Dieta lui Catalin Crisan

La nevoie, pun si eu umarul sa te sustin!
SAL
Postat pe 26 Septembrie 2011 22:02
normal ca te sustinem! eu zic sa nu te lasi, fiecare avem perioade de stagnare, dar pana la urma trec. si mai ales daca dieta asta e asemanatoare s.ar putea sa nu pierzi nici cu ea. Eu nu m.am mai cantarit, insa cred ca am cam exagerat cu branza in ultimele zile, am depasit mai mult ca sigur 100 de g. Oricum poimaine ma cantaresc, abia astept, sper sa nu raman dezamagita. succes in continuare!
kira6
Postat pe 26 Septembrie 2011 23:10
eu ma intreb cand terminati odata cu abureala asta cu "dieta" lui peste prajit.:D

mai lasati poftele gastronomice, mancati mai putin, dansati/iubiti mai mult si veti fi mai suple/supli!

si evident, mai saltati k000rul de la calculator:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 26 Septembrie 2011 23:14
Asa-i ! Mancati SALATA
SAL
Postat pe 27 Septembrie 2011 18:38
mai tine cineva dieta pe aici? as vrea sa mai aflu rezultate
kira6
Postat pe 29 Septembrie 2011 09:08
eu fetelor o abandonez. dupa primele 2 faze am ajuns de la 98,800 la 91 dar de azi vreau sa incep reteta dunkan. e asemanatoare dar se slabeste mai mult. va urez mult succes in continuare.
alicia1979
Postat pe 30 Septembrie 2011 11:58
bafta multa la noua dieta pe care o incepi...sa ne tii la curent...
mihaela_miky12
Postat pe 30 Septembrie 2011 17:50
mi s.a facut frica sa ma cantaresc, am fost un weekend afara din oras si am cam facut excese la modul ca am mancat branza mucegaita...asa ca pentru acea zi, pentru ca a fost doar una, am decis sa mai tin inca o zi de carne...mi.e foarte de greu, dar asta e. as vrea sa stiu daca cele care ati mai tinut.o ati tinut.o ca la carte, adica cu un ou si 100 gr lactate pt ca am vazut ca sunt multi care au mancat NUMAI carne si daca asta e solutia sa slabesc asta o sa fac si eu. nu cred ca am slabit mai mult decat cele 2, 6 kg din primele 4 zile, dar sper sa mai reusesc ceva la urmatoarea etapa, succes celor care inca o mai tin, si tie alicia, multa bafta, spune.mi si mie daca dupa ce ai tinut CC mai functioneaza dukan...a, si , alicia, tu mancai branzeturi?
kira6
Postat pe 3 Octombrie 2011 23:51
buna tuturor nu am mai scris de mult dar am tot citit ce s-a mai postat felicitari tuturor care ati slabit si care tineti in continuare....si app ms de sustinerea care am avuto din partea ta mihaela tu cum mai stai k kg?
garbo221745
Postat pe 6 Octombrie 2011 22:27
Npc!! Eu....nu mai tin dieta...cand am tinut-o am slabit...acum pur si simplu beau 2 l de apa de zi,nu mai mananc tarziu,mai fac si putina miscare..dar..trebuie sa ma apuc inapoi de dieta..ca mai am de dat jos destule kg..
mihaela_miky12
Postat pe 7 Octombrie 2011 17:58
buna eu tin mi shi mi de diete shi cd slabesc 2 kg pun 1 la lok akum vreau sa o incep pe aia cu un alimet pe zi ...inca un lucru ...eu de 3 luni nu mai mananc paine decat la ocazi neagra fara nici umpik de sare shi seara eu nu maia ud de mancare...daca mai aveti shi alte diete ca sa slabesc vreo 9 kg va rog sa imi scrietiiii
garbo228331
Postat pe 7 Octombrie 2011 22:38
buna fetelor. dupa 9 zile de dunkan am mai dat jos 2kg 200. deci functioneaza. asa k cn vrea sa slabeask mai multe kg recomand reteta dunkan. si da eu mancam si lactate. oricum dupa 5 sapt de cc si dunkan eu am dat jos fix 10kg. ink de 2 ori peartat si voi arata la 32 k la 18 ani. mult succes tuturor.
alicia1979
Postat pe 9 Octombrie 2011 13:24
eu m.am lasat...a fost cam nasol, vreo 4 zile dupa saptamanile de carne am cam mancat tot ce era interzis adica spaghete si nutella si tampenii si cred ca am luat inapoi cam tot...dar de o saptamana fac foamea si mananc numai legume si fructe si am slabit 4 kg...pana acum mi.e bine, succes celor care tin dieta in continuare insa la mine nu a functionat chiar cum a functionat la altii..poate pt k am doar 15 ani si in general nu mancam prea mult...
kira6
Postat pe 15 Octombrie 2011 23:31
Buna! De azi incep si eu dieta aceasta care a facut atatia oameni fericiti. Sper din tot sufletul sa o pot tine pana la capat. Am 86 de kg si as vrea sa slabesc vreo 15. Ma bucur si imi da mai multa ambitie ceea ce scrieti voi si o sa intru sa va anunt ce am mai facut si cat am slabit. Multa bafta tuturor.
elly2326
Postat pe 24 Octombrie 2011 12:15
elly2326 si eu m-am apucat pe 24 daca vrei sa ne motivam reciproc ar fi perfect.Ma numesc Diana si am de dat jos tot vreo 15 20 de kg maxim
baby_nebunika
Postat pe 25 Octombrie 2011 23:41
Buna acum am vzut msj tau.eu pana acum am slbit 1.1 kg in 3 zile. Pana acum e ok mai avem Ink o sapt de carne. Eu sincer am mankt un grapefruit pt k am citit k arde grasimile.in rest am ținut o asa cum scrie.abia ast sa vina zilele cu fructe si legume.mult bafta.pwp
elly2326
Postat pe 27 Octombrie 2011 21:46
De la: elly2326, la data 2011-10-27 21:46:32Buna acum am vzut msj tau.eu pana acum am slbit 1.1 kg in 3 zile. Pana acum e ok mai avem Ink o sapt de carne. Eu sincer am mankt un grapefruit pt k am citit k arde grasimile.in rest am ținut o asa cum scrie.abia ast sa vina zilele cu fructe si legume.mult bafta.pwp






si eu la fel ca si tine am slabit cred.. m-am cantarit ieri si atat aveam.. si eu deabea astept sa vina ca nici eu nu ma omor dupa carne... eu am trisat doar cu 3 in 1 da nu i-am pus decat o pastiluta de zaharina.. nu imi place cafeaua si fara 3 in 1 sunt moarta.. de fel obisnuiam sa il beau cu lapte fara zahar da ce sa fac...succes si tie .. sper sa slabim.. si sa avem ambitie sa o tinem cat mai multt...eu am avut probleme ca nu ma duceam deloc la baie.. 4 zile nu m-am dus deloc.. am baut fel si fel de ceaiuri laxative.. dar deabea de aseara mi-am revenit cat de cat ..ah si mentionez merg si la sala de 3 4 5 ori pe saptamana.. depinde:P.. nush ce sa zic cu greful...asa e arde dar nush daca e voie sa fie bagat la carne:P
baby_nebunika
Postat pe 30 Octombrie 2011 00:57
dar tu ce mananci ?si mai bine zis cate mese.. eu nu stiu ce sa mai mananc:(
baby_nebunika
Postat pe 30 Octombrie 2011 01:03
papa chipsuri...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 30 Octombrie 2011 01:19
De la: eu_geminy, la data 2011-10-30 01:19:21papa chipsuri...:P
:))




hai nu fi ironic
baby_nebunika
Postat pe 30 Octombrie 2011 10:35
nebunatika, un morcov? :)
nu ingrasa! crede-ma! :P
si nu-s ironica!
Ktine
Postat pe 30 Octombrie 2011 10:48
De la: Ktine, la data 2011-10-30 10:48:00nebunatika, un morcov? :)
nu ingrasa! crede-ma! :P
si nu-s ironica!


nu imi plac morcovii ;)
baby_nebunika
Postat pe 30 Octombrie 2011 19:37
Acum am mai intrat si eu pe forum:( nu prea am avut timp sa intru mai des. in total am slabit 3 kg in prima saptamana si acum nu m am mai cantarit sambata o s-o fac k sa se implineask 1 saptamana. eu mananc mai mult pui p grill sau la cuptor, am mai facut si peste si vita. e km greu pentru ca si eu sunt constipata, desi beau foarte multa apa si am fost la farmacie si mi- a dat ceva de baut. asta e cel mai nashpa cu carnea. dar mai avem 3 zile pana la fructe si legume. sincer nu cred k are nimic dak mananci grapefruit pt k nu ingrasa..:) te mai tin la curent dupa ce ma cantaresc si sper sa arate mult mai putin:)) te pup si curaj in continuare si ambitie.:*
elly2326
Postat pe 3 Noiembrie 2011 17:29
eu tot 3 dar in 2 sapt.. nush dc.. dar ,mereu eu am slabit cu ceva drastic si greu cu carne.. nu cred ca am mai slabit:( dar asta e inca nu am pierdut ambitia
baby_nebunika
Postat pe 5 Noiembrie 2011 22:28
du-te si alerga zilnic o ora prin parc...si o sa vezi rezultatele...

fara activitate fizica nu faceti nimic.....nu pe termen lung...
iasomia
Postat pe 5 Noiembrie 2011 22:33
bai nenica... n-ati mai terminat cu povestile astea?...
ia mai faceti voi neshte genuflexiuni, neste flotari... ca puturosenia, ne-iubitul si halitul en-gros va ingrasa.:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 6 Noiembrie 2011 02:32
fac sport 4 5 zile pe saptama.. destul chiar si cate 3 ore pe zi.. dar probabil inebunesc eu ca vad cum rezultatele vin greu...
baby_nebunika
Postat pe 7 Noiembrie 2011 18:31
salutare tuturor revin sa va spun ca ma reapuc si eu din de aceasta dieta vreau sa slabesc si yo cam 20 de kg dar eu o sa iau si normoponderol e ff bun e pe baza de plantesi ajuta la detoxifierea organismului bafta si spor la slabit impreuna vom reusii!!!!!!!!!!!!!
andreeahiena
Postat pe 5 Decembrie 2011 13:34
Bunaaa!!! ohh ca am obosit sa citesc cele 100 si ceva de pagini.. cine mai tine dieta lui catalin? eu maine ma apuc serios de ea! am 16 ani, 1.73m si 79 km... trist.... vara mereu sunt undeva la 65 kg dar cum incepe scoala cum le pun imediat inapoi... sport nu prea am timp dar de maine o sa inlocuiesc mersul cu tramvaiul cu mersul pe jos cca 5 km/zi.. plus cele 200 de abdomene ce le fac seara acasa... mi-ar face placere sa stiu ca mai este cineva ce tine dieta in paralel cu mine. in felul asta ne putem ambitiona reciproc... asa ca celor care s-au apucat de ea multa bafta!!! eu de maine am 2 saptamani pline de carne...
ioana03b
Postat pe 22 Ianuarie 2012 13:37
Buna seara, dragelor/dragilor,
Sunt si eu pe aici ... si nu din greseala ci cu bune intentii
Am inceput dieta CC de ieri ... si sincer e duuuuraaaa avand in vedere ca eu nu sunt o buna carnivora, dar mai de rusine , mai din convingere, mai impinsa de la spate de o colega care nu s-a lasat pana nu am urcat in barca alaturi de ea si sincer sper sa ii multumesc la final!!!
Nu sunt eu o ambitioasa prin definitie .... dar sunt aici si astept incurajarile voastre pt ca trebuie sa ajungem peste 2 luni sa ne felicitam, nu-i asa?!
Nu stiu cum o sa ma impac si cu exercitiile fizice pt ca plec dimineata si ma intorc seara, asa ca recomandati-mi ceva de executat dimineata ... pe racoare ... stiu si eu?? 15 minute imi ajung?
Aaa si inca ceva, va rog sa-mi spuneti si de medicatieȘ voi ce luati? Eu am luat acum ceva timp XENICAL si a fost ok, am luat si Normoponderol si a fost la fel de bine. Sa continui cu astea?
Acum ca m-am bagat si eu in seama cu voi astept sa fraternizam pt o cauza nobila - lupta cu kg!
Curaj ne trebuie iar de Paste sa aratam super !!!
Adina_Raluca
Postat pe 25 Ianuarie 2012 00:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dieta 9/9 25 De la: garbo072499 8 Decembrie 2009 11:45
Dieta lui Catalin Crisan 3998 De la: 2 Martie 2018 17:38
Dansul ritmic ajuta la silueta 1 De la: IOANIDE 13 Februarie 2012 02:06
Dieta dupa 60 de ani 1 De la: IOANIDE 8 Ianuarie 2012 23:05
DIETA SCARSDALE....NE BAGAM? 15 De la: CrossX 2 Februarie 2010 13:39
Setari Cookie-uri