Zodia Balantei

mai fetelor...baghera si-a sters contul...

poate are altul sub alt nick
wife_de_zmeu
Postat pe 11 Mai 2009 13:14
Buna!As dori si eu sa aflu mai multe despre zodia balantei daca se poate..Anca 25 sept 1980-13'20.merci
dolcegreta
Postat pe 12 Mai 2009 20:13
Intr-o zi de joi ...daca conteaza!
dolcegreta
Postat pe 12 Mai 2009 20:15
gela. M-am nascut vineri, 19oct1956, ora 10. Mii de multumiri
garbo000491
Postat pe 26 Mai 2009 11:58
buna baghera...
sunt nascuta pe data de 27.09.1992intr-o duminica dak conteaza ora 8 seara si as dori sa aflu mai multe da mi se potriveste aceasta zodie....pa si astept cu nerabdare rezultatul...
SiLvIa_YuBiReA_tA
Postat pe 19 Iulie 2009 21:21
ia uitati, balantelor:

Pentru femeia Balanta, farmecele exista nca din clipa nasterii, ceea ce face ca pe ea sa o preocupe nu accentuarea unei calitati sau a alteia, ci cum sa si le puna n valoare pe toate. Vechi considerente astrologice afirma ca femeia Balanta este iubita ideala, ceea ce, din multe puncte de vedere, poate fi adevarat. Daca este vorba despre considerentele antice, da, putem avea ncredere n ele; de cele medievale, nsa, trebuie sa ne ndoim, pentru ca ele se refera la femeia perfecta din punctul de vedere al prezentei ei fizice n societate.

Intr-adevar, femeia Balanta stie ca nimeni alta sa fie cu adevarat o prezenta feminina autentica, de la cel mai rebel fir de par pna la cea mai nensemnata (aparent) cuta a rochiei. La ea totul este bine asezat, mbinat, adaugat, pentru ca totul trebuie sa evidentieze armonia culorilor, a formelor, a gesturilor. Vestimentatia femeii Balanta este ntotdeauna vesela si intentionat combinata, ca un echilibru ntre extravaganta si bun-simt, bijuteriile sunt ntotdeauna de efect iar parfumurile adauga o nota care te ndeamna sa o mbratisezi, sa o ai ca pe un obiect de podoaba care sa ti ncnte toate clipele vietii.

Da, femeia Balanta este facuta sa atraga aprecieri, complimente, declaratii, priviri, barbati, dragoste si, atunci cnd ea este mai terestra, chiar si bani. i plac relatiile la nebunie - viata ei nici nu ar avea sens n afara oamenilor - si, n anumite cazuri, mai ales casatoriile. Se casatoreste foarte usor, nu neaparat ca sa aiba un sot, ct ca sa aiba o "pereche".

Femeia Balanta nu este o traditionala, nu familia si/sau perpetuarea speciei o intereseaza, ci complementaritatea, opozitia, polarizarea, deopotriva afectiva si erotica. O veti recunoaste ntotdeauna dupa mirosul placut pe care l mprastie si dupa placerea cu care cumpara orice - adica orice are legatura cu persoana ei fizica si cu frumusetea personala.

pik_nik
Postat pe 19 Iulie 2009 21:25
uite-ti si ascendentul, iubirea mea

Persoana nascuta la data 27.9.1992, ora 20:00 este in zodia Balanta (decada 1), cu ascendent in Gemeni.



pik_nik
Postat pe 19 Iulie 2009 21:27
Nativul cu Ascendent in Gemeni este schimbator si capricios, dar, spre deosebire de nativul din zodia Gemenilor, reuseste sa ramna cu picioarele pe pamnt. Pentru el, totul este un exercitiu intelectual, tot ce vede si tot ce i se intmpla trebuie pus la indoiala si dovedit cu argumente logice sau cu fapte concrete. La fel de multe intrebari isi pune si despre propria persoana, astfel inct ajunge sa isi cunoasca foarte bine limitele.

Din punctul de vedere al sanatatii, nativul cu Ascendent in Gemeni este predispus la neurastenie, astm si artrita, mai ales la mini.

In relatiile cu ceilalti, nativul cu Ascendent in Gemeni este entuziast si plin de verva. Ii plac la nebunie discutiile pe orice tema, care il stimuleaza intelectual. In relatiile sentimentale, simte nevoia de independenta si nu suporta posesivitatea si gelozia.

multumita?
pik_nik
Postat pe 19 Iulie 2009 21:28
cine esti tu de iti permiti ,sa persiflezi astfel,de unde ai capatat asemenea logica,???,crezi ca cunosti bine aceasta zodie,,,te inseli,,amarnic,,??!!!!!!!!!!!!
garbo008975
Postat pe 6 August 2009 01:52
esti cumva balanta si te-ai crucit cand ai vazut cat de bine ti se potriveste descrierea?....he he.....lasa-l in pace pe pikul ca stie ce spune.....si nu sunt povesti inventate peste noapte...
tutankhamon
Postat pe 6 August 2009 01:55
da' ce o fi suparat-o pe tanti in halul asta?! si unde a vazut persiflare?
aaaa, cred ca a vrut doar sa vada daca-i mai ies carnatii aia din semne grafice
pik_nik
Postat pe 6 August 2009 05:23
Buna !!
Sunt tot o balanta, nascuta pe 5 oct 1973 pe la 1 noaptea si ma numesc Gabriela.Va rog, imi dati mai multe informatii despre zodie.

Multumesc1
tomarugabi
Postat pe 6 August 2009 22:20
bunaa sunt mihaela -mincu [bucuresti]! vreau sa stiu si eo despre mine ca zodie si despre mine..aja cum sunt eo [sa vad dak ma regasesc :)] si ce ascendent am :D .sunt nascuta p 13 Octombrie 1994 . la 2 jumatate nOaptea si vreau sa mai stiu care sunt zodiile cu care ma inteleg super bine ca prieteni. .si la ce pagina pot gasi raspunsuL tau?! imi poti da maiL p ingeras_mihaela2007@yahoo.com sami spui la ce pagina ?! :D.si in ce zi m`am nascut ;)) .ms muLt .pup:*[dabea mi`am facut contul si nu stiu undee gasesc raspunsul tau
]
mykyella
Postat pe 8 August 2009 16:18
nr de phone mai trebuie...macar stim toata treaba
mia79x
Postat pe 8 August 2009 16:26
Alexandra 6 octombrie 1991 - nascuta intr-o zi de duminica,la or 16:30.
Alexandra_hb
Postat pe 10 August 2009 01:39
De la: Alexandra_hb, la data 2009-08-10 01:39:17Alexandra 6 octombrie 1991 - nascuta intr-o zi de duminica,la or 16:30.



Persoana nascuta la data 6.10.1991, ora 16:30 este in zodia Balanta (decada 2), cu ascendent in Pesti.
pik_nik
Postat pe 10 August 2009 02:13
Nativul cu Ascendent in Pesti este cel mai sensibil si mai vulnerabil din tot zodiacul, mereu in pericol de a fi dominat, mai ales in relatiile cu cei care au o personalitate puternica. Nativul cu Ascendent in Pesti reuseste sa se infatiseze celor din jur intr-un mod aproape cameleonic, aratnd tuturor ceea ce ei doresc sa vada in el si ascunzndu-si adevarata identitate. Iar asta dintr-un motiv foarte intemeiat: in realitate este vulnerabil si temator.

Nativul cu Ascendent in Pesti se bucura de o formidabila imaginatie creatoare. El este unul dintre marii artisti ai zodiacului, cu un mare potential creator in orice domeniu artistic.

In planul relatiilor, nativul cu Ascendent in Pesti trebuie sa fie atent la tendinta celorlalti de a profita de sensibilitatea si credulitatea lui.



Compatibilitati zodia Balantei:
Compatibilitate excelenta:
Balanta-Gemeni, Balanta-Leu, Balanta-Sagetator, Balanta-Varsator

Compatibilitate buna:
Balanta-Berbec, Balanta-Balanta

Compatibilitate acceptabila:
Balanta-Taur, Balanta-Fecioara, Balanta-Scorpion, Balanta-Pesti

Compatibilitate redusa:
Balanta-Rac, Balanta-Capricorn


Nativul cu Ascendent in Pesti este un timid si nu are prea multa incredere in sine. Pe de alta parte, este un intelept si adesea are capacitati paranormale.

pik_nik
Postat pe 10 August 2009 02:14
nenea astrologu' zi-mi si mie ca sunt scorpion cu ascendent in varsator...cit dureaza o iubire la mine?
Aemulus
Postat pe 10 August 2009 02:30
mica, nici tu nu dormi?
lady_corina
Postat pe 10 August 2009 02:31
Am dormit vreo ora si gata, acum sunt iar pe capul vostru.
Tin geana pe voi nu cumva sa va apucati de prostii ca stiu eu cum e cu astia de peste 40 de ani daca ii scapi din mina...
Aemulus
Postat pe 10 August 2009 02:33
eu m-am saturat de compania mea si cautam sambure de vorba, da ai cu cine?
lady_corina
Postat pe 10 August 2009 02:37
Pai nu lucrezi miine? nu esti obosita?
Aemulus
Postat pe 10 August 2009 02:43
nu lucrez maine, obosita sunt dar am devenit robot - nu prea mai pot sa dorm...2-3 ore...
lady_corina
Postat pe 10 August 2009 02:45
Vad ca sunt destui pe forum, dar banuiesc ca vorbesc in privat!
Aemulus
Postat pe 10 August 2009 02:51
da, asa cred si eu - scuza-ma ca m-am bagat in vorba
lady_corina
Postat pe 10 August 2009 02:55
Eu nu vorbeam cu nimeni in afara de tine, aici.
De fapt intre timp mai studiam un horoscop chinezesc, asa de amuzament.
Aemulus
Postat pe 10 August 2009 02:58
am sa ma retrag totusi, poate sperii eu..."fantomele"...

noapte buna!
lady_corina
Postat pe 10 August 2009 03:02
Noapte buna si tie Corina! Atit cit a mai ramas din ea.
Aemulus
Postat pe 10 August 2009 03:07
23 sept 1991, luni... 02:00 :D
Contrapunct
Postat pe 10 August 2009 03:31
www.eastrolog.ro iti da toate informatiile.
Asta in cazul vrei sa aflii singura, daca vrei sa te alinte cineva spunindu-ti...atunci asteapta un raspuns mai....sensibil.
Aemulus
Postat pe 10 August 2009 03:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Compatibilitate 83 De la: daria_pet 6 Noiembrie 2009 01:17
Femeia balanta si barbatul sagetator 1 De la: pisikutza25 5 Iulie 2012 09:33
femeie pesti-barbat fecioara 56 De la: garbo032800 20 Ianuarie 2010 14:00
femeie varsator si barbat pesti 22 De la: garbo093196 6 Martie 2014 11:01
se poate o dragoste la telefon? 74 De la: Saplacan 26 Noiembrie 2012 23:27
Setari Cookie-uri