am nevoie de un sfat

Important este sa nu aduci trecutul in viitor.Asa mai exista totusi o speranta.

Postat pe 30 Iulie 2008 20:10
Trebuie sa nu aduci trecutul in viitor, dar din pacate pe majoritatea dintre noi trecutul ne influenteaza
black_girl
Postat pe 31 Iulie 2008 15:50
-Asa este.Depinde cum.

Postat pe 1 August 2008 19:48
Cred ca de cele mai multe ori nu in mod pozitiv
black_girl
Postat pe 4 August 2008 09:41
Iarta-ma, dar este un nonsens.Atunci de ce sa aduci trecutul in viitor, pentru niste consercinte discutabile, mai mult negative decat pozitive?N-ar fi mai bine sa consideri trecutul ca pe o viata care s-a dus, prezentul ca o viata pe care o traiesti si viitorul, un prezent pe care il vei trai ca pe o a treia viata?

Postat pe 4 August 2008 16:02
vanghelis007 , esti optimist...acum stiu ce-mi placea la tine ...auzi 3 vieti...si cum se ingroapa trecutul????se baga in groapa , se pune cruce , eventual scrii si adio pe ea...te bocesti un pic si gata???

Postat pe 5 August 2008 15:15
Ma bucur vanghelis ca tu crezi si ca si poti sa lasi foarte usor trecutul in urma sau sa nu te afectezez atat de mult ca pe noi ceilalti.
black_girl
Postat pe 5 August 2008 17:12
Sunt convinsa ca pe toti ne afecteaza trecutul , numai ca nu toti aratam cat de afectati suntem de ....trecut....
Ignoram, nu vrem sa-l inviem acel trecut, dar el exista si lasa urme, uneori adanci care cu greu se mai vindeca.....asa ca rautatile intalnite in trecut ne dau putere sa trecem peste altele care apar sau o sa apara in viitor, ne intaresc spiritual, fizic si psihic, depinde de noi dak vrem sa-l lasam sa ne domine sau sa-l dominam noi, umpland clipa cu.....

""""Daca minutul ne-ndurator in saizeci de secunde pretioase-l poti schimba,
Atunci intreaga lume, cu tot ce ea cuprinde, iti apartine
Si ce e mai de pret, prietene, un OM intreg vei fi facut din tine. """"



Postat pe 7 August 2008 00:11
Suzuki avea o casa.In casa, stateau:soacra-sa intr-o camera.In alta camera, se gasea nevasta-sa, iar afara la portita, il astepta mandra, ca sa-i dea gurita.Suzuki, intra in prima camera si o saluta pe soacra-sa:
-Sarut mana, coana mare.
Apoi trase usa dupa el.
-Am tras usa dupa trecut,-spuse el.
Intra in camera neveste-i care se uita intr-o oglinda si isi punea parul pe bigudiuri:
-Sarut mana pogonici.
Femeia dadu din mana a lehamite si isi continuia activitatea, fara sa-i raspunda.
-Iata un prezent, cu care nu pot comunica,-isi zise Suzuki, si trase usa... dupa el.
-Si acum, sa iesim in calea viitorului.-zise Suzuki si deschise larg usa, facandu-i semn cu mana, mandrei de la portita, care abia astepta ca sa-i deie gurita.

Postat pe 7 August 2008 09:11
Oare de ce postezi numai.....la modul asta, vanghe?
Vreau sa vad ca-mi raspunzi clar si concret....asta cred eu, si sustin.....exemple, exemple si iar.....povesti.

Postat pe 8 August 2008 00:21
Cryle, exista numai doua persoane care vorbesc asa.A doua sunt eu.

Postat pe 8 August 2008 16:01
Si prima cine e?vreau sa aflu de la tine decat sa incep sa fac presupuneri
black_girl
Postat pe 8 August 2008 16:23
Normal.Tatal meu.

Postat pe 8 August 2008 18:29
Asta ca sa nu-ti spun ca sunt tot eu, care alerg cu o faclie aprinsa spre infinit.

Postat pe 9 August 2008 05:12
VANGHEEEEEE.....
La mine este totul ALB sau NEGRU, nu prea e loc de....GRI.
Si mie imi place sa spun lucrurilor pe nume.....:*

SI CHIAR ASA FAC.....La modul cel mai serios.

Postat pe 9 August 2008 16:08
La tine viata este simpla.La mine este mai complicata.Totusi cea mai complicata viata se pare ca o au artistii, pentru ca ei o vopsesc in toate culorile, ca sa nu vada lumea cat de cenusie este.

Postat pe 10 August 2008 15:52
Cand spun artisti, ma gandesc la Modigliani.

Postat pe 10 August 2008 15:55
relatiile sunt ca un ciorap,daca se rupe incerci sa il cosi(arata urat)si se rupe iara,si iar repeti faza pana te plicti sau gasesti pe altcineva.Cine a spus ca trebuie sa fi fericit o viata cu aceiasi persoana?
elfmia
Postat pe 12 August 2008 15:55
Ai mers vreodata pe iarba, cu picioarele goale?

Postat pe 13 August 2008 16:46
Alaturi de persoana care pare sa fie atat de importanta pt tine, incat sa crezi ca va ramane o viata langa taine sau singur???????????
Crezi ca exista persoana care sa nu fi mers cu picioarele goale pe iarba?????????....nu toti stiu sa se bucure de ....aceasta experienta, unora li se pare absolut normal....mai ales la tara....

Postat pe 15 August 2008 00:20
Nu am vrut sa spun asta.Sa mergi pe iarba, sa simti cum iarba iti mangaie talpile, sau cum plange iarba umplandu-ti picioarele de roua.Sa mergi pe iarba, ca si cum ai face sau ai primi o declaratie de dragoste.

Postat pe 15 August 2008 21:49
Mi-am dat seama.....dak citesti printre puncte ai vazut ca am specificat......"".nu toti stiu sa se bucure de ....aceasta experienta,"".....

Sunt oameni printre oameni....mie imi place sa merg desculta prin ploaie, in serile de vara, sa simt mirosul de pamant cald, care se racoreste la contactul cu apa cazuta din cer si.....sa simt hainele lipite de pielea uda....aburul de iese din pamant, asfalt, cum se contopeste cu picaturile de ploaie ca o lupta intre a urca si a cadea.....mirosul de iarba insetata, uscata ...ca si cand se bucura de sarutul....divin....

Postat pe 16 August 2008 15:16
Se spune ca sfaturile se dau numai daca ti se cer sau daca de ele depinde viata cuiva.Daca vrei sa tii cont de ele sau nu, decizia iti apartine.Pe tot parcursul vietii FEMEIA are nevoie de iubire,respect si protectie din partea partenerilor de viata.Ca sa-i fie bine o femeie trebuie sa ramana acolo unde este iubita cu adevarat, iar acest lucru este dovedit doar de fate.
Trebuie sa stii ce vrei si sa fii puternica, sa poti pune PUNCT SI DE LA CAPAT indiferent de varsta pe care o ai.
Si atunci vei fi fericita !!!!
garbo016747
Postat pe 2 Iulie 2009 07:40
asta e topic de prin august, anul trecut . cred ca nu mai are nevoia de sfaturi
si_totusi
Postat pe 2 Iulie 2009 07:49
de unde draq le scot,mai?

am cautat si eu un topic,da' nu l-am gasit...ehe,he,he....
iasomia
Postat pe 2 Iulie 2009 08:35
Tara arde si baba se piaptana.
O persoana cauta un umar pe care sa planga. Cauta un sfat de la prieteni si asa zisi prieteni virtuali se iau la contaziceri pe numar de vieti,.. pe bani virtuali si jocuri falimentare.
Bafta!!!
anca_53
Postat pe 7 Iulie 2009 15:56

Aspectul sexual e foarte important, mai ales la varsta ta, iar faptul ca nu prea te-ai inteles "la pat" cu primul ar trebui sa te puna pe ganduri. La fel va fi intotdeauna, caci aici nu e vorba despre lipsa de experienta...Oricat ar fi de experimentat baiatul, daca nu ii pasa de fata, e o fire mai egoista si egocentrica, n-o sa iasa bine niciodata.
Pe de alta parte, un alt aspect demn de luat in consideratie e felul in care poti dicuta si comunica cu partenerul. Dupa un timp pasiunea sexuala se estompeaza si atunci devine foarte importanta comunicarea cu partenerul.
E bine sa stai o vreme departe de amandoi si sa iei o hotarare. Asa ar fi cinstit fata de toata lumea si, in primul rand, fata de tine.
Ideea ca ii faci sa sufere, ...scuze, e o tampenie. E alegerea proprie si personala a fiecarui om, daca vrea sa sufere sau nu. Oricare dintre ei va suferi in momentul in care vei lua o decizie, dar asta e doar problema lui!
Tu trebuie sa mergi mai departe si sa-ti asumi responsabilitatea deciziei.
Stiu, din experienta proprie, ca si tu suferi in acest moment, asa ca nu-ti bate joc de suferinta asta si ia cat mai curand o directie.
Oricum, tu esti abia la inceput de drum, vei mai intalni si alti barbati si e posibil ca nici unul dintre cei doi sa nu fie alesul, mai ales pentru ca ai dubii :), nestiind cu care sa ramai.
Viata e plina de surprize placute si, intotdeauna, iti ofera exact ceea ce ai nevoie!
Important e sa iei o decizie si sa treci mai departe. Te vei simti mult mai bine.
Viata inseamna sa iei hotarari, sa-ti asumi responsabilitatea lor si sa nu privesti in urma.
Hotararea pe care o vei lua, oricare va fi ea, va fi cea mai buna.
Nu pleca urechea la ce spun unul si altul. Ei nu stiu! Tu stii cel mai bine!

Se spune ca nu trebuie sa regreti ca ai luat-o pe un drum pe care ti-ai rupt un picior...Poate daca o luai pe altul ti le rupeai pe amandoua.

Se mai spune ca atunci cand iubesti suficient de mult, te poti lipsi de persoana respectiva.

Se spune ca daca tu te simti bine vei putea sa-i faci si pe cei din jur sa se simta bine.

Gaseste-ti echilibru si linistea si mergi mai departe. E doar o etapa trecatoare din viata ta.

Te imbratiseaza cu drag o femeie care a trecut prin ceva asemanator, poate un pic mai complicat(cu primul aveam si un copil si eram si casatorita).
Nu conteaza ce alegere am facut eu, important e ca am depasit momentul, mi-am regasit echilibru si am mers mai departe.

"Barbatii sunt precum pantofii: unul nu ajunge niciodata." :))
iza1973
Postat pe 14 Iulie 2009 08:50
Aproape ca ai gasit raspunsul... Niciodata sa nu te uiti in urma. Trecutul a fost, prezentul este si viitorul nu-l cladesti din cioburi...
anca_53
Postat pe 14 Iulie 2009 13:56
nu vrem bani...avem destui...,sa revenim deci:de ce a aparut cel de-al doilea tip?care a fost motivul despartirii de "primul"?conteaza si asta.daca a fost un mitocan si ti-a gresit destul de mult incat sa rupi legatura cu el,atunci n-ar fi trebuit sa revii...la aceleasi sentimente,trebuia sa ramana in trecut.de obicei prima iubire se cam pierde ...intotdeauna.
robby
Postat pe 14 Iulie 2009 14:32
scuze ,cred ca intrasem pe undeva unde cineva facea un fel de reclama la ...un fel de caritas...scuze
robby
Postat pe 14 Iulie 2009 14:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Clarviziune, cartomantie 3 De la: si_totusi 17 Ianuarie 2010 21:43
Un sfat pentru o necunoscatoare va rog! 12 De la: Lidiaolteanu 22 Aprilie 2010 11:00
CE FACI LA 37 DE ANI ATUNCI CAND MAMA TA PE CARE O IUBESTI ENORM,ITISPUNE CA NU TE MAI IUBESTE 74 De la: tutankhamon 19 Octombrie 2009 00:01
Va scriesesem in luna septembrie pentru ca aveam nevoie de voi 7 De la: mielutza 1 Iulie 2009 18:38
Inapoi in timp.. 1 De la: Sebastian37 23 Iulie 2009 13:03
Setari Cookie-uri