Dieta lui Catalin Crisan

Buna ,nu ma intereseaza dieta cu toate ca as mai slabi si eu putin..dar am probleme cu ficatul si nu stiu daca am voie sa maninc atitea poteine...Eu sunt din Pitesti si am luat in serios treaba aia cu daneza..Am un prieten danez si vreau sa ma apuc si eu s-o invat ..Te-ai apucat singura sau ai vreun profesor?
melarti
Postat pe 22 Octombrie 2008 11:46
mai fatuca,daneza despre care se vb aici este o dieta si o poti invata fara profesor
silviadana
Postat pe 22 Octombrie 2008 15:21
permite-mi te rog,sa te luminez....fetele cand se refereau la "daneza" se refereau de fapt la dieta daneza...nu la limba daneza...draguto esti chiar off topic...
esti confuza rau
zeul_Ar
Postat pe 22 Octombrie 2008 15:24
Ma ambitionati si pe mine...desi am niste experiente traumatizante cu disociatele, faptul ca aveti rezultate ma pune pe ganduri. Eu am apelat la nutritionist, desi nu am iesit mult de sub IMC-ul normal, si nu prea vad nimis in urma efortului de 2 sapatamani. Am rabdare luna asta si apoi...cred ca intru si eu pe regimul acesta. Pana atunci va anunt ca urmaresc indeaproape efortul vostru admirabil! Astept mesaje in continuare cu rezultatele dietei si va tin pumnii . Nu va luati dupa nimeni, credeti doar in voi si vointa voastra.Mult curaj!
n_parlea
Postat pe 23 Octombrie 2008 11:38
De la: n_parlea, la data 2008-10-23 11:38:08 Ma ambitionati si pe mine...desi am niste experiente traumatizante cu disociatele, faptul ca aveti rezultate ma pune pe ganduri. Eu am apelat la nutritionist, desi nu am iesit mult de sub IMC-ul normal, si nu prea vad nimis in urma efortului de 2 sapatamani. Am rabdare luna asta si apoi...cred ca intru si eu pe regimul acesta. Pana atunci va anunt ca urmaresc indeaproape efortul vostru admirabil! Astept mesaje in continuare cu rezultatele dietei si va tin pumnii . Nu va luati dupa nimeni, credeti doar in voi si vointa voastra.Mult curaj!
multumim frumos,cred k,eu sigur,avem nevoie de incurajari
silviadana
Postat pe 23 Octombrie 2008 14:32
zeule te rog frumos sa nu ma dezamagesti;eu am incredere in tine si stiu k nu te lasi asa usor
nu te demoraliza,incetul cu incetul vei avea ceea ce iti doresti.eu te susti in continuare si te rog sa fii tare
silviadana
Postat pe 23 Octombrie 2008 14:35
va multumesc mult la amandoua...chiar aveam nevoie ...dupa cum stii silviadana trec printr-o faza de stagnare si nu inteleg de ce...si am o deprimare usoara:)...sper sa imi treaca ...mama dracu' de kilograme

stiu silviadna k tu ai rezultate mai bune k ale mele deci tine ot asa...:) esti tare fato...multa ambitie ai
te pup si ....nu ne dam batuti :) ....pana la capat
zeul_Ar
Postat pe 23 Octombrie 2008 18:32
De la: n_parlea, la data 2008-10-23 11:38:08 Ma ambitionati si pe mine...desi am niste experiente traumatizante cu disociatele, faptul ca aveti rezultate ma pune pe ganduri. Eu am apelat la nutritionist, desi nu am iesit mult de sub IMC-ul normal, si nu prea vad nimis in urma efortului de 2 sapatamani. Am rabdare luna asta si apoi...cred ca intru si eu pe regimul acesta. Pana atunci va anunt ca urmaresc indeaproape efortul vostru admirabil! Astept mesaje in continuare cu rezultatele dietei si va tin pumnii . Nu va luati dupa nimeni, credeti doar in voi si vointa voastra.Mult curaj!



Iti multumim si te asteptam printre noi...te vom sustine si iti vom da sfaturi :)
sa ne auzim...de slabi
zeul_Ar
Postat pe 23 Octombrie 2008 18:33
Mai ,dar rautaciosi mai sunteti!E drept ca acum in tot contextul asta cu slabitul(dar nu citisem tot!)mesajul meu e cam cazut din luna.Dar acum daca tot m-ati mustruluit atit spuneti-mi si mie retete aia daneza ...
melarti
Postat pe 24 Octombrie 2008 10:11
De la: melarti, la data 2008-10-24 10:11:53Mai ,dar rautaciosi mai sunteti!E drept ca acum in tot contextul asta cu slabitul(dar nu citisem tot!)mesajul meu e cam cazut din luna.Dar acum daca tot m-ati mustruluit atit spuneti-mi si mie retete aia daneza ...




nu suntem rai deloc...pur si simplu erai off topic...plus k numele forumului era Dieta Catalin Crisan
daca te intereseaza dieta daneza iti recomand sa dai un google => dieta daneza
multa bafta....
zeul_Ar
Postat pe 26 Octombrie 2008 13:41
Vreau sa incep si eu dieta lui Catalin Crisan.Am inteles ca sunt 5 mese pe zi la interval de 3 ore. Eu mi-am stabilit acest program incepand cu ora 9 pana la ora 21. Sunt admise mesele dupa ora 18?Va rog, daca puteti sa-mi dati un raspuns cat mai repid. Va multumesc!
iarna11
Postat pe 26 Octombrie 2008 22:56
De la: iarna11, la data 2008-10-26 22:56:35Vreau sa incep si eu dieta lui Catalin Crisan.Am inteles ca sunt 5 mese pe zi la interval de 3 ore. Eu mi-am stabilit acest program incepand cu ora 9 pana la ora 21. Sunt admise mesele dupa ora 18?Va rog, daca puteti sa-mi dati un raspuns cat mai repid. Va multumesc!



nu, nu sunt admise mesele dupa ora 18:30
poti incepe sa manaci de la 9 dar mananci mai des :)
hai k se poate...eu am slabit deja 12 kg si am 27 de zile :)
multa bafta
zeul_Ar
Postat pe 27 Octombrie 2008 07:57
12 paul? si eu de ce nu am stiut? eu nu mai m-am cantarit;maine e ziua de cantar la sala.te poop
silviadana
Postat pe 27 Octombrie 2008 15:14
Buna silviadana si zeul Ar.Ma bucur enorm ca am gasit site-ul asta pentru ca am gasit exact persoanle de care avem nevie. : sml-happy0028: Vreau sa incep prin a va spune ca va admir vointa si va felicit pentru ceea ce ati realizat Sper sa ma acceptati si pe mine in grupul vostru si sa ne sustinem reciprom.Situatia mea este destul de trista:am doar 17 ani si in ultimii 3 ani si jumatate m-am ingrasat cu 38 de kg,ajungand de la 60 de kg la 98 Din fericire la mine cred ca sunt si oasele mai grele sau asa ceva pt ca nu aratam chiar de 98 de kg.Ceilalti imi dadeau in jur de 80 iar eu nu le-am zis niciodata cate kg am de fapt.Viata mea a devenit extrem de trista fiindca toata lumea a ajuns sa ma compatimeasca vazand ce am ajuns,motiv pentru care am evitat sa mai ies foarte mult si toata ziua mi-o petreceam in casa manacand tot felul de prostii in fata televizorului(chips,ciocolata etc.)Am ajuns inttr-o depresie foarte mare si nu mai vedeam nici o cale de iesire.Din fericire m-am trezit la timp si mi-am dat seama ca nu mai pot continua in felul acesta,asa ca am inceput sa-mi schimb complet stilul de viata.De 1 luna si jumatate am inceput sa fac sport serios.Am avut si norocul sa dau peste un instructor foarte de treaba care ma sustine enorm si ma sfatuieste tot timpul.Mi-a promis ca o sa ajung asa cum vreau eu si va dati seama ca de atunci parca am prins aripi.Acum fac fittnes si tae bo.De 4 ori pe saptamana tae bo si 1 sau de doua ori fitness.Prin urmare in fiecare zi fac cel putin o ora si jumatate de sport.Rezultatele nu au intarziat sa apara asa ca acum cantarul imi arata doar 83 de kg,deci cu 15 kg mai putin. iar lucrul asta nu m-a facut decat sa ma ambitoneze mai mult.Desi Marius(instructorul meu) mi-a zis ca nu e nevoie sa tin o dieta ci doar sa renunt la paine si sucuri m-am hotarat sa incep si eu dieta lui catalin crisan fiindca mai am foarte mult de slabit si sper sa reusesc in felul acesta.Azi a fost prima zi de dieta si nu mi s-a parut deloc grea fiindca eu oricum am tinut pana acum un fel de regim.Am zis sa ma mai uit pe net poate mai gasesc persoane care o tin si din fericire v-am gasit pe voi doi care se pare ca aveti niste rezulatate incredibile.Zeul sa nu fii demoraliza gandeste-te ca e enorm de mult sa slabesti 12 kg in 27 de zile.Sper sa nu va fi plictisit cu poveste mea si sper sa ma ''integrez'' si eu in grupul vostru.Succes in continuare,Am sa va spun si eu imediat de cum o sa apara rezultatele.Oricum de cantarit nu ma cantaresc pana sambata...
Ninaflorina
Postat pe 27 Octombrie 2008 17:17
bine ati venit domnisoara nina! eu personal ma bucur foarte mult sa te am alaturi si cred k si zeul are aceasi parere.miercuri voi afla dak am mai dat jos sau nu;pana la auzire te poop,sa ai grija de tine si sa mananci sanatos,adik ce scrie in dieta
silviadana
Postat pe 28 Octombrie 2008 00:26
[quote name=\'Ninaflorina\' date=\'2008-10-27 17:17:41\']Buna silviadana si zeul Ar.Ma bucur enorm ca am gasit site-ul asta pentru ca am gasit exact persoanle de care avem nevie. : sml-happy0028: Vreau sa incep prin a va spune ca va admir vointa si va felicit pentru ceea ce ati realizat Sper sa ma acceptati si pe mine in grupul vostru si sa ne sustinem reciprom.Situatia mea este destul de trista:am doar 17 ani si in ultimii 3 ani si jumatate m-am ingrasat cu 38 de kg,ajungand de la 60 de kg la 98 Din fericire la mine cred ca sunt si oasele mai grele sau asa ceva pt ca nu aratam chiar de 98 de kg.Ceilalti imi dadeau in jur de 80 iar eu nu le-am zis niciodata cate kg am de fapt.Viata mea a devenit extrem de trista fiindca toata lumea a ajuns sa ma compatimeasca vazand ce am ajuns,motiv pentru care am evitat sa mai ies foarte mult si toata ziua mi-o petreceam in casa manacand tot felul de prostii in fata televizorului(chips,ciocolata etc.)Am ajuns inttr-o depresie foarte mare si nu mai vedeam nici o cale de iesire.Din fericire m-am trezit la timp si mi-am dat seama ca nu mai pot continua in felul acesta,asa ca am inceput sa-mi schimb complet stilul de viata.De 1 luna si jumatate am inceput sa fac sport serios.Am avut si norocul sa dau peste un instructor foarte de treaba care ma sustine enorm si ma sfatuieste tot timpul.Mi-a promis ca o sa ajung asa cum vreau eu si va dati seama ca de atunci parca am prins aripi.Acum fac fittnes si tae bo.De 4 ori pe saptamana tae bo si 1 sau de doua ori fitness.Prin urmare in fiecare zi fac cel putin o ora si jumatate de sport.Rezultatele nu au intarziat sa apara asa ca acum cantarul imi arata doar 83 de kg,deci cu 15 kg mai putin. iar lucrul asta nu m-a facut decat sa ma ambitoneze mai mult.Desi Marius(instructorul meu) mi-a zis ca nu e nevoie sa tin o dieta ci doar sa renunt la paine si sucuri m-am hotarat sa incep si eu dieta lui catalin crisan fiindca mai am foarte mult de slabit si sper sa reusesc in felul acesta.Azi a fost prima zi de dieta si nu mi s-a parut deloc grea fiindca eu oricum am tinut pana acum un fel de regim.Am zis sa ma mai uit pe net poate mai gasesc persoane care o tin si din fericire v-am gasit pe voi doi care se pare ca aveti niste rezulatate incredibile.Zeul sa nu fii demoraliza gandeste-te ca e enorm de mult sa slabesti 12 kg in 27 de zile.Sper sa nu va fi plictisit cu poveste mea si sper sa ma \'\'integrez\'\' si eu in grupul vostru.Succes in continuare,Am sa va spun si eu imediat de cum o sa apara rezultatele.Oricum de cantarit nu ma cantaresc pana sambata...[/quote]




Buna Nina :) ne bucuram nespus de mult k te-ai alaturat micului nostru grup si tot odata tin sa te felicit pt performanta k ai slabit 15 kg prin sport :) multe inainte as spune...
pai ce as putea spune pt inceput...nu te lasa de sport si incearca sa tzii si dieta CC...este foarte buna din cate am experimentat atat eu cat si silvia...si eu as face sport sincer, dar eu nu am voie sa fac efort din cauza unor probleme de coloana :( sunt operat de 1 an de zile si nu voi avea niciodata voie sa mai fac sport :(
deci Nina pt inceput ai nevoie doar de ambitite si de un tzel..ceva de genul: cumparatzi o pereche de pantaloni si propuneti k o sa slabesti pana o incapi in ei, eu sincer mi-am luat niste trenninguri de la adidas bestiale pe care abia astept sa le imbrac :)) plus k abia astept sa imi reiau locul pe boxele si stalpii din discoteci (sunt lovit de \"narcisism\" :P )
nu stiu ce alt sfat iti voi mai putea da....totul e destul de usor...trebuie doar sa te abtzii
eu si silvia ....\"dinozaurii\" de pe ce acest forum care au tzinut, tzin si o vor mai tzine aceasta dieta te vom sustine si te vom ajuta cu sfaturi

abia astept sa aud vesti de la tine :) multa bafta
zeul_Ar
Postat pe 28 Octombrie 2008 11:22
De la: silviadana, la data 2008-10-27 15:14:5712 paul? si eu de ce nu am stiut? eu nu mai m-am cantarit;maine e ziua de cantar la sala.te poop





12 da :)...sper sa mai scad...
:)

tu tu tu????
zeul_Ar
Postat pe 28 Octombrie 2008 11:23
eu nici 100 de grame makr;dar nu sunt dezamagita,ti-am spus patesc exact ca tine saptamana trecuta.te poop si vorbim dimineata. nina asteptam vesti de la tine sa vedem dak esti hotarata,ce ai nevoie,sfaturi incurajari;te asteptam.paul un sfert aproape jumate de fapt din cuta a tecut,mai avem un pic si o sa ne facem niste bucatele dragute.pooooooooooop
silviadana
Postat pe 29 Octombrie 2008 01:34
da silvia...abia astept sa fiu si io o "bucata" sexy
zeul_Ar
Postat pe 29 Octombrie 2008 11:53
Mersi mult pentru incurajari... Iata ca deja sunt in a treia zi de dieta. Pana acum totul a fost ok,sper sa fie si de acum intainte la fel.Astazi ma duc la sala si ma intalnesc cu instructorul.Nu stiu daca v-am zis dar el mi-a spus ca in fiecare saptamana sa ma canteresc si sa-i spun cum mai stau cu kg.Problema e ca Marius mi-a zis sa nu tin nici un fel de dieta doar sa renunt la paine si la sucuri si azi o sa zis ca am inceput disociatul.Sunt curioasa sa vad ce parere are daca e ok sau nu.
Silviadana e normal ca organismul sa mai ia si el cate o pauza.Ai vazut ca asa a patit si zeul si asa am patit si eu dupa ce am dat cele 15 kg jos...oboseste si corpul sa tot slabeasca atat si mai stagneaza cate putin.Apropo am vrut sa va intreb ceva:e in regula daca pana acum am mancat aporpe numai mezeluri(cremvusti,salam,sunca)si cascaval 100g?Carne nu prea am mancat si azi m-am ganit ca poate de la mezeluri dieta nu are acelasi efect.Voi cam ce mancati?Abia astept sa vina sambata si sa vad daca a dat sau nu roade dieta Astept vesti de la voi...
Ninaflorina
Postat pe 29 Octombrie 2008 14:03
Buna!
Sunt impresionata!!Aveti atata vointa...bine ar fi sa fim cu totii asa! Eu am o problema: ma pot abtine de la alimentele interzise pana seara. Cum ajung acasa de la serviciu, cum ma infig in diverse "interzise" si imi spun ca gata! de maine o sa tin regim strict! Si in fiecare zi e la fel Sfatuiti-ma! Eu am 2 copii, m-am ingrasat mult dupa ultima sarcina, am reusit sa slabesc de la 62 kg la 52 kg in patru luni, dar.... Din cauza faptului ca sunt mignona(am 160 cm) daca nu cantaresc 45 kg credeti-ma ca arat supraponderala. Nimeni nu ma intelege, toti zic ca sunt nebuna, ca la 52 de kg ar trebui sa tzopai intr-un picior, ca e o greutate ideala...Dar eu nu ma simt bine in pielea mea, vreau sa ajung la 45 de kg indiferent de ce spun apropiatii mei, pt ca stiu ca asa mi-ar sta mie bine. Intrebarea mea este: exista vreo dieta minune prin care sa pot slabi 7 kg in doua saptamani? Sau..daca tin dieta disociata si nu vreau sa slabesc decat 7 kg, ce cantitati de alimente ar fi indicate pt a ajunge la greutatea dorita in 2 saptamani?Mentionez ca sport pot face maxim 15 min pe zi(copiii astia...)
Va multumesc anticipat si va doresc multa multa bafta in continuare!
natyalex
Postat pe 29 Octombrie 2008 22:41
ninaflorentina,vreau sa iti spun k ti-am vazut poza si imi pari o fata super frumoasa.i legatura cu ce mancam nu cred k are legatura dak nu mananci carne pentru k de exemplu nici eu nu am mancat astazi decat 3 cremvusti,un ou fiert si 100 grame de salam victoria;eu una m-am saturat de carne si nu prea o mai suport.o sa fie totul ok.cate kg ziceai k vrei sa slabesti?eu cred k e imposibil sa slabesti numai cu sport si mai ales dak nu il faci zilnic.nu stiu ce sa iti spun,asteapta si tu parerea instructorului tau.zeule,toata firma mi-a cerut dieta,pt k eu dak o sapt am fost de noapte nu prea m-a vazut lumea si azi cand am fost la cafea la sala de mese au tabarit toate pe mine.il facem mai vedeta decat e pe catalin crisan.
silviadana
Postat pe 29 Octombrie 2008 23:53
De la: natyalex, la data 2008-10-29 22:41:21Buna!
Sunt impresionata!!Aveti atata vointa...bine ar fi sa fim cu totii asa! Eu am o problema: ma pot abtine de la alimentele interzise pana seara. Cum ajung acasa de la serviciu, cum ma infig in diverse "interzise" si imi spun ca gata! de maine o sa tin regim strict! Si in fiecare zi e la fel Sfatuiti-ma! Eu am 2 copii, m-am ingrasat mult dupa ultima sarcina, am reusit sa slabesc de la 62 kg la 52 kg in patru luni, dar.... Din cauza faptului ca sunt mignona(am 160 cm) daca nu cantaresc 45 kg credeti-ma ca arat supraponderala. Nimeni nu ma intelege, toti zic ca sunt nebuna, ca la 52 de kg ar trebui sa tzopai intr-un picior, ca e o greutate ideala...Dar eu nu ma simt bine in pielea mea, vreau sa ajung la 45 de kg indiferent de ce spun apropiatii mei, pt ca stiu ca asa mi-ar sta mie bine. Intrebarea mea este: exista vreo dieta minune prin care sa pot slabi 7 kg in doua saptamani? Sau..daca tin dieta disociata si nu vreau sa slabesc decat 7 kg, ce cantitati de alimente ar fi indicate pt a ajunge la greutatea dorita in 2 saptamani?Mentionez ca sport pot face maxim 15 min pe zi(copiii astia...)
Va multumesc anticipat si va doresc multa multa bafta in continuare!
cred k poti tine dieta lui catalin crisan si sa mananci exact ce scrie acolo si sa slabesti 7 kg,iar apoi te poti opri.sport nici eu nu am facut decat de sapt trecuta m-am apucat de aerobic de 3 ori pe sapt,iar zeul ar nu face sport deloc din motive de sanatate,deci nu cred k e o problema sa nu faci decat 15 min/zi.o noapte placuta si bafta
silviadana
Postat pe 29 Octombrie 2008 23:56
salut la toata lumea :) ce faceti fetelor???
hai sa mai scriu si eu cate ceva deci:
- pt ninaflorina : felicitari pentru cele 3 zile, tine-o tot asa si o sa vezi in curand rezultate si nu uita sa bei multa apa plata cu lamaie, in felul asta nu o sa te ingretzosezi prea tare, mai scrie si tu pe forum cum decurge dieta ta :) Nu te cantarii prea des k e mai mare surpriza cand vezi k ai slabit 2 kg la cateva zile decat tot cate 500 grame
- pt natyalex, nu cred k la as aputine kg e nevoie de o dieta atat complexa, mai bine tine un regim disociat 3 zile carne fiarta sau pe gratar, 3 zile fructe fara pere, struguri si banane, si 3 zile lactate slabe, o sa vezi o schimbare ft repede
-pt veterana acesui forum si prietena mea Silviadana si sa nu uit pentru noua vedeta din CORA...ma bucur nespus de mult pt tine k se vede efortul pe care il depui :) si la mine la lucru toate babeturile imi spun si citez \"vaiiiiiiiiiiiiiiiii paul ce frumos ai slabit\" in curand o sa fim vedetele discotecilor :))
multa bafta in continuare va doresc fetelor
zeul_Ar
Postat pe 30 Octombrie 2008 08:41
Buna!Ce mai faceti?Iata ca am ajuns in a patra zi de dieta. Ma bucura atat de mult si in acelasi timp ma si ambitioneaza sa vad ce rezultate uimitoare aveti voi!Felicitari!!!!!! pai va dati seama ca daca se vad rezultatele pe voi,toata lumea e curioasa sa afle dieta pe care o tineti.Va trebuie sa va obisnuiti sa o repetati in fiecare ora
Silviadana mersi mult pentru compliment si acelasi lucru ti-l zic si eu esti foarte frumoasa!Dar parca prea ne-am saturat noi fetele sa auzim pe la spate :ce frumoasa e pacat ca e grasa nu??? Lasa ca o sa reusim noi sa ajungem top model.Ma bucur sa aud ca nici voi nu mancati neaparat numai carne.Eu de exemplu manac la 7 dimineata 2 cremvusti,la 12 ceva sunca sau pastrama,la 15 100 gr cascaval,la 17 mananc o bucata de carne sau tot ceva mezeluri si la 19 iarasi 2 cremvusti.Sa-mi ziceti va rog si voi ce parere aveti,daca e ok sau nu.
De slabit eu as vrea sa mai slabesc muuult... avand in vedere ca sambata aveam 83 de kg,ar insemna ca inca vreo 30 kg ar cam trebui sa mai dau jos.Oricum banuiesc ca o sa am mult de lucru si ma gandesc la perioade mai mari poate chiar si ani pana sa ajung pe la vreo 50 de kg.
Cele 15 kg nu le-am dat jos numai prin sport,am tinut si un fel de dieta dar asa mai lejer,nu foarte strict.Dimieata mancam o felie de paine neagra si un cremvust la pranz cartofi sau orez cu ceva carne si un mar si seara o felie de paine si un iaurt.Doar ca in ultimul timp am observat ca nu mai slabeam deloc si de aceea am inceput disociatul.Oricum sportul m-a ajutat enorm pentru ca pana acum nici macar nu mergeam pe jos o statie ce sa mai zic sa fac alta miscare iar de doua luni fac in fiecare zi (in afara de duminica) cate 1 ora si jumatate de sport.
Acum astept cu nerabdare ziua de sambata sa vad ce-mi va arata cantarul.Voi doi in ce stadiu sunteti acum?Cat timp mai aveti de tinut dieta?
Ninaflorina
Postat pe 30 Octombrie 2008 11:12
noi doi terminam dieta pe 5 decembrie.va pupic pe toti si va tin pumni.ah uitam,nina eu cred k e super ok ce papi.sa ai vointa te rog
silviadana
Postat pe 31 Octombrie 2008 00:36
ninaflorina sa stii k eu am tinut dieta putin mai strict decat silvia, eu in zilele de carne nu am mancat si lactate cum scrie acolo si oua, nu pentru k nu am crezut in dieta asa dar de la branzeturi mi-e foarte rau si oua nu mi-a venit sa mananc dupa atata carne...imi era frica k ma apuca o criza de fiere

silvia sa stii ca am mai stabit un kilogram am 85 kg deci am dat in 31 de zile 13 kilograme ...dar pana la 73-72 mai am,sper k pana pe 5 decembrie sa dau si restul daca nu...eu voi continua cu disociatul pana la craciun apoi voi incepe din nou cu disociatul dupa revelion...pana ajung caum imi doresc...ma macina psihic chestia asta, ma simt k o femeie de aia isterica care o pus un kilogram pe ea si nu stie ce sa faca sa il dea jos
multa bafta fetelor
zeul_Ar
Postat pe 31 Octombrie 2008 07:32
Buna!Ce mai faceti dragi prieteni?Eu azi sunt ffff fericita .Azi a fost ziua cea mare,in care m-am cantarit,si surpriza:cantarul imi arata cu 4 kg mai putin ajugand de la 83 de kg cat am avut saptamana trecuta la 79 de kg Sunt foarte incantat de rezultate si astept sa vad cum va functiona in continuare.
Voi ce mai faceti?Astept vesti.Mult succes in continuare
Ninaflorina
Postat pe 1 Noiembrie 2008 21:17
Am slabit 5 kg intr-o luna fara dieta si sport.New Super Slim.Le gasiti pe internet.
micky04
Postat pe 2 Noiembrie 2008 02:51
Buna tuturor!
Sunt noua pe aici, dar cu probleme vechi - kilogramele in plus.
Impresionata de reusitele voastre m-am decis sa incep si eu de azi dieta Ctatalin Crisan. Sunt convinsa ca ma voi bucura de sprijinul si sfaturile voastre.
Si acum mai multe despre mine - am 83 kg.
In mai aveam 96 kg, dar cu dieta si ceva sport am reusit sa ajung la 83 kg pana la sfarsitul lunii iunie. De atunci insa nu am mai reusit sa slabesc cu aceeasi dieta(pe care am mai tinut-o in 2005 si cu care atunci am slabit in 3 luni jumatate 25 kg, dar revenind la vechile obiceiuri alimentare am pus aproape totul la loc).
Probabil organismul s-a invatat si se revolta acum tinand de kilogramele in plus. Cautand pe net v-am gasit si m-am decis ca e vremea sa fac o schimbare a dietei si impresionata de rezultatele voastre iata-ma.
Urmeaza pentru mine cea mai grea perioada a dietei de 2 saptamani, dar cred ca voi reusi sa o duc pana la capat.
Am vazut ca dieta presupune acces liber la mezeluri, insa(desi imi plac) parca nu as vrea sa consum asa multe-sunt pline sa sare si chimicale, plus amidon(care dupa mintea mea contravine principiului dietei ce presupune in primele 2 saptamani renuntare la carbohidrati).
Intrebarea mea era daca cineva dintre voi - silvia, zeul, nina - s-a axat mai mult pe carne, branza , oua decat pe mezeluri si care au fost rezultatele, caci intentia mea este sa consum mult peste si pui pe langa branza si mai rar mezeluri.
roby30
Postat pe 3 Noiembrie 2008 08:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Recomandare nutritionist? Slabire rapida 6 De la: ana_pop 31 Martie 2015 09:15
dieta giorgiana din slobozia 6 De la: andreea_barbieru 11 Septembrie 2009 11:09
Dieta in insuficienta cardiaca 17 De la: anamariatoma 27 August 2014 13:27
cat de importanta e grupa sangvina pentru dieta? 8 De la: Terapii_Naturiste 20 August 2012 11:01
PROGRAM DE SLABIRE 8 De la: crina86_c 7 Iulie 2010 01:40
Setari Cookie-uri