trandafirul de jericho

Partea interesanta, este ca unele femei se marita cu cactusii.Am o vecina care are un cactus cat un dulap fara usi.Daca spui o vorba, imediast scoate tepul sa te intepe.E biata fata, toata plina de intepaturi si vanatai, ca au crezut medicii de la urgente ca se drogheaza.
Ioana007
Postat pe 31 Martie 2009 08:32
Ditamai muierea..pai nu vezi ca ma cheama Mica?

Sunt extrem de superstitioasa si da, nu-mi plac cactusii.
Aemulus
Postat pe 31 Martie 2009 18:15
De la: zambil, la data 2009-03-31 08:16:23"De iubit de neiubit
vin la mine negresit
acum cred ca ai ghicit
locuiesc in...."

maglavit... micabiso, hai ca te-am ghicit, nenica...he,he,he...


rautate mica.. ce-ai cu fata, pai se poate ?
gabitzza
Postat pe 31 Martie 2009 18:17
De la: Ioana007, la data 2009-03-31 08:32:52Partea interesanta, este ca unele femei se marita cu cactusii.Am o vecina care are un cactus cat un dulap fara usi.Daca spui o vorba, imediast scoate tepul sa te intepe.E biata fata, toata plina de intepaturi si vanatai, ca au crezut medicii de la urgente ca se drogheaza.


cand esti in saptamana "oarba", te-ntepi si nu te doare :))
gabitzza
Postat pe 31 Martie 2009 21:57
Zambil, ai ghicit!!!! Este Maglavit.
Aemulus
Postat pe 1 Aprilie 2009 05:37
buna poti achizitiona TRANDAFIRUL DE JERICHO DE LA MINE
OFERITII CELOR DRAGI ACUM IN PRAG DE SARBATOARE PASCALA , un cadou deosebit care tine o viata intreaga. Rose de Jericho o puteti invia de cate ori doriti.Este o planta care traieste in desertul Palestinei. Se povesteste ca Fecioara Maria plecand din Nazareth inspre Egipt in cautarea unui adapost a binecuvantat aceasta planta astfel daruindu-i viata vesnica. Totodata datorita acestei intamplari i se mai spune si „Trandafirul Sfintei Maria“. Este simbolul norocului, dragostei si frumusetii. Un adevarat miracol al naturii. Astfel a devenit o amuleta cautata pentru puterea ei de a apara casele de influente malefice si de a aduce pacea, bunastarea, sanatatea, forta si fericirea transformind energia negativa in energie pozitiva in locuintele care o gazduiesc. 1 planta costa 23 roni, o trimit cu Prioripost cu plata Ramburs la primirea pachetului. Cei interesati ma pot contacta la adresa de email: trandafirdejericho@yahoo.com sau pe site: www.roseofjericho.npage.de/ sau la tel.0754791252
trandafir_de_jericho
Postat pe 1 Aprilie 2009 20:11
Si eu am cumparat 2 trandafiri dar nu sunt ca in poza si nu stiu ce sa le mai fac ca sa le mearga bine.
Poate i-mi da cineva vreun sfat ca sa ii pun pe picioare mai bine?

Postat pe 6 Aprilie 2009 13:12
Pe picioare nu stau, chiar daca ii legeni.Incearca o pernuta.
Ioana007
Postat pe 6 Aprilie 2009 13:53
989, stii ca trandafirul se tine intr-o farfurie cu apa doar pentru o saptamina si apoi se scoate.Poti face chestia asta in fiecare luna. Ai vazut cum arata al meu? Acum e uscat si am sa-l pun in apa iar simbata.
Aemulus
Postat pe 6 Aprilie 2009 17:54
989, intra pe profilul yyoana_62 sa-i vezi pozele cu trandafirul de Jericho.O sa-ti placa!
Aemulus
Postat pe 12 Aprilie 2009 06:22
este o planta adaptata la conditii de desert.dar multi excrocii ii atribuie proprietati miraculoase pt.a o vinde la oameni naivi.
va ramane cafenie.asa este si a mea.
garbo001345
Postat pe 28 Aprilie 2009 15:45
De la: trandafir_de_jericho, la data 2009-01-08 16:44:35Oferiti celor dragi un CADOU NEMURITOR !
De la mine puteti achizitiona aceasta planta nemuritoare "Trandafirul de Jericho", un CADOU DEOSEBIT care tine o viata intreaga. Trandafirul de Jericho il puteti invia de cate ori doriti. Este o planta care traieste in desertul Palestinei. Se povesteste ca Fecioara Maria plecand din Nazareth inspre Egipt in cautarea unui adapost a binecuvantat aceasta planta astfel daruindu-i viata vesnica astfel ramanand cu denumirea Trandafirul Sfintei Maria. Este SIMBOLUL NOROCULUI, DRAGOSTEI si BUNASTARII. Un adevarat MIRACOL AL NATURII. Astfel a devenit o amuleta cautata pentru puterea ei de a APARA CASELE CE O GAZDUIESC de influente malefice si de a ADUCE PACEA, BUNASTAREA, SANATATEA, FORTA si FERICIREA transformind energia negativa in ENERGIE POZITIVA. 1 planta costa 23 roni, o trimit cu posta cu plata Ramburs la primirea pachetului. Contactati-ma la email: trandafirdejericho@yahoo.com pe site: www.roseofjericho.npage.de/ sau la tel.0754791252



Parca ar fi MAMA OMIDA .SPUI NUMAI MINCIUNI.TRANDAFIRUL TRIMIS ARATA PAMANTIU,CA NAIBA.STA ORI STRANS SI USCAT ORI DESFACUT SI PAMANTIU.
garbo001345
Postat pe 28 Aprilie 2009 15:49
virus porcin.am mai spus ,este o simpla adaptare la clima.dar cum sint multi oameni creduli se pot face bani buni cu o buruiana.
garbo001345
Postat pe 28 Aprilie 2009 16:56
1345, da cine te-a suparat asa de rau? Tztztz, e o mare povara sa ai atita ura in tine incit sa dea si pe dinafara!
Aemulus
Postat pe 29 Aprilie 2009 17:54
incearca sa pui trandafiru in casa la umbra.eu il am pe masa din sufragerie si este verde si frumos.pune-l intrun vas cu apa ca sa-i cuprinda radacine.
mugurel_68
Postat pe 21 Mai 2009 18:11
se rupe,pur si simplu, un lastar care se pune in apa sa faca mustati apoi se planteaza in pamant. Trebuie sa se rupa de la un nod si trebuie sa fie mai mare de un an. Infloreste cam de la 2 ani. Am si eu o astfel de planta, acum are 3 ani si e al doilea an de cand infloreste,iar floarea este exact ca in poza de mai sus.
albinutzuX
Postat pe 3 Iunie 2009 20:34
2120, tu stii despre ce floare este vorba?
Aemulus
Postat pe 4 Iunie 2009 04:31
eu acum am cumparat de la Cora unul cu 14 ron. Deja e verde si frumos. Am sa mai cumpar la toti cei dragi mie. de ce asa mare pret??? Aproape dublu !!!
Armenopolitan
Postat pe 17 Iulie 2009 21:43
Eu l-am aruncat demult; in timp nu mai inverzea mai deloc, sa nu mai vorbesc despre faptul ca nu arata ca in fotografie; apoi a inceput sa mucegaiasca; de noroc nu comentez ca nu stiu daca il influenteaza cu ceva.
Floricel
Postat pe 8 Septembrie 2009 22:23
Floricico, si mama ta a fost dezamagita cind te-a vazut prima data la maternitate si nu semanai deloc cu bebelusii aia superbi din reviste, dar nu te-a aruncat.

E OK ca l-ai aruncat numai nu te plinge de noroc ca o data cu el ti-ai aruncat si norocul, nu?

Dar asa de curiozitate, ai citit despre modul de ingrijire a aceste plante de desert?
Ciresica
Postat pe 9 Septembrie 2009 04:32
ai dreptate mirandra, dar oamenii cred ca pot avea totulsi fara dragoste si curatenie sufleteasca.BANII NU SUNT TOTUL IN VIATA! Draga cornelia nu ai auzit niciodata spunindu-se ca nu poti avea gradina plina de flori daca nu le iubesti?
MINERVA62
Postat pe 21 Septembrie 2009 08:10
Uite ca inca mai am Trandafirul, inca se mai face verde spre fericirea mea si a familiei.

Il pun in apa din cind in cind, se deschide, il tin o saptamina si pe urma il pun iar in pungutza lui de hirtie.
Ciresica
Postat pe 3 Mai 2010 05:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Alo!!! Eu nici nu am vzut acest trandafir!!!!!!!! 20 De la: preciouss 31 Octombrie 2009 17:37
trandafirul de jericho 82 De la: Ciresica 3 Mai 2010 05:52
Despre muscate si panselute 5 De la: Voda_Oana_Stefania_1 14 Iunie 2013 19:47
dati-mi va rog un sfat! 4 De la: adrianul22is 18 Octombrie 2009 16:49
Comanda la noi o floare care nu se usuca 23 De la: fleurdelis 12 Ianuarie 2010 23:40
Setari Cookie-uri