pierduta inca de la nastere

oare ce trebuie sa fac pentru a repara greselile grave din trecut?vreau sa le rezolv,dar nu stiu cum

1.am crescut in casa de copii,am alti 7 frati si surori mai mici,toti crescuti in casa de copii

2.In copilarie,pana la varsta de 14 ani am fost abuzata sexual de tatal meu,care ma santaja astfel facandu-ma sa cred ca astfel nu o va batea si maltrata pe mama mea beat fiind,atunci cand,dorind sa scap putin de atmosfera apasatoare din casa de copii mergeam acasa,pentru a sta mai mult cu fratii mei mai mici si a purta uneori demancare alor mei,ceva paine sau conserve ascunse in timpul pranzurilor sau cinelor si asa sarace in acea perioada

3.am avut parte de dragostea bunicii materne care m-a incurajat sa ma inscriu la liceul pedagogic pe care l-am si absolvit,devenind invatator-educatoare,fara ajutor material,cu mijloacele modeste pe care statul si soarta mi le-au oferit

4.acum 10 ani,pe cand eram inca la liceu,am cunoscut un baiat cu care am avut o relatie oficiala de 8 ani si pe care l-am inselat cu alti 7 barbati,fiecare parandu-mi-se ca era altfel,ca ma indragosteam dar aveam nevoie de siguranta si de aceea nu renuntam la relatia cu el,care era un om bun si care ma iubea si ma admira nespus de mult.

5.acum 5 ani am nascut un copil care nu stiu daca e sau nu fiul lui,pe care il iubesc foarte mult,pe care l-am dorit foarte mult,mintindu-l pe fostul meu prieten ca aveam intentia sa avortez si ascunzand sarcina familiei sale si tuturor cunoscutilor.

6.fiul meu poarta numele lui,iar el mi-a stat alaturi,insa nu accepta legatura mea stransa cu fratii mei,considerandu-i o povara

7.am convietuit 3 ani in care dinnimic am crescut un fiu,eu lucrand inca de cand fiul meu era mic(2 luni).La c3 saptamani de la nastere ,cu epiziotomie,am calatorit pt 10 zile in alta tara unde aveam promisiunea unui contract de munca ce urma sa se desfasoare in romania,intrerupand alaptarea propriului fiu,din dorinta de a asigura venituri financiare mie,lui si prietenului meu,student pe vremea aceea

8.cand fiul meu avea 1 an am cunoscut la nunta unei rude un baiat ce imi placea di vedere inca din copilarie,l-am mintit ca eram singura,ca nu aveam fii si ca eram disponibila....am avut cu el orelatie paralele,la distanta,timp de 2 anieu lucrand pentru a intretine casa si ,vazand ca prietenul meu nu era interesat sa faca o viata de familie,petreceam mai multe week-end-uri cu amantul ,de care eram indragostita,decat cu prietenul si fiul meu

9.acum 2 ani prietenul meu a descoperit relatia extra si de atunci ne certam mereu,iar dupa 2 luni eu am plecat in strainatate,unde ma aflu si acum,pentru a plati dataoria la o firma la care am lucrat,eu furand din gestiune o suma mare de bani,pe care,ca o nebuna,i-am cheltuit pe haine,gradinita privata a fiului meu si week-endu-ri cu amantul pe care l-am mintit in tot acest timp

10.acum fostul meu prieteen s-a casatorit,l-a dus pe fiul meu din Romania in alta tara, si nu imi permite nici macar sa-l aud pe fiul meu

Ma simt ca un gunoi si nu stiu daca merit o alta sansa in viata,desi sunt o rusine pentru rasa umana....IL IUBESC MULT PE FIUL MEU!!!!!in acest aproape doi ani am fost singura,linistita,am lucrat foarte mult,nu am mai mintit,reusind in mare parte sa corectez acest defect,nu am inselat si am devenit,sa zicem o persoana linistita,senina,buna,cu multi prieteni in localitatea unde locuiesc,care ma respecta ,spunand ca sunt inteligenta. Am inceput sa cred putin in mine,dar in acesti 2 ani nu am reusit sa dorm niciodata linistita,fiind bantuita de remuscari si amintiri urate din trecut..... Sunt intr-adevar pierduta????FIUL MEU::::L_as vrea langa mine.....nu am vrut sa- abandonez,ma interesez mereu de el,vreau sa-l protejez de rautatile oamenilor,sa-i fiu alaturi,sa-l slujesc ca pe o divinitate,pentru ca el este Dumnezeul meu pe Pamant

am 27 ani

Va multumesc pentru parerile voastre

aisha
Postat pe 22 Septembrie 2008 22:41
am ramas fara cuvinte
ella_a
Postat pe 14 Martie 2009 13:42
realitate sa scenariu de film ??????????????
yavrum
Postat pe 14 Martie 2009 13:46
e de necrezut...desi dak e adevarat totul...e prea grea povara pt o singura presoana...dar dak ai avut taria sa infrunti atatea, sigur mai ai resurse si pt a-ti reveni, a-ti rekpata ceea ce ai pierdut ...sau de ce nu, a castiga ceva in locul celor pierdute
ana_lisse2000
Postat pe 17 August 2009 12:00
Eu am mai citit asta undeva...nu-mi amintesc acum unde dar am sa ma mai gindesc.....

Pina atunci..capul sus si daca chiar esti constienta de greselile tale incearca sa nu le mai repeti de dragul copilului tau.
Aemulus
Postat pe 17 August 2009 19:49
Aisha, trecutul nu-l mai poti schimba, insa ai puterea de a controla viitorul. Din trecut putem invata, lucru pe care trebuie sa-l faci si tu si, sa lupti mai departe pentru un ideal.
persidadamian
Postat pe 17 August 2009 20:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu ce sa mai cred... 2 De la: Micass 23 August 2009 17:35
loc de munca in strainatate 2 De la: sora_ilsi 29 Noiembrie 2010 23:21
Grup dezvoltare personala- inscrieri pana la data de 01 februarie 2012 7 De la: marian49 4 Ianuarie 2012 13:03
Consiliere astrologica - grup de lucru cu influentele astrale. 28 De la: ank13 22 August 2015 17:52
nu stiu ce sa fac..... 1 De la: garbo68 10 Octombrie 2009 14:57
Setari Cookie-uri