sex anal - intrebari

In cazul vaginului cat si a rectului, regulile de igiena se impun de la sine si sunt diferite. Faptul ca ambele zone erogene permit penetrarea, multi oameni cred ca in ambele cazuri se aplica aceleasi reguli. In ciuda unor trasaturi commune cum ar fi excitabilitatea si extensia, ele sunt radical diferite. Sa ne amintim de fiziologie si morfologie. Spre deosebire de vagin, rectul nu produce lubrifianti naturali. De aceea este absolute indicat la penetrarea anala sa utilizam lucrifianti. Recomandat este lubrifiantul pe baza de apa.Legat de functia principala a rectului in procesul de excretie.in ciuda eliminarii bolului fecal, este mai mult decat probabil ca unele resturi sa ramana in rect. O clisma ar fi de ajutor sau un dus mai amanuntit pentru aceia care simt nevoia de a fi curati pentru a se simti relaxati. Pentru altii ideea murdariei poate fi incitanta. Este recomandata folosirea unui prezervativ. In cazul in care sexul anal alterneaza cu cel vaginal se impune schimbarea prezervativului, eventuala igiena locala a ambilor parteneri etc. Sa ne amintim si de posibilitatea ruperii prezervativului!Sexul anal intre nevoia de dominare si de supunere.Multa vreme s-a considerat ca sexul anal este forma de exprimare a unor astfel de nevoi, mai ales pusa in relatie directa cu credinta conform careia sexul anal trebuie sa doara. Este adevarat ca unii dintre noi chiar se excita la gandul ca printr-o astfel de practica sexuala domina pe cineva sau ca sunt dominati. Insa pentru multi placerea sexului anal este cenzurata tocmai de un astfel de ganda fi dominat de cinevaideea de supunere, vulnerabilitate, inghenunchiereumilinta Lipsa de putere.placerea de a detine controlulnonplacerea de a-l pierde. Utila este reformularea oricarei rezistente in termini de placere. Si nimeni nu spune ca este usor.

Tabuul erotismului analsexul anal poate fi sigur?! Poate fi. Intr-o relatie monogama in care ambii parteneri comunica si sunt sanatosi, riscurile sunt mult reduse.Insa trebuie avute in vedere anumite aspecte:Nu va exista pericolul ranirii fizice daca ambii parteneri refuza sa tolereze durerea!Nu se va folosi niciodata forta!Exista si riscuri. Bolile cu transmitere sexuala care pot afecta deopotriva si anusul. Parazitii intestinali si bacteriile pot fi de obicei transmise. HIV-ul se transmite foarte usor anal.
jenichiriac
Postat pe 11 Noiembrie 2008 22:00
fiecare are dreptul sa se exprime dupa bunul plac si dp cum il taie capul..
ca e sau nu scarbos..ca e sau nu placut..sau ca e un subiect tabu sau nu...pana la urma ce conteaza..? fiecare se raporteaza la normailtate in felul lui. sexul anal intra la categoria perversiuni..pt unii e ceva normal..pt altii nu. dar pana la urma nu inteleg un lucru. spunea cineva ceva de genul ca nu e tocmai in regula sa dam tot din casa. asta era ideea. dragilor...sunt in spatiul virtual..niste nickuri..poate am trecut unul pe langa altul pe strada si nu am stiut ca avem cont aici. dar cata vreme postam sau citim..inseamna ca avem o nevoie . aceea de a comunica despre orice oricand si oriunde. nu despre a fi judecati pentru ceea ce postam. ce e mai pervers? un sex anal facut cu consimtamantul partenerilor..sau o persoana care spune..bleahhh..asa ceva scarbos..n.am mancat o saptamana...insa m.am uitat..am avut curiozitatea sa ma uit pana la sfarsit...sau am incercat..m.a durut..pai normal ca te.a durut ..ca te poate durea uneori si cand defechezi...te.a durut si cand ti.ai pierdut virginitatea si te doare in fiecare zi cand vezi ca a mai murit un copil sau mai stiu eu ce. dar asta nu se mai pune.
de ce judecam atat de aspru nevoia oamenilor de a se exprima liber?
de ce suntem atat de rai cu cei care nu stiu sa scrie corect gramatical?
caci ganditi.va ..daca s.au apucat sa posteze aici inseamna ca au o problema..nu ca vor lectii de gramatica limbii romane..
ei nu au pretentii nici de scriitori si in cazul de fata nici de vreo prostituata care isi face reclama in vreun fel..
este doar o nevoie de a comunica...de a citi si altceva..de a se informa..si pana la urma de a nu se mai simti singura.
caci sa fim seriosi..ca daca nu am fi singuri nu am fi aici.
in mom in care ne logam nu o facem decat din motive de genul..singuratate plictiseala dorinta de a mai vedea ce e si prin curtile altora..si tot asa. caci suntem oameni si toti avem o problema cel putin.

fata draga...vrei sex anal? fa.o! pana cand nu ai sa incerci nu ai de unde sa stii daca iti place sau nu. daca tu te consideri pregatita emotional si afectiv ..fa.o..dar vezi si corpul tau sa fie pregatit..adika sa nu sari etapele. nimic nu este interzis in sex cata vreme partenerii sunt de acord..si totul poate fi oprit oricand atunci cand exista disconfort. si nu o face pt ca vrea el..fa.o cand vei vrea tu pentru ca iti doresti tu. asta in masura in care te intereseaza sa te simti si bine.
parerile sunt impartite...ca in orice domeniu de altfel..nu ai sa vezi 2 medici care sa puna acelasi diagnostic si nici 2 popi care sa interpreteze la fel un citat din biblie.
iar cu bolile..stai calma..ca de imbolnavit poti sa te imbolnavesti si pt ca te tai la deget..ma indoiesc ca esti vegetariana sau ca mananci sanatos ..ca nu bei ca nu fumezi ca nu esti stresata si ca dormi 8 ore pe noapte..deci de imbolnavit tot te vei imbolnavi..daca nu de cancer de col..de altceva...nu faci cancer pt ca faci sex anal..asa faci cancer pt ca faci sex normal sau oral...sau pt ca te joci cu ea in mana..sau cu talpile sau mai stiu eu cum...
iar daca fantezia doamnei era croaziera nu stiu unde..nu toate femeile au orgasm fiind pe iaht..unele au orgasm altfel...!!!
nu toti suntem la fel!
ll1
Postat pe 12 Noiembrie 2008 04:18


II 1 sa o luam catinel si asezat

in primele 20 de randuri scrii mult si nu spui nimic. adica, ca sa intelegi, nu ai substanta in ce spui. nu stii sa sintetizezi si faci teoria chibritului .

cand incepi sa scrii, in sfarsit , despre ceva, te exprimi confuz si te pierzi in vorbarie fara logica. ai tu un talent de a scrie mult si rau.


ia reciteste tu , acest pasaj si uita-te ce varza faci din cele asa zis pareri pertinente! amesteci ca la ciorba notiunile si iese ce iese : "ca te poate durea uneori si cand defechezi...te.a durut si cand ti.ai pierdut virginitatea si te doare in fiecare zi cand vezi ca a mai murit un copil "

a te exprima liber, nu inseamna a nu sti sa scrii. nu exista pentru asa ceva motivatii. suntem aici si pentru a invata unii de la altii cate ceva. scrisul, e cartea de vizita a unui om. nu numai scriitorii scriu corect ci, si oamenii care se respecta . prostia si ignoranta nu sunt o mandrie, dupa cum lasi tu sa se inteleaga.

ca a venit vorba: nu se incepe propozitia cu "caci"


"caci ganditi.va ..daca s.au apucat sa posteze aici inseamna ca au o problema..nu ca vor lectii de gramatica limbii romane"

a invata sa scrii corect. nu doare . iar de invatat, invatam cat traim. de ce oare aveti groaza de asa ceva?

la restul postarii tale, nu ma mai obosesc sa fac studiu pe text. acceeasi imbulzeala de ganduri puse de-a valma, la gramada, cu pretentia de a pune punctul pe "i".

un om care a trecut printr-o scoala si a invatat cat de cat, scrie corect romaneste, chiar daca e necajit, vesel, timorat.

scuzabil e cu repetentii .


si_totusi
Postat pe 12 Noiembrie 2008 14:08
mai doua linii si un 1,

hmmm! am stat putin sa ma gandesc daca sa demontez ce ai scris tu acolo( cu bataie clara la mine),mai ales ca ai si adaugat ceva in plus"am avut curiozitatea sa ma uit pana la sfarsit"

nu am avut aceasta curiozitate,era prea scarbos,probabil era un film prost...

sunt de acord ca se poate intampla sa-ti pierzi capu',sa iubesti,sa doresti atat de mult, incat sa vrei sa-l simti peste tot,chiar si acolo(nu este cazu' meu),dar sa ajungi sa compari durerea simtita la aflarea mortii unui copil,cu durerea produsa rectal...e o cale foooarte,foooarte lunga,asta imi arata ca ceva nu este in regula la tine,nu la mine...pe mine lasa-ma in croaziera mea, ca tare bine imi este..ehhh..:)

acum vad ca ai postat la 4 dimineata,la ora aia frustrari de acest gen?
este loc pt toata lumea sub soare!
iti doresc sex anal reusit..:)

dar cand o fata la inceput de drum cere sfatul, eu nu pot sa o incurajez sa faca asta,nu am cum..mai ales ca spune ca partenerul vrea si ea nu prea...pt ca o cam doare...
pai sa nu vrea!
parerea mea...:)
iasomia
Postat pe 12 Noiembrie 2008 17:21
ia uite..spune ca ii este si cam frica!


asta-i raspunsu'






iasomia
Postat pe 12 Noiembrie 2008 17:25
hai ca topicul asta a devenit amuzant
yavrum
Postat pe 13 Noiembrie 2008 11:21
hmmm......haideti sa va spun si eu ceva,kiar daca apoi voi fi luata la misto de pustoaicele de p-aici ptr ca am observat ca la asta sunteti f bune toate.....nu trebuie sa faceti misto de gusturile nimanui....dupa cum spunea cineva d-aici totul tine de gustul si de placerea fiecaruia in parte...si daca sti cum sa faceti sex anal este kiar f placut,eu una practic acest gen de sex de multa vreme si credeti-ma ca nu am ajuns sa port scutece sau sa nu ma mai pot controla asa cum spuneti voi aici ca se intampla cu cine il practica...si am si orgasm knd fac sex anal,asa ca nu va mai dati voi cu parerea din auzite sau ptr ca va este voua sila sa faceti si ii criticati aiurea pe cei care il practica....este f adevarat ca trebuie facut cu atentie,cel putin la inceput partenerul tre sa aiba mai multa grija dar apoi "merge ca uns"la fel ca si sexul normal....cine isi doreste sa incerce o poate face fara teama ca s-ar putea intampla apoi ceva ciudat cu ele,nu este adevaarat,nu se intampla absolut NIMIK rau:)....sa aveti o viata plina de placeri nebanuite!
brasoveank
Postat pe 13 Noiembrie 2008 15:30
mda...

"Cei ce cu totul nefiresc
Se mint c sexul e iubire
Au, cred, organul de gndire
Chiar cel ce-n sex l folosesc."
iasomia
Postat pe 15 Noiembrie 2008 19:17
Din respect pentru femeie,eu pe inima ma jur,
Niciodata pe la spate, n-am sa-i trag cu teapa-n c...
Sa alerge prin gradina de curand abia sapata,
Cu obiectu-nfipt in noada cum e coada la o iapa.
Sa ma bata cu nuiele sau cu fulgere cel sfant,
Vad ca iadul si-a rupt poarta si-a venit iar pe pamant.
Diavolul ne ispiteste, sa ne-o tragem pe la spate,
Intrebati pe taica popa, asta e pacat de moarte,
Si-o sa arda focul gheenei pe acelea din muieri,
Care cauta doar astfel pe din dos, asa placeri.
Doar nu e sfarsitul lumii, hai sa ne iubim fireste,
Cum e datina strabuna,pe din fata, omeneste,
Sa strangem femeia-n brate, sa o sarutam cu foc,
Sa ne bucuram deolalta de al dragostelor joc.
Ce-i asta destrabalare,stai mata si te socoate,
Ori iubim frumos femeia,ori o calarim prin spate,
Alergand prin toata casa fara sea, pe desalate,
Nu uitati ca-i jumatatea,si i-am juruit credinta,
Ca si cum ar fi sarmana, inger, propria-ti fiinta
Si e nefiresc imi pare,si lipsit de tot ce-i pur,
Sa iti folosesti playvazul, doar ca sa ti-l bagi in..




Postat pe 16 Noiembrie 2008 10:08
bre frate Vanghele,

ai ganduri cam erotice in dimineata asta...


iasomia
Postat pe 16 Noiembrie 2008 10:13
Dup-o noapte nedormita, vreau sa vad tu cum gandesti?
Nu ti-o ia gandirea razna, dupa vrabii sau ereti?

Postat pe 16 Noiembrie 2008 15:42
ptr andrada 15
SPUNE-I K MAI INTAI VREI SA SCOTI VIBRATORUL DIN SERTAR SI SA I-L BAGI LUI IN POPONET, SA VADA CE "BINE" ESTE , IAR DUPA AIA POATE SA -TI FACA EL SEX ANAL, CREDE-MA CA NU O SA-I MAI TREBUIASACA
teobucataru2006
Postat pe 16 Noiembrie 2008 16:15
ai dreptate,noaptea-i naspa
daca esti ne...odihnit
ai in inima arsura
si te simti ne...amplinit...
iasomia
Postat pe 16 Noiembrie 2008 17:04
Mai bine singurel in noapte,
Decat ca sa te arda-n.. spate.

Postat pe 16 Noiembrie 2008 20:24
..buna! din experienta va spun..nu spuneti niciodata NU. de ce? Intre mine si iubitul meu exista o atractie animalica, ne potrivim mai mult decat nemaipomenit, ne dorim noi experimente si...am spus si asta, de ce nu! mia placut si lui la fel, daca totul este facut cu multa dragoste ajungi pe culmi nebanuite...orgasmul este mult mai intens!..nu exista durere daca iubitul tau este tandru si vrea sa simti si tu placere. Exista lubrefianti la magazinele de specialitate expre'pentru acest gen de penetrare. Deci totul este sa o faci cu persoana iubita, cu dragoste, tandrete...iar daca nu suporti acest gen de penetrare inseamna ca nu este pentru tine!gaseste altceva care sa va incite pe amandoi.
O zi buna tuturor!
iluzie
Postat pe 17 Noiembrie 2008 08:02
andrada15 (sper ca nu gresesc)ai adus in discutie o adevarata Tema se discuta, nu gluma.
Personal iti spun sa te mai gandesti. Daca vrei fa, daca nu! Bafta
ticolea
Postat pe 17 Noiembrie 2008 12:14
Andrada15 esti casatorita? De cat timp?Te intreb k sa pot sa-ti dau o parere.
cameluta
Postat pe 17 Noiembrie 2008 12:18
De la: andrada15, la data 2008-10-17 15:25:20iubitul meu tot bate apropouri, dar mie imi e cam frica. doare, e nasol, o sa am probleme dupa aceea? imi poate raspunde cineva, va rog?


Mai, ma-am gandit totus sa te sfatuiesc sa incerci singurica lucrul acesta, in baie, dupa ce feci o baie cu spuma, te mai relaxezi, un ulei aromat, un jet prin zonele erogene, incet, teindrepti cu degetelul in anus.Usor, usor, o sa vezi daca iti place, apoi incerci si cu el, dar nu inainte de un preludiu prelungit si nu fara a folosi un lubrifiant.Bafta.
cameluta
Postat pe 17 Noiembrie 2008 15:45
scuze ''m-am gandit''
cameluta
Postat pe 17 Noiembrie 2008 15:45
mai kamika,

ce naiba mai fetita!?..inveti copilul pervers,auziti ce o invata..sa ma bata soarele,s-a intors lumea cu dosu'n sus..
iasomia
Postat pe 17 Noiembrie 2008 18:04
asta n-am mai auzit-o!

sa-ti bagi degetu' in cour ca sa vezi daca iti place...

in-cre-di-bil!..ma doare burta de ras...
iasomia
Postat pe 17 Noiembrie 2008 18:06
kamyk, se vede ca te-ai gandit mult

si_totusi
Postat pe 17 Noiembrie 2008 18:25
De la: iasomia, la data 2008-11-17 18:04:52mai kamika,

ce naiba mai fetita!?..inveti copilul pervers,auziti ce o invata..sa ma bata soarele,s-a intors lumea cu dosu'n sus..


Draga mea, asta mica, desi are 20 de ani, sau asa spune ea, a avut mai multe relatii decat mine.Asa ca, te asigur ca era doar un test penteu noi ,,babele''Cred ca se tavaleste mai rau decat tine de ras, atunci cand citeste niste sfaturi pe care , dupa parerea mea ea, le-a fumat demuuuuuuuuuuult. Daca gresesc cumva, imi cer mii de scuze.Pupici
cameluta
Postat pe 17 Noiembrie 2008 20:26
trebe si de-astea ;p))

Postat pe 17 Noiembrie 2008 23:26
tu tot comentezi , dar vad ca`ti place si tie analul ca prea esti curioasa ... ;)

Postat pe 17 Noiembrie 2008 23:31
De la: vanghelis007, la data 2008-10-18 08:54:15Nu orice orificiu este facut pentru a-ti etala fanteziile sexuale.Suzuki, o intreaba pe nevasta-sa:
-Draga mea, am vazut intr-un film mai deocheat, cum el, facea dragoste cu ea... pe la spate.Ce parere ai, n-am putea incerca si noi?
-Poti sa-i dai telefon cu taxa inversa regizorului si sa-l rogi sa-ti stabileasca o intalnire cu actorul acela.Ce va face el cu tine, este problema voastra.
Nu exista nici o opreliste pentru fanteziile omenesti.Un prieten de-al lui Suzuki, desenase o femeie pe prunul uscat din fundul curtii si o inzestrase cu tot ce are o femeie mai de pret.I-a pus si numele Izabela, asa cum se numea sotia lui inainte de divort, si in fiecare seara, ii facea o vizita de unde venea plin de frunze.
-Mai, Suzuki, nevasta mea asta noua, este foarte stramta, ca de fiecare data cand am contacte cu ea, imi pierd virginitatea.
-Pai mai natafleata.De ce nu ai folosit un burghiu mai mare cand i-ai dat gaura?
Vreau sa mai adaug ca daca Dumnezeu te-a inzestrat cu nas si urechi, el le-a facut in mod vadit cu alte scopuri.Aceasta nu te impiedica sa le dai si alte utilizari, dar in cazul urechilor este bine sa stii ca poti face otita, sau o sa ai apa mereu in urechi si o sa-ti curga, cand ti-e lumea mai draga.
iluzie
Postat pe 20 Noiembrie 2008 17:20
Pentru Vanghelis,Iasomia si Teobucataru: din tot sufletul, felicitari!
Eu sunt mai noua pe aici si imi este si greu sa ma exprim, dar totusi...anal, mai fetelor??? Ce dracu, nu va mai ajunge vaginul?? Sau mai bine: voi chiar nu aveti nimic altceva de facut? Mai mergeti si voi pe la servici, mai iesiti la cumparaturi, platiti si voi facturi, ca poate atunci nu o sa ma sara curu'n cap!(
)

Postat pe 22 Noiembrie 2008 08:53
mai treceti si voi peste
elle
Postat pe 25 Noiembrie 2008 09:00
De la: andrada15, la data 2008-10-17 15:25:20iubitul meu tot bate apropouri, dar mie imi e cam frica. doare, e nasol, o sa am probleme dupa aceea? imi poate raspunde cineva, va rog?


Daca ti-e frica si nu esti sigura ca vrei sa o faci, nu o face doar pentru a-l multumii pe el, tine minte ca cine te iubeste isi doreste sa te faca sa te simti bine...
8989112
Postat pe 29 Noiembrie 2008 16:26
si totusi mai fetelor, nu stiati ca punctul g a fost descoperit prin practicarea sexului anal?! nu spuneti nu pana nu incercati! in fond, ce aveti de pierdut, poate mai mult de castigat...

pupici
AMG22
Postat pe 30 Noiembrie 2008 09:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bipolaritate 2 De la: Cassey 6 Aprilie 2009 17:40
AM PROCEDAT CORECT? 59 De la: Ioana007 20 Februarie 2009 16:08
iubirea mea ... 40 De la: autumn_iris 17 Martie 2011 09:07
Salut! 1 De la: adelynacd 28 Decembrie 2008 16:15
Un an plin de minciuni....de ce? 66 De la: estela 30 Mai 2010 04:26
Setari Cookie-uri