farmece??? vraji???

de ce n-or mai fi dand fetele-astea cate-un semn , cand si cand ? s-or fi saturat de vrajeala?
liaiedera
Postat pe 19 Iulie 2010 20:55
Feteloooor , ( ) , mai vrajiti sau ati uitat cum se face ?
Pe unde sunteti? Imi este dor de voi!
liaiedera
Postat pe 11 Octombrie 2010 22:31
De la: steluta2007, la data 2008-10-17 21:51:46Voua va arde de glume, dar subiectul e foarte serios. Daca ati suferi inexplicabil si v-ati stinge pe picioare, daca niciun medic nu v-ar gasi boala si nici rugaciunile preotilor nu ar avea efect.... Imaginati-va numai. O stare de rau permanent, de suferinta inutila. Si sa va sune persoana in cauza sa intrebe daca mai traiti, daca mai puteti merge......... E real si, din pacate, fara rezolvare. Cel putin pana acum. Toata teoria cu "raul se plateste" ........... e doar teorie. Omul care se chinuie poate sa si moara pana se plateste raul. Dreptate exista, dar la Dumnezeu in cer. Sa fiti sanatosi.
............................. Ai mare dreptate!! Unii rad si vorbesc in ::dodii;: doar de a se baga in seama!! Eu am un principiu,,daca, n am nimic de spus decat sa ::jignesc:: mai bine ies de pe forum!
In privinta ::farmecelor:: a blestemelor:: I ti dau dreptate! Si inainte se faceau,,dar acum este ;:dracu:: pe pamant si multe persoane calca totul in picioare, numai sa si ajunga ::scopul;:De a avea o fiinta buna langa ei:; chiar daca nu este ::harazita de Dumnezeu:: Dar.......Dumnezeu, puterea lui este mai mare decat::Dracu::!!
Am sa va scriu cateva intamplari::adevarate:: privind acest subiect! Daca : veti crede e bine, daca ,nu, e la fel de bine!
Tata acum vreo55 ani muncea la o gospodarie de stat in agricultura la o mare gradina de zarzavaturi in com, mea azi oras.Acolo munceau tinere din comuna si satele din jur.Una,,, o curca,, i a facut :ochi dulci tatalui meu:: dupa care au ajuns sa fie ::amanti;: mai mult ::curca asta:; i a dat tatalui sa bea si sange in vin,, din perioada ,, lunara a femeii::Mama s a-mbolnavit ,subit fiind fff, grav,, o ducea ambulanta si doctorii nu i gaseau nimic. Un medic i a spus mamei,,, -Ana nu mai stiu ce sa ma mai fac eu cu tine! Nu ti gasim nimic,, -dute la o vrajitoare,Ce mai, tata isi manca salariul cu aceasta ::curca ordinara:: acasa eram 3 copii mici care uneori :faceam foamea::mama era batuta zilnic, din cauza ::curcii;:Aceasta a venit,,acasa la mama si i a zis;;;
- Tu((gherhese))= bolnavicioasa,, degeaba faci casa si de toate((mama facea ((vaioage)) precum caramida sau boltarii azi, sa marim casa,,)),,,,,,,,,ca tu nu vei ajunge sa traiesti sa ti cresti copiii,eu o sa le am pe toate,,casa, copiii si sotul tau!!
Pe mama o ducea ambulanta acasa ramaneam 3 copii mici 2-7-9 ani ,a nimanui, el trebuia sa mearga la munca de multe ori l am vazut ::tragandusi parul din cap si alerga descult(9tata)) dupa ambulanta, eu eram mijlocia eram prea mica sa inteleg acele probleme, dar sufeream langa mama cand era ::batuta::si alungata din casa,iar noi copiii ne piteam pe unde puteam sa ne ferim de ::furia:: animalului de tata! Tata a plecat, la o vrajitoare, care i a spus::-Ce bine ca ai venit, ca daca: mai intarziai,, veneai ::degeaba:: nevasta ta murea.Avea :farmece: facute, cu :broaste:Stiu ca cei care nu cred ,,,vor,,,rade,este problema lor!
Ia spus ca; la capatul casei are ingropate 3 broaste, cand mureau broastele, murea si mama, sa le dea drumul la broaste sa le puna apa, sa bea dar putina sa nu bea multa apa ca; broastele erau :insetate: cum au fost :ingropate in pamant: au baut broastele apa apoi tata le a aruncat intr un rau departe de casa ns! Mama s a vindecat de tot si a murit la 80 ani,,
Curca,, nu s a maritat,, niciodata, tata a parasit o ,,a zacut paralizata vreo12 ani apoi a pierit singura.Eu,,,,,,,,,,regret ca n am cunoscut o sa i fi adm, o mama de baiaie sa vada cum este sa fii batut nevinovat!Cum a fost batuta sarmana ns, mama iar noi ,,copiii, ne-am imbolnavit sufleteste din cauza lor!
Urasc,,, din suflet::curcile:: la mine n a fost cazul,, de era ,,maturam orasul cu amandoi!!
Fratele meu s a casatorit tot cu magie ,, pt, ca mama i a gasit::batista, taiata, buzunare cusute, cine stie ce alte bozgoane, cand venea de la mandra,,s au casatorit, au avut 2 fete, mama n a dat atentie acestui fapt si,,,,,,,,,,,,
Fratele meu in 20 mai 1982, cand avea ,,,10 ani de casnicie,,, a fost ::omorat::: dormind((l a lovit ea in cap la ora 0,,,)) el avea 35 ani, ea ,31 si fetele 7-8 ani, aveau::ap. cumparat, masina,, bani de toate,,L a omorat pe el, si a stans fata mica,,de gat cu o putere diavoleasca, de ia rupt carotida si a murit, si a lovit fata mare, in cap ,la fel ca pe sot si,,,,,,,,,,,,,s a spanzurat in baie..
N a lasat::::nici un bilet:: sa si ::justifice::fapta :odioasa! Au plecat si au dus cu ei,, totul, lasandu-ne ;:indurerati: cu intrebarile fara raspuns::: -de ce??? -de ce ?? -de ce, Doamne???
Pe el ,pe fetite cand el;; era ff, harnic, familist ,nu fuma nu consuma alcool, in 10ani de zile aveau ::totul;:Am mers in multe locuri dupa moartea lor,,verdictul au fost::vrajile::
Asa ca; eu cred in farmece! Mama mi a povestit tot cand am fost mare pt, ca mie mi a ramas in minte doar bataile date mamei si cum tata fugea dupa :ambulanta:!!!
SA VA FEREASCA BUNUL D-ZEU PE TOTI, DE ::FARMECE::!
Jojolin
Postat pe 11 Noiembrie 2010 09:51
De la: Jojolin, la data 2010-11-11 09:51:27 ............... Eu am un principiu,,daca, n am nimic de spus decat sa ::jignesc:: mai bine ies de pe forum! :


Eheee, in cazul asta trebuia sa iesi demult de pe forum ....i
anakin
Postat pe 11 Noiembrie 2010 09:57
Anakin.......iar esti rau.......
jeanette40
Postat pe 11 Noiembrie 2010 10:07
Of, Jojolin, ce zici tu aici... Imi pare enorm de rau.
Luna_in_capricorn
Postat pe 11 Noiembrie 2010 19:24
terminati mai cu prostiile
Freya_
Postat pe 11 Noiembrie 2010 19:26
De la: anakin, la data 2010-11-11 09:57:05
De la: Jojolin, la data 2010-11-11 09:51:27 ............... Eu am un principiu,,daca, n am nimic de spus decat sa ::jignesc:: mai bine ies de pe forum! :

IGNOR!!!!!!!!!!
Eheee, in cazul asta trebuia sa iesi demult de pe forum ....i
;;;; IGNOR,,,,,;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;PERSOANELE DE GENUL TAU ,CARE SUNT PE MULTE FORUMURI;:: DOAR CA SA SE BAGE IN SEAMA!! = O,O,O,O =O,O,O,O
Jojolin
Postat pe 13 Noiembrie 2010 15:18
NU VA PUNE NIMENI SA INTRATI SA NE CITITI POSTARILE! PROSTII/???!! CINE STIE??? OR FI PT, IDEOLOGIA, TA! PASTREAZA TI
:::OPINIILE RAUTACIOASE:: PT TINE!!
Jojolin
Postat pe 13 Noiembrie 2010 15:21
De la: jeanette40, la data 2010-11-11 10:07:49 Anakin.......iar esti rau.......



Asa a fost mereu, doar nu te asteptai sa se schimbe acum!
m_ada
Postat pe 13 Noiembrie 2010 15:33
De la: Jojolin, la data 2010-11-11 09:51:27
............... Eu am un principiu,,daca, n am nimic de spus decat sa ::jignesc:: mai bine ies de pe forum! :



Jojolin, fara a jigni, dar daca nu s-ar posta decat atunci cand am avea ceva important ,,de spus'', multe forumuri ar fi pustii si nu s-ar posta decat o data sau de doua ori pe zi!
Asta e; chatuim, frecam menta si uneori nervii altora.
m_ada
Postat pe 13 Noiembrie 2010 15:41
Eu sunt de acord cu :opiniile voastre, :dar...... nu mi place :atacul la persoana::!! Jignirile! Daca:eu nu mi permit sa va jignesc, am pretentia sa nu fiu jignita! E rau ??!! Wekend placut!
Jojolin
Postat pe 13 Noiembrie 2010 21:53
Nu, Jojolin, nu e rau deloc. Numai ca Anakinu nu te-a jignit cu nici macar un cuvant. Ti-a atras atentia ca te inscrii cu brio in categoria forumistilor pe care cu atata elan muncitoresc ii blamezi chiar tu
Thor_again
Postat pe 13 Noiembrie 2010 21:56
jojolino, crez ca esti deochiata, maica.. agresiva rau..
Freya_
Postat pe 13 Noiembrie 2010 22:07
Multumesc!! Sunteti foarte ::draguti:: In mare ,,mereu aceeasi ! Elan muncitoresc???!! Extraordinar!
Jojolin
Postat pe 13 Noiembrie 2010 22:33
stim ca suntem draguti
Freya_
Postat pe 13 Noiembrie 2010 22:34
Jojolino, era doar o expresie, echivalenta cu "patos", "ardoare", "incapatanare de catar" - daca iti suna mai bine...
Thor_again
Postat pe 13 Noiembrie 2010 22:35
De la: Jojolin, la data 2010-11-13 15:18:15
De la: anakin, la data 2010-11-11 09:57:05
De la: Jojolin, la data 2010-11-11 09:51:27 ............... Eu am un principiu,,daca, n am nimic de spus decat sa ::jignesc:: mai bine ies de pe forum! :

IGNOR!!!!!!!!!!
Eheee, in cazul asta trebuia sa iesi demult de pe forum ....i
;;;; IGNOR,,,,,;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;PERSOANELE DE GENUL TAU ,CARE SUNT PE MULTE FORUMURI;:: DOAR CA SA SE BAGE IN SEAMA!! = O,O,O,O =O,O,O,O




Jojo,stiu ca e trist cand nu esti crezut.tu ti-ai facut datoria si ai atentionat demonstrand si cu o intamplare.nu toti sunt pregatiti sa primeasca acum informatii de mult ascunse.capacitatea de a crede asemenea lucruri tine si de educatia primita.fiecare este liber sa creada sau nu",pana da dracul peste el",este o exprimare dintr-o alta intamplare.unii te cred dar nu au curajul sa intervina.nu e cazul meu,dupa cum vezi.nu fii trista pt etichetarile altora,ele ii anuleaza pe ei ca indivizi.fii libera,gandeste liber si exprima-te liber.orice subiect are veridicitatea lui,undeva intr-un colt de tara.as vrea sa te citesc si in continuare.
vuvuzela
Postat pe 13 Noiembrie 2010 22:39
De la: Jojolin, la data 2010-11-13 22:33:14 Multumesc!! Sunteti foarte ::draguti:: In mare ,,mereu aceeasi ! Elan muncitoresc???!! Extraordinar!


Vrajeala! Doar suntem pe topicul cu farmece si vraji.
m_ada
Postat pe 13 Noiembrie 2010 22:42
Este :problema lor: ca,,nu cred! Eu nu le doresc sa ajunga, sa :experimenteze: asta,,pe pielea lor! Eu le doresc ""tuturor"" sa fie feriti de Bunul Dumnezeu, de asemenea lucruri!
Jojolin
Postat pe 14 Noiembrie 2010 08:00
Vreti sa vedeti ce frumos stie jojolin sa vorbeasca?
Va pot arata imediat si mi-e teama ca o veti vedea cu adevarat.

pentru m_ada: daca nu te-am bagat in seama pana acum, inseamna ca nu ai meritat nici ca persoana, nici ca postare. Stiu ca asta deranjeaza, dar incearca sa intelegi ca esti antipatica, da? hai, pa si pusi.
anakin
Postat pe 14 Noiembrie 2010 10:55
preci
Postat pe 14 Noiembrie 2010 10:58
rectific:
preci
Postat pe 14 Noiembrie 2010 11:01
ioai ce topic vrajit

acuma,.. nu ca m-ar fi intrebat cineva, da' io cred ca jojolica nu prea arata ca si cand s-ar fi simptzit bine in Spania .
bluelight
Postat pe 14 Noiembrie 2010 11:18
mda...
cre' are oarece pete pe ficatzi...
preci
Postat pe 14 Noiembrie 2010 11:24
JoJo la tine nu functioneaza ignore? nu esti antipatica deloc, scrie ce doresti draguta. Atata timp cat nu injuri si jignesti si mai stiu eu ce, nu vad pe cine ai deraja.
persidadamian
Postat pe 14 Noiembrie 2010 11:26
a.. nu , doar agramata , cu mentalitate de sec 17 ...etc.

vorba cantecului : cine nu crede-n vrajitoare / face o greseala f. mare
bluelight
Postat pe 14 Noiembrie 2010 11:40
Blue, e convingerea ei. Cine ne da noua dreptul de a schimba mentalitati si de a dicta celorlalti ce-i face ori nu fericiti? Femeia si-a exprimat o traire si o opinie nu vad niciunde sa fii pus pistolul la tampla cuiva.
persidadamian
Postat pe 14 Noiembrie 2010 11:47
nimeni.
eu zic totusi s-o lasi sa se apere singura. asa cunosti omul. si s-ar putea dupa asta , sa-ti schimbi parerea.
bluelight
Postat pe 14 Noiembrie 2010 11:56
Blue, eu nu tin palma nimanui, nu o cunosc pe JoJo si nici nu ma intereseaza sa o cunosc mai de-aproape.
Ideea e ca nu e drept sa arunci cu pietre si sa astepti sa se arunce cu banane.
Daca eu tie ti-as spune acum ca esti o persoana nesemnificanta si ca ideile de viata pe care le ai sunt de doi lei si sa mai apara vreo cinci alte persoane sa te faca cu ou si cu otet dintr-o nimica toata, ce ai face? ai arunca cu banane? nu cred.
Si sa nu-mi spui ca ai considera ca ai gresit si te-ai culca, teorie cu totii stim sa facem.
Am mai spus si am sa ma repet de data asta pentru ca-mi esti simpatica si ti-am urmarit postarile de mai multe ori si chiar am apreciat si poate am invatat cate ceva din cele spuse de tine.
Inainte sa fim intelectuali, doctori si alte profesii trebuie sa fim oameni. Nu este nimeni in plus pe pamantul asta, nimeni.
Cred ca este suficient cat am spus, alte comentarii nu mai fac, concluziile le trage fiecare.
persidadamian
Postat pe 14 Noiembrie 2010 12:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
A FACUT CINEVA RUGACIUNEA LUMANARILOR APRINSE? 297 De la: garbo017485 20 August 2012 16:40
Sarbatori fericite! 99 De la: dancris 3 Februarie 2011 09:52
am bec ECOnomic 4 De la: cristi_iordache 10 Noiembrie 2010 16:29
Webkinz 1 De la: kaya 24 Iulie 2009 16:04
Concurs Silan 883 De la: karmen_karma 8 Iulie 2010 22:42
Setari Cookie-uri