Dieta lui Catalin Crisan

felicitari ninaflorina, ai vazut k da rezultate dieta asta? tine=o tot asa si ai sa vezi ce rezulate misto o sa ai :)...eu stagnez iar, am 84,5...uh si sunt cu moralul la pamant...nu stiu ce tot am...sper sa imi revin
va pup fetelor, o zi buna sa aveti


zeul_Ar
Postat pe 3 Noiembrie 2008 08:09
Am uitat sa precizez ca tinta mea este sa ajung la aprox.65 kg(desi am doar 1,69 m, insa am osatura destul de mare, astfel ca atunci cand am avut 70 kg mi se cunosteau coastele si-mi ieseau in relief oasele bazinului.
Si acum sa intreb ceva.
Am vazut ca se recomanda utilizarea de Furosemid, Aspacardin, Calciu si Magneziu.
Voi ati luat asa ceva?
Calciu, Magneziu eu folosesc destul de frecvent.Aspacardinul sunt saruri de magneziu si potasiu si mai iau din cand in cand in perioade de stres, dar chiar trebuie Furosemid?Mai bine beau un ceai de cozi de cirese si de soc si elimin apa in continuu(cel putin la mine asa functioneaza ).
Spor la dieta tuturor si sa aveti moralul bun, caci sunt convinsa ca vom reusi.
Zeule fruntea sus. Greul a trecut deja.Gandeste-te la rezultatele de pana acum, care sunt foarte bune si aduna-ti fortele din asta.
Vei depasi momentul stagnarii.
roby30
Postat pe 3 Noiembrie 2008 08:40
buna oameni buni.ce mai faceti?zeule sa stii k ma supar dak faci vreo gresala.nina ma bucur f mult pt rezultatele tale si bafta in continuare.va pup si va tin pumnii la toti
silviadana
Postat pe 3 Noiembrie 2008 16:07
De la: roby30, la data 2008-11-03 08:08:07Buna tuturor!
Sunt noua pe aici, dar cu probleme vechi - kilogramele in plus.
Impresionata de reusitele voastre m-am decis sa incep si eu de azi dieta Ctatalin Crisan. Sunt convinsa ca ma voi bucura de sprijinul si sfaturile voastre.
Si acum mai multe despre mine - am 83 kg.
In mai aveam 96 kg, dar cu dieta si ceva sport am reusit sa ajung la 83 kg pana la sfarsitul lunii iunie. De atunci insa nu am mai reusit sa slabesc cu aceeasi dieta(pe care am mai tinut-o in 2005 si cu care atunci am slabit in 3 luni jumatate 25 kg, dar revenind la vechile obiceiuri alimentare am pus aproape totul la loc).
Probabil organismul s-a invatat si se revolta acum tinand de kilogramele in plus. Cautand pe net v-am gasit si m-am decis ca e vremea sa fac o schimbare a dietei si impresionata de rezultatele voastre iata-ma.
Urmeaza pentru mine cea mai grea perioada a dietei de 2 saptamani, dar cred ca voi reusi sa o duc pana la capat.
Am vazut ca dieta presupune acces liber la mezeluri, insa(desi imi plac) parca nu as vrea sa consum asa multe-sunt pline sa sare si chimicale, plus amidon(care dupa mintea mea contravine principiului dietei ce presupune in primele 2 saptamani renuntare la carbohidrati).
Intrebarea mea era daca cineva dintre voi - silvia, zeul, nina - s-a axat mai mult pe carne, branza , oua decat pe mezeluri si care au fost rezultatele, caci intentia mea este sa consum mult peste si pui pe langa branza si mai rar mezeluri.





buna roby30 si bine ai venit printre noi.
intrebai daca ne-am axat pe carne branza oua mai mult decat pe mezeluri, sa stii k eu am consumat foarte putine mezeluri, de vreo 2 ori cremvusti si de cateva ori pastrama de pui, atat...a si sa nu uit am si scris acum cateva zile, eu nu am consumat deloc oua si branza in zilele de carne, mi-e rau de la branza si nu suport ouale, sfatul meu este sa faci si tu la fel pe cat poti de mult, desigur nevoia de a schimba este mare atunci te sfatuiesc sa mai schimbi putin cu cate un cremvusti sau o pastrama de pui :D...in zilele de fructe si legume am consumat fructele dimineaza pentru a ma energiza si legumele dupa masa (conopida fiarta si gulie cruda) si rezultatele....ce sa zic si rezultatele noastre sunt postate pe acest forum eu am inceput dieta pe 1 octombrie si pana azi deci in 35 de zile am slabit 14 kg...sper eu sa fie destul de bine, eu sunt multzumit desi mai am drum lung ...oricum lumea e uimita de eforturile mele cat si de rezultate.
UN SFAT: in zilele de carne iti va fi putin greata de la atata carne eu si silviana am baut apa cu suc de lamaie....si am trecut cu bine prin experienta asta :)

uhhh in rest ce sa iti mai zic? intreaba orice si noi iti vom raspunde in masura in care stim si putem

zeul_Ar
Postat pe 4 Noiembrie 2008 07:54
Buna!Ce mai faceti?Zeul fii tare!Ma gandesc ca poate odata cu trecerea la alta etape incepe si oragnismul sa functioneza mai bine,asa ca fii rabdator.Silviadana tu cum o mai duci?
Bun venit roby30!Si eu sunt noua pe aici.Asta e abia a doua saptamana de dieta dar dupa cum ai citit in prima am slabit deja 4 kg.Eu am vorbit cu instructorul de la sala care se si ocupa de nutritie si a zis ca-mi recomanda sa nu o mai tin ca o sa mi se modifice metabolismul si alte chestii,dar eu nu am de gand sa renut...
Vreau sa va mai intreb ceva.De doua zile si eu sunt cu moralul la pamant fiindca ma framanta ceva ingrozitor.Ce se intampla cu surplusul de piele??????????? Eu am slabit deja 19 kg si mi-e frica sa nu-mi ramana piele in exces.Habar nu am care e treaba.Se retrage si ea odata cu grasimea sau nu?O sa mai mai uit acum pe net sa vad.Sper ca sa nu fie singura solutia operatia estetica ca mor.Poate stiti voi mai multe sa-mi ziceti.
Ninaflorina
Postat pe 4 Noiembrie 2008 11:30
Salut
M-am tot gandit "De ce? De ce unele persoane mananca pana cad jos si eu ma ingras si de la apa?" Of Doamne.. treb sa recunoastem cu toti ca NU E CORECT!!! Vreau si eu un metabolism minune.. Nu stiti de unde pot cumpara unul asa? Pana una alta..deoarece ma indoiesc ca voi gasi si nu ma mai cuprind hainele cred ca voi incepe din nou dieta lui catalin.. Am mai tinut-o o data, anul trecut si am slabit.. multttttt, n-as putea sa va zic in kg deoarece am oroare de cantar , insa am fost nev sa-mi schimb garderoba cu haine cu 6 numere mai mici.. Of..ce frumos era daca nu se termina iar eu plina de pofte induse de abstinenta din ultileme 2 luni nu incepeam sa mananc cam tot ce-mi cadea in mana.. si puf, gata kg, la loc
Acum am insa o pb, nu cred ca voi reusi sa mananc exact din 3 in 3 ore, oare afecteaza asta fff mult?

Postat pe 4 Noiembrie 2008 11:59
buna all.eu am slabit pana acum 13 kg,dar nu stiu ce sa iti zic in legatura cu pielea nina.eu folosesc creme antivergeturi si anticelulita si ma duc la aerobic;sper sa nu arat hidos dupa slabirea asta.momentan am observat aparitia unor vergeturi mititele dar sper sa le pot combate.toate colegele mele care au inceput dieta au deja rezultate si sunt super incantate.va poop pe toti si sa ne vedem cat mai slabi

silviadana
Postat pe 4 Noiembrie 2008 16:21
la mai multe silvia eu...15 kg pana acum :)
zeul_Ar
Postat pe 6 Noiembrie 2008 18:47
bravo paul.am facut tarta;vreau sa iti spun k am innebunit toata familia.ce sa iti spun cik e bestiala.acum eu am ramas cu gandul la ea;imi inchipui k era super buna la cum mirosea.o sa ajung la perfuzii de pofta ce mi-am facut.va poop si astept rezultate super bune din partea tuturor celor ce se chinuie sa scape de kg astea nesuferite
silviadana
Postat pe 6 Noiembrie 2008 19:18
De la: silviadana, la data 2008-11-06 19:18:27bravo paul.am facut tarta;vreau sa iti spun k am innebunit toata familia.ce sa iti spun cik e bestiala.acum eu am ramas cu gandul la ea;imi inchipui k era super buna la cum mirosea.o sa ajung la perfuzii de pofta ce mi-am facut.va poop si astept rezultate super bune din partea tuturor celor ce se chinuie sa scape de kg astea nesuferite



ioi siliva...imi pare rau eu nu am vrut sa iti fac rau, dar eu asa ma "descarc" de pofte...gatesc si gatesc mult de tot si daca gatesc mie nu mai mi-e pofta....
ce zici le-a placut?
a fost greu de facut?
astept cu nerabdare vesti de la tine
:)
te Tzucalesc
zeul_Ar
Postat pe 7 Noiembrie 2008 08:46
astept sa ma inveti sa fac pastele
silviadana
Postat pe 7 Noiembrie 2008 15:45
De la: silviadana, la data 2008-11-07 15:45:53astept sa ma inveti sa fac pastele






deci te invat sa faci ce vrei tu ...ma pricep la asta...am si predat gastronomie la o clasa de bucatari la liceuul conomic... dar m-au dat afara nu ma inteleg bine cu copii... m-am gandit sa tin seminarii de gatit dar nu stiu daca s-ar inscrie cineva :(
deci ce nebuni suntem silvia...noi transformam forumul asta in forum de gatit ...oribili suntem :)
cei care cititi mesajele astea sa stiti k noi nu mancam din ce gatim...asa ne exprima "furia interioara" ii hranim pe altzii


PS silvia sa intrii pe net odata sa iti dau reteta de "surpriza" :) e una din mancarurile mele preferate....e criminala si usor de facut si salata mea de paste :D
spor la dieta restulului de forumisti
zeul_Ar
Postat pe 7 Noiembrie 2008 17:45
feteler ...16 kilograme pana in prezent...pe minus :D
zeul_Ar
Postat pe 8 Noiembrie 2008 18:44
silvia si zeus (din cate am inteles, paul) :D
si in cele din urma, nina.. :D
felicitari!!

am citit de la prima postare, si va felicit pt vointa de care ati dat dovada!!
cred ca am sa incep si eu un astfel de regim, desi pana acum nu am avut deloc incredere in ele. dar avand in vedere evolutia voastra, de abia astept sa imi spuneti ce ati mai facut si in ce stadiu va mai aflati.. pana una alta, am sa caut detalii mai mult despre dieta lu catalin crisan!
felicitari inca o data, si sper eu sa ne auzim cat de curand cu vesti numai bune!!

Neghinitza
Postat pe 10 Noiembrie 2008 13:07
salut Greenie :) multumim de felicitari si te asteptam si pe tine printre noi

sfatul meu ...nu mai cauta detalii...incerc-o si gata
multa bafta
zeul_Ar
Postat pe 11 Noiembrie 2008 11:32
bine!!

dar ma refeream la detalii, adica ce trebuie sa mananc???
ca am citit pe prima pagina un post dat de cineva, pt a urma dieta,
insa mi se parea mult prea simpla si m-am gandit sa o caut pe net, insa nu am gasit inca ceva diferit..


im still confused a little bit
Neghinitza
Postat pe 11 Noiembrie 2008 14:47
aceasi dieta am tinut-o si eu si silvia si nina...deci incerca si ai sa vezi :)
zeul_Ar
Postat pe 11 Noiembrie 2008 15:02
- 17 kg
zeul_Ar
Postat pe 12 Noiembrie 2008 10:18

Sunt cu ochii pe voi si va tin pumnii, nu va lasati furati de peisaj! Faceti poze multe cu "inainte" si "dupa" si sigur veti mai ajuta cativa nemultumiti de ei insisi .
Cat despre mine, astept cu infrigurare feedback-ul nutritionistului ca sa vad daca 'ma bag' si eu la dieta voastra sau mai stau nitel cu el Eu am de dat jos vreo 13 kg si vineri sunt la prima masuratoare.
Foloseste careva Leg Magic? Ca eu as avea nevoie si de imbunatatiri a distributiei masei corporale, ca sa zic asa...si nu prea stau pe roze cu timpul pentru sala.
n_parlea
Postat pe 13 Noiembrie 2008 00:37

multumim multumim
spor si tie la dieta ta cu nutritionistul...tine-te de ea k o fi bine :)
silvia ce mai e cu tine? nu ai mai intrat nici aici nici pe mess...ce e cu tine?????????????????????????????????
sper k nu s-a intamplat ceva de la "surpriza" :)
pupici
zeul_Ar
Postat pe 13 Noiembrie 2008 10:14
buna all.ma bucur k sunt din nou printre voi.paul lucrez de noapte si ziua cand ma trezesc plec la sala iar de la sala din nou la munk;asa k abia dak mai deschid calc.bn k vineri e ultima noapte.ce sa iti spun am mai dat jos 2 kg,in total 15,dar cu tot masajul,cremele,dieta si sportul celulita e in floare .ninaflorentina cum mai decurge dieta ta?va pup si astept vesti de la voi.paul surpriza a fost de nota 10.si apropo am pus lipii in loc de clatite,ce sa iti spun,o nebunie
silviadana
Postat pe 13 Noiembrie 2008 14:51

Helo...buna sera...ma bag si eu in seama cu voi!
Parca m-as baga si eu la dieta asta ca vaz ca e tare buna...se dau bine kg jos.....dar ce papam de sarbatori?
Si cine a tzinut-o imi poate spune cam ce cantitatzi de papa sa mancam?

Postat pe 13 Noiembrie 2008 15:38
In primul rand sa ma laud din nou - 18 kg am 80 de kile mai 6 si sunt fotomodel ...din nou

Buna Diandra si bine ai venit printre noi...
sa iti raspund la intrebare deci incepi prin a manca cat iti pica tie bine la o masa cu conditia sa ai 5 mese pe zi...pe parcurs o sa iti scada si apetitul si o sa-ti se micsoreze si stomacu...eu sunt in etapa 6 (-18kg) si crede-ma k am ajuns abia sa pot manca un mar la o masa sau o portocala...mi se pare deja prea mult, si nu k nu mi-ar fi pofta dar nu mai intra in mine


Bravo Silvia imi este atat de dor sa vb cu tine pe mess de numa...abia astept sa iti schimbi tura sa mai chatuim pe mess si sa iti mai dau cate o reteta de a mea :) aaaaaaa si sa iti raspund si la intrebarea cu ce mancam de sarbatori...ce scrie in dieta ....LOGIC... eu si Silvia vom termina dieta pana atunci dar te asigur k vom avea mare grija...nu ne-a fost usor sa dam 18 respectiv 15 kg jos intr-o luna si cateva zile...si stim ce greu e sa le dai jos si ce usor le pui.

Nina ce mai e cu tine? de ce nu mai ne scrii nimic? te asteptam cu detalii despre cum decurge dieta ta :)

Bafta tuturor si mult curaj Diandra ...:)
zeul_Ar
Postat pe 14 Noiembrie 2008 07:46
Bravo zeule!Esti tare!
De luni ma bag si eu la aceasta dieta...dar tot nu stiu cam cum sa pap...adica as vrea sa-mi scri si mie ce papai tu intr-o zi de dimineatza pana seara!Te rog! Exact ce!
Si nu mai stiu legume ai voie in faza 1?Parca nu ai voie...nici macar muraturi?Asta e naspa...cum sa pap eu fara paine si fara legume?

Postat pe 14 Noiembrie 2008 10:55
Buna, sunt Arianna si vroiam neaparat sa va felicit pe voi doi (silvia si zeul )Sunteti femonenali !!!Vreau sa zic ca si eu m-am ingrast vreo 30 de kile :) dar....nu le-am prea bagat in seama :P Acum vreo 2 luni am luat o luna de pastile "capsula de slabit"...am slabit circa 5-7 kilograme,dar mai ales am dat jos din cm ...adica ca si greutate nu e cine stie ce ...insa cad hainele de pe mine :P Citind TOATE mesajele voastre mi-a venit iar cheful sa slabesc :P Stiu ca voi mai aveti putin si terminati dieta ,insa sper ca nu o sa abandonati forumul si o sa continuati sa ne impulsionati.DECI de luni incep dieta !!! Sper ca o sa ramaneti la fel de draguti si amabili sa ma sfatuiti si pe mine :p Va pup
Arianna27
Postat pe 14 Noiembrie 2008 15:33
Buna!Ce mai faceti?Scuze ca nu v-am mai scris in ultimul timnp dar am fost fff ocupata.Felicitari pentru rezultate zeule si silviadana!Eu dupa cele doua saptamani de carne am slabit 7 kg si jumatate,dar m-am saturat asa de tare de carne incat m-am hotarat sa tin o saptamana intreaga si nu doar 3 zile de fructe,legume si lactate.Din pacate azi am constatat ca in saptamana asta nu am slabit deloc asa ca eu o iau de la capat cu carnea...
Pentru cei noi care sunt hotarati sa inceapa dieta:mult succes si fiti siguri ca daca va doriti din tot sufletul puteti sa slabiti!
Eu am slabit in total(nu cu dieta asta) 23 de kg in 3 luni ajungand de la 98 la 75 de kg.Deci se poate!!! Succes tuturor
Ninaflorina
Postat pe 15 Noiembrie 2008 15:45
Ups ...scuzati cacofonia :P am vazut-o abia acum :P oricum nina ms de urari ...de abia astept sa vina luni sa incep dieta :) sa speram ca o sa dureze cheful meu de slabit :P felicitari pt cele 23 de kg date jos :) bye bye
Arianna27
Postat pe 15 Noiembrie 2008 16:57
Ah uitasem :) Ninaaaaaa am citit si mesajele tale ....inca mai mergi la sala? poate mi-l recomanzi si mie pe antrenorul tau ...tinand cont ca si eu sunt din Tm ...fac cinste cu o bucata de carne :P
Arianna27
Postat pe 15 Noiembrie 2008 17:02
salut la toata lumea
felicitari la nina si silviana pentru kg date jos
bine ai venit printre noi Arianna

DIANDRA mi se pare absurd ceea ce spui tu acolo cu muraturile si painea...daca te intereseaza asa mult dieta asta tine-o cum trebuie...nu vad cum ai putea sa slabesti mancand muraturi si paine alaturi de carne...asa k stai si te gandeste putin ...asta nu e o cura de ingrasare ci una de slabire.

pupici la toata lumea
zeul_Ar
Postat pe 17 Noiembrie 2008 08:33
Buna Zeule mersi de urari :) Sper sa reusesc si eu :P Dieta ta cum mai merge?
Arianna27
Postat pe 17 Noiembrie 2008 09:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dieta Raw vegan 6 De la: garbo_1399 17 Aprilie 2012 10:42
Carti despre dieta 17 De la: myry 10 Mai 2010 15:18
DIETA SCARSDALE....NE BAGAM? 15 De la: CrossX 2 Februarie 2010 13:39
buna 8 De la: vero9009 7 August 2010 20:12
Pastile pentru Slabit din celule STEM ??? 4 De la: tutankhamon 3 Octombrie 2009 20:58
Setari Cookie-uri