RINOPLASTIE

hi hi hi! las' ca oricum ti-o iei!

ce, numa' eu?
ready_vivus
Postat pe 4 Decembrie 2009 16:06
ioi, pai nu s-a operat ploada acu' 2 zile ?

voi ati crezut ca vorbesc din punga, bre ?
Anouk
Postat pe 4 Decembrie 2009 16:41
cum se simte fata, anouk??
bluelight
Postat pe 4 Decembrie 2009 16:50
am revenit:D
m`am operat pe 26 noiembrie la DR DANA JIANU la PROESTETICA!
suuuper super...absolut nici o durere...si nasul mi`a iesit superb nici nu ma asteptam nu m`am invinetit nu nimic.....daca doriti mai multe detalii sa`mi spuneti :*:*
garbo076098
Postat pe 21 Decembrie 2009 01:40
da...eu am facut...nu trebuie sa iti fie frica, nu simti nimik..e totul sub anestezie...eu am facut totala..am intrat in operatie la 10 dim si m-am trezit la 6 seara...cam mult..oricum operatia a durat cam o ora...e nasol dupa..ai fata zici ca te-a lovit trenul....eu am avut toate culorile de la negru,mov,galben,mustar,....si niste dureri...woooow...de fapt usturime mai mult...daar a meritat...si as mai face-o de o mie de ori...cand o sa te vezi o sa uiti de toate durerile...bafta
luly83
Postat pe 3 Ianuarie 2010 01:29
098, detalii despre nasul tau? cred c-ar fi interesante
pik_nik
Postat pe 3 Ianuarie 2010 08:09
buna!ma bucur pt tine! sunt sigura ca o sa-ti placa rezultatul....daca vrei poti sa-mi dai si mie mai multe detalii despre tot ce inseamna aceasta operatie( dr.,costuri,durata si locatie)merci mult
elianam
Postat pe 3 Ianuarie 2010 15:56
buna! te rog nu trece peste mesajul meu...sunt f interesata de rezultatul operatiei de rinoplastie. am fost la dr Lascar si nu am incredere ca va iesi asa cum imi doresc. am auzit lucruri bune despre dr Badea si te-as ruga sa-mi dai unele detalii, daca e posibil id-ul meu este: t.ana_29
Mii de multumiri,
Tatiana
garbo095128
Postat pe 21 Ianuarie 2010 16:55
Buna, eu mi-am facut rinoplastie anul trecut la dr. Calin Dobos si sunt extrem de incantata. Domnul doctor a fost foarte amabil si mi-a oferit tot sprijinul iar rezultatul este spectaculos! Nici in vis nu mi-am imaginat ca voi avea un nas atat de frumos. Vanataile nu au fost atat de mari pe cum ma speriase lumea, iar intr-o luna nu mai era nicio urma a operatiei. Vi-l recomand cu toata increderea pe dr. Calin Dobos. Eu l-am contactat la numarul de telefon de pe site-ul www.drdoboscalin.ro

Va pup dulce
garbo096367
Postat pe 28 Ianuarie 2010 16:49
Buna,
Sunt intr-o reala dilema in legatura cu rinoplastia si mai exact cu intrega procedura (cost,internare,consultatie).Mai exact ma intereseaza opinia sincera a cuiva care s-a operat de curand la Dl.Badea -clinica APOLLO.Astept cu interes un raspuns id mess alesya00.ROG URGENT UN RASPUNS DE LA CINEVA "AVIZAT"(care deja a trecut pirn mainile d-lui doctor.Mercic frumusel
garbo097502
Postat pe 3 Februarie 2010 19:17
Buna all,

@garbo096367 vezi ca suntem "vecine" :P si eu mi-am facut operatia de rinoplastie la Dr. Calin Dobos prin octombrie.Acum am un nasuc SUPERB ( love it ).Pentru cele interesate de mai multe info accesati www.drdoboscalin.ro.

pupi
garbo096367
Postat pe 17 Februarie 2010 11:14
ma, io m-am operat odata, da' nu pt ca vroiam sa am nasul mai frumos, ci de nevoie
de la un accident m-am trezit cu nasul mai stramb, si io cum mi-s obsedata, n-am putut sta asa, si m-am dus sa mi-l pun la loc!
zis si facut!
am crezut ca seara plec acasa, decat ca o fost f nashpa
mi-or bagat niste meshe de 1 metru in nas, de am zis ca lesin cand le-o scos
plus sa mi s-au umflat din nou ochii si nasul

deci, intr-un cuvant NASHPA
zambila
Postat pe 17 Februarie 2010 11:18
bunaa...am si eu o problema legata de marimea nasului. poate ca o sa vi se para prea de tot.am 16 ani si chiar doresc o rinoplastie ca sa.mi corecteze acest defect.mama e de acord cu mine si ma sustine pt ca si ea are aceeasi problema din copilarie....cu toate aste nu e prea sigura daca e ok sa.mi fac acum aceasta operatie. am auzit ca varsta minima e 16 ani la care poti face operatie.voi ce ma sfatuiti?. p.s: nu exagerez chiar e o problema cu nasul meu .
andreea_smile
Postat pe 22 Martie 2010 21:56
exista emisiunea aceea...frumusete pe muchie de cutit...de ce nu incerci si pe aceasta cale?????
LILO
Postat pe 22 Martie 2010 21:59
Vreau sa-mi spuna cineva daca s-a operat la doctorul Radu Voicu, e bun se vad rezultatele cum e?
cor_ina_555
Postat pe 25 Martie 2010 19:59
Buna,

Eu mi-am facut luni septo-rinoplastia la dr Badea. Nu pot da inca detalii despre rezultatul final, evident, insa daca te mai intereseaza inca alte amanunte, cu mare placere.
LauraIoana
Postat pe 14 Aprilie 2010 10:38
Buna! Si eu as vrea sa imi fac o rinoplastie dar am doar 16 ani...credeti ca e posibil? Pe un site am citit ca e mai bine sa o faci cand esti in crestere dar pe altele am gasit ca e mai bine dupa 18 ani...M-am informat despre aceasta operatie si sunt sigura ca vreau sa o fac. Voi ce parere aveti? Singurul doctor pe care l-am gasit in Timisoara este Prof. dr. Tiberiu Bratu...
AlisaR
Postat pe 24 Aprilie 2010 20:03
De la: betwety, la data 2009-02-16 21:05:10eu tocmai mi-am facut operatie la nas acum o saptamana. Maine imi vor scoate firele si o sa-l vad pt prima oara. Pt cele interesate , sa nu va temeti de durere, nu este mare, singurul inconvenient este repiratul in primele 2-3 zile, apoi sunt scoase mesele si poti respira ok . Va recomand un doctor f bun , dupa parerea mea cel mai bun in domeniu , D-l Badea de clinica Apolo care mi-a acordat multa atentie si grija dupa operatie...mai ramane sa vad ce nasuc mi-a facut , stilul lui la nasuri mi se pare nasul de papusica , este cunoscut ca facand cele mai dragute nasuri, dupa poze sunt de acord. Va urez succes, daca mai vreti detalii va dau cu drag , pt ca pana acum o sapt eram si eu disperata dupa amanunte si informatii in legatura cu operatia . va pup si curaj , e o operatie usoara !
garbo118408
Postat pe 11 Mai 2010 13:31
Buna! vreau si eu sa-mi fac o modificare la nas si cred ca o sa optez pt dl dr Popescu Daniel. Am fost la el la control si mi-a placut mai ales ca opereaza intr-o clinica la CMU care arata f profesional. Despre dr acesta am auzit ca e f bun si are rezultate extraordinare. La mine va fi putin mai dificil deoarece am si deviatie de sept si niste mici probleme la ECG la inima.
S-a mai operat cineva de aici la dr Popescu? Am mai vb cu fete operate de el si erau incatate de rezultate si de recuperare. Am inteles ca fiecare organism recupereaza diferit dar sper ca si la mine sa nu dureze f mult mai ales ca as vea sa-mi fac si vacanta afara pe 10 august.
Dintre fetele operate aici; Cam la cat timp dupa operatie ati putut sa stati la soare fara probleme?
Multumesc mult!
dyane21
Postat pe 1 Iunie 2010 11:19
Incearca intai la dr.Zmarandescu Catalin.
anakin
Postat pe 1 Iunie 2010 11:20
De la: andreea_smile, la data 2010-03-22 21:56:33bunaa...am si eu o problema legata de marimea nasului. poate ca o sa vi se para prea de tot.am 16 ani si chiar doresc o rinoplastie ca sa.mi corecteze acest defect.mama e de acord cu mine si ma sustine pt ca si ea are aceeasi problema din copilarie....cu toate aste nu e prea sigura daca e ok sa.mi fac acum aceasta operatie. am auzit ca varsta minima e 16 ani la care poti face operatie.voi ce ma sfatuiti?. p.s: nu exagerez chiar e o problema cu nasul meu .


Anak, hai sa tratam putin cu seriozitate, asta chiar poate fi o problema!

pentru pustoaica: nu stiu varsta potrivita la care o poti face, trebuie sa te interesezi, insa da, fa-o daca te deranjeaza!
Suntem intr-o epoca avansata si merita sa profitam de asta din plin; eu cred ca oricine nu este multumit de felul in care arata, ar trebui sa apeleze cu incredere la un mijloc de infrumusetare. Problema e ca nu toata lumea si-l permite.
Nu vad nimic rau in a fi frumosi! La orice varsta!

moniq_
Postat pe 1 Iunie 2010 11:29
Eu m-am operat acum o luna si 3 saptamani la domnul doctor Stan Cotulbea, care este cel mai bun medic orl`ist din Timisoara din punctul meu de vedere.Operatia a avut succes, sunt foarte multzumita de noul nas, desi pe parcurs o sa arate din ce in ce mai bine.As dori sa stiu daca pot face efort fizic, adica jogging sau sala.Daca imi poate da cineva un raspuns as fi recunoscatoare
garbo027621
Postat pe 10 Iunie 2010 20:10
Cred ca vine cam taziu raspunsul dar acum l-a aflat si eu de pe alt forum. Dupa 30 zile de la rinoplastie poti sa mergi la sala (pb fara eforturi f mari) si sa mergi la solar/plaja
dyane21
Postat pe 18 Iunie 2010 16:43
stie cineva unde e clinica asta apollo? am aflat pe ce strada e, dar nu o gasesc pe harta bucurestiului
garbo160445
Postat pe 28 Iunie 2010 22:43
Pentru rinoplastie feriti-va de CLINICA DR.MOCANU s-ar putea sa iesiti total anapoda sa aveti cel putin trei infatisari DUPA OPERATIE (PROFIL STINGA UNA,PROFIL DREAPTA ALTA SI DIN FATA ALTA) si totul cu frumoasa suma de 1700 euro fara anestezie asta este separat asa cum a patit fata mea cu aceasta clinica acum caut doctor pentru rinoplastie secundara asa ca aveti grija cred ca ar trebui sa-l lase pe Bogdan sa opereze singur sau cu alt coleg la fel de tinar
garbo161472
Postat pe 4 Iulie 2010 12:05
De la: dyane21, la data 2010-06-01 11:19:10Buna! vreau si eu sa-mi fac o modificare la nas si cred ca o sa optez pt dl dr Popescu Daniel. Am fost la el la control si mi-a placut mai ales ca opereaza intr-o clinica la CMU care arata f profesional. Despre dr acesta am auzit ca e f bun si are rezultate extraordinare. La mine va fi putin mai dificil deoarece am si deviatie de sept si niste mici probleme la ECG la inima.
S-a mai operat cineva de aici la dr Popescu? Am mai vb cu fete operate de el si erau incatate de rezultate si de recuperare. Am inteles ca fiecare organism recupereaza diferit dar sper ca si la mine sa nu dureze f mult mai ales ca as vea sa-mi fac si vacanta afara pe 10 august.
Dintre fetele operate aici; Cam la cat timp dupa operatie ati putut sa stati la soare fara probleme?
Multumesc mult!

Dyane, si eu am acelasi preferinte ca tine Tot pe dnl dr daniel popescu l-am ales pentru rinoplastie. Stiu ca este ft bun pt ca am vazut opere de ale dnlui dr si arata absoluut fantastic (si rinoplastie si implant mamar....niste frumuseti....fara discutie)
Am fost la consultatie la el si am stabilit pentru septembrie. Deabia astept!!!!!
Daca vrei sa vb pe mess : maria.floarea90 kiss!
garbo_gurl
Postat pe 19 Iulie 2010 19:57
Buna Kishtoaka! Am si eu o intrebare daca se poate legata de refacerea ta de dupa operatia de rinoplastie.In urma cu 9 zile am facut si eu operatie de septo-rinoplastie,operatie care nu a fost deloc dificila si nici dureroasa cu exceptia fashelor din interiorul nasului pentru 2-3 zile care nu iti dadeau posibilitate de a respira.Vroiam sa te intreb cum te_ai simtit dupa operati,daca dupa ce ti-au scos fashele din nas ai putut sa respiri sau ai avut incontinuare probleme de respiratie??ai avut nasul infundat,astupat ??k mie doctorul meu mi-a dat sa imi pun si niste picaturi in nas k mi s-a infundat din cauza mizerieri care trebuia sa mai curga din interiorul lui.Ai avut si tu aceiasi problema k si mine??
Dupa cate zile ti-a scos bandajele de pe nas??cum arata nasul??mai era inca umflat??pt cat timp ai mai avut dupa aceea nasul umflat?? daca esti dragutza sa imi raspunzi acesta e id-ul meu colly_gate88@yahoo.com
collgate
Postat pe 23 Iulie 2010 12:47
ioi!
daca as fi stiut de la inceput cum e, as fi ramas cu nasul stramb dupa accident!
zambila
Postat pe 23 Iulie 2010 12:50
buna,iti recomand sa mergi la centrul medical academica,pt ce dupa parerea mea accolo sunt cei mai buni doctori.eu mi-am facut rinoplastie la doctorul silviu badoiu si totul a decurs excelent,iar acum am un nas de cae pot spune ca sunt mandra.iti las un nr de telefon si mai departe tu hotarasti.(+4)021/314.40.51.pupici
pashpash
Postat pe 5 August 2010 14:31
Buna! A trecut deja o luna de la operatia mea de rinoplastie si ma bucur nespus de alegerea facuta. Am avut mari emotii si un stress teribil chiar cu cateva zile inainte de ziua Z M-am dus de dimineata la clinica (analizele le facusem cu o zi inainte tot acolo) mi-au facut un ekg si am mers la sala. Am avut o perfuzie si am adormit f usor dupa ce m-au asezat pe masa de operatii. Nu am simtit nimic nici macar cum a trecut timpul si m-au trezit ca era gata. Nu m-a durut absolut nimic, doar ca mi-era f somn si dna dr anestezist tot vorbea cu mine ca sa ma trezesc M-au dus apoi intr-o rezerva unde mai erau niste aparate si apoi am adormit pana dupa masa. Am inteles ca operatia a durat 2 ore dar nu am simtit nimic. Cand m-am trezit aveam gatul si buzele uscate dar am baut apa si am fost ok. Spre seara am mancat putin. Asistentele de acolo au fost f dragute. Dr Popescu a venit sa ma vada seara si m-a asigurat ca operatia a iesit bine si deviatia de sept a fost si ea rezolvata. Noaptea a fost mai nasol ca numai aveam somn si cum respiram doar pe gura mi-se usca gura. De dimineata a venit dl dr si mi-a scos mesele din nas. A gadilat mai mult decat a durut m-a curatat si am plecat acasa. Am avut niste vanatai la ochi ca un ursulet panda dar s-au dus intr-o saptamana. La control am fost prima data la 5 zile de la operatie si mi-a scos firele (a durut putin ca o ciupitura) si mi-a dat la o parte atela. Nasul era extraordinar de frumusel inca de atunci. Chiar daca era putin tumefiat, l-am iubit de cum l-am vazut prima oara Cu respiratia a fost mai greu, parca eram racita si se tot infunda. Acum dupa o luna insa este ok. Pot respira pe ambele nari si noaptea si ziua. Forma este perfecta si am inteles ca inca se va mai modela putin inca o luna doua.
Sper ca v-am fost de folos cu experienta mea si sper sa decurga si operatiile voastre tot asa bine ca a mea. Chiar daca am renuntat la vacanta vara asta, a meritat !!!
dyane21
Postat pe 13 August 2010 16:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Voi v-ati marita cu un barbat nasol si prost, care nici nu va intelege in aspectele importante, doar ca sa aveti un tata pt. copil 11 De la: iolanda_74 23 Martie 2017 17:17
cicinel 34 De la: fleurdelis 17 Octombrie 2010 20:20
20 de proceduri ptr un corp sanatos si frumos 1 De la: garbo_4336 18 August 2012 13:43
Cum pot scapa de cearcane? 8 De la: garbo_480575 5 Iunie 2018 20:35
masaj 3 De la: nuti_vio 10 Decembrie 2010 12:49
Setari Cookie-uri