am luat din nou bataie

Doamne,
ce scuturatura buna.Multumesc.Voi incerca sa am curajul de a alege ce e mai bine.
ADMINISTRARE
Postat pe 6 Noiembrie 2008 10:34
Eu cred ca acest topic e scris la misto. Nu pot crede ca o femeie poate accepta asa ceva. Si nici ca prefera sa isi traumatizeze copilul care vede scandalul si bataile dintre ei. Nu pot sa cred ca exista o femeie care are 2 locuri de munca ca sa isi intretina familia si accepta ca un trantor sa o bata in fata copiluli si al tatalui. Indiferent daca e real sau nu cazul sa iti fie rusine. Daca nu e real sa-ti fie rusine ca in imaginatia ta bolnava pui femeia in situatia asta proasta. Daca prin absurd e real, atunci sa iti fie rusine ca accepti.
Micass
Postat pe 8 Noiembrie 2008 09:00
De la: Micass, la data 2008-11-08 09:00:13Eu cred ca acest topic e scris la misto. Nu pot crede ca o femeie poate accepta asa ceva. Si nici ca prefera sa isi traumatizeze copilul care vede scandalul si bataile dintre ei. Nu pot sa cred ca exista o femeie care are 2 locuri de munca ca sa isi intretina familia si accepta ca un trantor sa o bata in fata copilui si al tatalui. Indiferent daca e real sau nu cazul sa iti fie rusine. Daca nu e real sa-ti fie rusine ca in imaginatia ta bolnava pui femeia in situatia asta proasta. Daca prin absurd e real, atunci sa iti fie rusine ca accepti.
Micass
Postat pe 8 Noiembrie 2008 09:01
Micass, eu sunt reala, viata mea e reala, toate urateniile astea fac parte din viata mea
ADMINISTRARE
Postat pe 10 Noiembrie 2008 07:41
Daca esti reala, ramanem la partea a doua a mesajului: sa-ti fie rusine ca accepti.
Micass
Postat pe 16 Noiembrie 2008 11:02
micass draga,
unii oameni nu au "puterea", au nevoie de o vorba buna si de incurajari , au nevoie de ajutor pentru ca poate se tem de ceva mult mai rau decit au deja parte in viata .
deja ii este rusine ca este in situatia asta ! crezi ca are nevoie de altcineva sa o injoseasca mai mult, sau de cineva care sa o sprijine? daca nici tatal, nici copilul ei nu ii sint alaturi, ce asteptari sa aiba de la alti oameni ?
poate sint o idealista , dar eu inca mai cred ca aici ne putem ajuta semenii , chiar si pe strada s-ar putea sa ai marea uimire ca nu toti care dorm in sant sa beti morti ci poate chiar morti de frig pentru ca nu au unde dormi. (eu personal am gasit o batrinica cu hemoragie , era in drum spre casa - ar fi putut sa fie o bunica pe care o astepta un nepotel acasa)
ea inca are o sansa ! cu doua servicii, va avea unde sa gaseasca un pat sa doarma si ceva in farfurie si cu copilul alaturi va gasi puterea sa treaca mai departe in viata fara sa il suporte pe idiot -pardon-
oanta
Postat pe 16 Noiembrie 2008 15:52
Imi este rusine.Mai ales de copilul meu care ma intreaba daca sunt fericita.
ADMINISTRARE
Postat pe 17 Noiembrie 2008 07:36
fericirea si siguranta vin din interior. daca nu esti fericita explica-i de ce , daca esti,cind esti, explica-i de ce. cu siguranta va vedea singur ca e singurul omulet care te face fericita , fa in asa fel incit el sa fie prietenul tau cel mai bun. eu asta incerc sa fac cu fetita mea si sper ca imi si reuseste desi are numai 9 ani.
sa nu iti fie rusine , nu ai de ce, ai avut doar ghinion. tu esti singura care isi poate schimba viata ! cu siguranta si eu am gresit in viata si poate nu o data , dar mi se pare mai important sa ai putere sa o iei de la capat inca o data si inca o data si de cite ori e nevoie ca sa iti arati in primul rind tie apoi copilului ca esti PUTERNICA . Copilul va fi mindru de mama lui . Cum ar suna daca ar spune colegilor ca mama stie si poate sa faca orice isi doreste ? Mmmm, sa stii ca suna bine!
Gindeste-te la lucrul asta si incearca sa gindesti pozitiv mai femeie ce Dumnezeu !
scrie ca le poti rezlva pe toate si fa-o ! pt ca POTI!

P.S. daca ai putea sa aplici lucrurile astea in fiecare zi , ai fi perfecta , sa nu te astepti la asta , am incercat si eu , mai dam rateuri, maii cadem, ne ridicam, ne scuturam si mergem mai departe . Eu de exemplu nu am avut puterea sa am doua locuri de munca deci..esti capabila! lucreaza cu increderea in sine si ai sa vezi rezultatele . Si in plus , incearca sa te rogi, pt sanatate, minte limpede si putere sa le duci pe toate
Bafta !
oanta
Postat pe 17 Noiembrie 2008 18:47
draga mea,iti trebuie mult curaj sa-ti iei viata in propriile-ti maini!
eu nu am avut acest curaj,am ;;inghitit''27 de ani acest tratament si acum sunt pensionata medical (psihiatrie)am proteza dentara(oare de ce?)si nu suport nici macar sa il mai aud,dar sa mai dormim in aceeasi incapere!
la fel spuneam si eu: pt. copii!de fapt nu aveam curaj.copiii sunt mari acum si imi reproseaza ca am indurat atatea.
asa ca, daca ai curaj, ..........
Mili_Blanda
Postat pe 2 Decembrie 2008 05:12
stii ADMINISTRARE am citit cam totul pe aici.....si sa-ti spun sincer....am trait ce a trait copilul tau de 7 ani numai ca eu le-am trait cu tot cu fratii mei....fratii mei fiind alungati de acasa de knd aveam eu 8-9 ani......ei fiind mai mari...faza proasta care era e ca apartamentul e pe numele lui tata si de fiecare data dupa ce o batea pe mama trecea la minesi imi pare sincer rau sa-ti spun dupa ce luam bataie amandoi ne dadea afara din casa pt a se culca el linistit....situatia ta ink e buna...pana va realiza el ca va face bn sa dea si in copil dak u nu faci ce spune el...la tn e situatia ink roz pe langa ce a fost la noi atat iti spun...dak tu il iubesti il vei lasa sa dea in tn si vei plage dar dak nu-l iubesti nu mai are rost...copilul fiind crescut va invatza si el...si va fi mai rau...el stii ce va face la scoala va povesti ce se intampla in casa voastra si sotul tau knd va afla il va lua la bataie si pe el asha ca gandeste-te kt mai repede ce faci....dak nu mai simti ce simteai inainte pt el trebuie sa te gandesti f bn pt ca este vorba de 11 ani de casnicie...nu 1 an 2 intzelegi...deci vezi ce decizie vei lua....dar....eu itzi dau un sfat...il vei lua deoparte...vei vorbi cu el...si dak va mai folosi cuvantul ala TACI ii spui tu sa taca rastit si ii vei spune ca nu e in casa lui....si ii vei spune...uite asha uite asha...itzi gasesti de lucru sau dau divort si nu ma vei mai vedea nici pe mn nici pe copil....in casa mea sa nu mai dai o palma in mn dak nu vei pleka imediat.....sper sa te ajute cu ceva sfatul meu
Alecsx
Postat pe 7 Decembrie 2008 13:19
Multumesc pentru sfaturi.
Acum, cand citesc tot ce mi-ati scris, cand imi aduc aminte de zilele acelea,parca nu e vorba despre mine.
Singura cale de a avea o viata linistita, e sa divortez.Si cat mai curand.Copilul ma sprijina si datorita lui va fi bine.
Multumesc tuturor.
M
ADMINISTRARE
Postat pe 8 Decembrie 2008 08:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
timpul...ce ati face daca ati putea da timpul inapoi... 90 De la: Iryna_Iry 26 August 2012 16:16
Copil fara tata 150 De la: garbo_394609 7 Februarie 2014 15:46
Divortul m-a impins spre patima alcoolismului 81 De la: prometeus_wife 9 Aprilie 2009 15:30
Virgina la 30 de ani 358 De la: Micass 8 Mai 2009 08:48
epilarea inghinala 33 De la: prometeus_wife 4 Mai 2009 18:52
Setari Cookie-uri