cancer de col uterin

dap... grea intrebare...
eu zic ca ar fi 2 variante:
1. ori ai o problema
2. ori pur si simplu nu ai ramas!

e? ce zici? mai incerci? da' data viitoare incearca si tu cu un barbat
Thor
Postat pe 28 Iulie 2009 16:30
thor, necajesti fata...
poate si fara barbat - exista si inseminare artificiala
lady_corina
Postat pe 28 Iulie 2009 16:34
uooofffff!!!
deja mi-e mila de bietul pik, corino!
cat va avea el de lucru deseara...
Thor
Postat pe 28 Iulie 2009 16:36
thoooooooooooooooooooooooooooor, buna dimineata!
el este in pat cu o blonda acum
lady_corina
Postat pe 28 Iulie 2009 16:38
NU cred ca el are vreo problema....Si nu ma necajiti ,stati linistiti..Pt ca doar eu styu cat de barbat este barbatul meu....Eu nu ma plang de el...nu vreau nici mai mult nici mai putin...asa cum e ,e perfect...deci..:P...poate eu sunt cea cu probleme..Si v-am intrebat ca m-am gandit ca a-ti mai auzit de problema asta si poate stiaty sa-mi dati un raspuns....de mers la doctor...asta styu si eu ca treb sa o fac....numai ca nu am facut-o pana acum..:P
andr33a88d
Postat pe 29 Iulie 2009 16:30
Aceiasi problema o am acum, cu mama mea. S-a depistat o tumora maligna exocolul(C53.1)-neoplasm col uterin acum st.3b. Am internat-o la Institutul Oncologic Fundeni-IOB unde s-a efectuat iradiere externa cu doza totala de 50Gy si branhiterapie cu DT 15 Gy p.a. Radioterapeutul ne-a recomandat operatia la Chirurgie Genarala Fundeni la conf. Vasilescu. Va rog frumos care din voi a trecut prin aceste etape ale acestui neoplasm sa imi spuneti daca aceasta este metoda sau acesta este cursul pe care trebuie sa-l urmam ptr. speranta vindecarii! Va multumesc frumos! ptr. randurile citite si D-zeu sa va dea tot binele din lume. Cu respect, Adela
adelaraducan
Postat pe 6 Septembrie 2009 18:07
De la: adelaraducan, la data 2009-09-06 18:07:14 Aceiasi problema o am acum, cu mama mea. S-a depistat o tumora maligna exocolul(C53.1)-neoplasm col uterin acum st.3b. Am internat-o la Institutul Oncologic Fundeni-IOB unde s-a efectuat iradiere externa cu doza totala de 50Gy si branhiterapie cu DT 15 Gy p.a. Radioterapeutul ne-a recomandat operatia la Chirurgie Genarala Fundeni la conf. Vasilescu. Va rog frumos care din voi a trecut prin aceste etape ale acestui neoplasm sa imi spuneti daca aceasta este metoda sau acesta este cursul pe care trebuie sa-l urmam ptr. speranta vindecarii! Va multumesc frumos! ptr. randurile citite si D-zeu sa va dea tot binele din lume. Cu respect, Adela
Buna Adela,pe langa tratamentul prescris si efectuat la intitutul oncologic,cu mare succes se poate folosi TRANSFER FACTOR PLUS de la 4 Life Research.Daca doresti,iti pot pune la dispozitie informatii despre aceste produse de exceptie.

http://www.google.ro/search?client=opera&rls=ro&q=transfer+factor+neoplasma&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8
TF_
Postat pe 7 Septembrie 2009 16:34
Buna, forum garbo, tot binele din lume tuturor si ma bucur de cunostinta.Va citesc randurile de catva timp, dar intru in aceasta discutie pentru ca simt, ca pot afla lucruri importante de la voi si pot discuta ceea ce ma framanta de cateva ore de cand am aflat rezultatul unor analize, de rutina, si anume: am facut testul papanicolaou iar rezultatul este citez "suspect" si mi s-a recomandat testul HPV, costul sau fiind de cca 300ron, iar daca rezultatul acestuia -spune dna dr-este negativ repet pn la un an iar daca este pozitiv sa repet testul la un interval de sase luni. Daca trebuie sa ma ingrijorez sau nu, asta nu pot intreba, dar daca cineva a mai trecut prin asa ceva si poate din experienta stie ce presupune aceasta faza sau daca sunt remedii naturiste sau mai putin riscante, astept randurile voastre. O seara buna si Doamne ajuta!
miredo
Postat pe 7 Septembrie 2009 20:49
Buna, Victoria
Pentru tratamentul cancerului , inclusiv pentru cel uterin exosta si tratamente alternative, Daca o intereseaza pe prietena ta sa incerce si alternativa asta, atunci ma poti contacta pe adresa mea de mail ang6saz@yahoo.com
angsaz
Postat pe 10 Septembrie 2009 12:41
De la: adelaraducan, la data 2009-09-06 18:07:14 Aceiasi problema o am acum, cu mama mea. S-a depistat o tumora maligna exocolul(C53.1)-neoplasm col uterin acum st.3b. Am internat-o la Institutul Oncologic Fundeni-IOB unde s-a efectuat iradiere externa cu doza totala de 50Gy si branhiterapie cu DT 15 Gy p.a. Radioterapeutul ne-a recomandat operatia la Chirurgie Genarala Fundeni la conf. Vasilescu. Va rog frumos care din voi a trecut prin aceste etape ale acestui neoplasm sa imi spuneti daca aceasta este metoda sau acesta este cursul pe care trebuie sa-l urmam ptr. speranta vindecarii! Va multumesc frumos! ptr. randurile citite si D-zeu sa va dea tot binele din lume. Cu respect, Adela



Buna, eu iti recomand sa incerci un tratament naturist.
Stiu doua cazuri f apropiate care acum un an s-au vindecat cu tratament de la Favisan, ii gasesti la www.favisan.ro, sunt f de treaba si f buni in ceea ce fac. Ai acolo pe site-ul lor si nr de tel. tot.........Sanatate!

...............................................................
premiul tau! - http://www.exposhop.ro/Code/Applications/web/index.cgi?action=blog§ion=4&art=37
exposhop
Postat pe 10 Septembrie 2009 12:48
De la: miredo, la data 2009-09-07 20:49:28Buna, forum garbo, tot binele din lume tuturor si ma bucur de cunostinta.Va citesc randurile de catva timp, dar intru in aceasta discutie pentru ca simt, ca pot afla lucruri importante de la voi si pot discuta ceea ce ma framanta de cateva ore de cand am aflat rezultatul unor analize, de rutina, si anume: am facut testul papanicolaou iar rezultatul este citez "suspect" si mi s-a recomandat testul HPV, costul sau fiind de cca 300ron, iar daca rezultatul acestuia -spune dna dr-este negativ repet pn la un an iar daca este pozitiv sa repet testul la un interval de sase luni. Daca trebuie sa ma ingrijorez sau nu, asta nu pot intreba, dar daca cineva a mai trecut prin asa ceva si poate din experienta stie ce presupune aceasta faza sau daca sunt remedii naturiste sau mai putin riscante, astept randurile voastre. O seara buna si Doamne ajuta!
buna miredo,cel ce ti-a facut testul PAP,ti-a spus suspect....suspect de ce anume ??? si chiar daca ti se vor depista tulpini de HPV,nu ar trebui sa-ti faci mari griji...nu este obligatoriu ca daca ai HPV sa faci si cancer de col...in foarte multe cazuri,persoanele infectate cu HPV nici nu dezvolta boala,deoarece sistemul imunitar al acelei persoane elimina din organism pericolul... asadar nu-ti face prea mari griji,asteapta sa vezi rezultatul analizelor si apoi poti incepe o cura cu produse pentru HPV daca este cazul...sunt si tratamente naturiste care dau rezultate excelente in cazurile de infectie cu papiloma virus sau in cazurile de cancer de col...
TF_
Postat pe 10 Septembrie 2009 20:51
buna sincera sa fiu eu an fost si anul trecut
si anul asta la biorezonanta si mii sa spus ka am nimik grav
..dar pe mine de aproape 6 ani imi amorteste mana stanga .se raceste,ma doare sanul,rau nu gluma,am palpitatii la inima in momentele kand ma doare mana,,tensiunea mika si palpitatii ,partea stanga de gat ma doare groaznik si mai nou si partea de cap stanga..decii sii totii medikii spun k nu am nimik dar p mine ma doare ,,,,cum vine asta ,,,k eu sincer nu mai pot si uneorii ma duce la disperare durerea asta.pt ka nici nu trece cu nici un fel de pastiile ,nici cu xanax sau cu melantolina nu ma pot odihnii...decii ,,,traitiva viata la maxim si nu ratatii nici o sansa a vietii,, eu una nu mai cred in doctorii si medikamente de mult,, cu respect LAZAR GEORGIANA VICTORIA
garbo014195
Postat pe 12 Septembrie 2009 12:04
n primul rnd, este necesar trecerea la un regim bazat pe cruditi. Nu sunt indicaate produsele din carne i, n nici un caz operaia sau chimioterapia
De retinut
DUPA CE ANI DE ZILE A SPUS PACIENTILOR CA CHIMOTERAPIA ESTE SINGURA CALE PENTRU A INCERCA (CUVANTUL CHEIE E A INCERCA!) SA SE ELIMINE CANCERUL, JOHN HOPKINS S-A HOTARAT SA PREZINTE SI CALEA ALTERNATIVA DE TRATAMENT A MALADIEI.

Esti ceea ce mananci - asadar: mananca sanatos!
O intuitie uimitoare a generatiilor trecute este acum confirmata de stiintele nutritioniste. Acestea au aratat ca ceea ce s-a numit candva doctrina semnaturilor era in mod uimitor foarte corect. Acum, aceasta afirma ca mancarea integrala are un tipar care se aseamana cu un organ din corp sau cu o functie fiziologica si ca acest tipar actioneaza caun semnal sau ca un semn, in functie de beneficiul pe care mancarea il ofera consumatorului. Iata doar o scurta lista de exemple de semnaturiale hranei integrale.

O felie de morcov se aseamana cu ochiul uman. Pupila, irisul si liniile radiale arata exact ca ochiul uman si, da, stiinta demonstreaza acum ca morcovii maresc considerabil fluxul sanguine catre ochi si functia acestora.
O rosie are patru compartimente si este rosie. Inima este rosie si are patru camere. Toate studiile arata ca rosiile sunt intr-adevar hrana pura pentru inima si sange.
Strugurii atarna in ciorchine, care are forma unei inimi. Fiecare bobita arata ca o celula a sangelui si toate cercetarile de astazi arata ca strugurii sunt, de asemenea, o hrana revitalizanta
substantiala pentru inima si sange.
O nuca arata ca un mic creier, cu o emisfera dreapta si una stanga:creierul mare deasupra si cerebelul din partea de jos. Chiar si incretiturile sau cutele unui miez de nuca arata ca neocortexul. Si acum stim ca nucile ne ajuta sa ne dezvoltam peste trei duzini de transmitatori neuronali care ajuta la functionarea creierului.
Boabele de fasole chiar vindeca si ajuta la mentinerea functiei rinichilor si, da, arata exact ca si rinichii umani.
Telina, rubarba si alte legume arata exact ca oasele.. Aceste alimente tintesc in mod special duritatea oaselor. Oasele sunt 23% sodiu, iar aceste alimente au 23% sodiu. Daca nu avem destul sodiu in alimen tatie, organismul si-l extrage din oase, facandu-le friabile. Aceste alimente completeaza nevoile scheletului corpului nostru.
Vinetele, fructele de avocado si perele tintesc catre sanatatea si buna functionare a uterului si cervixului femeii, si arata exact ca aceste organe. Cercetarile de astazi arata ca, atunci cand o femeie mananca un avocado pe saptamana, acesta ii echilibreaza hormonii, o scapa de kilogramele in plus in urma nasterii si previne cancerul cervical. Si cat de profund e asta? Ii ia exact noua luni unui avocado sa se dezvolte de la nivelul de floare pana la cel de fruct copt. Sunt peste 14 000 de constituenti chimici fotolitici de nutritie in fiecare dintre aceste plante (stiinta moderna a studiat si numit doar 141 dintre ei).
Smochinele sunt pline de seminte si atarna doua cate doua atunci cand cresc. Smochinele cresc motilitatea spermei masculine si sporesc numarul de spermatozoizi, astfel incat trateaza sterilitatea masculina.
Cartofii dulci arata ca pancreasul si chiar echilibreaza indexul glicemic la diabetici.
Maslinele participa la sanatatea si buna functionare a ovarelor.
Grapefruitul, portocalele si alte citrice arata exact ca si glandele mamare ale femeii si contribuie la sanatatea sanilor si la miscarea
limfei inspre si dinspre sani.
Ceapa arata ca celulele corpului. Cercetarile de astazi demonstreaza ca ceapa ajuta la curatarea deseurilor din toate celulele organismului. Ceapa provoaca lacrimile care spala straturileepiteliale ale ochilor.


Noutati in tratamentul cancerului de la John Hopkins :

1. Cu totii avem celule canceroase in corp. Aceste celule nu apar,insa,la testele standard daca nu sunt in numar de miliarde. Cand doctorii spun bolnavilor ca nu mai exista celule canceroase in corpul lor dupa tratamentele efectuate,inseamna doar ca testele sunt incapabile sa le masoare deoarece nu mai sunt in numar detectabil.
2.Celulele canceroase apar in corp de 6 pana la 10 ori in timpul vietii unui om.
3.. Cand sistemul nostru imunitar este puternic,celulele canceroase sunt distruse si astfel este impiedicata multiplicarea lor si formarea de tumori.
4. Cand este diagnosticat cancerul,inseamna ca persoana respectiva are deficiente nutritionale multiple.Aceste deficiente pot sa apara din cauze genetice, a noxelor din mediul inconjurator, a alimentatiei si stilului de viata gresite.
5. Pentru a preintampina deficitele nutritionale multiple, este necesara schimbarea dietei si administrarea de suplimente nutritive, ceea ce va duce la intarirea sistemului imunitar.
6. Chimioterapia presupune "otravirea" celulelor canceroase cu rata mare de crestere,dar astfel sunt distruse si celulele sanatoase cu crestere rapida din maduva spinarii, tractul gastro - intestinal, etc, iar organe importante, cum ar fi ficatul, rinichii, inima, sau plamanii pot fi iremediabil afectate.
7. Radioterapia distruge celulele canceroase, dar, in acelasi timp, arde, cicatrizeaza si distruge celule,tesuturi si organe sanatoase .
8. Chimioterapia si radioterapia vor reduce, la inceput, dimensiunea tumorilor... Folosirea indelungata a acestor tratamente nu va duce, insa, la distrugerea definitiva a lor.
9.. Cand in corp se acumuleaza prea multe "deseuri" toxice rezultate in urma chimio- si radioterapiei, sintemul imunitar este fie compromis, fie distrus, iar pacientul poate muri din cauza unor infectii banale si a complicatiilor lor
10. Chimioterapia si terapia cu radiatii pot favoriza mutatii genetice in celulele canceroase care le fac foarte rezistente la tratament, si greu de distrus. Interventiile chirurgicale pot determina diseminarea (imprastierea) celulelor canceroase la alte organe (metastaze).
11.. O metoda foarte buna de lupta impotriva celulelor canceroase este de a le infometa, adica a se evita alimentele de care acestea au nevoie pentru a se multiplica.

CELULELE CANCEROASE SE DEZVOLTA CU :

a. ZAHAR
Eliminad din alimentatie zaharul, se elimina,astfel,una din cele mai importante surse de hrana a celulelor canceroase. Inlocuitorii de zahar, indulcitorii sintetici cum ar fi zaharina, sau alte produse (Nutrasweet, Equal, Spoonful, etc ), au ca baza aspartamul ( E 951), o substanta chimica daunatoare. Un inlocuitor natural al zaharului ar fi mierea de albine si melasa,dar in cantitati moderate. Sarea de bucatarie contine adaosuri chimice pentru a avea culoarea alba. Alternativa ar fi sarea de mare.
b. LAPTELE SI PRODUSELE LACTATE
Laptele favorizeaza productia de mucus in corp, in special la nivelul tractului gastro - intestinal. Cancerul este hranit de acest mucus. Renuntand la lapte si produsele derivate, si la consumul de lapte de soia ,celulele canceroase "mor" de foame.
c. PH ACID
Celulele canceroase "infloresc" in mediu acid. O alimentatie preponderent carnivora induce un pH acid in corp, si ar fi mai bine sa se consume peste si pasare in cantitati mici, decat carne de vita sau porc. Carnea mai poate contine substante administrate animalelor: antibiotice, hormoni de crestere si paraziti,ce dauneaza, in special persoanelor cu cancer.
d. O dieta bazata 80 % pe legume proaspete consumate ca atare sau sub forma de suc, grau integral, seminte, nuci si fructe schimba pH-ul corpului in alcalin.. 20 % din alimentatie poate fi din alimentegatite, inclusiv fasole boabe. Sucurile proaspete din legume asigura necesarul de enzime digestive, usor absorbabile, care ajung la nivel celular in 15 minute de la consumare, si care hranesc si favorizeaza cresterea de celule sanatoase. Este bine sa se consume sucuri proaspete de 2-3 ori pe zi. Enzimele sunt distruse la 40 gradeCelsius.
e. Evitati cafeaua, ceaiul si ciocolata ce pot contine cantitati mari - de cofeina. Ceaiul verde este o alternativa foarte buna, avand si proprietati anti - canceroase. Cea mai buna bautura este APA - purificata sau filtrata pentru a fi, astfel, eliminate toxinele sau metalele grele. Apa distilata este acida ,deci evitati-o!
12. Proteinele din carne sunt dificil de digerat si necesita o cantitate mare de enzime digestive. Carnea nedigerata ramane in interiorul intestinului, intra in putrefactie, si se creste, astfel cantitatea de reziduuri toxice din corp .
13. Celulele canceroase sunt acoperite de un perete gros de proteine. Renuntarea la carne sau reducerea ei in alimentatie duce la eliberarea de cantitati din ce in ce mai mari de enzime; acestea ataca proteinele din peretele celular si permit astfel, celulelor specializate sa distruga aceste celule canceroase .
14. Unele suplimente nutritive ajuta la intarirea sistemului imunitar, cum ar fi: IP6 (inozitolul sau vitamina B9, continut de taratele de grau, seminte, nuci - n.tr.), Essiac (ESSIAC este o formula din plante ce a fost utilizata din anul 1922 de o sora medicala din Canada numita Rene Caisse pentru a ajuta pacienti cu afectiuni grave. Cele opt plante din reteta originala sunt: ciuline sfant, radacina de brusture, laminaria, trifoi rosu, ulm cu coaja neteda, radacina de revent turcesc, nasturel, macris marunt), antioxidanti, vitamine,minerale,etc..,toate stimuland imunitatea sa lupte si sa distruga celulele canceroase.
Alte suplimente cum ar fi vitamina E produc apoptoza sau moartea programata a celulelor, metoda naturala a corpului de a scapa de celulele bolnave, nedorite si inutile .
15. Cancerul este o boala a mintii, corpului, si spiritului. Gandirea pozitiva si o fire activa ajuta pe cel care lupta cu cancerul sa supravietuiasca. Furia, neiertarea si amaraciunea "construiesc" un mediu stresant si acid in corp. Trebuie sa invatam sa avem un spirit iubitor si iertator, sa ne relaxam si sa ne bucuram de viata!
16. Celulele canceroase nu se pot dezvolta in prezenta oxigenului. Facand exercitii fizice zilnice si de respiratie, oxigenul ajunge adanc, la nivel celular. Terapia cu oxigen este foarte importanta pentru distrugerea celulelor canceroase ..

ATENTIE
1. Nu introduceti recipienti de plastic in cuptorul cu microunde.
2. Nu congelati apa
3.. Nu puneti in microunde recipiente cu capace de plastic.
Dioxina este o substanta ce provoaca cancer, in special la sani. Este extrem de toxica pentru celulele corpului.Dioxina este eliberata din plasticul sticlelor cu apa introduse la congelator.. Recent, Dr.. Edward Fujimoto, manager al programului de sanatate din cadrul Castle Hospital, a vorbit, in cadrul unei emisiuni TV, despre pericolele care pandesc sanatatea . A vorbit despre dioxina si raul pe care il poate face. Sa nu se incalzeasca mancarea la coptorul cu microunde in vase de plastic . Este vorba,mai ales,de mancarea ce contine grasime. Profesorul a spus ca combinatia dintre grasime, temperaturi mari si plasti elibereaza in mancare dioxina,care ajunge,in cele din urma,in celulele noastre. A recomandat, in schimb, folosirea de vase de sticla sau ceramica pentru a incalzi mancarea. Se obtin aceleasi rezultate, dar fara dioxina . Hartia nu e daunatoare, dar nu se stie ce mai contine ea. Profesorul a amintit ca multe fast food-uri au renuntat la recipienti din spuma poliuretanica, folosind hartia. Aparitia dioxinei a fost motivul. S-a subliniat ca acelasi efect negativ il are si acoperirea vaselor cu capace de plastic in vederea gatirii mancarii in cuptorul cu microunde. Este indicat folosirea unui servet de hartie.

[ Acesta este un material ce ar trebui trimis tuturor celor care sunt importanti in viata voastra ]

http://www.qlarivia.ro/despre_apa_qlarivia-1.html
Vizitati situl web
> http://www.terapii-naturiste.com
VODAFONE: 0727 35 97 97
ORANGE: 0752 100 828
RDS MOBIL: 0770 333 857



LAVINIA DIANA MILOS






Lavdia65
Postat pe 16 Octombrie 2009 11:20
Spune-i prietenei tale sa stea linistita si sa aiba incredere in Dumnezeu. Eu am fost operata cand aveam 30de ani si au trecut 14 si sunt foarte bine. Da-i incredere ca cineva sus ne iubeste.
Eny31
Postat pe 26 Octombrie 2009 09:11
De la: garbo014195, la data 2009-09-12 12:04:11buna sincera sa fiu eu an fost si anul trecut
si anul asta la biorezonanta si mii sa spus ka am nimik grav
..dar pe mine de aproape 6 ani imi amorteste mana stanga .se raceste,ma doare sanul,rau nu gluma,am palpitatii la inima in momentele kand ma doare mana,,tensiunea mika si palpitatii ,partea stanga de gat ma doare groaznik si mai nou si partea de cap stanga..decii sii totii medikii spun k nu am nimik dar p mine ma doare ,,,,cum vine asta ,,,k eu sincer nu mai pot si uneorii ma duce la disperare durerea asta.pt ka nici nu trece cu nici un fel de pastiile ,nici cu xanax sau cu melantolina nu ma pot odihnii...decii ,,,traitiva viata la maxim si nu ratatii nici o sansa a vietii,, eu una nu mai cred in doctorii si medikamente de mult,, cu respect LAZAR GEORGIANA VICTORIA





Aceleasi simptome le aveam si eu ! Medicul a banuit o spondiloza cervicala ..si radiografiile facute i-au confirmat diagnosticul .Cere medicului de familie trimitere pt asa ceva,radiografie la coloana si..sa speram ca nu vei mai avea pb !
garbo041083
Postat pe 3 Noiembrie 2009 03:07
De la: cancrum, la data 2008-10-24 12:20:42draga mea!
eu am trecut prin chinul asta
cunosc mai bine k oricine situatia
eu am scapat,a fost greu dar am avut noroc c sa-ti spun?
incredere,speranta,si rugativa la dumnezeu sa fie bine
daca e prezent hpv,si nu e cancerul instalat sa nu stea p ganduri! operatie pt k mai devreme sau mai tz il va face.daca stie exact,curaj se pot face multe.eu am fost operata la spitalul caritas de dr.sandu si r.popescu cristian.le datorez viata azi sunt alaturi de copilul meu datorita lor.au trcut 2 ani si jumatate si iata k mi-am demonstrat k nu vreau si nici nu am chef sa mor! multa sanatate marga decu



Eu zic ca asta-i remediul : SA NU VREI SI SA NU AI CHEF SA MORI ! Restul, vine de la sine...
Nathaly_Albu
Postat pe 3 Noiembrie 2009 14:06
salut! si eu am avut cancer de col uterin ! sunt operata de 9 luni am facut radioterapie apoi operatia. cand spunem cancer suntem ingroziti ne trebuie multa vointa. In ce stadiu este prietena ta?
garbo063404
Postat pe 4 Noiembrie 2009 09:18
Buna.Citesc si imi amintesc....Cu ani in urma rezultatul testului Papanicolau a iesit III, a urmat o conizatie...o bopsie...si se parea ca este ok.Insa de vreo 3 ani, rezultatul testului iar nu era multumitor.Am facut genotiparea virusului HPV si ...adevarat...exista o tulpina cu risc oncogen inalt.Gratie doctoritei Constantin Roxana care a profesat la clinica Euroclinic am scapat de virus, in urma tratamentului cu Aldara si imunoprinosine.Acu doua luni cind am refacut genotiparea ...rezultatul a fost NEGATIV.Dragele mele...eliminati cauza...nemernicul asta de virus...si totul va fi ok!!!!
Multa sanatate tuturor!!
marianagclro
Postat pe 17 Noiembrie 2009 10:18
Buna dimineata.
Ce parere aveti despre vaccinul impotriva cancerului de col uterin.
Am to citit despre acest subiect dar pentru mine este tot o dilema.
As dori niste pareri serioase.
sunset474
Postat pe 19 Ianuarie 2010 09:09
Buna FLORILOR - FETELOR. De la nuritie celulara avansata mondiala sunt noutati de preventie a cancerului de col uterin... se merita sa va interesati din timp inainte sa ajungeti sa faceti... exista un tratament si pt cele care au deja,insa acest tratement merge pe mentinerea partii sanatoase... deci prelungeste cu mult viata, si depinde de stadiul bolii... nu mai pierdeti timpul si o sa va ofer informatii si detalii la 0757 986 986 magdalena_filip@yahoo.com (nutritie celulara avansata) este o informatie de care cu sguranta inca nu stiti si merita sa aflati daca va pasa de voi!!!
FMeg
Postat pe 21 Ianuarie 2010 20:02
De la: FMeg, la data 2010-01-21 20:02:40Buna FLORILOR - FETELOR. De la nuritie celulara avansata mondiala sunt noutati de preventie a cancerului de col uterin... se merita sa va interesati din timp inainte sa ajungeti sa faceti... exista un tratament si pt cele care au deja,insa acest tratement merge pe mentinerea partii sanatoase... deci prelungeste cu mult viata, si depinde de stadiul bolii... nu mai pierdeti timpul si o sa va ofer informatii si detalii la 0757 986 986 magdalena_filip@yahoo.com (nutritie celulara avansata) este o informatie de care cu sguranta inca nu stiti si merita sa aflati daca va pasa de voi!!!
o mare gpgorita cu nutritia celulara...nici nu exista acest termen in dictionarele de specialitate !!!!

p.s. cancerul de col se vindeca, daca faci tratamentul care trebuie si daca iti reabilitezi functiile sistemului imunitar, functii care la pacientii cu cancer, indiferent de forma si stadiul acestuia, nu sunt in parametrii normali, ci sunt cu mult slabite din diverse motive !!
TF_
Postat pe 22 Ianuarie 2010 21:06
buna tuturor.am fost diagnosticata cu virusul HPV .am vegetatii venerice .mi s-a recomandat cauterizarea lor , dar mi s-a spus ca nu exista pastilute pentru cele mici. este abosult necesar sa fac testul HPV si papanicolau ????????

am citi ca este buna tinctura de marul lupului.a folosit cineva?
ellyse83
Postat pe 27 Ianuarie 2010 14:09
draga mea sunt diagnosticata cu aceasta boala de noua ani am fost internata la cluj am facut numai raze cobalto o luna si un pic nu au vrut sa ma opereze eu am insistat dar am ramas la aprecierea medicilor si nu sunt operata sunt binisor dar boala este boala tre sa lupti cu ea deci nu este de speriat depinde in ce faza este descoperita bafta
garbo112423
Postat pe 21 Aprilie 2010 12:48
da iubita eu am cancer de col uterin si am 31 de ani orice vrei sa ma intrebi iti raspund cu cea mai mare placere.bine ce-mi sta in putere si ce stiu iti dau id meu .stoica.adelin2006@yahoo.com
geoadelin
Postat pe 2 Mai 2010 16:36
Buna ziua ma numesc UNGUREANU CATALIN si prin acest mesaj va fac invitatia de a participa la un simpozion cu tema de preventie.Simpozionul va avea loc pe data de 15 IULIE 2010 la HOTEL HOWARD JOHNSON (fost HOTEL DOROBANTI) cu incepere de la ora 17.30. INTRAREA LA SIMPOZION ESTE 100% GRATUITA
NUME DE CONTACT: UNGUREANU CATALIN.
NUMAR DE TELEFON:0771102969 0724573756
pynarsong
Postat pe 11 Iulie 2010 15:51
Buna ziua,
Cunosc cel mai sigur remediu pentru cancer.Daca nu este in metastaza,in 6 luni se vindeca.
Pentru detalii, ma poti suna la 0723.56.72.76
Cu drag,
Dafne
dafne
Postat pe 13 Mai 2011 11:50
Imi pare foarte rau pt prietena ta dar sa stea linistita si eu am avut acum 13 ani ,aveam doar 33 de ani,am fost operata mi s-a facut histerectomie totala cu pastrarea anexelor,adica a ovarelor si totul este ok.Hormonal functionez normal,am viata sexuala normala totul este bine.Sa aiba incredere si va vedea ca totul se rezolva.
Eny31
Postat pe 14 Mai 2011 00:22
Exista remedii si naturiste si spirituale.... exista si un film de o ora jumatate care va va trezi enorm (din mai multe puncte de vedere), atat pe tine cat si pe prietena ta.... contacteaza-ma sa iti ofer mai multe detalii si solutiile .... Ai cerut ajutorul, si cum nimic nu e intamplator am ctit nevoia ta de ajutor, si tocmai din acest motiv nu pot tine numai pentru mine informatiile pe care le detin. Putem facilita comunicarea pe
magalena_filip@yahoo.com (e-mail) sau
0757 986 986 0765 560 360
FMeg
Postat pe 14 Mai 2011 14:16
si eu am fost diagnosticata cu cancer de col am urmat 5 sedinte de chimioterapie 28 de radioterapie si 3 sedinte de brahiterapie dupa ce am terminat am fost operata acum sunt foarte bine au trecut 2 ani de la operatie si ma simpt bine eu am avut stadiu 2b
garbo107773
Postat pe 22 Iulie 2011 18:28
De la: mirelamaria, la data 2009-01-19 13:54:20 prietena de-a mea a fost diagnosticata cu cencer de col uterin.lucrurile nu sunt prea simple,nu stim inca rezultatul dar dupa reactia medicului nu au cum sa fie simple.poate cineva sa ma ajute cu anumite informatii???cit de grava este boala!ce se poate face!exista tratamente alternative,naturiste???astept si accept orice fel de informatii despre acest subiect.va multumesc


Da-mi mai multe detalii pe adresa mirela_pas@yahoo.com. Te pot ajuta cu tratament naturist.
monica19
Postat pe 31 August 2011 21:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cancer de col uterin 65 De la: 8 Ianuarie 2018 14:55
RIENDOL COMPLEMET DIETETIC AJUTA LA PREVENIREA CANCERULUI 1 De la: wapa 1 Mai 2011 14:11
REACTOR 69 COMPLEMENT REECHILIBRANT SEXUAL 4 De la: dor72 1 Mai 2011 14:24
intraziere menstruatie peste 3 luni,test negativ 29 De la: charmelen 22 Aprilie 2011 19:42
biopsie la rana pe col 1 De la: ionicris 8 Mai 2011 11:04
Setari Cookie-uri