii si a crezut ca e suficient. Nu stia absolut nimic de banci si lua banii pe care eu ii meritam.
Dupa 3 saptamani in care au realizat sefii mei ca este varza, au dat-o afara si iar m-au avansat. Pentru cat timp? Pentru o luna....:(( Firma a inceput sa aiba probleme mari cu venitul si sucursala s-a inchis. Echipa mea s-a mutat in alt sediu unde era deja un coordonator. Eu iar am ajuns sa fiu consultant.
Nu cred ca realizeaza ca isi bate joc de oameni, de mine...
Urmatorul meu loc de munca as vrea sa fie unul mai organizat si unde seful iti spune verde oin fata,oricat de greu ar fi.
De pe site-ul ncp.ro i-as lua carti de vizita. E innebunit sa aiba cea mai complicata denumire la functie. Acum este president of.., a fost head of... As scrie la functie "president of the world" :))Poate se va simti mai bine...sau nu...daca pricepe ironia. Odata cu acest cadou i-as spune cateva si apoi mi-as da demisia.
Va pup
of_great_excellence
Postat pe 2 Decembrie 2008 14:35
Am un sef tare palivan si imbecil pus in functie pe criterii politice care habar n'are cu ce "se mananca" obiectul muncii lui si care promoveaza exact aceleasi persoane ca si el pe criterii cum ar fi:imbecilismul,prostia maxima,incultura si in primul rand pupincurismul.Iar in privinta cadoului pentru sef,nu m-as obosi sa-i dau nici macar cu o piatra in cap,dar daca totusi castig datorita faptului ca-l urasc o sa-i cumpar ceva cu dedicatie,ca sa ma tina minte,nu de alta.
julyany
Postat pe 2 Decembrie 2008 15:20
buna ziua tuturor !
doresc succes colegelor !

Postat pe 2 Decembrie 2008 15:34
Cremwurst romanesc de nemultumire


Pentru mine sens nu are
Poezia falsa,oarecare.
Fara pic de adevar,
Ca printesa fara par..
Sora cu scatologia,
Existenta-n Romania.
Si presimt ca va fi lunga,
Miorita s-o ajunga!
Nu m-apuc sa o jignesc,
Publicul sa-nveselesc!
O sa vi le zic pe bune,
Sa ma credeti,si anume:
Cu cel nescolarizat,
Lupti putin si ai scapat;
Dar duci o lupta colosala,
Cu cel care are scoala!
Fara prea multe demersuri,
O sa va cam cant in versuri!
Mult efort o sa depun,
Doar veridice s-adun.
O sa-ncep incetisor,
Sa nu va stresez major.
Ce e-n firma mare?
Masiva,miscatoare?
N-am cum scapa de ea?!
Ghicit: e sefa mea !!!
Firma tuna,clocoteste!!
Cand ea gafaie,paseste,
Prin privire te-ngrozeste,
Vreau?Nu vreau!!!Tre sa-i raspund..
Desi-mi vine s-o scufund!
Pentru d-na directoare,
Angajez,vorbind curent,
Nici engleza ea nu are,
Nici urma de alt talent!
Aho,lume,angajati!!
Luati cazmaua!,nu mai stati!
Zi de zi acreala-i creste,
Ca si cloantei din poveste..
Sefa mea e cea mai acra
N-ar fi buna nici de soacra!
N-are nici baiat frumos,
E grasut,e chelios,
Si aduce mult a ea,
Caracter de tabla,bleahhh
Sa i-l duc la fiare vechi,
Ca ma satura-n urechi!
Caracterul,ce-altceva?!
Sigur n-as putea pe ea.
Urla,bubuie si tace,
Tot sa vrei,n-ai ce ii face.
Cand sa plec si eu sa pap,
Ma trimite la dulap,
Sa-i aduc dosaru X,
Cand sa plec,mai vrea s-un pix.
Cand iau un pahar cu apa,
Ma trimite dupa mapa.
Acu ,gata,pot manca!
-Secretaraaa!!Stai asa!
-As vrea si chitanta,da!
-Gata,le-am verificat..
-Baga-le iar in dulap!
Cand sa plec si io acasa,
Zice ca e praf pe masa,
Stergatoarea n-a venit,
Are pojar s-a-nrosit.
Haide,sterge pana pleci!
Ti-oi da bonus doi ...dovleci.
Azi,dupa program.
Sa mergi sa-mi iau salam!
Conduci tu masina
Ca iar am baut cu Gina,
Si ma prinde politaiu!
Iarasi folosesc tramvaiu!
Si carnatii de plescoi..
Adu-aminte sa iau 2!
Ti-am mai zis io de atunci,
Sa te duci sa te mai tunzi!
Cand imi faci cate-o cafea,
Sa nu lasi vreun fir in ea!!
De-mi aduci si un ceai verde,
Din salariu nu se pierde!
Ti-am mai zis de decolteu,
Sa atragi clientu meu
Sa-ncui si sus la etaj,
Portarul nu e nici azi!
Iubesc bezna din birou,
Praful des de pe tablou,
Pc Melc accidentat,
N-are bani de reparat.
Zi tu!Nu te-am enervat???
Zana mea!Gata proiectu?
Nu e,d-na sefa!E pc defectu!
Asa-mi vine cateodata,
Da-mi-as sefa-n judecata!
Cand ai nevoie de-ajutor,
Ea e prinsa-n coafor.
Sau plecata in Bahamas,
Valsand rumba cu Lorenzo Lamas.
Sefa mea ,deloc model,
Fug si pietre dupa el!
Trompetuta ei cea mare,
Ii regleaza bassu tare !
E putin intempestiva,
Are zambetul obez,
Eu canta-i-as o sonata,
Sefei dragi,in Fa-Diez
Sa nu-i bati deloc in usa
Ca-i mereu cu capsa pusa!
-Sunt la telefon,ma,fata!!
-Piei,te rog,sunt ocupataaa!
Cand e vorba de salariu
Ooo!E un intreg scenariu!!
Cere sa astepti putin,
Ca e iar Costel pe fir
Apoi ia-l,daca se poate,
Sefa a plecatprin spate!
Iarasi ai ramas fentat,
Cu salariul neluat
De esti bun de Anu Nou
Treci nitel pe la birou,
Ca mai e nitica munca,
-Te platesc!-ce vorbe-arunca!
Drept cadou eu ce i-as lua?
Ghilotina nu e rea..
Ghilotina KOBRA cutit disc
Buna pentru- al sefei plisc.
Distrugator de documente?
Cadou sefei permanente??
S-o mai pomenesc eu,oare?
Pe fundul celor 8 pahare?
Baute dup-a mea plecare?
S-acu-i gata poezia!
Eu ma las de meseria !
Speranta am c-ati procesat ceva,
E chiar vorba despre SEFA MEA!
Tu,cand ai citit aici,
Ai fost sigur zambilici,
Insa de-ar fi ..a ta SEFA,
Ti-ar lasa un gustde coaja GREF !

Hoping you enjoyed itCine sa ma accepte pe mine direct asa,cu primul job,pe domeniul facultatii mele(Relatii Internationale???M-am multumit cu secretariatul la inceput V-a placut istorisirea mea ca urmare a unui post debutant de jolie jocker???Dupa cum reiese din acest cremwurst lung de poezie(scurt nu-l puteam face pentru ca omiteam fapte!) ,lucram intr-un birou gen garderobala un pc de minus 5 stelute,cu procesor care cocea cartofi cand se-ncingea (pe cel de la mine de acasa se coace doar porumbul)mancam cand apucam ,sau cand mi se permitea,eram scumpica de companie cand sefa trebuia sa ajunga, dupa program, la marketeram si operator Xerox,si portar,si picolita,si lustruitoare de birou,si centralista,si casiera,pana si zambareata eram(un nou post,care-ti misca muschii fetei prin efort maxim,cand nu e cazul),pe deasupra imi mai si zicea cam cum sa ma imbrac.nici cel mai performant robot al japonezilor nu da asa rezultate in timp record,ii sar suruburile,i se ard circuitele integrateeee! Este inacceptabil pentru 2008, dar totusi nesurprinzator, avand in vedere ca traim in Romania(si asta ne ocupa tot timpul!!!!), imaginea secretarei este inca una foarteeeee denaturata. Fie ca e utilizata ca inlocuitor modern al robotului telefonic (detaliu ramas, culmea, neexploatat de industria IT), fie ca e privita chioras de colegele avide de istorioare condimentate sau pur si simplu nu e perceputa de colegii grabiti sa-si bea cafeaua pentru a deschide cu adevarat ochii pentru o noua zi, secretara pare de cele mai multe ori persoana cel mai putin indispensabila firmei. "Sunt suficiente fete frumoase la noi care stiu sa ridice receptorul", gandesc inca multi patroni autohtoni. De aici reiese ca principala activitate a unei secretare intr-o firma este aceea de a spune "Buna ziua" si numele firmei de 50 de ori pe zi. Plus, obligatoriu, cafeaua sefei,ceaiul,bla bla Totusi, daca rasfoim paginile de job-uri ale ziarelor vom constata ca pentru posturile de secretara se prefera persoane cu studii superioare, cunoscatoare de limbi straine(cunosc 4, fratilor,cu diplome!), contabilitate primara, calculator.In numele sefei,s-al firmei,s-al >> dragului

Postat pe 2 Decembrie 2008 15:39
In numele sefei,s-al firmei,s-al >> dragului

Postat pe 2 Decembrie 2008 15:40
INTERESANT ....SE PARE CA NU IMI INCAPE CAPODOPERA ....LIPSEAU CATEVA CUVINTE :In numele sefei,s-al firmei,s-al >> dragului

Postat pe 2 Decembrie 2008 15:42
In numele sefei,s-al firmei,s-al dragului job ,amin!

Postat pe 2 Decembrie 2008 15:45
Am cel mai nesuferit sef, pt k este o ea si nu are educatie. Ma refer la faptul k este invidioasa pe cei care au facultatea facuta si k ea nu o are; se crede mare desteapta k dintr-o secretara pe santier a reusit sa vrajeask un mos care era director acolo si sa o ia de sotie, apoi i-a pus pe picioare o firma de confectii. In aceasta firma ea se poarta f urat cu toti anajatii, nu conteaza funcita pe care o ai, eu de ex sunt inspector se resurse uamnde, dar se poarta cu acelasi tratament ca si cu femeia de srviciu. Trateza angajatii k pe sclavi, nu respecta programul de munk si din acesta cauza femeile lesina prin sectie, si nu avem voie sa chemam ambulanta. Nu au voie sa mearag la toaleta decat in pauza de masa, si aceaa e de 10 min, si nuai timp nici sa manaci k omu, nici sa mergi la toaleta. Conditiile de munk sunt deplorabile, iarna e f frig si curge apa pe pereti iar vara curg apele pe noi( cred k sunt 50 de grade. ar fi multe de spus, dar cred k v-am plictisit deja; mi-as dori un laptop numai k sa moara sefa de ciuda, knd o sa vada k am bani de laptop,k si salariul e de mizerie.
vanilaice
Postat pe 2 Decembrie 2008 16:05
Cel mai nesuferit sef...Anul trecut lucram ca asistenta fizioterapie la un centru de recuperare, fiind inca studenta imi prindea bine un ban in plus.Seful era un afemeiat care imi reprosa tot timpul ca nu vin aranjata la servici ca nu zambesc mai mult.O zi in care eu veneam mai frumusica si zambeam mai mult insemna un bonus mai mare. Nesuferit e putin spus. Zilele in care eram eu mai trista erau cele mai aiurea. Tipa la mine si la celelalte fete ca nu suntem bune de nimic, ca luam banii degeaba...etc. Am renuntat dupa cateva luni, nu mai suportam avansurile si am plecat.
Cadoul ideal pentru el ar fi un capsator pt ochi.
ginny
Postat pe 2 Decembrie 2008 17:17
Buna. Nu stiu cati dintre voi patesc ceea ce patesc eu la serviciu cu al meu "mult iubit sef".
Dimineata, dupa tot stresul din trafic, bla bla si multe alte peripetii pe drum, ajung la birou cu gandul de a sta linistiia macar 5 minute cu o cafea in fata, si brusc, ma loveste cel mai insuportabil si imputit miros existent pe fata pamantului??? De unde?? DE LA SEFU!!!!!!!!!!!! Si asta in fiecare dimineata! Doamne, nu credeam k se poate intampla asta intr-o firma renumita,multinationala!
Ceea ce e mai nasol, e si faptul ca birourile sunt relativ aproape, si cred ca in scurt timp o sa fac hepatita cronica!
Bietul de el, poate o fi om bun, dar de la atata invatatura, cred ca uitat ca s-a inventat de mult apa si sapunul, iar pentru noi e cam nasol sa-i spunem asta in fata!
Pe langa toate astea, mai facem si 1000 de sedinte in fiecare saptamana, in salile mici si neaerisite, timp in care gesticuleaza intr-una,ragaie si se scarpina prin anumite locuri, lasand mirosurile oribile sa se plimbe in voie peste simturile noastre olfactive...Ce sa te mai gandesti frate la tot ce-ti zice el acolo, k si neuronii ametesc de la miros.
Mai are el si alte defecte, dar...
Ca si cadou, i-as lua niste spray pt curatat monitorul (poate in foloseste si pt ochelari), si un tricou pe care sa fie imprimata o harta pana la dus :)
O seara buna!
carola
Postat pe 2 Decembrie 2008 19:47
SPER SA NIMERISC CU MESAJUL....EU NU POT SA POVESTESC DE UN SEF...EU AM AVUT O SEFA....MAI BATRANA ASA..CARE PE LANGA FAPTUL CA NU DADEA ZILE LIBERE IN SENSUL CA DE 1 MAI LA MUNCA, PE 26 DECEMBRIE LA MUNCA ..PASTE MUNCA.. DE" MAI VREA SI OMUL SA SE ODIHNEASCA, SA FACA UN GRATAR, O CURATENIE ACASA, ETC ETC..."DANSA" OBISNUIA SA-SI PREGATEASCA MANCARE PENTRU CASA LA LOCUL DE MUNCA...ADICA FACEA SALATA BOEUF, CURATA PESTELE PTR REZERVA DE IARNA...PREPARA URZICA PENTRU SOS...BINE...ACU'..NU POT SA ZIC CA ERA CHIAR ASA UN LUCRU RAU..DAR AVAND IN VEDERE CA BIROUL NOSTRU ERA CAM MIC SI LUMEA ERA MULTA..HMM..CHIAR NU ERA UN LOC BUN PTR GASTRONOMIE...IN FINE..CEL MAI MISTO ERA ATUNCI CAND SE PREGATEA PENTRU O IESIRE CU FAMILIA LA PETRECERI SAU CAND TREBUIA SA PARTICIPE LA INTALNIRI DE AFACERI IMPORTANTE..ATUNCI ERA NASOL RAU PTR CA INCALZEA CEARA PTR COSMETIZARE SI INFRUMUSETIRE..INTELEGETI VOI LA CE CEARA MA REFER..SI HAI SA ZICEM CA NICI ASTA NU E UN LUCRU RAU...DAR PROCESUL SE DESFASURA IN...BIROUL NOSTRU..FOARTE "NEPOTRIVIT"..CA SA NU ZIC DEZGUSTATOR GESTUL..DA..RECUNOSC ..AR FI TREBUIT SA MA PLANG DE UN SEF CARE SE SCOBEASTE IN NAS SAU URLA FARA SENS TOATA ZIUA...DAR PARCA DE DATA ASTA... ...APROPO ASCULTATI PIESA SEFUL DE BOSQUITO,,,FOARTE MISTO

Postat pe 2 Decembrie 2008 19:49
E pe bune ce v-am zis nu e ceva inventat de mine..imi cer scuze dar exista in realitate persoane de acest gen...:(...nici mie nu mi-a venit sa cred....dar asta e...:)...sper sa nu aiba nimeni parte de oamenii dastia:(

Postat pe 2 Decembrie 2008 19:54
Buna,
Frumoasa tema pentru un concurs . Este foarte greu daca te aflii in situatia de a avea un sef nesuferit. Eu lucrez de putin timp intr-o institutie financiara. Orice aude asta se gandeste, probabil, ca toti oamenii sunt politicosi si intotdeauna cu zambetul pe buze. Nu intotdeauna intalnim acest lucru si in realitate. De cand am vazut-o pe sefa mea am citit pe fata ei o ipocrizie de nedescris. Asteapta ca toti angajatii sa-i sare la picioare fie aducandu-i cafeaua la nas, fie asteptand-o afara cu loc de parcare.Putem continua lista cu adevarate urlete de fata cu clientii, care, sincer, se crucesc de ce se poate intampla intr-o astfel de institutie, sau cea mai nesuferita faza care mi s-a putut intampla in 5 ani de activitate: sa te lase sa tremuri in fata cladirii ( ea avand cheia) cateva zeci de minute bune, in timp ce "dansa" poarta convorbiri .....la caldurica in masina...... la doua telefoane.
I-as face cadou de Craciun o Ghilotina cutit disc KOBRA 320-R, poate asa se tortureaza singura fara sa ne mai innebuneasca pe noi

Postat pe 2 Decembrie 2008 20:00
Cel mai mult ma enervam cand fosta mea sefa venea la mine in birou sa urle (si nu exagerez) din cauza ca nu intelecea anumite lucruri (ca de...excel-ul asta e greu,f. greu)sau spunea ca nu i le-am trimis....si in urletele ei nici nu avem loc sa ii explic, asa ca tipa cat o tineau plamanii pana cand in colturile gurii isi faceau aparitia niste spumitze si intr-un final cand deja ma rugam sa i se termine vocea sau mi-o imaginam cersind la metrou cu o placutza in mana pe care scria ca este surdo-muta, reusea sa plece...dupa maxim o jumatate de ora ma chema la ea in birou p un ton prietenos , ba chiar alintandu-ma "gogosik", de parca nimic nu s-ar si intamplat!
Nu vreau sa fiu rea asa ca i-as darui un set de aromaterapie anti-stres.
anamaria_robescu
Postat pe 2 Decembrie 2008 20:04
cadou??? cred ca ar merge niste hartie de copiator ..nu??? in cazul in care are nevoie sa mai prepare vreo manacarica la birou ptr acasa si are nevoie de hartie pe post de fata de masa.... ..ar merge ?? ...asa ma gandeam eu....sa nu incurce oalele cu bilanturile ..

Postat pe 2 Decembrie 2008 20:06
Felicitari pt.tema concursului.Credeti ca cel mai rau sef poate fi propriul sot care e SEF?Da da zece ani m-a terorizat fostul sef si sot.De fapt in acte si in practica eu sefa ,dar cu ordine si injurii si multe altele, el.Eram umilita fata de angajati munceam alaturi de ei caci omul cand iti simte inima alaturi,il trage si pe el inima sa munceasca.Cand respescti esti respectat.Niciodata nu era bine ce faceam,De dimineata si pana noaptea stateam in stres , ca la puscarie,pe langa contabilitate faceam si pe femeia de servici si pe secretara .,aveam cumul de functii si tot nu afost multumit,numai cand vedea masa plina de bani,ranjea si imi plasa cate o injuratura ,din dragoste,nu?N-am sa uit niciodata o zi de iarna la sat cand s-a ametit si m-a scos afara in zapada ,pt. ca stiti si dv unde sant bani sant si dragute.ATUNCI AM PUS CAPAT TERORII .Nu este cazul sa fim vulgari sa dam lux de amanunte caci e de la sine inteleasa situatia prin care am trecut din cauza unui SEF,care trebuia sa traiasca in padure nu printre oameni.Va doresc succes tuturor!
draghinescu
Postat pe 2 Decembrie 2008 22:35
Cadou da i-as oferi o ghilotina A4 kobra
draghinescu
Postat pe 2 Decembrie 2008 22:47
Cadoul meu ales de pe site-ul recomandat este scanner-ul ca sa-si printeze fesele in toata firma

Postat pe 2 Decembrie 2008 23:10
Buna,povestea mea este un adevarat roman de aventuri.
In 2007 am terminat facultatea si am avut sansa sa ma angajez imediat ca inginer in domeniul automobilelor, exact ceea ce terminasem.Dupa o saptamana am fost trimisa in Franta si aici au inceput toate problemele mele cu "dra sef", care de fapt era responsabila romanilor.A fost de fapt o stagiara formata de un francez la sf anului 2005, dupa care pt a avansat in functie deoarece a vizitat patul directorului,iar eu am fost angajata pe aceeasi functie direct.Locuiam impreuna cu alti 3colegi romani intr-un apartament de serviciu si ni se impuneau diferite reguli stupide.Ni s-a impus sa ne alegem o zi pe saptamana in care sa facem cumparaturile pe care sa o raportam.Mi-am cumparat un aparat de fotografiat de 400euro,totul a fost raportat de "drei" de colegi, nu inainte de a fi verificata in lipsa mea cati bani aveam.Urmare mi s-a micsorat salriul.M-am imbolnavit de varicela si a fost trimis de "dra"directorul firmei care sa ma duca la un medic care sa confirme. Va imaginati ca eram plina pe tot corpul si pe fata de bube, iar"dra"vroia sa ma trimita in tara cu avionul, apoi cu trenul pana in Craiova sa stau acasa;am refuzat.Am fost mutata intr-un alt apartament singura,iar colegii francezi imi dadeau tel sa ma intrebe dc am nevoie de ceva, dc ma simt bine; colegii romani pauza...

Postat pe 3 Decembrie 2008 00:22
La sf anului2007m-am indragostit de un francez, mai exact de formatorul "drei", dupa mai multe luni de insistente din partea lui.Imi era frica sa vb cu el,deoarece era interzis sa ai prieteni, sa vii cu cineva acasa sau sa iesi in oras,mai rau ca la inchisoare; de aceea conicam cu prietenul meu mai mult pe mailuri.La sf lunii feb2008 am dat impreuna cu logodnicul meu un mail prin care anuntam oficial ca suntem impreuna si ca doresc schimbarea contractului cu unul francez.Am fost amenintata ca o sa fiu trimisa in instanta, ca o sa fiu obligata sa platesc banii cheltuiti pentru formarea mea(care nu exista), si ca o sa se trimita dupa mine un detectiv care citez"sa ma transeze"

Postat pe 3 Decembrie 2008 00:24
buna.... eu lucrez de mai bine de un an la un "patron" care peste noapte a ajuns sa aiba firma si tot ce i trbuie...si de ce oare...cum oare a reusit...???? furand de la unul si de la altu....nu dadea bani oamenilor si tot ce stia era sa fure...sa te incarce cu niste cheltuieli pe care nu le ai facut...
am incercat sa imi schimb locul de munca...dar nu prea am avut succes...stiu foarte bine ceea ce fac...stiu de ce sunt in stare...dar de fiecare data nu e multumit. eu am o fetitza pe care o cresc singura....si pt mine orice ban e important...dar cand stiu ca sefu imi ea... in loc sa mai puna ceva.... de cate ori fetiza mea racea sau se simtea rau...nu mi dadea liber...asa ca trebuia sa vin cu ea la munca...sa lucrez...ca na e patron...de parca el nu are copii si nu stie cum e.
daca ar fii sa-i fac un cadou.... as cumpara o ghilotina...exact ca cea la care tai eu cartile de vizita....:D
vreau sa lucrez si acasa...dar nu am calculator... va pup ep toti

Postat pe 3 Decembrie 2008 08:50
mai exact...i as oferi o Ghilotina A3 HSM 3206 sau Ghilotina A3, GT-3 la catr de drag imi e...

Postat pe 3 Decembrie 2008 08:54
Buna..ce sa zic..seful meu e cam stresant, ne dispera in ultimele minute inainte de a se termina programul.

ruse_alina
Postat pe 3 Decembrie 2008 09:35
aaaa...si cadoul perfect pentru el ar fi..defapt sunt 2
1.o furculita cu care sa se zgarie ca m am maritat ca sa nu mai mai dispere in fiecare zi ca cea mai mare greseala din viata mea a fost sa ma marit
2.o lamaie ca am auzit ca e buna ca tratament pentru herpes

Postat pe 3 Decembrie 2008 11:57

Postat pe 3 Decembrie 2008 11:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs Olimpiada Sandvisurilor 1 De la: garbo232018 16 Octombrie 2011 10:27
Premiile Garbo: Cel mai prost amant 132 De la: prometeus_wife 21 Februarie 2009 20:29
uite ca spun eu 2 De la: elodia 22 Aprilie 2010 16:03
Ce faci in acest moment ?? 206 De la: fleurdelis 4 Iulie 2010 06:26
Sa ne rasfatam cu iesirea la un SPA 12 De la: Ciresica 18 August 2011 02:59
Setari Cookie-uri