Dieta lui Catalin Crisan

pai eu tot 80 de kilograme am...sunt extrem de multumit..acum stagnez o perioada k asa este normal sa se odihneasca putin corpul dupa trauma asta...sper sa mai mearga acul spre 74-73kg cat vreau eu...nu mai am mult , realizez k am facut aproape imposibilul intr-o luna jumate 18 kg :) dar parca vreau mai dar 7 kile cat mai am eu nu e mare lucru ...o sa reusesc :)
hai k se poate
sa ne auzim de bine
zeul_Ar
Postat pe 17 Noiembrie 2008 10:03
buna all.bine ai venit arriana,bravo nina;zeule dar vrei sa fii asa slabanog?nu o sa mai ai nici fund si sa stii k eu apre3ciez f mult fundul la barbati ,asa k mai usor cu slabitul asta la tine k o sa devii de nerecunoscut.apropo stii ce m-am gandit k eu ,adik noi,pe terminam si ma gandeam sa intru imediat in daneza sa mai dau 8 kg asa rapid k sa am cate imi doresc .sa incep noul an slabanoaga.ce zaici?vreau sfaturi k acum sunt sigura k pot tine orice dieta dupa ce m-am chinuit atat,m-am obisnuit cu stilul asta de a manca si u mi se mai pare nimic drastic.atasez aici dieta sa iti dai cu parerea zeule .sunt binevenite si parerile celorlalti luptatori,chiar va rog,un sfat plssssssssssssTineti cont si de urmatoarele:


-salata verde trebuie sa fie proaspata;


-iaurtul trebuie sa fie 100% natural, fara conservanti si aditivi, fara zahar si fructe;


-foamea poate fi pacalita daca beti apa; se recomanda 2 pana la 2.5 l pe zi;


-cafeaua poate fi inlocuita cu ceai si invers, iar codul cu pastrav sau calcan;


Ziua 1


mic-dejun: o ceasca de cafea indulcita cu un cub de zahar

pranz: 2 oua fierte tari, 400 g spanac, o rosie

cina: 200 g friptura de vac si o salata verde cu ulei si zeama de lamaie;


Ziua 2

mic-dejun: 1 ceasca de cafea indulcita cub de zahar;

pranz: 250 g sunca si un iaurt natural;

cina: 200 g friptura de vaca si o salata verde cu ulei si zeama de lamaie;


Ziua 3

mic-dejun: 1 ceasca de cafea indulcita cu un cub de zahar si o felie paine prajita;

pranz: 2 oua fierte tari, ofelie sunca, o salata verde cu ulei si zeama de lamaie;

cina: o telina fiarta, o rosie, un fruct proaspat (mar, para, portocala);

Ziua 4


mic-dejun: o ceasca de cafea indulcita cu un cub de zahar, o felie paine prajita;

pranz: 200 ml suc de portocale, un iaurt natural;

cina: un ou fiert tare, un morcov ras, 250 g branza de vaci;

Ziua 5


mic-dejun: un morcov mare ras;

pranz: 200 g cod fiert cu zeama de lamaie cu o lingurita unt;

cina: 200 g friptura de vaca si o telina rasa;


Ziua 6

mic-dejun: o ceasca de cafeaindulcita cu un cub de zahar si o felie paine prajita;

pranz: 2 oua fierte tari si un morcov mare ras;

cina: 1/2 pui si o salata verde cu ulei si zeama de lamaie;


Ziua 7

mic-dejun: o ceasca de ceai fara zahar;

pranz: nimic (bea multa apa, ajuta!);

cina: 200 g cotlet de miel si un mar;

Ziua 8

mic-dejun: o ceasca de cafea indulcita cu cub de zahar;

pranz: 2 oua fierte tari, 400 g spanac, o rosie;

cina: 200 g friptura de vaca si o salata cu ulei si zeama de

lamaie;

Ziua 9

mic-dejun: o ceasca de cafea indulcita cu un cub de zahar

pranz: 250 g sunca si un iaurt natural

cina: 250 g friptura de vaca si o salata cu ulei si zeama de

lamaie;

Ziua 10


mic-dejun: o ceasca de cafea indulcita cu un cub de zahar, o felie paine prajita;

pranz: 2 oua fierte tari , o felie sunca, o salata verde;

cina: o telina fiarta, o rosie, un fruct proaspat (mar, para, portocala);

Ziua 11

mic-dejun: o ceasca de cafea indulcita cu un cub de zahar, o felie de paine prajita;

pranz: 200 ml suc de portocale, un iaurt natural;

cina: un ou fiert tare, un morcov ras, 250 g branza de vaci;

Ziua 12

mic-dejun: un morcov mare ras;

pranz: 200 g cod fiert cu zeama de lamaie si o lingurita unt;

cina: 250 g friptura de vaca si o telina rasa;

Ziua 13

mic-dejun: o ceasca de cafea indulcita cu cub de zahar, o felie de paine prajita;

pranz: 2 oua fierte tari si un morcov mare ras;

cina: 250 g pui si o salata cu ulei si zeama de lamaie;

Asteptam comentariile voastre.
silviadana
Postat pe 17 Noiembrie 2008 16:22
pai e ok dieta asta dar cred k e prea drastic pentru noi...tu sper k iti dai seamak ce am facut noi e ceva aproape imposibil....18 respectiv 15 kg intr-o luna jumate...probabil k tu o sa dai 18-19 pana la sf si eu 20 -21 kg pentru k barbatii au metabolismul mai accelerat
eu cred k trebe sa faci o pauza de 2 sapt in care sa manaci moderat din fiecare inainte sa incepi dieta asta, intradevar e mult mai usoara k dieta noastra...dar nu stiu de ce ma cam indoiesc k e chiar 8 kg in 13 zile...defapt daca ma gandesc bine noi am dat 7 in 14 ...la inceput cand am consumat strict carne...am sa o tin si eu dupa revelion :) vreau sa iti zic k am depozitat cred k 2 kg de cicolata pe care o sa o deveroz dupa dieta ca sa imi treaca pofta asta nebuna si poate ma satur si eu de ciocolata odata.
orcium nu o sa vreau sa fac excese din nou k acum stiu ce inseamna sa tii o dieta atat de drastica
nu e asa silvia?
cat despre slabitul meu...nu imi fac griji asupra fundului meu...am un funduletz bombat cel putin asa spun colegele... si da imi doresccccccccccccccccc sa fiu slabanog sa fac si eu eforturi sa ma ingras 2-3 kgsi apoi sa le slabesc brusc e visul oricarui grasutz

mai intra si tu pe mess silvia k mi-e tare dor de tine si avem tare mult de recuperat
PS cand ies de la cura sper k stii ce o sa halesc prima si prima data????? tarta mea cu branza
te tzuc de nu te vezi
zeul_Ar
Postat pe 17 Noiembrie 2008 18:06
si eu am in sifonier partea de sus plina cu ciocolata,ciocolatele si bobo de ciocolata;am mai strans si azi dou cutii k am luat k nebuna si am ramas cu ele,dar chiar nu mi-e pofta de dulce,mai pofta mi-e de piure cu ficatei k eu papam aproape in fiecare zi;asta mananc pe 6 dar fierb ficateii.am fac cremsnit si arata super bn si cik e bun,dar nu am gasit foietaj cremes si am luat foi de napolitane,dar a fost nasol k alea se taie greu,se intind.sa iti zic k azi am primit haine masura M de la XXL.m-am simtit super tare te poop si vb pe la 2 ,2 si cv
silviadana
Postat pe 18 Noiembrie 2008 18:51
Silvia ...LA MULTI ANIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII PENTRU ZIUA DE IERI
sa iti dea Dumnezeu tot ce e mai bun in lume!!!
te pupacesc tare de tot
zeul_Ar
Postat pe 19 Noiembrie 2008 18:53
multumesc,sa stii k imi pare rau nu am mai putut intra
silviadana
Postat pe 20 Noiembrie 2008 18:30
ioi silvia dar intra sa mai vb...mi-e tare dor sa ma ocosesc cu tine :P
PS am 79 de kg......is fericit si parca am mai multa ambitie :D
va pup
zeul_Ar
Postat pe 20 Noiembrie 2008 18:57


FELICITARI ! Asa da , ambitie, sa dea Dumnezeu sa te tina pana ajungi la greutatea ideala si apoi sa nu te mai ingrasi!
Apropos, totusi nu e deja putin 79 kg?
n_parlea
Postat pe 21 Noiembrie 2008 00:21
am intrat chiar acum pe mess paul dar nu esti,pe unde umbli k ar trebui sa fii pe la munk la ora asta.te pooop mult mult si abia astept sa mai povestim k mi-e tare dor de tine.voi fetelor ce mai faceti,nu mai dati nici un semn de viata?cu m decurg dietele voastre?va pupacesc si pe voi si astept sa mai vb
silviadana
Postat pe 21 Noiembrie 2008 14:08
mersy mult n_parlea eu zic k nu arat prea slab desi toti zic k deja sunt transparent...dar nah ma gandesc k nu sunt ei inca obisnuiti....inainte de operatie am avut intre 69 si 75 de kg...deci imi doresc sa ajung la fel :) eram perfect (zic eu)
nu sunt nici foarte inalt am doar 178 cm si cum in regula greutatii normale trebuie sa fi mai slab cu 10 kg decat ultimele 2 cifre din inaltimea ta deci ei 1.78 greutata ideala 68-89kg in rest nu stiu..oricum nu ma pot oprii acum...mai ales k mai am asa putin
silviutza ti-am lasat scris pe mes k mi se futu' compul meu de la job...si pana imi vine altul trebe sa mai astept ...daca vrei intra pe mess seara dupa 6 ...oricum cred k de luni am comp nou la lucru, daca nu imi duc eu laptopul
va tzucalesc pe toate
spor la dieta
zeul_Ar
Postat pe 22 Noiembrie 2008 17:41
buna fetelor...deci acum m-am cantarit si rezultatul e ...mai mult decat ma asteptam....77kg decii am slabit 21 de kg pana acum :).....uhhh chiar nu imi vine sa cred...
zeul_Ar
Postat pe 24 Noiembrie 2008 07:39
buna Ziua. va tot citesc de vre-o 2 saptamani si evident ca si eu am o problema cu greutatea.
sunt dupa 2 sarcini si vreau sa ma apuc de dieta catalin crisan dar mi-am calculat si eu astfel incat sa fie bine de craciun si incep pe 5 decembrie si pana atunci am scos painea si sucurile si sper sa imi fie mai usor cand incep.
Am sii eu o intrebare pt cei care au slabit deja:Ati facut si sport? Intreb pt ca eu nu as avea cand deoarece de la servici ma asteapta copii dar singurul lucru pe care pot sa il fac este masaj cu aparatul acela cu benzi.
Va multumesc si as vrea sa imi spuneti cat ati slabit in total.
renin si eu
madadumi
Postat pe 24 Noiembrie 2008 08:49
buna madadumi....si bine ai vebit printre noi
pai daca vrei un sfat iti dau eu unul...incepe sa tii dieta dupa revelion sa nu fi tentata de bunatatzile de la sarbatori...sau daca te poti abtine...:) e mai bine...incepe cat poti tu de repede...
eu am slabit pana in prezent 21 de kg :)
sport nu am facut pt k nu imi permit din punct de vedere medical...dar am mers pe jos pana la lucru cam 4 km :)
in rest trebe numai ambitie
zeul_Ar
Postat pe 24 Noiembrie 2008 11:32
Multumesc de bun venit.Eu zic ca o sa rezist de sarbatori ca am pus in asa fel sa cad in ziele de carne si o sa fie bine zic eu sau poate o sa incep de la 1 ianuarie. Nu stiu sa vad dar chiar vroiam sa ma conving ca e asa.
Inca o intrebare:Voi cam ce ati mancat in zilele de carne?Eu carne fiarta nu o suport deci doar la gratar si la cuptor.Mezeluri ati mancat?
madadumi
Postat pe 25 Noiembrie 2008 08:15
pai mananca carne la gratar atunci sau la cuptor dar fara ulei
eu zic sa nu manaci mezeluri...sunt plinde de soia si de chimicale si alte prostii care ingrasa
am mancat la inceput pe langa carne fiarta, la gratar sau la cuptor si cremvusti dar i-am scos din meniu :P
bafta
zeul_Ar
Postat pe 25 Noiembrie 2008 12:47
ai fugit repede dupa mess .eram la o barfa mica cu fetele mele.vb k azi si maine sunt libera
silviadana
Postat pe 25 Noiembrie 2008 13:22
rave_sz
Postat pe 25 Noiembrie 2008 21:55
noutati la cineva???
silvia?
nina?
madadumi?
cineva???????????
oricine?
zeul_Ar
Postat pe 27 Noiembrie 2008 13:29
noutati paul;de exemplu la ora aceasta imi este o foame de crap,aseara la petrecere m-am facut de ras k nu am mancat si nu am baut decat apica si toata lumea isi dadea coate,si sincer imi este foarte foame.am 68kg acum,doamne mai am 18 de dat jos,ma omor;in fine vb noi maine k sunt schimbul 2 si am timp dimineata de povestit cu tine.te poop si astept vesti de la voi,de cate kilograme ati slabit,fetelor k nici una nu mai zice nimica sau vreti sa ne faceti o surpriza.bafta tuturor si ne vdm slabanogi
silviadana
Postat pe 27 Noiembrie 2008 23:19
apropo paul dak nu slabesc cat vreau eu adik sigur nu slabesc pana la terminarea dietei oare o pot tine in continuare,adik sa o iau de la capat?
silviadana
Postat pe 28 Noiembrie 2008 00:57
pfuaiiiiiiii nu stiu cesa zic...iti strici toata sanatatea....cred k ar fi bne sa iti faci un control medical dupa si niste analize sa vezi in ce parametrii stai cu sanatatea :)
ioi da mai intra pe mess odata k mi-e dor sa vb cu tine...
va tzuc
zeul_Ar
Postat pe 28 Noiembrie 2008 12:01
hey :) azi de 1 decembrie am 75 de kg :)
am slabit 23 de kilograme
ASEARA AM IESIT PRIMA DATA LA UN CLUB...SI VREAU SA ZIC K AM FOST UN SOC PT TOATA LUMEA...AU RAMAS UIMITI TOTI PRIETENII MEI DE PERFORMANTELE MELE
voi fetelor?
zeul_Ar
Postat pe 1 Decembrie 2008 09:33
gata...am pus punct dietei catalin crisan ...mai repede cu 5 zile decat trebuia dar ....numai pot...sunt un schelet pe picioare
Am slabit 23 de kilograme si deja arat k un strigoi...toata lumea ma intreaba de ce boala sufar ...nu le vine sa creada nimanui k am slabit atat de mult in atat de putin timp
curaj fetelor...nu e foarte greu de tinut
zeul_Ar
Postat pe 2 Decembrie 2008 12:45
felicitari paul!!!! ai dat dovada de curaj si vointa multa!!
:)
eu am luat-o ceva mai usor, nu o dieta de genul asta, desi m'a tentat foarte mult dar nu stiu in ce masura as fi in stare sa o tin.
momentan, fructe, legume, mancare usoara.. e putin aiurea, si m'as simti vinovata daca as tine o dieta bazata majoritatea timpului pe carne, tinuta in timpul postului.......

multa sanatate si multa iubire!! sa fii fericit si sa ne auzim cu bine si altadata
pupici

A.
Neghinitza
Postat pe 2 Decembrie 2008 16:17


O PROBA DE VOINTA ADEVARATA! NU STIU DACA DIETA ACEASTA ESTE ATAT DE EFICIENTA IN SINE, DAR IN MOD SIGUR TI-AI EDUCAT SUBCONSTIENTUL SA REUSEASCA.VA FI SUPER DACA ITI VEI ANTRENA PE MAI DEPARTE GANDUL CATRE REUSITA SI NU SPRE RENUNTARE, ASA CUM FACE O IMENSA MAJORITATE. SUNT SIGURA CA DIN ACEST MOMENT NIMIC NU TE VA OPRI SA OBTII TOT CEEA CE ITI DORESTI DE LA VIATA! FELICITARI SI MULTE REUSITE ASEMANATOARE!
n_parlea
Postat pe 2 Decembrie 2008 22:46
va multumesc mult la amandoua :)
sper sa nu ma ingras mai mult de 5-6 kg in perioada asta de sarabatori mai ales k ma si abitin acum...oricum din ianuarie mai reiau putin dieta dar o modific k nu vreau sa slabesc decat ce se pune e mine in perioada asta ...nu sunt absurd sunt constient k corpul meu absoarbe acum orice nutrinet k un burete...dar nu mai ma las sa ajung cum am fost
oricum eu o sa a sustin si pe voi pana la capat :)
multa sanatatae si voua...si multa fericire alaturi de cei dragi voua....
zeul_Ar
Postat pe 3 Decembrie 2008 08:46
maine e ultima zi de dieta la mine,nu pot sa cred k a trecut asa repede dar dupa 6 incep alta.paul sunt super incantata de rezultatele tale cu toate k eu nu am slabit decat 17 dar depinde de metabolismul fiecaruia;sa stii k de sarbatori nu voi inceta urmatoarea dieta caci nu ma las pana nu ajung la 49 kg.tu ai zis k e periculos sa mai tin dieta sa ma duc la medic dar nu vreau sa merg,caci sincera sa fiu nu pot suferii medicii cu sfaturile lor pe bani.in fine iti urez sa iti aduca mos nicolae ce iti doresti mai mult si voua fetelor la fel si multe kg date jos.va pooop pe toti si sa aveti o seara super faina
silviadana
Postat pe 4 Decembrie 2008 15:49
zeul, silviana, nu aveti si poze cu voi in noua postura????????

Neghinitza
Postat pe 5 Decembrie 2008 17:19
Multumesc Falcone,am tot urmarit interventiile tale pe diverse teme si mi se pare ca stii f multe.Felicitari!
luminita_mia
Postat pe 6 Decembrie 2008 09:25
am citit topicul vostru...felicitari celor 2 campioni la slabit sper ca mesajele voastre sa ma ambitioneze si pe mine pentru ca vestica mea problema este greutatea si in ultima vreme si lipsa de ambitie...

Postat pe 6 Decembrie 2008 12:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dieta in afectiunile cardiovasculare 2 De la: eu_geminy 2 Noiembrie 2010 11:05
dieta de 90 de zile! 12 De la: garbo193162 8 Iulie 2014 16:36
buna 8 De la: vero9009 7 August 2010 20:12
probleme digestive 7 De la: garbo_453036 18 Mai 2017 14:23
Dieta Wellness Week !! 7 De la: garbo017339 4 Noiembrie 2009 15:50
Setari Cookie-uri