Dieta lui Catalin Crisan

iasomico...
statuie-ti facem,mami! brava!
io n-am atata ambitz
precizilla
Postat pe 13 Mai 2011 22:41
eu am fost nevoita,maicutza...

mi se umflase o chestie...
ce faci mami?ma perii strategic?
cred ca nici n-ai nevoie,te rasfeti matale
iasomia
Postat pe 13 Mai 2011 22:47
o,ba da!
6 kile nenorocite care numa' nu vrea sa plece,'re-ar a dreaq!
e drept ca-s tare pofticioasa,as manca cu okii toate halea...
si nu-i periaj acilea,ca io una n-as putea respecta nicio dieta daca n-are praji in ea
precizilla
Postat pe 13 Mai 2011 22:55
Buna ziua,
Citesc cam de o saptamana ceea ce se posteaza.As fi vrut mai intai sa citesc tot si apoi sa incep sa postez si eu..........asa ca imi cer scuze de pe acum daca sunt pe alaturi cu discutia......
Am vazut dieta de "balerina" pe care am tinut-o si eu dar putin mai drastic in sensul ca 1 zi doar apa, 1 zi dieta, 1 zi apa , 4 zile dieta......Am tinut asa cam 2 luni.........Cand am mai dat ceva jos am inceput sa fac si sport.Nu la sala ci acasa....Exercitii de gimnastica invatate la scoala....Am slabit de la 77 kg la 58 kg.....Dar atunci aveam 28 ani......Cam dupa 2 ani am inceput sa ma ingras din nou. In 8 ani am ajuns la aproape aceias greutate pe care o aveam la 28 de ani dupa ce am nascut baiatul.
Acum tin si eu acesta dieta CC.Sunt la ziua 9 si scorul este -4kg.Ma ajuta foarte mult si postarile celor care mai tin sau au tinut aceasta dieta.....Va multumesc si va urez kg in minus atat cat va doriti
yoko49
Postat pe 14 Mai 2011 09:42
notat !

cam atatea tre` si la mine, ca-n iunie ma`c la o nunta

in muov ..
Freya__
Postat pe 14 Mai 2011 18:57



iuiuiui! in mov?! asta-i culoarea...dietei,soro!
precizilla
Postat pe 15 Mai 2011 18:14
Iasomico..dar te tii tare...bravooo!!!
Sa treci cu bine peste dieta si sa te si mentii dupa!!
Caaty
Postat pe 15 Mai 2011 18:47
manca-o-ar mama pe ea,mi-e dor de tine...

sa-mi spui cum mai esti.
iasomia
Postat pe 15 Mai 2011 18:59
a!

am intrebat-o pe tanti balerina daca pot sa aduc modificari dietei,stiti ce mi-a spus?ca pot sa mananc 10 stafide in loc de mar,era sa cad jos....
iasomia
Postat pe 15 Mai 2011 19:33

10 stafide? numarate?
ai de viatza mea...

din partea mea - canci balet!
Lacul lebedelor s-ar transforma lejer in Baltoaca scrofitzelor
precizilla
Postat pe 15 Mai 2011 19:41
mie imi spui?
acum am alta problema ,il rog pe Doamne-Doamne sa nu se supere ,ca acu' niste ani il rugam sa ma ingras...

daca se face clicku' ala-n capatana,chiar nu mai e un chin,astazi mi-am facut o friptura de manzat ,ma guduram toata la ea...
iasomia
Postat pe 15 Mai 2011 19:51
Sunt bine Iasomica...imi este dor de tine!!!
Caaty
Postat pe 16 Mai 2011 19:39
scumpa....

iasomia
Postat pe 17 Mai 2011 22:11
Buna fetele!!!! Iasomia!!!! ma bucur nespus ca esti nelipsita pe aici!!!! Chiar imi era dor de acest forum!!! Si tie Caty multe salutari!!!!!! Si pupici pentru amandoua!!!!!!!!
Ma intorc si eu in gashca. Ma primiti? Am nevoie de tot sprijinul vostru! DECI....incep de maine, sunt foarte hotarata! Am inceput sa merg si la sala, vointa e la cote maxime....deocamdata....sa inceapa distractia!!!!
emmma
Postat pe 23 Mai 2011 20:54
Buna ! Eu sunt Georgiana, am tot citit zilele astea despre dieta, si m-am hotarat sa ma apuc si eu de ea! Sa zicem ca asta e a treia zi, dar am mai mancat cate ceva nepermis, de acum incolo am de gand sa nu mai fac asta:D. si sa ma tin serios de ea, ar treb sa slabesc vreo 10 kg sa ajung la greutatea mea normala, daca mai tine cineva dieta in aceeasi perioada am putea sa ne sustinem una pe alta
Eu_Georgiana
Postat pe 24 Mai 2011 15:35
Buna Georgiana! Si eu sunt in prima zi, deci poti conta pe ajutorul meu! Eu am mai avut o tentativa de a o tine, acum mai bine de un an, am tinut 5 zile, in care am slabit 3 kg, si apoi m-am lasat. Ca asa fac eu.....rusine sa imi fie!!!!.......cand vad ca incep sa slabesc ma gandesc ca pot sa mai mananc si altceva...si uite asa se duc de rapa dietele mele. Acum sunt foarte hotarata, sper sa ma tin cat de mult. Si eu daca as slabi 10 kg, as fi super super incantata. bafta multa!!!!!
Spune-mi ce mananci?
emmma
Postat pe 24 Mai 2011 16:44
Hei....nu mai e nimeni pe aici?
emmma
Postat pe 25 Mai 2011 20:41
Buna Ema acum am vazut ca ai postat! Eu de 2 zile sa zicem tin mai serios, sper sa dea rezultate, eu sunt destul de pofticioasa, si imi plac f mult fructele si legumele si acumee cam greu cu perioada asta de 2 sapt numai de proteine, dar treb sa am ambitie, pe 24 iunie am banchetul de la faculltate si vreau sa scap macar de jumate din kg, adica vreo 5 sau 6 kg, tie cum iti merge?
Eu_Georgiana
Postat pe 26 Mai 2011 11:52
referitor la ce mananc, :)), pey ieri am mancat carne de vita la gratar, salam victoria, 1 ou si putina sunca de pui, si cam in asta consta mancarea mea, incerc sa nu ma plictisesc mai alternez carnea de vita cu cea de pui, cremvrusti, din astea:)), si apa multa si ceai verde
Eu_Georgiana
Postat pe 26 Mai 2011 11:56
Buna fetelor,
Ma bag si eu printre voi ....Eu sunt la ziua 21 sau mai bine zis am terminat ziua 21...nu chiar cu bine (am mancat o prajitura asta e ...promit sa nu mai fac....)
Vin si eu sa va sustin.Nu este greu sau cel putin mie nu mi-a fost.Mi-au lipsit aceste discutii de pe forum.As putea spune ca sunt aproape la fel de importante ca si ambitia de a reusi sa terminam ceea ce am inceput.
Eu ma tin de o varianta mai lunga a acestei diete.Este si putin mai diferita ...Nu-mi doresc sa slabesc repede. Am mai facut asta si nu a fost bine.
O sa reusim.Fiecare in ritmul ei ,dar sigur vom reusi. Va pup!
yoko49
Postat pe 26 Mai 2011 22:34
Neata! Si eu am mai avut mici scapari :)) nu am rezistat tentatiei, dar nu am incalcat prea tare :)) oricum de acum 3 zile inainte voi fi singura acasa si nu voi mai fi supusa tentatiei :)) sper sa fie bine :). Eu am zis sa ma cantaresc vinerea viitoare sa vad la cat am ajuns :D.
Eu_Georgiana
Postat pe 27 Mai 2011 06:38
A mai trecut o zi....am fost fericita sa vad ca am schimbat prefixul...la kg. Eu ma cantaresc zilnic macar satisfactia asta sa o am....In prima saptamana de carne am slabit 4 kg dupa aceea am stagnat ba chiar am inceput sa pun la loc ceva...cu sutele de grame e adevarat....iar la legume si lactate am inceput sa slabesc din nou dar nu la fel de repede ca in prima saptamana.
Cred ca merge mai greu la mine pentru ca de prin februarie si pana acum am scapat de mai bine de 10 kg. Mai trebuie cel putin inca 10.Doamne unde imi era capul de am lasat sa ajung din la aceasta greutate?
Si am aceias problema...poftesc mult la fructe si legume, mai ales la salata verde iar fara ulei nu-i deloc grozava. Dar maine am zi de fructe...
Voi cum stati fetelor? Emmma nu mai spui nimic?
Haideti fetelor frunteas sus pieptul in fata si tot inainte...Va pup!
yoko49
Postat pe 27 Mai 2011 20:03
si eu sunt prezenta!!!! Merge binisor, nu m-am cantarit inca, dar azi chiar mi-a zis o colega ca se vede ca am inceput sa slabesc, si am vazut si eu pe haine. Am mai calcat stramb, recunosc, dar vorba Georgianei, "nu prea tare", si continui. Sper sa trec cu bine peste week-end. Va pup!!!! si multa vointa va doresc!!!
emmma
Postat pe 27 Mai 2011 20:49
pupicei pentru Iasomica mea dragutza...
cum merge mamy..ai terminat dieta..a dat rezultatul asteptat??
bem ceva pentru asta??
Caaty
Postat pe 28 Mai 2011 10:38
tu pe unde mai esti?
in tara?afara?
hai sa mergem la o inghetata.

pupa mama...

da,sunt ok acu',fo 3 kg si gata,ca femeile de la o varsta sunt mai bine mai impanate....
iasomia
Postat pe 28 Mai 2011 11:13
A trecut si ziua de fructe :250g capsune, 3 portocale desavarsite si un gref .Cam putin pentru o zi ca si nr de calorii...
De maine am iarasi carne si mezeluri ...timp de trei zile + 1 zi legume si termin etapa 2 .
Am inceput si ceva aerobic ,dar acasa.Se vede lipsa sportului din ultimi ani
O sa-mi revin...
Voi cum va organizati mesele la "chinul" cu carne?
As vrea sa renunt definitiv la mezeluri, dar nu prea stiu ce sa mananc la cele 2 gustari
Cat despre weekend eu am trecut cu bine la perioada de proteine. o singura data, de ziua fetei am mancat salata de fructe.Am rezistat la tort, am rezistat la prajituri....dar la fructe...
....
Hai ca am vorbit cam mult ...ne mai vedem si maine...

yoko49
Postat pe 28 Mai 2011 22:38
Am gasit solutia ...ficatei la gratar....si pot manca si la serviciu fara sa iau pauza de masa....

si am pierdut 900 g la ziua de fructe....e adevarat avand fructe nu am mai poftit la nimic deci nu am pacatuit...
Haideti fetelor, va astept cu vesti bune.... va pup
yoko49
Postat pe 29 Mai 2011 10:41
super! bravo :) Eu de abea astept sa se temine perioada de proteine :) nu m-am cantarit pana acum, ma voi cantari dupa ce termin prima etapa, cum am mai spus am mai incalcat putin regulile, dar sper sa se vada ceva rezultate:!
Eu_Georgiana
Postat pe 29 Mai 2011 16:05
Buna fetelor! In 2 zile am reusit sa citesc tot acest topic... de la pagina 1 pana la 124 :). Reusitele voastre ma motiveaza enorm si m-am decis sa incep si eu ca tot omul de-a lunea (de maine). O sa respect cu sfintenie toate etapele si o sa incerc din rasputeri sa nu calc stramb. Precizez ca plec de la 83kg la 1.60m.Urmeaza sa imi fac si un program strict de mers la sala. Imi doresc si vreau sa am puterea sa trec prin toate acestea pana la ultima zi de dieta si mult timp dupa. Sper sa imi fiti alaturi! Voi ma motivati :)
Luyzza
Postat pe 29 Mai 2011 23:40
Buna ziua! si eu am inceput tot de azi aceasta dieta! sper sa dea roade;))
amyyy
Postat pe 30 Mai 2011 13:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o dieta fara dieta 1 De la: garbo160389 14 August 2011 16:37
cat de importanta e grupa sangvina pentru dieta? 8 De la: Terapii_Naturiste 20 August 2012 11:01
dieta 8 De la: garbo166660 9 Noiembrie 2011 11:06
DIETA SCARSDALE....NE BAGAM? 15 De la: CrossX 2 Februarie 2010 13:39
despre terapia gerson.. 12 De la: relu_eu2001 18 Iunie 2012 15:51
Setari Cookie-uri