Ajutati-ma sa iau o hotarare buna pt viata mea !!!!

e de ajuns sa faca curat sau sa gateasca ceav sau acopera asta toate jignirile? eu nu as mai continua relatia..logik l adistanta toates bune si frum.... asa km sp esti o fata desteapta si mai ales ca om esti liber si nimeni nu-ti poate ingradi libertatea nic fizica niki de a te exprima asa ca ia ceea ce meriti
nu o menajera in casa ci un BARBAT care sa te respecte!

mult norok
seakiki11
Postat pe 28 Decembrie 2008 16:32
intrebarea e foarte buna dar raspunsul ar trebui sa ti-l dai singura. adica NUUU. nu sta cu el chiar daca ar fi durat si o viata. in momentul in care apare acest comportament trebuie sa pui capat. eu eram in clasa a x-a si i-am dat larevedere prietenului meu, de fapt in clasa a xi-a ca vorbeam de un an. i-am dat termen limita pentru a se schimba si atunci cand nu s-a incadrat i-am dat papucii. asa ca impune-ti punctul de vedere si fi tu cea care are ultimul cuvant si nu lasa pe altii sa iti conduca viata. meriti si cu toate ca meritam sa avem ultimele cuvinte. trebuie sa demonstramca avem si noi creiere si nu asteptam numai de la masculi, nu avem nimic pentru ei, sunt niste accsorii pentru viata noastra si niste animalute de companie, in rest cum ii dresam asa ii avem in rest nu avem nevoie de ei sau de ifose... a daca suntem alintate si ni se da atentie... ii mangaiem si pe ei din cand in cand, asa ca recompensa, dar nu prea des ca si-o iau in cap si apoi ne bat. trebuie sa fim puternice in fata acestor specii... doar putem si noi sa ne imbatam sau sa ragaim, noi facem copiii, noi ii crestem, noi facem curat, in concluzie noi facem toate, ei numai dau cu gura si pe ici pe colo gasesti o specie mai rara care sta la cozi, da cu aspiratorul sau face mancare. fiind pe cale de disparitie, trebuie impaiati dupa moarte si dusi la muzeu, in rest ahai noroc si sa traim. sus paharul la cumpana dintre ani si sa ne bucuram de viata ca meritam a fi fericite!!!
mitzura
Postat pe 28 Decembrie 2008 17:12
Azi.....am scris cererea de divort....dupa o lunga si grea suferinta.Mainile mi-au inghetat, sufletul mi-e indurerat....dar stiu ca fac ceva bun pentru mine.Desi il mai iubesc...imaginati-va ce dificil imi e! Dar cand auzi, citez``Si cum, eu cat traiesc cu tine nu mai am dreptul sa ma mai intalnesc cu alta femeie la un pahar de vin?`....nu poti lua decat aceasta decizie.....cu lacrimi in ochi....Si multe altele, fetelor!!! M-am lupatat un an! Libertatea lui a mers prea departe...Nu ma prezinta ``prietenelor``cu care vrea sa iasa la un pahar...asa ca....ce casnicie e asta? Si daca totul a fost descoperit...caci nu m-am lasat pana nu am stiut in ce ape ma scald...bineinteles ca a dat vina pe mine!!!
In numele puritatii si al sufletelor zbuciumate.....luati decizii bune doar pt inima voastra!!!!Asa vor barbatii!
maya73
Postat pe 29 Decembrie 2008 10:55
Maya, imi pare rau pentru momentele prin care treci.Si iti doresc ca in noul an sa ai multa putere sa le depasesti.Chiar daca numai via internet sunt alaturi de tine si sunt sigura ca nu doar eu.Se pare ca ai intalnit un exemplar care nu face cinste atributului de "uman" si care ini nici un caz nu are notiunea de relatie sau de cuplu.Multa putere si mai multa liniste.LA MULTI ANI!!!
Emyna
Postat pe 29 Decembrie 2008 15:09
Aud des in mesajele voastre fetelor , nu am incredere in el ,i-mi vorbeste de fostele sau sta de vorba cu altele pe net ore dar nu am puterea sa-l parasesc fiindca il iubesc .Oare ? el te iubeste? .Nu mai fiti credule si slabe de ingeri cum se spune in popor .Din greseli omu invata .Ia taurul de coarne si schimbate ,ca sa ai pe viitor mai mult succes .
maria24
Postat pe 29 Decembrie 2008 16:56
ce aveti cu gelozia barbatilor , bine acum nu vreau sa generalizez da mie imi plac barbatii gelosi rau barbatu meu, m rog prietenul , nu face nimik fara mine,peste tot suntem impreuna , nu iesim niciodata separat in orash...m rog eu m ies cu fetele dar el daca nu iese cu mine prefera sa stea in casa si suntem de ceva ani impreuna , moare de gelozie numai cand vede cum m privesc alti barbati , incepe si se cearta cu mine ...dar pe mine m amuza ptr ca mi place cum se ataca de la orice discutie banala el isi imagineaza ceva si incepe cu intrebarile si eu m tavalesc de ras
domo
Postat pe 30 Decembrie 2008 07:58
La multi ani tuturor ! in primul rand, eu "n-am tras" niciodata de un baiat ! in al doilea rand, ar trebui sa-ti dai seama k s-a plictisit de tine, " te-a fumat" si considera k nu mai ai ce sa-i oferi. Se poarta urat pt k vrea sa scape de tine. Ai doua solutii : ori il faci sa te cucereasca a doua oara, sa se indragosteasca din nou de tine, terminand cu lamentarile ori il parasesti definitiv, incercand sa privesti in jur si sa vezi cine se uita dupa tine. Succes !
ioana_cdrn
Postat pe 1 Ianuarie 2009 18:40
Draga mea,
Am citit randurile tale si m-au impresionat.De fapt am fost impresionata de slabiciunea ta si credulitatea de care ai dat dovada.Iubirea nu are doua sau mai multe fete .E unica .Ai esuat in prima casnicie ,nici o problema ,nu esti nici prima nici ultima.DAR...DAR In orice relatie nu uita sa te iubesti si pe tine nu numai pe el .gandeste-te la trairile tale si la simtamintele tale.Il iubesti cu adevarat sau il iubesti ca este instabil in sentimente si te joaca si iti da un sentiment de nesiguranta.cu cat vei fi mai puternica si cu mai multa personalitate o sa-l impresionezi mai mult .Partenerul tau o sa-si dea seama cu nu esti o PAPUSA in viata lui, ci o femeie puternica care stie ce vrea.
Cu cat esti mai slaba ,cu cat cedezi mai usor cu atat vei pierde mai mult.Daca te iubeste cu adevarat isi va schimba comprtamentul, dar daca va ramane acelasi draga mea scapa de el cat mai repede.
Viata este frumoasa si merita traita Nu uita nimeni nu este de neinlocuit.Jumatetea ti-o gasesti oricand si oriunde depinde de tine .Totul depinde de tine ,ce vrei de la tine si de la cel de -langa tine.Cc drag Rodica ,daca mai vrei sa vorbim raspunde-mi
rodicatheo
Postat pe 16 Ianuarie 2009 16:00
i-ai facut cadou toata energia ta.
cercelmarilena
Postat pe 18 Ianuarie 2009 13:15
In priml rand, daca administratorul site-ului Garbo citeste mesajul meu, as vrea sa stie ca ma deranjeaza faptul ca apar "stirile" adica chatul pe pagina pe care o citesc. In al doilea rand, as vrea sa spun ca ma deranjeaza faptul ca site-ul s-a schimbat, mereu trebuie sa maresc pagina ca sa pot citi totul. Draga doamna care suferi, zici ca te-ai maturizat? nu te-ai maturizat deloc ! trebuie sa stii un lucru sigur : iubitul dumitale s-a plictisit de d-ta si de aceea face figuri. Eu l-as parasi sau as incerca sa-l recuceresc. Daca esti tanara, altul iti va intinde mana. Succes !
ioana_cdrn
Postat pe 19 Ianuarie 2009 20:33
Nu vreau sa te descurajez insa stii cum e "lupul schimba parul,dar naravul ba"......acum depinde de tine cat esti dispusa sa tolerezi aceasta sit, la mine amenintarile au inceput sa aiba efect, in consecinta ori se schimba ori.....va ramane singur si eventual sa se dea cu capul de pereti
Multa bafta si sper sa auzim numai de bine
dollisima
Postat pe 21 Ianuarie 2009 10:05
Ar vrea el devotament total si sacrificiu,insa din pakate uita ca am un caracter ffff puternik si nu ma las ingradita si condusa sau manipulata de nimeni....de fapt nu uita ci traieste cu asta zi de zi,probabil si de aici se nasc atatea conflicte,vazand ca nu ma poate supune (cel putin asa privesc eu sit), nu stiu, probabil orgoliul lui nu poate intelege cum poate exista totusi o femeie atat de puternika si care sa-i mai tina si piept....
dollisima
Postat pe 21 Ianuarie 2009 10:08
"iubirea vietii mele"??????????/ hmmm sa fim seriosi,nu-s asa naiva,nu mai am nici 15 ani sa cred in basme cu fetzi frumosi,daca e sa fie el bine daca nu ,sanatate si la revedere
dollisima
Postat pe 21 Ianuarie 2009 10:10
Buna decizie,bravo tie !!!!!
P.S Astept sa vb pe mess m multe
dollisima
Postat pe 21 Ianuarie 2009 10:21
Au fost suficient de multe conflicte din care a inteles clar ca nu are de-a face doar cu o "papusha", eventual cu o papusha sadika....in consecinta iti dai seama ca nu-s chiar asa naiva precum a reiesit din ce am scris
dollisima
Postat pe 21 Ianuarie 2009 10:25
Tin sa te contrazik,daca s-a "plictisit" asa cum spui tu de ce tine cu dintii de relatie? de ce nu poate renunta la mine delok?poate-mi rasp si ma lamuresti si pe mine
dollisima
Postat pe 21 Ianuarie 2009 10:36
daca ai trecut de prima relatie cu un divort nu ai iesit un pic intarita si hotarata sa nu mai accepti porcarii de la toti misoginii?? da-i cu flit si ai grija de viata ta ca doar una ai si trebuie traita asa cum trebuie.
ps:daca nu renunti la timp s-ar putea sa fii toata viata presul lui de la usa.
flo
Postat pe 21 Ianuarie 2009 13:23
Draga mea , pe scurt fugi cat mai ai timp...Probabil esti tanara si ai viata inainte.Nu vei putea fi femeie implinita atata timp cat nu lasi trecutul in urma si privesti viitorul.Nimic pe lumea asta nu merita sa te sacrifici de dragul a"ceva" care de fapt nu este in realitate ci numai tie iti place sa crezi ca exista.NU MERITA.
Bafta multa..

Postat pe 21 Ianuarie 2009 14:48
draga mea,cum poti spune ca te iubeste?daca te-ar fi iubit cu adevarat ar lasa casatoria anterioara deoparte pentru ca nu conteaza ce a fost inainte ci ceeea ce faceti amindoi,viitorul este primordial pt.voi.parerea mea parasestel nu te merita.o viata in doi nu inseamna doar ajutor in treburile casnice,e nevoiede intelegere reciproca,iubire si respect ceea ce el nu are pt.tine nimic din toate astea,lasal cit mai repede si cautati pe cineva care sa te merite cu adevarat.nu-ti irosi viata ca e scurta.iti doresc multa bafta
lilianastoica22
Postat pe 28 Ianuarie 2009 08:33
Uneori, refuzam categoric sa ascultam pe cei din jur.Persoanele cu chip de inger, cele de langa noi, au simtit slabiciunile noastre astfel incat se joaca pe bunul lor plac cu nervii nostri, cu sentimentele noastre.Crede-ma, iti spun din tot sufletul, barbatii acestia ne schilodesc sufletul , sentimentele , viata - din pacate nu numai pe a noastra .Asa ca multumeste bunului Dumnezeu ca nu esti casatorita cu astfel de om.Incearca sa iesi din relatia aceasta bolnavicioasa, sa nu crezi ca cei din jur te vor vedea cu alti ochi.Cei ce te iubesc de iubesc chiar daca ai ratat si a doua oara. Renuntand la astfel de barbat iti recastigi respectul de sine dar si pe a celor din jurul tau. Ai grija de tine.Lori
rebegealori
Postat pe 28 Ianuarie 2009 10:26
Sti de unde vine schibarea asta?
Da-mi voie sa-ti spun. Barbatilor le place sa foloseasca femeile. In momentul in care s-au plictisit isi arata adevarata fata.
Dar in acelasi timp nu vrea sa te lase nici pe tine. Ca doar de......
Sunt foarte egoisti li se pare ca tot ce e mai bun se cuvine lor. Restu sunt doar ruine.
Stiu cum suna dar asta e parerea mea.
Nu vreau sa iti spun ca este usor sa rupi relatia. Stiu ca nu este usor. Dar gandestete bine la ce faci. Gandestete la viitor.
La copii pe care o sa-i ai, la prietenii la care va trebui sa renunti, si mai ales va trebui sa renunti la tine. La felul in care esti, la lucrurile la care visezi, etc. Toate vor deveni visele lui, prietenii lui si asa mai departe. Bineinteles ca vei crede pentru o perioada de timp ca asta este ce vrei.
Gelozia dusa la extrema nu este iubire si nici semn ca-i pasa de tine si ca te vrea numa pentru el. Este in natura barbatului sa-si apere orgoliu.
Decizia iti apartine.
persidadamian
Postat pe 1 Februarie 2009 15:29
amore...metaforic vorbin...fugi...ai pus odata punct,imi plec capul in fata ta ,sub forma de respct,pt taria de caracater...fugi...intuitia(statul a cheltuit o gramada de bani cu bine ca sa vad asta,esti o femeie frumoasa,.....sau ai acel ceva ,pe care barbatii il numesc,ca si voi....charm....run so f ....away...undevamstii ca nu e el.nu e nici macar ceea ce ti ti ai dorit tu,deci nu te mai imbata cu apa rece....vis a vis de asta,am citit o carte,pe care ti o recomand..."Adam si Eva"de liviu rebreanu....citesti o,cutremura te,si vb dupaiti spune astra un barbat tanar,de succes...si atat..bucura te de faptul ca esti singura...
yourdream
Postat pe 5 Februarie 2009 04:13
Imi pare rau prin ceea ce treci. Te inteleg oarecum, dar finnd ca nu am trait asemenea experienta s-ar putea sa nu te inteleg chiar asa cum ar trebui. Dar din alte experiente dureroase pe care le-am trai iti spun ca cea mai buna solutie pt tine pt anu face vre-un pas gresit este sa te gandesti ca undeva sus este Un Dumnezeu care le stie pe toate si poate rezolva totul. Vrei un sfat de la mine?: Punte-te pe genunchi roaga-te si crede, si iti spun sincer, vei primi cel mai folositor ajutor!
nimeni
Postat pe 18 Februarie 2009 10:26
Buna eu cred ca ai gresit pt ca i-ai tolerat prea multe,si acum ti s-a urcat in cap,cum sa iti interzica sa iesi cu prietele cine se crede omul asta? trebuia sa nuu ii permiti de la inceput sa faci compromisuri ce tie nu iti plac pt ca compormisurile trebuie sa le faci in favoarea la amandoi,daca lasi prea mult de la tine el crede ca are dreptate si continua sa faca,eu cred ca ar trebui sa pui piciorul in prag si sa ajunge-ti la o intelegere faceti coompromisuri dar ce iti convin si tie pt ca nu esti marioneta lui,trebuie sa ai grija pt ca barbatii sunt tare smecheri se comporta frumos pana se vad cu sacii in caruta,acuma depinde si de barbat cat de bun simt are,eu cred ca ar trebuie sa te impui sa nu mai lasi deloc de la tine sau separativa o perioada pt a va limpezi gandurile pana nu se termina de tot,trebuie sa te impui si sa nu mai lasi de la tine trebuie sa il inveti sa te respecte,ce zici azi sa ramana zis sa nu faci comporomisuri ce tie nu iti convin pt ca daca faci el crede ca asa este corect si il inveti prost,trebuie sa discutati stii probleme trebuie sa fie rezolvate pana nu se aduna prea multe multa bafta
irina_24ro
Postat pe 4 Martie 2009 17:21
Buna eu cred ca ai gresit pt ca i-ai tolerat prea multe,si acum ti s-a urcat in cap,cum sa iti interzica sa iesi cu prietele cine se crede omul asta? trebuia sa nuu ii permiti de la inceput sa faci compromisuri ce tie nu iti plac pt ca compormisurile trebuie sa le faci in favoarea la amandoi,daca lasi prea mult de la tine el crede ca are dreptate si continua sa faca,eu cred ca ar trebui sa pui piciorul in prag si sa ajunge-ti la o intelegere faceti coompromisuri dar ce iti convin si tie pt ca nu esti marioneta lui,trebuie sa ai grija pt ca barbatii sunt tare smecheri se comporta frumos pana se vad cu sacii in caruta,acuma depinde si de barbat cat de bun simt are,eu cred ca ar trebuie sa te impui sa nu mai lasi deloc de la tine sau separativa o perioada pt a va limpezi gandurile pana nu se termina de tot,trebuie sa te impui si sa nu mai lasi de la tine trebuie sa il inveti sa te respecte,ce zici azi sa ramana zis sa nu faci comporomisuri ce tie nu iti convin pt ca daca faci el crede ca asa este corect si il inveti prost,trebuie sa discutati stii probleme trebuie sa fie rezolvate pana nu se aduna prea multe multa bafta
irina_24ro
Postat pe 4 Martie 2009 17:21
in viata te intalnesti cu multe probleme dar sunt vinovati amandoi,tu ca i-ai permis prea multe si el ca si-a luat-o in cap, nu trebuia sa fii asa toleranta,dar trebuie sa incerci sa te schimbi si tu apoi si el se va schimba sa pui piciorul in prag putin cate putin,pt ca acuma l-ai invatat prost acuam trebuie sa il dezveti si cu dezvatul nu este chiar asa usor dar nu imposibil,dar nu trebuie sa cedezi sunt si probleme mai grave,pe un barbat il poi face si bun si rau,dar trebuie sa stii cum sa-l iei sa ai rabdare pt ca de asta se spune cand te casatoresti sa fii alaturi de el si la bine si la rau,sa intelegi unde ai gresit si tu si sa incerci sa te schimbi si tu,si apoi se va schimba si el
irina_24ro
Postat pe 4 Martie 2009 17:28
in viata trebuie sa spui lucrurile pe nume sa spui ce doresti,pt ca daca esti prea toleranta gresesti barbatul ti se urca in cap si nu numai el.Trebuie folosit si creierul nu doar inima,stiu ca noi femeile suntem mai emottionale mai sensibile dar putem sa ne calcam pe inima si sa spunem lucrurilor pe nume si sa va faceti respectate,
irina_24ro
Postat pe 4 Martie 2009 17:33
Asa este.Daca nu faci cum spune Irina, te trezesti cu el calare pe urechi si cu soacra in varful nasului, ceea ce este incomod atunci cand vrei sa stranuti.Folosirea creierului este chiar indicata.Un prieten de-al meu a incercat sa bata cuie in poantofi dar s-a ranit cu creierul atunci cand l-a lovit peste degete.In nici un caz sa nu spui lucrurilor pe nume ci in rime.Este mai reconfortant si te scapa de stres.
Ioana007
Postat pe 4 Martie 2009 17:59
Iubirea adevarata incepe cu RESPECTUL.(gandeste-te la asta...)
Vezi daca la tine este asa.Te respecta? eu nu prea cred...
Si atunci spui ca te iubeste???? fals
Iubirea te creste... nu te face mai mica decat esti...
Iubirea te inalta.. nu te face pres de sters picioarele...
Iubirea iti da putere nu ti-o ia...
raspunde-ti tie la intrebarile astea si trage concluzia...cruda de altfel dar adevarata.
WEGA67
Postat pe 5 Martie 2009 12:56
Pai in primul rand cred ca ar trebui sa vorbesti cu el,sa vezi care e motivul nesigurantei lui,pentru ca gelozia e intai si intai semnul ca el nu este sigur pe el si ii este frica sa nu te piarda...Sa incerci sa ii explici ce iti place si ce nu la el...si el ar trebui sa faca la fel...fiind atat de gelos bine ar fi sa il faci cumva intai pe el sa iti spuna...sa fie mai mult ca o joaca sa nu inteleaga altceva daca ii pui intrebari si ii zici asa netam nesam ca nu iti place nu stiu ce la el...ma rog,la comportamentul lui...si ar trebui sa incercati sa faceti amandoi compromisuri...ar trebui sa inteleaga ca si prietenii sunt necesari in viata chiar daca ai pe cineva alaturi.
Si daca vezi ca e din ce in ce mai gelos...mai bine renunti pentru ca odata ce incepe sa faca crize de gelozie si sa vada ce nu e,sa nu te lase sa vb cu nimeni e de rau,pentru ca nu o sa se schimbe...ci doar o sa iti puna din ce in ce mai multe restrictii...
Oricum hotararea a ta trebuie sa fie. BAFTA! Si sa fii fericita!!!
Mirela19
Postat pe 11 Martie 2009 01:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 7 De la: luc70 9 Mai 2009 21:26
eUniversum- Consiliere in probleme de dragoste si parteneriat,tarot,clarviziune,cartomantie,profetii etc 1 De la: eUniversum 12 Decembrie 2011 16:24
nu mai stiu ce sa fac! pls help! 71 De la: japan 30 Martie 2010 14:50
am nevoie de psihiatru? 73 De la: Axl_22 26 Septembrie 2011 22:58
Mila 67 De la: Mirica_Raluca_Elena 20 Martie 2012 12:03
Setari Cookie-uri