I-am zis ca vreau sa ne casatorim si m-a parasit

BUNA, NU VREAU SA MA BAG IN VIATA TA DAR ITI DAU UN SFAT: NU TE MARITAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA, NU FI TRISTA CA NU TEA CERUT, DAL IN COLO, POATE TE IUBEA DA NUI ARDEA DE CASATORIE. EU AM DOAR 17 ANI JUMATE SI VB CU UNU DE 1 AN SI CEVA SI IMI REPETE MEREU CA MA VREA DE NEVASTA DA EU NICI NU MA GANDESC SA MA LEG LA CAP :)) DE FAPT, IS SUPER ROKIILE DE MIREASA DAPAI.....LASA K E MAI BINE LIBERTATEA :) PAREREA MEA....ASA CA FETELOR NU VA MARITATI K BARBATII IS PERVERSI , NUMA LA CRATITA STIE SA TE PUNA :) POP

Postat pe 8 Ianuarie 2009 03:01
Rau blestem ai aruncat bombonico.Daca eu ti-as cumpara o palarie noua si foarte misto, si te-as inchide intr-o camera fara oglinda, ai sa zici in mod sigur ca sunt masochista.Lasa femeia sa faca ce vrea.Ca oricum va regreta dupa aceea.
Ioana007
Postat pe 8 Ianuarie 2009 09:37
s-a speriat ca prostul.putea sa ia esenta:CEREREA IN CASATORIE REPREZINTA SUPREMA DOVADA DE DRAGOSTE.
cercelmarilena
Postat pe 18 Ianuarie 2009 13:20
De la: bombonea, la data 2009-01-08 03:01:07BUNA, NU VREAU SA MA BAG IN VIATA TA DAR ITI DAU UN SFAT: NU TE MARITAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA, NU FI TRISTA CA NU TEA CERUT, DAL IN COLO, POATE TE IUBEA DA NUI ARDEA DE CASATORIE. EU AM DOAR 17 ANI JUMATE SI VB CU UNU DE 1 AN SI CEVA SI IMI REPETE MEREU CA MA VREA DE NEVASTA DA EU NICI NU MA GANDESC SA MA LEG LA CAP :)) DE FAPT, IS SUPER ROKIILE DE MIREASA DAPAI.....LASA K E MAI BINE LIBERTATEA :) PAREREA MEA....ASA CA FETELOR NU VA MARITATI K BARBATII IS PERVERSI , NUMA LA CRATITA STIE SA TE PUNA :) POP

In primul rand NU MAI TIPAAAAAA!!!!! In al doilea rand ar trebui sa te mariti repede ca la cata carte stii oricum la cratita vei ajunge. Al naibii barbatii astia, cum STIE EI SA SUPERE O FATA.
Micass
Postat pe 18 Ianuarie 2009 15:44
auuuuuuu mama,da ce aveti fratilor?nu mai stiti sa scrieti romaneste,ca ma crucesc ce vad pe aici!!rade lumea,fratilor!......sau se enerveaza

Postat pe 18 Ianuarie 2009 21:22
ca bine le mai spui!!!!! dar ce vrei? asta e scoala si educatia....nah ca incep si io ca babele alea nebune : "tineretu' din ziua de azi, maica..."
gothside
Postat pe 20 Ianuarie 2009 08:25
De ce i-ai propus tu?Era o relatie perfecta pe care doreai s-o duci la nivelul urmator?Merita? Alta data, lasa-l pe el sa te ceara, chiar daca tu iti doresti mai mult maritisul....De cele mai multe ori EA insista cu maritisul, EL doar e de acord...Gaseste-l pe cel care te merita si...pastreaza-l fara sa-l legi de tine...In definitiv, nu casatoria e proba de foc..
andruca
Postat pe 20 Ianuarie 2009 17:30
Nu conteaza un act? Si atunci de ce tot fug barbatii de asa ceva, daca nu e decat un simplu act? NU ESTE ADEVARAT!!!! Acest act garanteaza ca dragostea lui e matura si responsabila, ca - in cazul in care vei ramane insarcinata - copilul tau va avea SIGUR un nume, ca nu pierzi vremea langa un om care vrea sa profite de pe urma beneficiilor pe care le aduce casatoria fara sa-si asume responsabilitatile care decurg din acest lucru. Si.. pana la urma e responsabilitatea fetei sa stie ce vrea si sa ia "taurul de coarne pentru a obtine casatoria daca ea doreste acest lucru. - sau macar sa clarifice situatia si sa nu piarda vremea langa un baiat care nu o merita- Pe langa asta, fetelor, NU VA VINDETI IEFTIN! Vorba aceea, "daca laptele e pe gratis, de ce sa mai cumperi vaca"? Daca ii oferiti totul gratis, fara sa ii cereti casatoria, sa nu va mire ca va lua totul fara sa vrea sa ofere ceva in schimb.... Parerea mea.
kristina200676
Postat pe 27 Ianuarie 2009 19:16
Dupa ce l-a dat disparut pe posturile de radio si televiziune, o domnisoara aproape ca ajunsese in pragul disperarii.Celor de la spitalul de urgenta din acelasi sat cu ea, li s-a facut mila si i-au trimis o telegrama locala, platita integral de asigurarile spitalicesti:
Intentia Dvs., de a va casatori cu pacientul nostru, i-a provocat un stop cardiac.Va rugam sa nu va mai faceti griji in privita lui.Acum se odihneste....
Ioana007
Postat pe 28 Ianuarie 2009 16:23
De la: Micass, la data 2009-01-18 15:44:11
De la: bombonea, la data 2009-01-08 03:01:07BUNA, NU VREAU SA MA BAG IN VIATA TA DAR ITI DAU UN SFAT: NU TE MARITAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA, NU FI TRISTA CA NU TEA CERUT, DAL IN COLO, POATE TE IUBEA DA NUI ARDEA DE CASATORIE. EU AM DOAR 17 ANI JUMATE SI VB CU UNU DE 1 AN SI CEVA SI IMI REPETE MEREU CA MA VREA DE NEVASTA DA EU NICI NU MA GANDESC SA MA LEG LA CAP :)) DE FAPT, IS SUPER ROKIILE DE MIREASA DAPAI.....LASA K E MAI BINE LIBERTATEA :) PAREREA MEA....ASA CA FETELOR NU VA MARITATI K BARBATII IS PERVERSI , NUMA LA CRATITA STIE SA TE PUNA :) POP

In primul rand NU MAI TIPAAAAAA!!!!! In al doilea rand ar trebui sa te mariti repede ca la cata carte stii oricum la cratita vei ajunge. Al naibii barbatii astia, cum STIE EI SA SUPERE O FATA.


FRAIERELE STAU LA CRATITA...
micki23
Postat pe 20 Februarie 2009 15:09
De la: bombonea, la data 2009-01-08 03:01:07BUNA, NU VREAU SA MA BAG IN VIATA TA DAR ITI DAU UN SFAT: NU TE MARITAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA, NU FI TRISTA CA NU TEA CERUT, DAL IN COLO, POATE TE IUBEA DA NUI ARDEA DE CASATORIE. EU AM DOAR 17 ANI JUMATE SI VB CU UNU DE 1 AN SI CEVA SI IMI REPETE MEREU CA MA VREA DE NEVASTA DA EU NICI NU MA GANDESC SA MA LEG LA CAP :)) DE FAPT, IS SUPER ROKIILE DE MIREASA DAPAI.....LASA K E MAI BINE LIBERTATEA :) PAREREA MEA....ASA CA FETELOR NU VA MARITATI K BARBATII IS PERVERSI , NUMA LA CRATITA STIE SA TE PUNA :) POP


numai fraierele stau la cratita....
micki23
Postat pe 20 Februarie 2009 15:10
Bine a facut!Tu realizezi cat de mult bine ti-a facut?Doamne,sa te fi casatorit cu el si sa descoperi apoi ca el este un las si probabil era cu tine din cu totul si cu totul alte motive!
karlla57
Postat pe 8 Martie 2009 15:13
Si mai lasati chestia cu cartea!Ei ,cate Domnisoare cu facultate am vazut eu impletind coada alba!Si cate femei cu 4 clase ,am vazut eu care invart cratita si barbatul in pat de nu mai are timp saracu ..sa se uite la alta...Invatati dragele mele,invatati..
karlla57
Postat pe 8 Martie 2009 15:20
Cred ca la aceasta ora,lucrurile sint demult sistemate...as fi vrut sa-ti spun ca, din ce in ce mai mult in aceste timpuri, barbatii fug de responsabilitate. In occident, pt a fugi de responsabilitate, se convive, o prelungita forma de logodna.Daca tu crezi in valorile casatoriei,cauta cu rabdare persoana care le impartaseste,fara sa neglijezi valorile morale si umane in complexul lor: nu toti care cred in casatorie, au valoare morala si invers, deci...rabdare si atentie.Daca pina acum nu s-a ivit nimic, succes.Daca da,complimenti.
daniel_m67
Postat pe 8 Martie 2009 23:03
Trebuie neaparat sa vezi acest film....He's Just Not That Into You (Despre barbati si nu numai).O sa ai ceva de invatat.Crede-ma un contract nu inseamna nimic.Poate doar strica o relatie,si sunt unele persoane carora chiar le este frica de acest contract de proprietate...numit CASATORIE.
garbo000371
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:01
Am citit comentariile voastre si ma gandesc ca ma aflu intr-o situatie penibila..Suntem de 8 ani impreuna spune ca vrea sa ne casatorim dar tot amana momentul...Cand il intreb cauta tot felul de scuze (reale ce e drept), ca nu e gata casa, ca trebuie sa ne mutam intai definitiv apoi sa stranga bani pt saptamana de miere ca nu se poate sa nu plecam undeva dupa acte..Inca din primul an mi-a zis ca nu ii plac nuntile cu rochie, biserica invitati El vrea doar actele pentru copil ca sa nu-l umileasca "sistemul".Mi-a fost greu sa accept si am crezut ca poate se razgandeste in timp dar cred ca am asteptat doar cai verzi pe pereti..I-am spus ca nu voi accepta niciodata cum vrea el actele intr-o luni dimineata fara nici un invitat iar martorii sa ne fie persoane angajate acolo, chiar si femeia de serviciu ca nu-l deranjeaza si mi-a spus ca stiam de la inceput ce gandeste, ca nu mi-a facut promisiuni desarte si de ce m-am implicat daca nu mi-a convenit?Timpul trece si mi-e frica sa nu par doar o disperata care vrea neaparat sa se marite..Pana la urma cred ca ma obisnuiesc cu gandul ca nu e sa fie pentru mine si asta e...
anamarianow
Postat pe 18 Februarie 2010 00:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce ascunde comportamentul ciudat al unei prietene 64 De la: si_totusi 14 Octombrie 2010 16:10
Sa continui...sau sa pun punct? 36 De la: luc70 3 Mai 2009 21:51
Femeile intarita barbatii 68 De la: dor72_ 14 Februarie 2012 22:00
IN CAUTAREA UNEI PRIETENE 27 De la: Ioana007 17 Mai 2009 17:19
Dragoste interzisa? 137 De la: pik_nik 9 Iulie 2009 00:52
Setari Cookie-uri