Dieta lui Catalin Crisan

Ciao!

Am 1.58 si 73.5 kg cu care am ramas dupa ce am nascut fetita acum un an.De azi am inceput si eu dieta lui Catalin Crisan vazand ca la altii se poate!
Va pup si...sper din suflet sa reusesc sa revin la cele 58-60 kg pe care le aveam acum 2 ani...
cris240775
Postat pe 3 Februarie 2009 13:45
felicitari micabris,cred k iti va fii usor sa te mentii acum,numai sa nu te lasi de mersul pe jos.clauadry,felicitari pt 4 kg,nu are nimic este f bn k bei multa apa;e foarte indicat sa bei intre 2 si 3 l de lichide pe zi.persevereaza si o sa fii o diva ,vb lui paul.cris bine ai venit in clubul viitoarelor schiloade si inarmeaza-te cu vointa si rabdare sa reusim sa fim slabe slabe slabe pana ne despuiem pe plaja.va pupacesc mult mult si sa aveti o zi extra.
silviadana
Postat pe 4 Februarie 2009 11:44
Ciao!

Multumesc mult de incurajari silviadana!Sper sa reusesc!Oricum am o fetita si un sot prea frumosi ca sa-i dezamagesc!Acum sincer ma simt ca o "tanti"-stii femeile acelea plinute care stau acasa...Si...nu ma simt bine in pielea mea,hainele sunt stramte...Dar in 9 Aprilie cand se termina cele 66 de zile sper sa stau altfel!Va pup!Bafta tuturor!!!!
cris240775
Postat pe 4 Februarie 2009 15:18
Buna. Eu am timut dieta CC acum 3 ani. Am slabit 12 kg , de la 64 la 52. M-am mentinut aproape 2 ani. Acum am iar 65 si e cazul sa o tin din nou. La mine a functionat. Succes si voua.
alena_35
Postat pe 8 Februarie 2009 20:04
buna la toata lumea,
va urmaresc de ceva timp,tin si eu regimul de 3 saptamani...am slabit 6 kg.
e bine ...sper sa-l pot duce pana la capat pt ca odata cu kg care dispara creste increderea si ambitia...am avut 86kg si acum am 80kg. spuneti-mi si mie concret cite kg ati slabit, va rog, cei care bineinteles l-au dus pana la capat
va multumesc si bafta la toti
dorateo
Postat pe 9 Februarie 2009 11:20
Ciao!

Sunt foarte bucuroasa am reusit sa slabesc 3 kg dupa 7 zile de dieta!!!!Ca si la ceilalti faptul ca apar rezultatele ma ambitioneaza sa nu renunt!!!!Bafta tuturor "colegilor de suferinta"
Cristina
cris240775
Postat pe 9 Februarie 2009 15:22
felicitari fetelor
silviadana
Postat pe 10 Februarie 2009 01:25
Ok vreau sa salut pe toata lumea si sa va spun k sunt hotarat sa slabesc..
Am 24 ani...1.85m si 104 kg, vreau sa dau jos 25 kg .
Cazul meu e relativ tragic avand in vedere ca acu 5 ani aveam 75 kg si eram fotomodel...vreau sa revin la acele kg.
Mi-am facut analizele acu 2 sapt, colesterolul bun, glicemia buna dar se pare ca ficatul e cam gras...
Mam lasat deja de fumat acum vreo 2 luni cred si sunt hotarat sa incerc dieta Catalin Crisan .
Voi incepe cred de peste o saptamana cred...pana atunci sunt stresat k mai am examene ...va multumesc pt inspiratie si astept incurajari:)
heartbraker_angel
Postat pe 10 Februarie 2009 17:25
apuca-te de ea si noi o sa te sustinem...daca reusesti sa treci de primele zile, o sa reusesti sa o duci pana la capat( zic eu care sunt in a patra saptamana :D ). tu fiind barbat, datorita metabolismului o sa dai jos si mai multe kg decit noi fetele.
bafta si sa ne scri dupa 3 zile dupa ce incepi
dorateo
Postat pe 11 Februarie 2009 14:41
Ciao,la toate cele care doresc sa devina mai frumoase!Am vazut emisiunea cu Catalin Crisan ,am cautat pe net dieta si n-am mai stat pe ganduri,am inceput-o acum 5 zile.Mi-a fost destul de usor sa o respect in dar in niciuna dintre cele 5 zile nu am reusit sa mananc de 5 ori pe zi (max 3 mese),asta din cauza programului haotic cotidian.S-a ivit o problema insa ,azi am inceput sa am stari diareice si dorm foarte putin noaptea.Vi s-a intamplat si voua ,e normal,tine de simptomele schimbarii?

Postat pe 12 Februarie 2009 00:11
starile de nesomn sunt oarecum normale, din cauza alimentatiei si a consumului exagerat de carne, incearca sa bei un ceai de tei amestecat cu musetel inaite de culcare...la mine a functionat. cat despre cealalta problema nu stiu daca e ok...eu din contra am fost foarte constipata, in timpul zilei beam si un ceai verde pt asta si uneori tot degeaba...poate ca ai mancat mezeluri grase, ar trebui sa le eviti

va pup, va tin pumni sa nu cedati si ma gandesc la voi in fiecare zi
dorateo
Postat pe 12 Februarie 2009 10:02
bine ati venit printre noi.va tin pumnii si va pupacesc
silviadana
Postat pe 12 Februarie 2009 12:20
buna as vrea si eu sa va felicit(silviadana si zeul)aveti foarte multa vointa sinteti bravo.....si in acelasi timp vreau sa ma alatur si eu , azi e prima zi de dieta a mea dar nu prea stiu exact ce sa maninc...va rog ajutatima.....mersi mult si astept raspuns

Postat pe 12 Februarie 2009 15:38
zeule sau silviadana spunetimi va rog cite zile dureaza prima etapa ?2saptamini?si dupa ,3 zile de fructe?sau nu?

Postat pe 12 Februarie 2009 17:23
buna la toata lumea si bine ati venit printre noi
ma bucur sa vad si altzi masculi feroce pe aici si ma bucur si mai tare k atatea domnisoare vor sa devina DIVE
deci sa va raspund la toti (asa k un veteran al acestei diete)
- deci da..la inceput e normal sa ai insomnii...eu nu puteam sa dorm mai deloc...si daca dormeam visam k mananc si aveam remuscari si trebuia sa treaca vre-o jumate de ora pana sa imi revin si sa imi dau seama k era un vis....in ceea ce priveste diareea eu cred k esti o fericita...deobicei primele zile respectiv zilele in care mananci numai proteina animala, constipa...si trebuie "suplimentat" cate un ceiutz laxativ ...
-catushik cum de nu ai inteles ce trebuie sa papi?
carnitaaaaaaaaaaaaaaa multa carnita fiarta sau la gratar ...eu sincer iti spun oua nu am mancat deloc penru k nu imi plac si lactate nici atat..am intoleranta la lactate ...la mine a fost cam asa....carne fiarta....carne la gratar....carne fiarta...le alternam ..si vreau sa iti spun k am avut rezultate ft bune inca de la inceput...
- silvia mi-e dor sa vb cu tine...stiu k esti suparata pe georgica dar daca ai nevoie sa vb cu mine stii unde ma gasesti
- felicitari celor care se tin de dieta CC si au rezultate atat de bune :)...
Va pupacesc pe toti si astept vesti de la voi...( ioi ce gay suna !!!! )
zeul_Ar
Postat pe 12 Februarie 2009 18:11
aaaaa era sa uit sa iti raspud la intrebarea: "cate zile a durat prima etapa" ...14 zile exact cate vor dura si la tine

hai sa lasam vorbaria k deja e prea mult ....hai de maine la cura cu tine , multa curaj sa ai....si nu auita de apa cu lamaie...o sa ai nevoie
zeul_Ar
Postat pe 12 Februarie 2009 18:16
ms mult, eu defapt de azi am inceput dieta asa ca miine e a 2 zi deja.sper sa fie totul ok

Postat pe 12 Februarie 2009 20:15
ciao,azi m-am simtit m.bine ,azinoapte am dormit,pot sa spun ca am intrat in normal.Eu nu mananc mezeluri,mananc dimineata 1 ou fiert,pranz-carne de vitel,la cuptor,inabusita in apa cu sare si ierburi aromatice,piper,seara branza.Traiesc in Italia de 9 ani si am pus kilograme pt. ca mananc dezordonat,nu pentru alimentele pe care le mananc,nu aveam orar de masa niciodata pana cand am inceput dieta asta.Lucrez in birou dar intr-un mediu destul de stresant si abia seara mancam linistita ,recuperand mesele pierdute peste zi.Pt. insomnie am luat o pastila de valeriana si am rezolvat si problema asta.Deci"cu Dumnezeu inainte",frumoaselor(se zice in Maramu').

Postat pe 12 Februarie 2009 22:57
Ciao,eu am gasit multe explicatii ale dietei pe www.romedic.ro/dieta/dieta celebritatilor/dieta catalin crisan.Tot acolo se gaseste si dieta Monicai Anghel. .

Postat pe 12 Februarie 2009 23:10
buna oameni buni.ce faceti?sper k va simtiti bine.in cazul meu eu am mancat ou fiert in fiecare zi k imi inlocuia o masa si chiar imi place;am mancat carne fiarta,fripta si peste la gratar,dar am mancat si cremwursti de pui si sunca praga si parizer de pui.imi era mai comod la munk sa mananc mezeluri.cand ajungeam la zilele de legume innebuneam k mie nu prea imi plac si asteptam sa ajung iar la carnita mea dar trece repede,veti vedea k oricum timpul e vitezoman.o zi buna
silviadana
Postat pe 16 Februarie 2009 14:25
Ciao,in sfarsit scrie cineva....eu sunt OK,a trecut o saptamana pe furis,urmeaza a doua de carne.Am mai "corupt" cateva persoane sa o faca si stau bine si ele.Simt doar lipsa fructelor,pt. ca mancam multe citrice in perioada asta.Dar va veni si vremea lor...........peste o saptamana Trebuie sa recunosc ca este dieta cea mai comoda pt. mine,din cate am intalnit.Incepe sa-mi placa .Pe curand.

Postat pe 17 Februarie 2009 01:02
De la: alina_tarta, la data 2009-02-17 01:02:40Ciao,in sfarsit scrie cineva....eu sunt OK,a trecut o saptamana pe furis,urmeaza a doua de carne.Am mai "corupt" cateva persoane sa o faca si stau bine si ele.Simt doar lipsa fructelor,pt. ca mancam multe citrice in perioada asta.Dar va veni si vremea lor...........peste o saptamana Trebuie sa recunosc ca este dieta cea mai comoda pt. mine,din cate am intalnit.Incepe sa-mi placa .Pe curand.

Postat pe 17 Februarie 2009 01:45
Am uitat sa va sugerez sa incercati sa puneti carnea la cuptor cu sucul de lamaie ,se va innabusi in suc si nu va fi gretoasa.De asemenea pe carnea la gratar inainte de a fi servita se poate condimenta cu zeama de lamaie.Lamaia dizolva eventualele grasimi ramase dupa gatire.Lamaia bauta cu apa in cantitate mai mare duce la o crestere a poftei de mancare(contine vitamina C) si chiar provoaca constipatie unor persoane,ceea ce nu e prea bine pt. tranzitul intestinal.Eu folosesc sare deja condimentata cu ierburi aromatice,e fantastica,imbogateste gustul carnii si al pestelui.Stiti cumva daca fructele de mare pot fi integrate in dieta,binenteles gatite fara ulei?Spor in toate!

Postat pe 17 Februarie 2009 01:58
Buna tuturor! Urmaresc de cateva zile bune acest forum si astazi e prima mea zi de dieta! Ii apreciez mult pe cei care au reusit - zeul si silviadana - si sper sa fac si eu fata. In fiecare an in aceasta perioada, tin cate o dieta care ma ajuta sa mai scap de ceva kg, dar de obicei intr-un an sau cel mult doi le pun la loc . Am destul de multe kg de dat jos (30 kg ar fi ideal), dar m-ar bucura sa dau macar vreo 15. Va incurajez pe toti cei care ati inceput dieta si de asemenea astept suportul vostru moral pentru care deja va multumesc. Am sa va tin la curent cu evolutia mea si astept noutati de la toti!
Oricum e cel mai optimist forum din cate am gasit pana acuma pe aceasta tema
carmend_08
Postat pe 17 Februarie 2009 12:10
Bunvenit printre noi!
O sa reusesti sigur ,pentru mine e singura dieta care nu mi-a adus stari depresive sau zile NU.Este intr-adevar un forum pozitiv cred ca din cauza succesului.Fiecare a dat jos cateva kg,fara mari eforturi.tine-o tare ,nu te lasa din a 5-a zi nici n-o simti.

Postat pe 17 Februarie 2009 22:07
Multumesc, Alina! Sper sa o duc bine la capat. Deocamdata sunt in cea de-a doua zi, si nu pot sa ma plang de nimic. Incet, incet incep sa stiu cum sa ma organizez ca sa imi fie bine. Mi-e greu dimineata, cand trebuie sa mananc carne sau mezeluri, eu care de ani de zile am mancat un bol de lapte cu cereale si un pahar de suc de portocale la micul dejun... Dar trec eu si peste asta. Azi am mancat de exemplu doua conserve (cca 100g) de ton, fierte in suc propriu (nu contin ulei sau sos), cu lamaie si cu un pic de branza topita. Dupa aceea am baut o cana de ceai de plante si e foarte bine. Am descris acest mic dejun pentru ca poate fi un exemplu pentru o masa si pentru ceilalti doritori.
Tu Alina ce noutati mai ai? Aceeasi intrebare si pentru ceilalti!!!
Astept noutati si mult succes in continuare
carmend_08
Postat pe 18 Februarie 2009 10:42
Ciao,la toata lumea!
Eu sunt f. bine ,mai am 3 zile si am terminat cu carnea (prima etapa ).Nu m-am cantarit inca ,astept sambata.Cred ca am dat f. putin jos dar am eliminat f. multa apa.Daca o sa dau jos putine kg o s-o reiau dieta pt. ca nu e grea deloc.Eu nu am mancat deloc mezeluri fine(parizer,cremvursti), conserve si branza topita,pentru ca se folosesc f. multe chimicale pentru conservare si pentru topirea branzei,care ingrasa.N-am luat deloc furosemid si nici aspacardin .In seara asta am rontait aripi di pui la grill.Dimineata imi tine de foame un ou-fiert de jumatate si o cafea cu indulcitor+apa multa(eu beau apa efervescenta,diuretica).Cel mai tare am slabit la fata ,toti ma intreaba daca ma simt rau si eu............nu mai pot de bine. Carmend 08,hai ca ti-a ramas putin..... pana te obisnuiesti cu orarele de masa si cu carnea e mai greu,primele 5 zile apoi uiti ca esti la dieta.Mie mi se pare ciudat cand merg la magazin si cumpar doar carne si apa (dau impresia ca in rest am de toate in casa-in realitate sufla vantul in frigider).Va pup si nu va dati batuti!

Postat pe 18 Februarie 2009 23:41

Buna tuturor !
Ma alatur celor ce doresc sa slabeasca urmand aceasta dieta, dupa ce am vazut spectaculoasele rezultate pe....administratorul blocului in care locuiesc... Citind topicul de la inceput, admir rezultatele obtinute de Silvia si Zeu, fericitilor !!
Carmen, am inceput dieta in aceeasi zi ca si tine, dupa primele 3 zile cantarul arata 2 kg minus... Eu incep de la 69 kg, doresc sa ajung daca nu la 49 macar un 53 pt ca sunt mica de inaltime. Mi e destul de greu in ceea ce priveste orarul fix al meselor, mai ales pt ca lucrez noaptea, ca si support tehnician pt agentiile de turism din afara..Zilele libere sunt un chin pt ca atunci trebuie musai sa mananc ziua.. Chiar as vrea opinia Silviei in legatura cu asta..(Bunaaaaa S !!)
Spor, si hai sa ne alaturam CarmenD

Postat pe 22 Februarie 2009 04:35
Bine ai venit printre noi 49kg! Mult succes! Daca ai inceput o data cu mine, mai un pic si ai prima saptamana! Eu nu pot sa iti zic nimic deocamdata, pentru ca am ambitia de a nu ma cantari pana marti dimineata cand am saptamana completa. Dar pot sa iti spun ca sotul meu a inceput in aceeasi zi cu noi si s-a cantarit (pentru ca nu mai putea de curiozitate) azi dimineata, avea cu 5 kg mai putin. Oricum, barbatii slabesc mai usor decat femeile dar asta ar trebui sa ne dea mai multa ambitie.
Alina, tie cum iti merge? Te-ai cantarit dupa prima etapa? Astept cu sufletul la gura vesti bune de la tine!
Mi se pare ca acest forum a amortit un pic, parca inainte era mai animat... Pentru mine cel putin, citindu-l, a ajuns sa fie un factor decisiv in hotararea luata! Asa ca, dragi prieteni, moralul sus si astept noutati de la toti!
carmend_08
Postat pe 22 Februarie 2009 12:57
Ciao,Carmen! Da,m-am cantarit cum era de asteptat,am dat jos putin(6kg) dar nu ma las.am lasat carnea mai repede cu o zi ,acum sunt in a doua zi de verdeturi si fructe.Abia asteptam sa mananc un mar,o mandarina....Acum fierb o supa cu toate zarzavaturile condimentata deja cu ierburi aromatice ,o sa o fac crema cand e gata,simt nevoia de ceva cald.Cred ca se gaseste si in Romania aceasta punga de verdeturi curatate,taiate si congelate (Minestrone,marca FINDUS cu 15 verdeturi,fara cartofi,mazare si fasole-produs italian),e foarte rapida si gustoasa.Intr-adevar e cam putina lumea care scrie,sa speram ca nu au renuntat la dieta.Eu intru in fiecare zi sa mai aflu vesti dar..........nu mai scrie nimeni.Oricum curaj si tot inainte

Postat pe 22 Februarie 2009 16:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cel mai bun program pt slabit sanatos care nu costa nimic 1 De la: garbo115499 30 Aprilie 2010 01:43
despre terapia gerson.. 12 De la: relu_eu2001 18 Iunie 2012 15:51
ce e de facut ? 15 De la: garbo181430 9 Ianuarie 2011 20:48
Dieta pentru detoxifierea de primavara 19 De la: garbo_1155 19 Ianuarie 2017 13:19
mariana39 7 De la: pik_nik 21 Iunie 2009 20:49
Setari Cookie-uri