farmece??? vraji???

na, bine!
auzi, vezi sa nu dai peste ce-a-ngropat pisica!
moniq_
Postat pe 7 Iulie 2010 16:09
no stai calma ca am gropari eu fac doar slujba
giul1a
Postat pe 7 Iulie 2010 16:12

exact asta ma agita pe mine acum, ce sa zic?!
moniq_
Postat pe 7 Iulie 2010 16:14
fleurdelis
Postat pe 7 Iulie 2010 23:08



hai ca habar n-ai sa vrajesti , mai , Giul. Nu cu pisica se fac vraji , pisica alunga vrajile .

vrajile se fac cu ghioc , broaste raioase (ai curaj sa atingi un broscoi ? ) , lacuste , busuioc , apa , balta , etc.

vrajile nu se ingroapa ci se arunca la raspantii , se arunca in desert , in pustii ( si , mai duca-se-n pustii ) .
liaiedera
Postat pe 8 Iulie 2010 08:34
o da
giul1a
Postat pe 8 Iulie 2010 17:12
Liuto, din cate auzeam eu prin babe, se si ingroapa sau se ard; ba chiar astea ar fi cele mai "eficiente"; nu mai pot fi intoarse...
moniq_
Postat pe 8 Iulie 2010 17:24
da , Monik , asa fac babele , le ard , le dau pe apa curgatoare , le ingroapa in nisip sau pamant , le arunca-n raspantii si ce-or mai fi facand ele . Dar ca sa nu se mai intoarca , se trimit in locuri nelocuite , asa cum si necuratul se trimite tot acolo .

Eu cred ca nu se face un rau pe pamant fara sa se intoarca la cel ce le-a facut .

Ca acest rau e facut cu fapta , cu gandul , cu cuvantul , odata facut se va intoarce la cel ce l-a facut .
liaiedera
Postat pe 8 Iulie 2010 17:49
daca vrei sa faci vraji,farmece,indiferent pt ce motiv,ai multe posibilitati si lucruri pe care sa le folosesti in ritualuri.modurile de a trimite vraja,sau de a ii produce intentia cu care s-a facut vraja,sunt multiple.depinde de aceste moduri folosite,daca doresti sa fie facuta vraja ,temporal,sau pe viata.ca sa desfaci vraja,depinde de modul cum a fost ea facuta.nu dau exemple ,pentru a nu da idei.a nu se uita ca si gandurile rele si blestemele,chiar facute in fata icoanelor,cand te duci la biserica,impotriva dusmanilor(pt exista si astfel de persoane),chiar cele scrise pe acatiste,sunt periculoase.multi preoti au ramas uimiti ce pot scrie oamenii pe acatiste!pana si in biserica poti face farmece.a nu se uita vb din popor despre diavol si biserica."daca e sa te ia diavolul te ia si din fata altarului si din bratele popii"!
vuvuzela
Postat pe 8 Iulie 2010 17:51
Vuvu, cred . Dar noi nu stim sa facem vraji si nici sa invatam sa facem nu vrem . Noi ne jucam p-aci ,ne mai dam mari ca mergem la balta , la descantat impreuna , desi nu ne cunoastem , mai zicem si vreo doua cuvinte de neinteles , auzite de la vreo baba in copilarie sau citite pe undeva , radem mult si cred , este un subiect care ne destinde .

Pana or intra cele adevarate .
liaiedera
Postat pe 8 Iulie 2010 18:12
Liuto, imi place sa ma joc cu tine!
moniq_
Postat pe 8 Iulie 2010 18:17
De la: liaiedera, la data 2010-07-08 18:12:32Vuvu, cred . Dar noi nu stim sa facem vraji si nici sa invatam sa facem nu vrem . Noi ne jucam p-aci ,ne mai dam mari ca mergem la balta , la descantat impreuna , desi nu ne cunoastem , mai zicem si vreo doua cuvinte de neinteles , auzite de la vreo baba in copilarie sau citite pe undeva , radem mult si cred , este un subiect care ne destinde .

Pana or intra cele adevarate .



de acord cu tine ,in parerea ta.la fel ca tine si eu am intrat cu o alta parere,sau ceva mai explicit.nu prea mult, ai observat.scurtut ca-i mai dragut.nu vreau sa dau lectii,gratuit!
vuvuzela
Postat pe 8 Iulie 2010 18:23
si mie imi place sa ma joc cu tine . Cand o sa avem timp ne apucam de vrajeli si fermecaturi dar nu putem singure . ca sa aiba efect trebuie sa vina toate fetele pricepute la fel ca noi .
liaiedera
Postat pe 8 Iulie 2010 18:23

facem, mai, o claca....!
moniq_
Postat pe 8 Iulie 2010 18:25
la toamna la cules de porumb
giul1a
Postat pe 8 Iulie 2010 19:14
fleurdelis
Postat pe 8 Iulie 2010 19:16
eu zic sa o facem pana-n toamna . Sefe sa ne fie Tuty si Lilo , pentru ca avem nevoie de coordonatoare , nu ? Iar noi , astea multe si pricepute , descantam in balta la miezul noptii , in apa pan' la brau ca asa cere ritualu' , ne transferam pe campii apoi si tot descantam asa ude pan' la brau pana in zori . Efortul va fi mare dar si baietii vor roi in jurul nostru . Si , ce nazuri vom face atunci , ce aere ne vom da ...
dar si meritam .
liaiedera
Postat pe 8 Iulie 2010 21:25
sfatul meu este ca atunci cand mai gasesti asa ceva pui intr-o oala de noapte si faci pipi pe ele,dupa care le arunci in wc si tragi apa,apoi iei haina cu pricina o pui intr-o punga si-o dai la saraci,cu totul.In toata casa faci curatenie generala.Nu este nevoie sa chemi preotul,ca-ti ia banii degeaba si tot nu te dezleaga,daca tu esti credincioasa de tine nu se-atinge,se-atinge de el daca te-a inselt,sau este posibil sa o fii pus cineva la el in buzunar intamplator,desi cam greu de crezut.Sotul tau a mai avut inaintea de casatoria cu tine o alta familie?daca da,sa stii ca femeile sunt razbunatoare,si nu suporta sa sa vada ca el este fericit.Vezi cum elimini influentele negative,success
pusy_aol
Postat pe 9 Iulie 2010 16:22
ia-i jugularaaa!
dancris
Postat pe 9 Iulie 2010 16:28
moniq_
Postat pe 9 Iulie 2010 16:28
ce-i moniq,n-auzi ca femeile-s razbunatoare,tre sa elimine influentele negative daaa

dancris
Postat pe 9 Iulie 2010 16:32
auz, auz, da' nu vreau sa observ asemenea discutii pe un asemnea subiect; pentru noi era o joaca si as aprecia sa ramana asa! restul, pot face ce isi doresc!
si apoi, nu-ti tot repet eu, ca iarba rea NU PIERE?!
moniq_
Postat pe 9 Iulie 2010 16:34
pey de aia si magie neagra si-a facut efectul
giul1a
Postat pe 9 Iulie 2010 18:13
Aici se face numai magie alba . O facem ca sa cucerim inimile baietilor .
N-avem , noi , treaba cu magia neagra . Nici in gluma n-o pomenim.
liaiedera
Postat pe 11 Iulie 2010 10:13
ca sa cuceresti inimile baietilor nu e nevoie de magie
si daca nu ar fii magie neagra nu ar exista nici magie alba, ce sa ii faci exista si rau si bine
giul1a
Postat pe 11 Iulie 2010 11:35
Si ca sa cuceresti inimile baietilor , de ce este nevoie , mai , Giul ?
liaiedera
Postat pe 12 Iulie 2010 07:43
un magician adevarat nu-si dezvaluie niciodata secretele, mai bine zis o vrajitoare adevarata
giul1a
Postat pe 12 Iulie 2010 12:10
magiciano. , te cred
liaiedera
Postat pe 12 Iulie 2010 21:49
ma intimidasi
giul1a
Postat pe 13 Iulie 2010 07:26


Acum nu te mai cred . Nu facui nimic sa te intimidez , doar un compliment , acolo ...
liaiedera
Postat pe 13 Iulie 2010 09:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
farmece vraji 8 De la: GreenAgatha 9 Martie 2010 01:53
Hoffman-copilul ingropat de viu 40 De la: tutankhamon 17 Octombrie 2009 18:09
Concurs papucei 3 De la: tutankhamon 20 Mai 2009 02:26
Fazan 117 De la: _karina_ 2 Aprilie 2011 22:16
Va ajung banii? 2 De la: garbo182113 10 Martie 2011 18:31
Setari Cookie-uri