sunt indragostita de fratele meu vitreg

da, sigur o sa aruncati cu pietre. sunt obisnuita. prietena mea cea mai buna considera ca nu exist de cand i-am marturisit asta. tatal meu s-a recasatorit cand eu aveam 20 de ani si o perioada am locuit cu totii. mi-a placut de la inceput de noul meu frate, trebuie sa precizez ca nu avem nicio legatura de sange. am zis ca este eronat, ca este imoral sa ma las prada sentimentelor. am avut relatii si cu alti barbati. dar iata-ma ca si dupa un deceniu tot la el ma gandesc. am inceput sa avem o relatie ascunsa de un an de zile. nimeni nu stie in afara de prietena mea. el este barbatul vietii mele. stiu asta, o simt si nu as vrea sa il pierd doar pentru ca se intampla sa fim frati vitregi. imi este totusi teama de reactia celor din jur. imi este teama ca voi fi privita altfel la birou, ca voi ramane fara familie, fara prieteni. ce sa fac???????
cristinafl
Postat pe 1 August 2008 12:56
pare o telenovela ce spui tu si totusi e realitate.Uf cruda realitate nu stiu ce sa spun sincer dar dak va iubiti sincer ar trebui sa infruntati realitatea sigur e iubire sau pasiune ptr ceva interzis?
miau
Postat pe 3 August 2008 00:15
uff.. sunt si eu de acord cu miau, e o situatie cam dificila, avand in vedere reactia alor tai, dar daca intradevar va iubiti, vorbeste cu el si clarificati situatia, pt ca nu cred ca o sa mai dureze chestia asta pe ascuns. poate la tine e iubirea eterna, dar afla daca si la el e asa.. numai asa puteti trece peste. bafta
Ing3rasa
Postat pe 6 August 2008 09:58
De la: cristinafl, la data 2008-08-01 12:56:52da, sigur o sa aruncati cu pietre. sunt obisnuita. prietena mea cea mai buna considera ca nu exist de cand i-am marturisit asta. tatal meu s-a recasatorit cand eu aveam 20 de ani si o perioada am locuit cu totii. mi-a placut de la inceput de noul meu frate, trebuie sa precizez ca nu avem nicio legatura de sange. am zis ca este eronat, ca este imoral sa ma las prada sentimentelor. am avut relatii si cu alti barbati. dar iata-ma ca si dupa un deceniu tot la el ma gandesc. am inceput sa avem o relatie ascunsa de un an de zile. nimeni nu stie in afara de prietena mea. el este barbatul vietii mele. stiu asta, o simt si nu as vrea sa il pierd doar pentru ca se intampla sa fim frati vitregi. imi este totusi teama de reactia celor din jur. imi este teama ca voi fi privita altfel la birou, ca voi ramane fara familie, fara prieteni. ce sa fac???????


nu pricep de ce gandesti asa!
in fond daca l-ai fi cunoscut inainte de casatoria parintilor tai...totul era ok.de ce n-ar fi si in aceasta situatie?
nu mi se pare ca este o chestie imorala. este cursul normal al vietii.
nebuna
Postat pe 7 August 2008 07:53
IO MA INTREB DACA VOI VA CUNOSTEATI INAINTE DE A SE CUNOASTE AI TAI SI INTR`UN FINAL SE CUNOSTEAU SI PARINTI PRIN INTERMEDIUL VOSTRU SI SE INDRAGEAU,....SI DEVENEA ACEASTA IDILA A TA PTR EI...OARE CUM SE GANDEAU SA O SPUNA LUMII INTREGI,INCLUSIV VOUA?.....INVERSEAZA ROLURILE....OARE TU/VOI CUM A`TI FI REACTIONAT?....INTERESANT...DAR TARE ASH VREA SA STIU DACA ESTI SIGURA DE SENTIMENTELE TALE SAU EL VIS`A`VIS DE IDILA VOASTRA....
MARYMANY2001
Postat pe 9 August 2008 03:58
chiar ce are una cu alta, ar fi cu totul altceva , dac ar fi fratele tu, dinspre tat, sau dinspre mam, dar aa, ce are una cu alta, eu tiu veri primari, care s-au cstorit, aa c lsa-i fasoanele i fii mpreun pe fa, nu avei nimic n comun, dect un petec de hrtie roz a prinilor votrii
casperphantom
Postat pe 16 August 2008 21:19
mama mea sa recasatorit dupa moartea tatalui meu,in consecinta m am trezit cu doi frati vitrgi cu situatie materiala buna atunci eu m auzit o propunere sa ma cuplez cu cel mic propunere venita din partea la toti trei nu am acceptat ptr ca nu l iubeam in final concluzia este nu trebuie sa ai nici o retinere daca il iubesti cu adevarat la inceput ve ti fii in gura lumi dar in final cine nu e incercativa norocul parerea mea
yavrum
Postat pe 16 August 2008 23:22
Nu aruncam cu pietre in tine, draga mea, asta pentru ca putem arunca cu ele in colegele tale de pe forum.Ideea este urmatoarea.Cati frati vitregi ai?Vom deschide o lista de cereri, si rugam fetele nemaritate, sau vaduve, sa se grabeasca, pentru ca locurile vacante sunt putine.

Postat pe 17 August 2008 08:12
mai,tu te distrezi la greu pe toate forumurile!
danapop
Postat pe 17 August 2008 09:00
Corect, draga mea.Dar cum de stii asta?Norocul meu este ca am colege de infi(net), niste fete adorabile, care reusesc sa ma inveseleasca.Nu stiu daca ai observat spiritul de turma care ne caracterizeaza.Daca una de pe forum ar scrie:"Stiti, dragele mele, am facut un incest cu fratele meu cel mei mare", s-ar gasi douazeci de femei care sa jure ca asta nu este o noutate, ca si ele au facut asa ceva, dar s-au jenat sa posteze un subiect asa de fierbinte, de teama sa nu izbucneasca cel de-al treilea incendiu mondial.Chiar, tu nu ai vreun frate vitreg?Ce pacat.Dar nu este tarziu niciodata.

Postat pe 17 August 2008 12:13

Nu stiu daca ai observat spiritul de turma care ne caracterizeaza.Daca una de pe forum ar scrie:"Stiti, dragele mele, am facut un incest cu fratele meu cel mei mare", s-ar gasi douazeci de femei care sa jure ca asta nu este o noutate, ca si ele au facut asa ceva, dar s-au jenat sa posteze un subiect asa de fierbinte, de teama sa nu izbucneasca cel de-al treilea incendiu mondial.Chiar, tu nu ai vreun frate vitreg?Ce pacat.Dar nu este tarziu niciodata.

poti fii mai concret .Si daca ar fii asa care ar fii problema .????????????
yavrum
Postat pe 17 August 2008 13:07

cristina,

da ce? papa cand s-a recasatorit nu a vazut ca cea gagicuta are un baiet frumos? si la o adica, sa nu capete strabism aiurea ca , nici tu nu te-ai uitat la el chioras cand a facut-o pe mirele. asa ca , nu o sa mai ai probleme cu soacra . de-ti face aia figuri, sare in aparare socru. adica tatal tau . ce nora poate avea un aliat mai puternic ?ha?
si_totusi
Postat pe 17 August 2008 13:07
relatia voastra pare ok...adik nu ar exista nici o pb grava, si nu trebuie sa asculti ce zice lumea k viitorul nu depinde de cei care isi dau cu parerea...insa pe mine ma enerveaza k si prietena ta cea mai buna nu e langa tine, kiar nu inteleg ce are cu relatia voastra...sau aspira ea la el...si tu ai fost "neortodoxa"
riluri
Postat pe 17 August 2008 14:23
Frati vitregi inseamna ca au un parinte comun. Fiul tatalui tau vitreg nu iti este ruda, deci...

Adica, da, iti este ruda, intr-o oarecare masura, vorba cuiva drag mie: sunteti rude de la mos Adam.
gabriela_esty
Postat pe 18 August 2008 03:08
Nu exista nici o problema intre voi nu sinteti rude de sange, asa ca ce conteaza ce spun alti, daca exista iubire?
lacrimioara
Postat pe 19 August 2008 23:24
hhmm pai povestea ta este aparte da cum spun si ceilalti nu sunteti rude sanga asa ca nu e nici o problema,pe tine in fond ce te preocupa fericirea altora s-au a ta?????????eu zic sa aratati dragostea voastra tuturor lumea va va accepta cu siguranta s-au vreti sa va ascundeti la nesfarsit si sa fiti nefericiti,asteptam sa vedem ce hotarare vei luaeu zic iubitiva mult

Postat pe 20 August 2008 09:13
Suzuki, s-a indragostit de fratele sau vitreg, care era pantoful drept.A spus ca se simte bine cu el, nu-l strange, si nu are nici un dinte sau cui impotriva talpii lui.Pana si ciorapul miroase frumos.
-Dar piciorul?-a intrebat curios cineva.

Postat pe 20 August 2008 18:37
eu m cstoresc cu nepoata cumnatei mele, nu de alta, dar este nsrcinat cu mine, nseamn c fiul meu, sau fiica, e verioar primar cu nepoii mei, care sunt unchii mei, dinspre nevast-mea i fratele meu mi ajunge bunic. n timp ce tata deja mi-e strbunic, fain
casperphantom
Postat pe 20 August 2008 21:31
De la: casperphantom, la data 2008-08-20 21:31:58eu m cstoresc cu nepoata cumnatei mele, nu de alta, dar este nsrcinat cu mine, nseamn c fiul meu, sau fiica, e verioar primar cu nepoii mei, care sunt unchii mei, dinspre nevast-mea i fratele meu mi ajunge bunic. n timp ce tata deja mi-e strbunic, fain


esti totaaaaaaaaaaaaaaaaaaaal!
nebuna
Postat pe 21 August 2008 16:08
De la: casperphantom, la data 2008-08-20 21:31:58eu m cstoresc cu nepoata cumnatei mele, nu de alta, dar este nsrcinat cu mine, nseamn c fiul meu, sau fiica, e verioar primar cu nepoii mei, care sunt unchii mei, dinspre nevast-mea i fratele meu mi ajunge bunic. n timp ce tata deja mi-e strbunic, fain
ssssssssssuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuupppppppppppeeeeeeeeerrrrr

Postat pe 21 August 2008 16:23
eu m cstoresc cu nepoata cumnatei mele, nu de alta, dar este nsrcinat cu mine, nseamn c fiul meu, sau fiica, e verioar primar cu nepoii mei, care sunt unchii mei, dinspre nevast-mea i fratele meu mi ajunge bunic. n timp ce tata deja mi-e strbunic, fain

Aoleuuuuuuuuuuuuuuuuuu!

Postat pe 24 August 2008 09:51
Mai sunteti fetelor?

Postat pe 24 August 2008 19:29
Vreau sa va spun ca dincolo de acelasi entuziasm etalat si pupaturile de maini, unde este personalitatea voastra fetelor?De ce nu renuntati la sindromul de grup organizat? Cand va zice d-na invatatoare :Buna dimineata, -voi raspundeti toate in cor:
-Buuunnnaaaa dimineeeeaaaaaatttaaaaaa, doamna invatatoare!!!

Postat pe 25 August 2008 06:25
cel mai bun prieten al meu din copilarie, s-a casatorit cu indurerata vduv de 30 de ani a uni evreu, de 80 de ani, a crui fiic netiind de nesbuina ''mamei''ndurerate, i avnd i vreo ctiva aniori mai mult l-a adunat de pe drumurile Europene pe tatl prietenului meu, s-au cstorit cu nunt i alai, i au fcut pretenului un frior, ei, dar i pretenul i-a fcut tticului un frior, no s vedei ncrengtur, n mod normal, copii ar trebui s fie , cum ???
veri ???nu, copilul prietenului meu, i-a devenit prin mama sa, frate tatlui su, din moment ce fiica ei, s_a cstorit cu tatl, nu ??, dar copilul tatlui su, i-a devenit n acelai timp i frate i nepot pretenului meu, n timp ce .....o... ce ncurctur, problema sunt banii pe care evreul i-a lsat primului copil de parte brbteasc care se nate n condiii suspecte, care e acela ????
casperphantom
Postat pe 25 August 2008 16:12
;)) eu ma casatoresc cu varul sotului surorii mamei mele..adica cu varul unchiului meu.nu avem absolut nici o legatura de sange dar tot suna ciudat ;)) dar il iubesc muuuult

Postat pe 25 August 2008 20:01
ce e si cu caldura asta !!! tampesc daca incerc sa-mi imaginez cati s-au aburcat in arborele genealogic. mi s-au facut ochisorii ca la melc , incercand sa vad cine si cu cine de pe ce creanga e unchi sau frate de pe mama sorei unchiului bunicului de pe var.

sau o fi bunica pe var? ca m-am incurcat

eu zic ca , cel mai bine ar fi sa se urce toti in varful pomului de arbore . poate da domnul un vant mai puternic si-or ramane mai putini , ca sa ne dumirim si noi cine pe cine ADN - eshte. pardon, ademeneste
si_totusi
Postat pe 25 August 2008 20:42
Vai draga, asa vorbesti tu de Dumnezeu?Ca da vanturi?Puteai sa spui si tu acolo, ca are colici...Si pe urma chestia cu pomul si cu neamurile, a fost lamurita dupa cate imi amintesc de Darwin.Stii care este deosebirea dintre ce a spus Darwin si ceea ce spui tu acusica?Ca atunci, neamurile noastre foloseau lianele sa se dea jos din pom, iar acum, folosesc parapanta.

Postat pe 26 August 2008 23:11
apoi, darwin cred ca a cam incurcat borcanele. a vazut si el o maimuta si i s-a parut ca-i seamna asa ca, bingoooooooo ! avea motiv sa-l contrazica pe popa. tot se certau ei, din copilarie, de la o sfarleaza. asa ca, a gasit teoria cu fofeaza. ca , apoi a devenit parapanta, asta tine tot de evolutie.
si_totusi
Postat pe 27 August 2008 07:57
Iti raspund la intrebarea ta din subconstient, care alearga de colo colo pe autostrada cu sirenele in functiune.Acum stii de ce te iubesc eu pe tine?

Postat pe 27 August 2008 08:59
Asta e din "Povestea mea", nu? Adica s-a indragostit de fratele vitreg, e cu el in secret, dar posteaza pe forum asa, ca sa afle lumea ca mai exista si cazuri din astea. Sau cum? Daca parintii lor sunt casatoriti ei sunt frati vitregi, chiar daca n-au nici un parinte comun. Rudenia nu e doar pe parte biologica.

Postat pe 27 August 2008 12:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatiile la distanta 8 De la: Ioana007 16 Martie 2009 17:06
nu am avut niciodata un orgasm sexual...de ce?si ce sa ma fac? 93 De la: garbo261038 24 Ianuarie 2012 02:47
ajutor!!!!!!!!!!!!!!!! 26 De la: Ioana007 25 Aprilie 2009 13:30
Idei de Valentine's Day! 12 De la: cri_cat 25 Februarie 2012 09:56
seful iti propune sex pentru pastrarea locului de munca, ce faci? 81 De la: micki23 19 Mai 2009 19:06
Setari Cookie-uri