Dieta lui Catalin Crisan

sunt curioasa cati dintre cei care urmeaza"cure de slabire" stiu ca medicii nutritionisti recomanda inainte si analize destul de complexe ?poate efectele nu sunt imediate,dar ele fac ravagii fara sa te consulti cu un medic nutritionist,mai ales cand ai anumite afectiuni .multa sanatate!
ratuscaceaurata
Postat pe 30 Mai 2011 14:23
Pentru aceasta dieta nu am cerut sfatul nutritionistului, dar am facute analize care au iesit ok si cred ca am Pro din partea medicului. Daca nu am probleme endocrinologice si valorile au iesit cuprinse intre limitele normalului cred ca este ok sa tin aceasta dieta.
Luyzza
Postat pe 30 Mai 2011 15:00
De la: Luyzza, la data 2011-05-30 15:00:20Pentru aceasta dieta nu am cerut sfatul nutritionistului, dar am facute analize care au iesit ok si cred ca am Pro din partea medicului. Daca nu am probleme endocrinologice si valorile au iesit cuprinse intre limitele normalului cred ca este ok sa tin aceasta dieta.






cu sanatatea ta sa nu te joci.nu ramane la nivelul de " cred".nu cunosc ce fel de analize ai facut,dar nutritionistul iti va face investigatii si de alta natura decat cele obisnuite.sigur ca poate acum nu ai anumite afectiuni si iti doresc multa sanatate,dar nu uita de preventii.cura de slabire iti provoaca si scaderea imunitatii si nu numai.de aceea este bine sa fii sub supravegherea unui nutritionist si sa ai acceptul lui parafat.sanatate!
ratuscaceaurata
Postat pe 30 Mai 2011 15:28
Bun venit Luyzza si Ammy si spor la slabit alaturi de noi
E tarziu poate maine reusesc sa intru in timpul zilei de la serviciu dar mai greu Va pup
yoko49
Postat pe 30 Mai 2011 23:55
se pare ca am ramas singura pe aici
asta e....
ma dau in barci singura...
jurnal
am terminat si ziua 30 rezultat -6 kg
datorita putinelor incurajari am cam scaldat-o saptamana aceasta
ba o aluna...ba am gustat (la propriu) din dulce...sport mult prea putin....este din ce in ce mai greu
sa-mi fie rusine
meniu ziua 30
-50gr cascaval
1 ou
1 bol ciorba de loboda fara ulei, fara orez,fara smantana....etc...
1 ou
foame mare deci apuc 1 pumn alune
1 bol ciorba de loboda fara ulei, fara orez,fara smantana....etc...
si n-ar fi fost nimic alunele dc pe la ora 22 nu dadeam peste 1 felie cozonac pe care am savurat-o cu remuscarile de rigoare
meniu de respectat pt ziua 31 zi de carne exclusiv
150gr ficatei la gratar
150gr ficatei la gratar
200gr cod la gratar
150gr ficatei la gratar
200gr cod la gratar
+ 2h in parc cu bicicleta daca permite vremea de nu 1h aerobic in casa
Cine vrea sa mi se alature este bine venit
va astept




yoko49
Postat pe 4 Iunie 2011 23:11
cre ca aista e regim de-ngrasare, nu de slabire...
sora_ilsi
Postat pe 4 Iunie 2011 23:31
Buna, numele meu este Oana si vreau sa va spun ca am citit forumul. Si eu tin aceasta dieta, astazi sunt la ultima zi din etapa a doua si am slabit 5 kg in conditiile in care am respectat dieta si nu am mancat in plus nici o aluna. Sincera sa fiu nu prea sunt multumita de kg date jos, dar continui.
garbo208413
Postat pe 7 Iunie 2011 15:43
si eu o tin sunt etapa a treia
sper sa ma ajute dumnezeu
andu13
Postat pe 7 Iunie 2011 22:55
sorela...

m-am saturat doar citind,manca-le-ar mama...
iasomia
Postat pe 8 Iunie 2011 12:01
Buna la toata lumea ,

Numele meu este Anamaria si sunt "obsedata" de gandul ca trebuie sa slabesc

Am tot citit forumul si de vineri m-am ambitionat si tin si eu aceasta cura , sunt la ziua a 4 a deja m-am scarbit de atata carne ,,, o mananc mai mult in sila , in schimb apa plata e noul meu "aliment"...am slabit aproape 3 kg insa nu stiu daca o sa rezit 2 saptamani de carne ca deja imi iese pe urechi ...

Observ ca de multa vreme nu s-au mai facut postari ... sper ca exista cineva cu care sa mai dialogez sa ne mai "sfatuim" sa ne incurajam ca singura e tare grea cura asta ....



anamaria26
Postat pe 20 Iunie 2011 14:14
Foarte important pt toata lumea care vrea sa inceapa o cura de slabire.........
in primul rand trebuie detoxufierea organismului si apoi incepeti cura fara acest lucru nu faceti nimic
tusi_Oli
Postat pe 20 Iunie 2011 15:24
olea

ca sa faci cu adevarat cura de detoxifiere,tre' sa mananci hrana lichida si sa-ti faci neshte clisme meseriase...

phiu!

eu repet iar si iar....daca vreti sa obtineti rezultate cat mai misto, reduceti sarea,iar nu mancai o saptamana decat ashea ,la misto...si am intinerit ,sa ma bata soarele...
iasomia
Postat pe 21 Iunie 2011 11:10
De la: , la data 2008-09-01 00:29:59Hello. Va dau e o dieta combinata cu un stil de viata care m-au ajutat sa slabesc in 2004 de la 100 la 74 kg in trei luni. O dieta Atkins modificata.

Perioada 1 - Timp de o luna de zile se consuma doar produse de origine animala carne, branza, oua, lapte pana in oara 18 - chestiile astea contin o cantitate mica de carbohidrati si forteaza organismul sa arda din tesuturi. Numai ca ficatului se pare ca-i place intai sa descompuna proteinele si pe urma sa arda lipidele. Din acerst considerent, la 10 kg pierdute, se ard 4 de muschi si 6 de grasime - asta in cazul in care nu lucrezi musculatura - toate grupele, toti muschii (=sala, fitness, tot tacamu'). Deci, exercitiul fizic trebuie combinat cu dieta, atat in perioada asta cat si in toate celelalte. La capitolul asta trebuie cunoscute si alte elemente - trebuie sa alergi zilnic sa-ti arzi grasimile, dar in timp ce alergarea tip rezistenta accelereaza metabolismul doar in timpul efortului, alergarea viteza 2 minute accelereaza metabolismul pentru cateva ore.

Perioada 2 - Acelasi regim plus o rosie pe zi timp de doua saptamani

Perioada 3 - timp de doua luni se consuma orice in afara de paine (produse de panificatie, patiserie, pizza - faina de orice fel), cartofi, fasole, orez,bere,apa minerala carbogazoasa, sucuri din comert, zahar rafinat,alcool
La inceputul perioadei 1 trebuie cumparata o cutie - 120 capsule Ulei somon cu Omega 3 si se administreaza cate doua capsule pe zi pana la epuizarea acestora. Se evita pe cat posibil in tot acest timp preparatele, carnea de porc, si produsele cu soia in exces cum ar fi parizerul

Apoi, ca regim de intretinere - fara paine, bere, cartofi - doar raaaaar si disociat. Mi=e pofta de cartofi sa zicem, pt ca n-am mancat din aprilie - fierb trei cartofi si astazi manac doar atat dar maresc timpul afectat exercitiilor fizice.

De la regimul asta, o femeie sa zicem de 1.70 si 79-80 kg in trei luni are maxim 52 -55 (depinde de constructie) si se contureaza usor si patratelele pe abdomen. Nu credeti? Incercati.




garbo210040
Postat pe 21 Iunie 2011 16:40
patratelele alea pe abdomen ma fascineaza de-a dreptu',cand zici ca tre' sa ma uit dupa ele?peste 3 luni?

iote frate,si eu la tineretea mea faceam la abdomene pana dadeam la boboci....as face s-acum ,da' sa nu ma descos,draq....
iasomia
Postat pe 21 Iunie 2011 17:00
ceau fetelor eu sunt noua p aici
d maine ma apuc si eu sa tin dieta cc cine vrea sa mai tina cu mn eu am 1.62 si 63 kg as vrea sa ajung makr la 55
garbo211052
Postat pe 27 Iunie 2011 16:58
am uitat numele meu e andreea ma alatur si eu voua in august am nunta trebuie neaparat sa slabesc
garbo211052
Postat pe 27 Iunie 2011 17:00
cred ca fetele nu mai au malai sa cumpere atata carnaraie...ehe,he,he....
se trecu' la cura vrand-nevrand...
iasomia
Postat pe 30 Iunie 2011 10:54
"sorela...

m-am saturat doar citind,manca-le-ar mama..."




asa-i Iasomika....mama....
am tinut si eu acum un an jumate dieta asta si am dat jos atunci 17 kg...dar nu am mancat atata carne intr-o saptamana...
ai mare grija ca organismul e flexibil doar pana la o anumita varsta...o data cu trecerea anilor rezultatele se lasa si ele asteptate....
Bafta multa fetelor....sa dati bine in poze la mare...
te pup dulce iasomica si mi-e tare dor de tine...
am fost plecata ...acum am revenit acasa....
Caaty
Postat pe 30 Iunie 2011 11:19
salutaree!sunt noua pe aici,numele meu e cristina si tin sa spun ca sunt la a5 a zi de dieta:)..m am alaturat voua deoarece sunt constienta k voi avea nevoie de incurajari..cum de altfel,si eu voi fi aici sa va incurajez pe voi:) multa bafta
kriss90
Postat pe 8 Iulie 2011 16:57
katiusa...

io zisei de fo enspe ori p-acilea ca nu o tin p-a lu' crisan,mami...
da' am grija ,cum sa nu...

iasomia
Postat pe 13 Iulie 2011 16:43
Buna, Carla 25!
Ti-am citit mesjele din 2007 si sint tare curioasa daca dieta a functionat si ...inca mai functioneaza.
Multumesc anticipat
garbo214361
Postat pe 18 Iulie 2011 12:35
azi este prima zi de dieta si sunt inebunita sa slabesc am 1,71 si 83,9kg vreau sa ajung la 60 sper ...urati-mi bafta
lavinia00094
Postat pe 27 Iulie 2011 11:57
Bafta
mihaela_miky12
Postat pe 27 Iulie 2011 18:44
Pfff...(inca nu am omologat reteta)

Vrei sa slabesti?...consuma energie: creier(cel mai mare consumator)=>cat mai mult stres=>consumi energie deci slabesti
garbo192031
Postat pe 27 Iulie 2011 18:53
da, la creier....
dor72
Postat pe 27 Iulie 2011 19:08
ms
lavinia00094
Postat pe 27 Iulie 2011 22:35
cand am spus ca sunt inebunita sa slbesc ma refeream ca am incercat atatea diete care nu au avut nici un efect de nenumarate ori.....
lavinia00094
Postat pe 27 Iulie 2011 22:36
slabesc*...scz
lavinia00094
Postat pe 27 Iulie 2011 22:37
Buna. As vrea sa tin si eu de la 1 August dieta lui CC, dar am rugamintea daca ati mai putea posta o data regimul complet. Va multumesc mult :)
catan
Postat pe 28 Iulie 2011 17:23
Hello all
Mai este cineva la dieta?

Am inceput si eu de 4 zile si ma intreb daca gasesc coechipier.
Tutankhamon, cum ai finalizat dieta?

In rest, numai de bine, tuturor
nathalie
Postat pe 31 Iulie 2011 23:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
A incercat cineva dieta cu pepene rosu? 31 De la: garbo_488313 26 Aprilie 2018 09:25
mariana39 7 De la: pik_nik 21 Iunie 2009 20:49
Dieta lui Catalin Crisan 3998 De la: 2 Martie 2018 17:38
feminitate-ce intelegem prin ea 2 De la: garbo055472 3 Februarie 2010 11:19
DeEa 1 De la: garbo193897 5 Martie 2011 09:47
Setari Cookie-uri