Ajutati-ma sa iau o hotarare buna pt viata mea !!!!

Fetelor! pe vtemea mea asa era,sufereai si taceai ,dar acum zau nu merita,nu te intelegi nu suferii.
ioana_50
Postat pe 9 Decembrie 2009 15:31
De la: adellina, la data 2008-12-17 17:27:531. GELOZIA NU SE VINDECA NICIODATA
2. IN TIMP, DEFECTELE SE ACCENTUEAZA
3. PUNE-TI INTREBAREA E IUBIREA VIETII MELE?
...MAI VORBIM
caleidoscop
Postat pe 10 Decembrie 2009 09:31

cu timpul defectele se amplifica..pune punct daca nu vrei sa regreti mai tarziu am fost casatorita timp de 25 de ani...cel putin 14 ani au fost urati....6 suportabili datorita tolerantei mele...4..oarecum normali si unul (primul) in care m-am simtit multumita..poate datorita lipsei de experienta...Intr-o relatie conteaza dragostea si respectul de sine si ...mult...pasiunea trece...focul se stinge...ramane camaraderia...solidaritatea in fata problemelor vietii...Compromisul ucide casnicia..fugi...
mariana0208
Postat pe 27 Ianuarie 2010 14:37
am precizat ca am mai fost casatorita), am incercat din toate puterile sa-l conving ca nu mai sunt cum am fost atunci cand am "esuat",acum deja sunt mult mai matura, stiu cu adevarat ce-mi doresc de la viata,imi doresc cu adevart sa am o familie implinita si o viata linistita............ Am citit din ceea ce ai scris tu,,ca i-ai fii povestit prietenului tau,,despre relatiile tale anterioare....Si poate asta l-a facut pe el sceptic...Nu trebuie sa povestesti barbatului despre esecurile tale,pacatele tale..Pt ca mereu va fii cu gandul ca si cu el vei face la fel..Acel gand va insista pana va deveni o obsesie....Pt ca majoritatea oamenilor nu isi pot ignora gandurile negative,de asta se inraiesc....
omulsincer
Postat pe 27 Ianuarie 2010 14:47
De la: buna01, la data 2010-01-27 14:47:03am precizat ca am mai fost casatorita), am incercat din toate puterile sa-l conving ca nu mai sunt cum am fost atunci cand am "esuat",acum deja sunt mult mai matura, stiu cu adevarat ce-mi doresc de la viata,imi doresc cu adevart sa am o familie implinita si o viata linistita............ Am citit din ceea ce ai scris tu,,ca i-ai fii povestit prietenului tau,,despre relatiile tale anterioare....Si poate asta l-a facut pe el sceptic...Nu trebuie sa povestesti barbatului despre esecurile tale,pacatele tale..Pt ca mereu va fii cu gandul ca si cu el vei face la fel..Acel gand va insista pana va deveni o obsesie....Pt ca majoritatea oamenilor nu isi pot ignora gandurile negative,de asta se inraiesc....
. Am citit din ceea ce ai scris tu,,ca i-ai fii povestit prietenului tau,,despre relatiile tale anterioare....Si poate asta l-a facut pe el sceptic...Nu trebuie sa povestesti barbatului despre esecurile tale,pacatele tale..Pt ca mereu va fii cu gandul ca si cu el vei face la fel..Acel gand va insista pana va deveni o obsesie....Pt ca majoritatea oamenilor nu isi pot ignora gandurile negative,de asta se inraiesc....
omulsincer
Postat pe 27 Ianuarie 2010 14:47
De la: buna01, la data 2010-01-27 14:47:35
De la: buna01, la data 2010-01-27 14:47:03am precizat ca am mai fost casatorita), am incercat din toate puterile sa-l conving ca nu mai sunt cum am fost atunci cand am "esuat",acum deja sunt mult mai matura, stiu cu adevarat ce-mi doresc de la viata,imi doresc cu adevart sa am o familie implinita si o viata linistita............ Am citit din ceea ce ai scris tu,,ca i-ai fii povestit prietenului tau,,despre relatiile tale anterioare....Si poate asta l-a facut pe el sceptic...Nu trebuie sa povestesti barbatului despre esecurile tale,pacatele tale..Pt ca mereu va fii cu gandul ca si cu el vei face la fel..Acel gand va insista pana va deveni o obsesie....Pt ca majoritatea oamenilor nu isi pot ignora gandurile negative,de asta se inraiesc....
. Am citit din ceea ce ai scris tu,,ca i-ai fii povestit prietenului tau,,despre relatiile tale anterioare....Si poate asta l-a facut pe el sceptic...Nu trebuie sa povestesti barbatului despre esecurile tale,pacatele tale..Pt ca mereu va fii cu gandul ca si cu el vei face la fel..Acel gand va insista pana va deveni o obsesie....Pt ca majoritatea oamenilor nu isi pot ignora gandurile negative,de asta se inraiesc....
pt ca nu are nici un drept ca un barbat sa te judece...Dar cateodata gandurile negative care insista asupra omului,sunt mai puternice ca el....Pt ca ei nu se roaga si de asta se inraiesc si nu au puterea de a ignora gandurile rele
omulsincer
Postat pe 27 Ianuarie 2010 14:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AM nevoie de putin ajutor ! 3 De la: iasomia 21 Iunie 2009 08:16
IERTINDUT-TE PE TINE POTI IERTA SI PE ALTII 3 De la: anaROBERT 24 Aprilie 2011 00:47
Avem nevoie de dragoste? 177 De la: anca_53 22 Ianuarie 2010 16:00
Calatorie catre tine insuti - grup de dezvoltare personala adresat elevilor de liceu 2 De la: fleurdelis 22 Decembrie 2010 22:14
RUGACIUNE CATRE DUMNEZEU! 1 De la: allexanndrra 24 Noiembrie 2009 05:06
Setari Cookie-uri