sunt indragostita de fratele meu vitreg

Stii ce? Nu traieste nimeni in locul tau. Tu traiesti, tu iubesti, tu te bucuri si tot tu suferi. Nu cred ca cineva ar putea avea dreptul sa comenteze. Cum au spus si ceilalti: nu exista nici o legatura de sange; care-i problema?!! Vedeti-va de viata voastra si doar stii: "gura lumii.....sloboda!"
hunteress
Postat pe 29 August 2008 10:00
acum foarte serios, mai ieri am aflat ca daca doi se casatoresc adic[ eu cu sotia, si eu mai am un frate si sotia o sora, printr-un joc al hazardului, ei doi se indragosteasc, nu mai au voie sa se casatoreasca din punctul de vedere al bisericii ortodoxe, acesta fiind un mare pacat, eu sincer nu-l inteleg, intre cei doi nu exista o legatura de rudenie
casperphantom
Postat pe 29 August 2008 16:12
Vezi ca e mare pacat. Pe bune!Nu justifica relatia ta cu el cu simplul fapt ca esti indragostita. Prin alianta sau nealianta el e fratele tau. Daca te-ai fi indragostit de tatal tau tot asa te lasai prada sentimentelor? Vezi ca in viata exista niste limite.

Postat pe 31 August 2008 19:30
-Ca sa obtina tot ce vrea, ala micu bate din picioare.-ii zise Gica lui Suzuki.
-Bate si tu,-ii raspunse Suzuki.
-Pe cine?-se mira Gica.
Cand in viata o sa reusim sa facem distinctia intre lucrurile serioase si capricii, atunci, o sa avem o viata echilibrata.Daca nu respectam lucrul acesta,o sa ne lovim de intamplari pe care nu ni le vom putea explica si apoi, vom da vina pe soarta.

Postat pe 2 Septembrie 2008 06:22
De la: cristinafl, la data 2008-08-01 12:56:52da, sigur o sa aruncati cu pietre. sunt obisnuita. prietena mea cea mai buna considera ca nu exist de cand i-am marturisit asta. tatal meu s-a recasatorit cand eu aveam 20 de ani si o perioada am locuit cu totii. mi-a placut de la inceput de noul meu frate, trebuie sa precizez ca nu avem nicio legatura de sange. am zis ca este eronat, ca este imoral sa ma las prada sentimentelor. am avut relatii si cu alti barbati. dar iata-ma ca si dupa un deceniu tot la el ma gandesc. am inceput sa avem o relatie ascunsa de un an de zile. nimeni nu stie in afara de prietena mea. el este barbatul vietii mele. stiu asta, o simt si nu as vrea sa il pierd doar pentru ca se intampla sa fim frati vitregi. imi este totusi teama de reactia celor din jur. imi este teama ca voi fi privita altfel la birou, ca voi ramane fara familie, fara prieteni. ce sa fac???????
daca nu este nici o legatura de sange intre voi nu vad unde este problema
capsunica
Postat pe 14 Septembrie 2008 19:40
Hmmm..si unde e problema draga mea? nu sunteti frati..nici macar vitregi. A fost adoptat de mama ta? Sau tatal lui te-a adoptat pe tine?
Daca nu, atunci nu sunteti rude nici macar prin alianta si nu ai de ce sa iti faci griji. Mie sincer nu mi se pare nici macar imoral. Nu erati copii cand v-ati cunoscut..
onutza1108
Postat pe 19 Septembrie 2008 15:49
Desi nu este un lucru foarte frumos,eu zic k intotdeauna dragostea adevarata invinge.Chiar dak sunteti frati vitregi,nu conteaza,dar lumea va va critica.Aveti grija ce faceti si sper sa gasiti o modalitate sa fiti impreuna pt totdeauna.dak vrei sa vb mai multe lucruri si doresti sa vb deschis cu cineva si simti nevoia,iti las id-ul meu si te astept sa vb : cristina_mary6
cristina_nitiu
Postat pe 21 Septembrie 2008 16:29
Poate ar trebui sa te gandesti si ca este un Dumnezeu sus. Asa, la o adica, nici sotul cu sotia nu sunt rude de sange, insa in fata lui Dumnezeu tot rude sunt. E vorba si de spiritualitate si moralitate totusi. Eu una, sa stiu ca unul din copiii mei (pe care inca nu ii am, dar na, ca idee) ar face asa ceva cu fratele/sora sa vitreg/a, sincer nu cred ca m-as simti in al 9-lea cer. Alt barbat nu ai putut sa gasesti? Ia gandeste-te cum ati reactiona daca voi ati fi in locul parintilor vostri. In fine, nu este problema mea, dar nu m-am putut abtine. :)
Multe salutari si numai bine de la Timisoara.
Anca_Florina
Postat pe 3 Octombrie 2008 01:42
blackangel, nu-mi place nickul asta. Change it.

Postat pe 3 Octombrie 2008 23:39
:) voi incerca
Anca_Florina
Postat pe 4 Octombrie 2008 15:13
Mai bine asa?
Anca_Florina
Postat pe 4 Octombrie 2008 16:02
Incomparabil.

Postat pe 4 Octombrie 2008 18:19
Nu stiu cu ce te deranja nick-ul respectiv, dar in fine :). Tot un este
Anca_Florina
Postat pe 4 Octombrie 2008 21:07
Hai ca stii - conotatia era negativa

Postat pe 4 Octombrie 2008 22:35
Nu neaparat :). Cel putin la mine nu era cazul. Nu avea absolut nimic de-a face cu vreo conotatie negativa. Era vb de culoarea parului (asta ca sa te scot din ceata)
Anca_Florina
Postat pe 5 Octombrie 2008 00:44
De la: gabriela_esty, la data 2008-08-18 03:08:00Frati vitregi inseamna ca au un parinte comun. Fiul tatalui tau vitreg nu iti este ruda, deci...

Adica, da, iti este ruda, intr-o oarecare masura, vorba cuiva drag mie: sunteti rude de la mos Adam.



ruda intr-0 oarecare masura? exista masuri mai mari si mai mici?

dragilor, rudenia este civila (din adoptie si casatorie) si de sange (frati uterini - de mama, si frati naturali, daca nu ma insel- de tata).

la voi e vorba de rudenie prin alianta parintilor, deci care e problema?

iubiti-va si gata. mai ciudat va fi cand se va pune problema succesiunii parintilor sau chiar a voastra.

numa' bine

Postat pe 5 Octombrie 2008 15:14
anca, deci esti prea tare. ai 3 - 0 la avantaje. oare nick-ul "balckangel" trebuia sa ma faca sa ma gandesc mai intai la ... parul tau?

repet, prea tare

Postat pe 5 Octombrie 2008 16:34
Neahhh... nu neaparat. Nu esti singurul oricum care se gandeste la conotatii absolut gresite cand e vb de asta. E cu schepsis nick-ul ,,blackangel", ce stii tu? :P Iar de avantaje... no comment. Mai bine le las pe alta data ca e o ora prea matinala pentru mine si probabil am o exprimare destul de incoerenta.
Anca_Florina
Postat pe 6 Octombrie 2008 05:19
Un pacatos de ultima speta se urca pe un acoperis si vrea sa se arunce in gol.Dar inainte de a se arunca, inca mai are dubii:Sa o faca sau nu.O voce, rasuna in capul lui si ii spune:"Arunca-te, nu-ti fie teama,vor veni o gramada de ingeri care au sa te sustina si ai sa cazi usor... usor..."
La care pacatosul se uita in sus si intreaba.
-Doamne, mai este cineva cu tine acolo?

Postat pe 6 Octombrie 2008 10:02
CHIAR ESTI HAIOS. STAU SI MA INTREB OARE CE ACTIVITATI DESFASORI DE ESTI PE TOATE FORUMURILE?
camelya_74
Postat pe 22 Octombrie 2008 21:45
Sunt agent de paza.Dar sa stii ca locurile din nefericire sunt toate ocupate.

Postat pe 23 Octombrie 2008 15:45
SI CE PAZESTI? FETELE?????????//
camelya_74
Postat pe 24 Octombrie 2008 16:20
Draga mea, am spus agent de paza, nu eunuc.Dar fii atenta.Dat fiind ca sunt un tip atat de dragut, cu mustacioara, un zambet pervers si niste ochi care te baga in boala (de la trei zile in sus,) cu niste brate care daca te strang la piept, o sa ti se para ca sanul lui Avram este costeliv si plin de noduri,ai putea sa-mi spui ce te sperie la mine?Mai pot adauga ca sarut de mama focului, si desfasor alte activitati care fac dintr-o femeie nu numai o fericita, dar chiar sa se simta ca o zeita.Daca vrei sa incercam, cu placere, dupa orele de program.

Postat pe 25 Octombrie 2008 17:29
Vanghelis trebuie sa-ti gasesti alta ocupatie! Apar tot felul de interpretari....
blanca
Postat pe 26 Octombrie 2008 11:15
Foarte fain, plecati de la consolarea bietei fete incalcita in itele amorului si terminati prin a va face reclama
anima
Postat pe 26 Octombrie 2008 21:39
doar n-ai vrea sa ne incalcim si noi.in definitiv, trebuie sa fie cineva si o minte limpede.

Postat pe 27 Octombrie 2008 15:52
,,bietei"? Nu are 2 maini, 2 picioare, un cap ca sa n`o ploua in gat, etc? ,,Saraca"...oare nu este prea compatimita si incurajata absolut prostesc? Scuzati-mi va rog expresia, dar nici ea nu face dovada celor 31 de ani cu care se lauda, si nici multe dintre voi nu aratati ca traiti cu picioarele pe pamant.
Intrebare: voi, cele care incurajati prostia asta si dati sfaturi atat de ,,gandite", ati fi de acord ca fiica/fiul vostru sa aiba o relatie cu unul din copiii celui/celei cu care v-ati casatorit? Eu una nu cred, si atunci mai mult ca sigur nu ati mai fi atat de ,,saritoare" cu incurajarile si ati face ca si trenul in gara. Plus de asta, oare cum se face ca in afara de primul post, nu a mai dat nici macar un replay?
Stiti, e o vorba batraneasca care poate v-ar da de gandit: ,,Unde nu-i cap, vai de picioare!".
Multa bafta dragii mei si felicitari domnului Vanghelis pentru replici. Tot respectul meu sincer. Se pare ca mai sunt si oameni care gandesc.
Anca_Florina
Postat pe 27 Octombrie 2008 17:07
DE CE NU? NU TE LAUDA SINGUR........
camelya_74
Postat pe 27 Octombrie 2008 18:11
Of, mai Anca, vai de noi pacatosii, in lumea asta imorala, o sa ajungem pe talpa iadului
Cred ca de mult problema nu se mai discuta la modul serios. Ce-ar fi sa fii putin mai deschisa si sa sesizezi si tu comicul de situatie?
anima
Postat pe 28 Octombrie 2008 21:21
Draga Anca Florina,Daca nu vrei sa ajungi talpa iadului cum spune anima, sa stii ca eu am scris un bener cu urmatoarele cuvinte:Lasati pacatosii sa vina la mine.(Mai ales pacatoasele.)Eu sunt sigur ca tu nu intri in aceasta categorie, asa ca am mai adaugat:Chiar si celelalte femei.

Postat pe 30 Octombrie 2008 06:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatia cu un barbat mai in varsta 65 De la: geo32 13 Martie 2009 11:11
am primit de la viata exact ce nu mi-am dorit...un barbat fals 31 De la: lory89 4 Iunie 2009 01:02
Lacramioare 1 De la: garbo001263 24 Aprilie 2009 00:08
Sotul meu nu mai vrea sa lucreze 31 De la: dyanapetrescu 9 Februarie 2009 18:08
adoptia unui copil, dar nu permanenta 14 De la: quasaria 4 Ianuarie 2010 23:32
Setari Cookie-uri