RINOPLASTIE

Buna ,
as vrea dak se poate, sa vb cu fetele care au fost dezamagite in legatura cu rezultatul operatiei la nas..
si eu sunt operata de 1 luna si sunt total dezamagita..dak aveti timp as vrea sa imi spuneti ce ati facut ?si sa imi mai raspundeti la niste intrebari .va multumesc mult
astept raspunsul pe nico_viki@yahoo.com
eu am avut ghinionul ca dupa o luna sa am inca o ata (mesina) iesita pe varful nasului ..care initial avea forma unui cos ,,dar care acum efectiv inteapa la atingere:(((
viki_nico
Postat pe 23 Noiembrie 2011 18:53
Buna,

Trimite un email pe drkasem@yahoo.com si iti va raspunde Dr Kasem,un chirurg estetician foarte bun.Eu am 2 prietene operate de rinoplastie si implant mamar la el.

garbo232610
Postat pe 28 Noiembrie 2011 16:38
Salut! Am facut si eu operatia combinata de septo + rinoplastie acum 3 saptamani. As vrea sa stiu din experienta celor care au trecut prin asta, dupa cat timp se simte o imbunatatire vizibila a respiratiei?
Multumesc!
iulia07
Postat pe 27 Decembrie 2011 17:49
Buna fetelor,
Eu am facut la dr Antohi rinoplastie si pot sa va spun ca operatia a costa 2500 euro acum 2 ani. Esti pusa in fata unui contract in care iti asumi riscul daca ceva nu iese bine la operatie si apoi esti anesteziata total. La consultatie mi s-a explicat cam cum va arata nasul meu eu avand nevoie si de interventie pe os. Mi s-a operat taiat o asa zisa cocoasa care nu era decat forma normala a unui nas (acum nasul vazut din fata are un aspect ca taiat cu lama si marginile laterale sunt vizibile). Acesta a intervenit doar zonele cu cartilagii si nicidecum in zona dura ulterior spunandu-mi ca aveam deviatie de sept lucru neadevarat. In urma operatiei am nasul mai stramb, si la fel de mare si sunt total nemultumita. Pielea nu se vede ca si cum ar fi operata, deci nu raman cicatrici exterioare dar "manopera lasa de dorit " . Dansul e un bun reparator in caz de accident dar nu are mana fina de artist pentru asa ceva. Asta e parerea mea
garbo265827
Postat pe 24 Februarie 2012 15:09
Salutare. Eu am o prietena care si-a facut o astfel de interventie la centrul medical Focus. Doctorii de acolo sunt foarte priceputi si atenti la fiecare detaliu. Ea a fost foarte multumita si inca pastrez legatura cu cei de acolo. Multa sanatate!
tomaioana
Postat pe 27 Februarie 2012 14:36
Buna!

De ceva vreme vreau sa recurg la aceasta modificare. Dupa multe cercetari m-am decis asupra 3 dr
Daniel Popescu, Nicolae Antohi si Constantin Stan din Bacau.
As dori sa aflu pareri personale de la pacienti ai d-lor . Deja am citit parerea proasta despre dr Antohi postata mai sus. Sincer dintre toti 3 de Antohi mi-a placut cel mai putin la consultatie. Dar toti acesti 3 dr sunt buni pe rinoplastii si fiecare cu reusitele si mai putin reusitele lui.

As aprecia sa discut cu cineva operat la acesti doctori. Va multumesc mult!
garbo273006
Postat pe 4 Aprilie 2012 10:49
Buna! Eu m-am operat la doctorul Marin Voica. Am o saptamana de cand am scos firele. Nasul arata foarte bine. Este un doctor extraordinar. Comunici foarte bine. Nu am avut deloc dureri dupa operatie. Jenante sunt mesele pe care le tii doua zile. A doua zii dupa scoaterea firelor am mers la servici. Nu am nici un semn si fata s-a desumflat foarte repede. De vanatai nici vorba, doar putina galbeneala in jurul ochilor. Opereaza la Fix Clinique, daca te intereseaza, la doamna doctpor Elena Marincea. Bafta.
garbo_2140
Postat pe 17 Aprilie 2012 20:11
Buna ziua,

Eu sunt operata de Dr Antohi de mai putin de o luna. Deja cicatricea nu mai este vizibila, nu m-a durut absolut nimic, nici dupa operatie nici la scoaterea tuburilor de silicon. Nasul este aproape complet desumflat, Iar rezultatul este exact ceea ce mi-am dorit eu.
Nu stiu ce s-a intamplat in cazul altora, dar eu nu regret nici macar o secunda alegerea facuta.

Recuperare usoara tuturor!
garbo_4235
Postat pe 5 Iunie 2012 15:45
De la: garbo_4235, la data 2012-06-05 15:45:37Buna ziua,

Eu sunt operata de Dr Antohi de mai putin de o luna. Deja cicatricea nu mai este vizibila, nu m-a durut absolut nimic, nici dupa operatie nici la scoaterea tuburilor de silicon. Nasul este aproape complet desumflat, Iar rezultatul este exact ceea ce mi-am dorit eu.
Nu stiu ce s-a intamplat in cazul altora, dar eu nu regret nici macar o secunda alegerea facuta.

Recuperare usoara tuturor!


Buna,
Imi poti spune te rog unde ai facut operatia si cat te-a costat? tot incerc sa dau de dl doctor Antohi si nu reusesc deloc. Imi poti trimite un pm te rog!!
Multumesc mult!
anaa23
Postat pe 8 Iunie 2012 12:08
Buna fetelor,

Vreau sa va spun ca cele mai bune clinici acum sunt cele ce apartin trustului Polisano, insa chirurgi esteticieni foarte buni gasiti la clinica din SIbiu, spre exemplu eu mi-am facut Rinoplastia recent la d-nul doctor Dan Horatiu, este un tip incredibil si iti da o siguranta ca este ok ceea ce faci. Prietenele mele sunt toate operate de el, sani, rino, riduri etc... toate absolut toate sunt superbe, iar postoperatie va pot spune ca ma simt ft bine, nu m-a durut scoaterea meselor din nas cum doare in alte parti si mai vreau sa adaug ceva. Mi-as fi permis sa dau oricat pe aceasta operatie, insa la Polisano m-a costat putin sub 1000 euro, iar din cate am inteles cel mai mult poate sa coste 5300 lei. Acuma nu sugerez sa mergeti ca e ieftin, important este sa mergeti cu incredere oriunde ar fi, insa mie acest OM minunat Dan Horatiu este cel care mi-a schimbat viata cu operatia asta.
Bafta tuturor si daca doriti detalii vi le ofer cu placere.

Ioana
Aria_Rosalie_Blake_1
Postat pe 21 Iulie 2012 19:17
Eu am fost operata la clinica Fix Clinique de catre dr Marin Voica. Dansul este orl-ist si asta mi-a dat incredere pentru ca aveam si deviatie de sept. Operatia a fost inchisa, adica s-a facut prin nari, nu mi-a taiat pielea. Din cauza asta mi-am revenit foarte repede dupa operatie. Nu am avut vanatai si dureri, doar mi s-a ingalbenit pielea in jurul ochilor. Dupa o saptamana mi-a scos bandajele iar dupa 2 saptamani eram ca noua

Eu vi-l recomand din tot sufletul pe dl dr. Marin Voica. Este profesionist si are multa experienta!
garbo_6525
Postat pe 11 August 2012 11:53
Buna tuturor,

Eu m-am operat de curand in Istanbul Turcia la Dr. Gediz Murat Serin, operatie super reusita (dansul lucreaza la spitalul ACIBADEM),

Operatia este super reusita, medicul este foarte foarte bun si profesionist. Nasul meu a fost un nas foarte dificil de operat pentru ca eram la a doua operatie (prima mi-am facut-o in Iran - nereusita). Acum insa Dr. Gediz mi-a rezolvat atat problemele medicale cat si cele estetice.

Sunt foarte forarte multumita. Am scapat de acest complex (nas prea lung si stramb) si pot sa respir bine.

Il recomand tuturor femeilor din lume.



gaga
Postat pe 3 Noiembrie 2012 21:29
si prietena mea a facut o operatie de rinoplastie la Dr. Calin Dobos si chiar arata mult mai bine decat inainte. plus ca recuperarea a fost foarte rapida si nu se vede nici o urma.
garbo_8392
Postat pe 15 Noiembrie 2012 11:27
Buna

Intentionez sa ma operez de rinoplastie la dl dr Daniel Popescu anul acesta, daca o sa se poata elibera un loc in programul dl-ui dr sau la sfarsitul lui Ianuarie asa cum este deja stabilit. Sper sa am noroc si sa ma operez mai devreme.
Am deja o rinoplastie facuta in 2011 la un dr ,,celebru,, care arata f prost. De atunci m-am tot informat si pe net si de la persoane operate si am luat decizia aceasta.
Daca mai sunt fete programate la dl dr Popescu , mai ales cu rinoplastii secundare, va rog sa-mi dati unn semn
Va pup!
garbo_9879
Postat pe 3 Decembrie 2012 12:08
Buna. As dori si eu sa mi se faca o operatie de rinoplastie si mi-a fost recomandat dl Dr Cotulbea din Timisoara. Imi puteti spune va rog daca a fost cineva mai recent la dansul, cum a fost, cum a iesit operatia, onorarii (medic, anestezist), etc.
Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.
garbo_10789
Postat pe 21 Ianuarie 2013 13:02
Buna nasucuri, va rog mult, cine are poze cu operatii (reusite sau nereusite) de la Popescu si Antohi si mi-ar putea trimite pe mail ( alexa_d25@yahoo.com ), v-as fi extrem de recunoscatoare.

Multumesc frumos!
garbo_10784
Postat pe 31 Ianuarie 2013 05:31
Buna Ioana,
Si eu intentionez sa-mi fac o rinoplastie la dr.Horatiu, sunt de asemenea din Sibiu si mi-ar fi foarte la indemana stiind ca Polisano este o clinica foarte buna si dr. Horatiu foarte priceput in ceea ce face.
Crezi ca ai putea sa-mi lasi un nr de telefon sa te deranjez cu cateva intrebari.
Multumesc!
Iuliana
garbo_11909
Postat pe 6 Martie 2013 12:01
Buna! Eu m-am operat la nasuc. Sfatul meu este sa alegi cu atentie medicul pentru ca este foarte important. Rezultatul depinde si de tine in parte, dar mai ales de calitatea medicului care face operatia. Pentru cine vrea o recomandare, eu am fost la doamna doctor Adina Alberts si sunt foarte multumita, iar doamna doctor a fost o draguta! Poti suna la clinica sau intreba pe forumul clinicii si sigur va raspunde. Uite, poate ajuta http://bit.ly/WuYmI6
garbo_11931
Postat pe 7 Martie 2013 10:20
Te rog nu o mai recomanda pe Elena Marincea daca nu te-ai operat la ea! Pe mine m-a desfigurat si m-a costat o groaza de bani in final!Imi fac datoria sa-i atentionez pe altii ,nu vreau sa treaca nimeni prin ce am trecut eu!
garbo_12172
Postat pe 16 Martie 2013 23:26
Eu mi-am facut o rinoplastie la dr. Calin Dobos. Mie mi s-a parut de mare incredere. mi-a facut o gramada de analize, le-am citit impreuna si abia pe urma a trecut la operatie. Astea sunt toate analizele pe care mi le-a facut:
- hemoleucograma, coagulograma, glicemie, timp sangerare si coagulare
- uree si creatinina serica
- TGO si TGP
- grupa sanguina / rh
- HCV, HBS, HIV, VDRL
-sumar de urina
- ECG, rx pulmonar
garbo_3491
Postat pe 18 Martie 2013 13:24
Buna! Te-ai operat la Dr Dumitru Ilie? Poti sa mi dai mi mie cateva detalii, te rog? Sambata sunt programata la operatie si a inceput sa-mi fie frica.
garbo_12497
Postat pe 3 Aprilie 2013 01:08
Buna!

Ma intereseaza in mod special doamna Adina Alberts. Crezi ca putem vorbi pe mess?

Mersi !!
garbo_12724
Postat pe 9 Aprilie 2013 19:36
De la: garbo_12724, la data 2013-04-09 19:36:56Buna!

Ma intereseaza in mod special doamna Adina Alberts. Crezi ca putem vorbi pe mess?

Mersi !!
garbo_13464
Postat pe 30 Aprilie 2013 21:40
s-a operat cineva la dr. Cristian Nitescu? daca da, care au fost rezultatele?
pt cei care s-au operat a 2-a oara, banuiesc ca au fost mult mai atenti in privinta alegerii doctorului, va rog, cine imi poate da detalii, astept cu interes..
ref. la dr. Ovidiu Grecu, am citit mai sus ca fiind recomandat un medic f bun, eu nu pot afirma acest lucru atat timp cat mie nu mi-a reusit operatia, din contra, mi-a inrautatit situatia si mai mult! Regret acum si ca nu m-am informat destul de mult inainte, cum ar trebui sa decurga operatia si urmarile ei, pt ca dl. Dr. Grecu nu a indeplinit (cel putin cu mine) multe din procedurile necesare operatiei de rinoplastie, cum ar fi purtarea atelei, efectuarea analizelor inainte de operatie, etc. Sau..poate pur si simplu am avut eu ghinion..
acum, dezamagita si aceasta problema devenita "handicap", ma gandesc la o a 2-a operatie, insa imi este f teama si nu stiu la ce medic sa merg...
pls..astept sfaturi...
multumesc..
garbo_13464
Postat pe 30 Aprilie 2013 21:54
Buna! Eu m-am operat la domnul doctor Nicolae Antohi in urma cu 3luni si sunt foarte multumita! In copilarie am suferit o lovitura puternica la nas, in urma careia am ramas cu o deviatie de sept, o cocoasa urata si o nara total astupata, puteam respira doar pe gura. Acum 7 ani am facut prima operatie de rinoplastie, in urma careia am inceput sa respir pe nas, dupa care am facut si operatia estetica ( ambele la doctorul Romanitan de la Spitalul Militar). Rezultatul acestor operatii nu a fost nici pe departe cel dorit, dar m-am consolat cu ideea ca doar atat s-a putut face cu 'materialul clientului'. Anul trecut am auzit de domnul doctor Antohi si pana sa iau hotararea sa ma operez la dansul, m-am documentat foarte mult. Sunt foarte multumita de alegerea mea si ii multumesc lui Dumnezeu ca mi-a dat curajul sa ma operez pt a 3-a oara. Tin minte ca atunci cand am fost la consultatie, domnul doctor Antohi mi-a spus cu blandete:) ca nasul meu este 'dezastros', iar acum, dupa ce m-a operat, mi-a spus ca am un nas 'perfect'. Sunt total de acord cu dansul:) . Ii sunt foarte recunoscatoare Dr Antohi si ma gandesc ca daca as fi stiut de dansul acum 7 ani, poate n-as fi trecut prin 3 operatii ca sa am un nas 'perfect'. Asa ca mare atentie cand va alegeti doctorul! Bafta multa!
garbo_14142
Postat pe 2 Iunie 2013 21:48
Buna seara! Sunt una dintre fericitele paciente ale domnului Dr. Nicolae Antohi , caruia doresc sa-i multumesc pentru schimbarea fizica (dar si psihica) pe care mi-a oferit-o in urma operatiei de rinoplastie.
Eram foarte complexata de nasul meu, era foarte urat si am avut si deviatie de sept. Domnul doctor a reusit sa-mi indeplineasca visul si acum am un nasuc foarte frumos si de astfel sunt foarte fericita si frumoasa. Vi-l recomand cu incredere si caldura pe dr. Nicolae Antohi.
garbo_382726
Postat pe 2 Septembrie 2013 21:40
Buna! Ma intereseaza si pe mine parerile celor operate de dr Dumitru Ilie. Am auzit numai pareri bune de dansul. Si care ar fi pretul unei astfel de operatii.
garbo_384494
Postat pe 22 Septembrie 2013 11:37
De la: garbo_12497, la data 2013-04-03 01:08:30Buna! Te-ai operat la Dr Dumitru Ilie? Poti sa mi dai mi mie cateva detalii, te rog? Sambata sunt programata la operatie si a inceput sa-mi fie frica.

Buna! As vrea sa stiu daca esti multumita de rezultatul operatiei facute d dr Dumitru Ilie. M am gandit sa fac si eu rinoplastie la dansul:). Si la cat se ridica pretul operatiei?
garbo_384494
Postat pe 28 Septembrie 2013 18:01
draga mea, cred ca esti incantata mai mult din cauza cuvintelor dlui. dr decat de realitate. La 3 luni e prea devreme sa afirmi asa ceva in conditiile in care Antohi iti acorda 1 an pt fixarea nasului. PS cunosc 2 persoane cu nasul stramb datorita operatiilor lui nereusite. Acestea au fost operate prin metoda deschisa si au o nara mai mare ca cealalta si se vede abia dupa un an asa ceva si mai ales in poze. ... dupa ce iti trece mirajul asta post operatoriu poate mai vorbim peste 1 an
garbo265827
Postat pe 30 Septembrie 2013 02:15
Buna fetelor, mie mi-a facut operatie de rinoplastie chirurgul estetician Silvia Stanculescu- Vasalos care m-a ajutat sa-mi rezolv definitiv problema nasului inestetic. Sunt foarte mulumita de rezultate si o recomand oricui cu mare incredere! :)
Maria_Ion_2
Postat pe 14 Noiembrie 2013 00:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum pot slabi fara sport? 44 De la: marusha 15 Iunie 2014 09:08
buna 3 De la: oany29 7 Martie 2013 11:16
Radiofrecventa tripolara 1 De la: melysa_t 2 August 2010 12:37
cum scapam de celulita? 1 De la: ioanarazvan 24 Ianuarie 2009 19:05
Ce doctor ati apelat pentru implant silicon? 4 De la: garbo_448185 17 Iulie 2017 13:47
Setari Cookie-uri