Dieta lui Catalin Crisan

bv fetelor ma bucur k va-ti imultit aici cand tineam eu nu era nimeni felicitari tuturor si multa bafta in regim eu am mai slabit 2 kg fara nici un regim azi m-am cantarit si surpriza 55 kg la 1,68 gta cu regimmul doar sa ma mentin aici
garbo221745
Postat pe 15 Septembrie 2011 12:34
sa stiti k e bun si tonul dar mie nu mi place. eu azi am papat pana acum o suta de grame de telemea de vaca si o conserva de peste. mai pap 2 mese de pui cate o suta de grame si gata! va pup
alicia1979
Postat pe 15 Septembrie 2011 14:37
nu e prea putina papa pana la 2? eu la 2 aveam deja 3 mese si eram mancata bine ;))
maine sper sa apara pe cantar 73...ce minunat ar fi (nu ma pot abtine sa nu ma cantaresc) Am mai corupt o tipa cu dieta asta ;))
ammy21bz
Postat pe 15 Septembrie 2011 19:45
ammy io nu mananc nici asa fara restrictie. incerc sa nu mananc mai mult de 500g pe zi de mancare si nici sa sar de o mie de calorii. si nu mananc 5 mese k eu ma trezesc tarziu si iau doar 4 mese. si azi de ex am mancat 100g telemea, o conserva, 4 feliute de salam si un copanel de pui pe gratar. multa apa si beau ceai verde si de crusin. u cam ce mananci intr o zi?
alicia1979
Postat pe 15 Septembrie 2011 21:27
eu mananc numai de 4 ori pe zi din cauza orarului de munca...a trecut si ziua 11 dar visez sa ajung la ziua de luni sa mananc un fruct...azi aveam 66kg...s-a mai dus unul de la ult cantar...sal la toate...
garbo218532
Postat pe 15 Septembrie 2011 21:28
la 7 mananc un crenvusti, la 2 carne cu o filiuta de branza topita, la 4jum 3/4 feliute de salam sau altfel de preparat si la 7jum un ou si ton natural sau peste...beau multa apa pt ca eu in ultimii ani nu am mancat carne decat f rar si nu sunt obisnuita...
garbo218532
Postat pe 15 Septembrie 2011 21:31
un sfat dak vrei sa l iei in considerare bn dak nu nu i problema nu mai manca la aceeasi masa carnea cu branza topita si oul cu ton. se spune clar k la o masa numai carne la o masa numai branza la o masa numai oul. acum dak nu poti doar nu o fi o crima
alicia1979
Postat pe 15 Septembrie 2011 22:10
si eu stiu ca nu e bine sa combini branza cu carnea. In schimb...dimineata mananc ou cu branza. oi face rau? e specificat undeva in reteta ca nu se pot face combinatii din astea k eu nu am vazut. voi ce retete aveti? k am inteles ca sunt mai multe variante dar personal eu nu am gasit diferente intre ele
ieri : 8:00 ou + cascaval


ammy21bz
Postat pe 15 Septembrie 2011 22:58
si eu stiu ca nu e bine sa combini branza cu carnea. In schimb...dimineata mananc ou cu branza. oi face rau? e specificat undeva in reteta ca nu se pot face combinatii din astea k eu nu am vazut. voi ce retete aveti? k am inteles ca sunt mai multe variante dar personal eu nu am gasit diferente intre ele
Sa va spun ce am papat eu
ieri : 8:00 ou + cascaval (50ngr)
11: 00 2 crenvrusti
14:00 peste un caras 200 gr aprox (pe grilul ala cu apa de se pune deasupra aragazului si are capac)
20:00 piept de pui facut pe grill (200 gr)

iar azi
8:00 ou + cascaval (la fel ca in prima zi...ce monoton nu?)
11 2 crenvrusti
14 pulpa vita la grill (200 gr)
17 piept de pui
20 cascaval + crenvrusti (am facut combinatia ca imi era cam fomica)

beau ceai verde planta nu plicuri in care pun si sucul de lamaie
ma plimb in parc seara cam 3 km
mai pedalez la bicicleta 10 km asa dar nu in fiecare zi
ieri am sarit si coarda
apa multa plus ceai de coada soricelului ca mai alina foamea ;))
A ...mai este ceva si pe produsele din pui apar ca ingrediente slanina si sorici. Eu le evit pe acelea.Am luat crenvrusti de pui K A R A T de la P E N N Y XXL si sunka de pui H E R C U L E
de la K A U F L A N D.
ammy21bz
Postat pe 15 Septembrie 2011 23:11
neatza fetelor! ce faceti? dormiti ink? hai trezirea k avem de slabit! la mn e a 2 a zi si am mai dat 1 kg joc. happy:)
ammy21bz
Postat pe 16 Septembrie 2011 10:04
multumesc mult pt sfat..chiar nu stiam ca nu se combina, nu am citit specificarea asta...o sa fiu mai atenta...azi sunt suparata pe mine ca am mancat cateva boabe de strugure dar o sa merg la alergat sa-mi ispasesc pedeapsa :P.
garbo218532
Postat pe 16 Septembrie 2011 14:49
cateva boabe nu i bai k am ciupit si io vreo 2. o suta de grame are 98 de calorii deci nu e cazul sa ne facem griji. am trecut si cea de a 12 a zi si eu mi am facut programul in asa fel incat ultima masa sa o am la 6. azi am papat la 9 100g branzica, la 12 si la 3 cate un copanel la gratar si acum la 6 3 feliute de salam. off mai am 2 zile de carne si apoi luni vezi ce ma infig intr un pepene. eu mi am propus asa sa am o masa de fructe una de supa de legume una de lactate si una de o salata de legume. abia astept ziua de luni k eu ma si cantaresc. am dat cantarul la o vecina sa nu l mai tin in baie k ma sui tot timpul pe el. si mi l aduce in fiecare luni dimineata. o seara buna fetelor si la cat mai multe kg date jos. v am pupacit
alicia1979
Postat pe 16 Septembrie 2011 18:39
Buna seara tuturor. Eu sunt Anca si as vrea de luni sa incep si eu dieta CC. Ma primiti si pe mine in "casuta voastra"?
Anca_Costache_1
Postat pe 16 Septembrie 2011 20:14
buna ancutza! bine ai venit in casuta noastra. Si eu sunt noua pe aici...asta e a 3 a zi de dieta si in primele 2 zile am dat 2 kg jos...sper ca maine diimineata cand ma voi cantari sa va anunt ca am 72 kg (cand am inceput dieta pe 14 sept aveam 75). pupici
ammy21bz
Postat pe 16 Septembrie 2011 22:09
buna anca, bn ai venit printre noi! hai pe treaba! bv ammy! haideti fetelor k putem
alicia1979
Postat pe 16 Septembrie 2011 22:53
Gagici! Ce faceti, ati murit...de foame?! :)) eu acu am scos un pui de la cuptor ;)
ammy21bz
Postat pe 17 Septembrie 2011 15:01
fetelor cam rarut pe forum, ori ati abandonat? eu m am cantarit acum si am mai dat jos 2 kg. azi pap fructe. abia astept. deci in 2 sapt am dat jos 5 kg. eu zic k e bn dak dau 10 kg pe luna jos. cred k dau asa putin k n am facut sport. haideti fetelor k se poate. v am pupacit!
alicia1979
Postat pe 19 Septembrie 2011 09:11
azi de dimineata am savurat un mar...cat mi-a lipsit gustul de fructe...deci rezultatul final: 4kg jum in prima etapa...cad ca se putea mai mult dar oricum nu am fost chiar mereu 100% corecta...o zi frumoasa si spor la slabit...
garbo218532
Postat pe 19 Septembrie 2011 11:13
De la: garbo218532, la data 2011-09-19 11:13:15azi de dimineata am savurat un mar...cat mi-a lipsit gustul de fructe...deci rezultatul final: 4kg jum in prima etapa...cad ca se putea mai mult dar oricum nu am fost chiar mereu 100% corecta...o zi frumoasa si spor la slabit...



Poi...de ce ai trisat mey? Eu nu am mai dat jos nik in week-end....tot la 73 am ramas. Recunosc ca nu am papat chiar din 3 in 3 ore si nici cu sportul nu m-am obosit. In afara de si pescuit. Oare se incadreaza? As manca niste fructe
ammy21bz
Postat pe 19 Septembrie 2011 12:02
neata fetelor! ce faceti? Ati renuntat cumva? La mine e a 8 a zi si in cele 7 de pana acum am slabit 3 kg. E binisor zic eu... Astept vesti de la voi
ammy21bz
Postat pe 21 Septembrie 2011 09:47
buna fetelor. eu sunt la ultima zi de fructe. offf si de maine iar 6 zile de carne. mor knd ma gandesc dar knd vad rezultatele park imi mai trece. n am exagerat zilele astea am papat pepene, ieri o piersica, supa, iaurt si cate o salatica atat. haideti fetelr astept vesti si de la voi.
alicia1979
Postat pe 21 Septembrie 2011 11:37
buna!!!si eu sunt la ultima zi de fructe...azi am baut un pahar cu lapte la 7jum apoi am mancat un mar la 10jum si la 2 am mancat o vanata cu un pic de patrunjel...au fost trei zile bune din pct meu de vedere; de maine ma intorc la carne :( ...parca si cantarul s-a oprit ori sunt eu prea nerabdatoare...
garbo218532
Postat pe 21 Septembrie 2011 15:30
Cred ca dupa cura asta devin vegetariana! Doar de peste nu m-am saturat ink. Azi tot cu carne: crenvrusti, ou, cascaval, peste, lamaie. Abia astept sa mananc niste legume!!!
ammy21bz
Postat pe 21 Septembrie 2011 18:55
buna, sunt kira si vreau sa slabesc cam 17 kg cu dieta asta, sper sa reusesc! tin dieta de 3 zile si am slabit 2.6 kg!! mi se pare incredibil, sper sa continui sa pierd si sa nu am perioade de stagnare. intrebarea mea e, desi nu am ajuns acolo, legumele se pot manca crude?sau doar gatite? nu e prea logic sa le mancam gatite pt ca isi pierd toate vitaminele...e cam greu sa rezist doar cu carne, mi.e cam greata si in acelasi timp parca mi.e foame...totusi rezultatele ma impulsioneaza dar mi.e frica ca nu o sa rezist 66 de zile, sunt la liceu si lumea mananca tot felul in jurul meu voi ce rezultate ati mai avut? a tinut.o cineva pana la capat?
kira6
Postat pe 24 Septembrie 2011 19:42
bre, nema paine si fara dulciuri.
apa si nu mancati 5 tone.
si dati jos mintenas
Freya__
Postat pe 24 Septembrie 2011 23:03
eu maine ma voi cantari iar. am inceput de la 98 kg. dupa 2 sapt aveam 93 si acum sfarsesc a 3 a sapt. eu am de gand sa o tin chiar dak sport nu prea fac. eu zic ca se merita 2 luni si sa te trezesti fara 20 kg. acum sa vedem si cum o sa ne mentinem dar io cred k orice pers knd se vede slaba are grija apoi sa nu se mai indoape.
alicia1979
Postat pe 25 Septembrie 2011 12:54
mai mult sau mai putin, depinde de persoana, important e sa nu mergem pe principiul "mananc azi tot ce.mi place si de maine ma apuc iar de dieta". dupa dieta e bine sa mancam cu moderatie si cum vedem ca am luat 1-2 kg sa avem grija sa le dam repede jos, altfel ne va fi si mai greu. succes in continuare, eu nu m.am mai cantarit, ma cantaresc la 3 zile.
kira6
Postat pe 25 Septembrie 2011 14:14
fetelor sunt f dezamagita. in ultima sapt am slabit doar un kg. am ajuns la 92. am slabit cam 6kg jumate in 3 sapt. mai am 2 zile si termin si etapa a 2 a. a vnt azi o prietena la mn si ea a tinut dieta dukan si a slabit cam 15 kg. e asemanastoare. cred k o incep si eu pe aceea. ma mai gandesc. voi ce mai faceti? cum mai stati? cam putina lume a ramas peaici care vrea sa slabeask. off si eu mai am de dat jos cam 20kg. doamne ajuta.
alicia1979
Postat pe 26 Septembrie 2011 12:37
Am ocolit topicul asta pentru ca eu sunt multumit de felul in care arat dar vad ca ,,are mare trecere" si nu inteleg de ce: Daca dieta lui Catalin Crisan ar fi grozava, nu credeti ca ar fi si el un pic mai subtirel, nu ca m-ar deranja pe mine ,,greutatea" lui dar fiind cantaret, persoana publica, ar putea fi putin mai atent cu felul in care se prezinta. Daca ar fi agent de vanzari, contabil sau functionar la RATB, ar fo OK.
E parerea mea.
SAL
Postat pe 26 Septembrie 2011 15:42
alicia..te sustin eu
mihaela_miky12
Postat pe 26 Septembrie 2011 20:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 8 De la: vero9009 7 August 2010 20:12
Dieta de slabit 1 kg pe zi 11 De la: garbo191285 7 Iunie 2018 16:19
Topikul oamenilor cinstiti si sinceri 81 De la: fleurdelis 16 Aprilie 2010 08:32
dieta cu banane 46 De la: letitia1 15 Aprilie 2014 17:36
Dieta Wellness Week !! 7 De la: garbo017339 4 Noiembrie 2009 15:50
Setari Cookie-uri