am nevoie de ajutor

Caut un loc de munca la domiciliu daca se poate, pt ca am un handicap fizic si nu reusesc sa gasesc nimic,fiindca toti fug de persoanele cu dizabilitati.Nu conteaza daca stii sau ce stii ..Ce pot sa fac, nu mai stiu cui sa ma adresez!!Chiar daca sunt bolnava,am lucrat si pot lucra.Vreau doar sa ma ajute cineva...Am absolvit liceul cu diploma, am facut niste cursuri de operator calculator si secretariat, dar toata lumea se leaga de lipsa de experienta...si de aspectul fizic.Ce sa fac?
mina_mihaela2007
Postat pe 12 Februarie 2008 18:03
eu sunt din cluj si nu am cum sa te ajut, dar daca dai un anunt la ziar, sunt persoane care au nevoie sa le introduci date in calculator, sau alte chestii de genul acesta
mult succes
sa speram ca se va schimba si modul de gqandire al romanilor vizavi de persoanele cu dizabilitati, ca doar ne-am integrat in europa asta!!!!!!!!!!!
dalia_moldovan
Postat pe 12 Iulie 2008 19:57
poate ca nu ar trebui sa mai cauti de munca , lasa munca sa vina la tine, daca te pricepi la calculatoare da zvon ''prin tara'' sunt destiu care au pc si nu se pricep nici macar sa instaleze un program , altii vor muzica sau filme si nu au timp... ma rog e o sugestie... mai sunt cei cu cartile personalizate pentru copii ii gasesti pe net la locuri de munca...eu am lucrat intr-o firma Rolem srl din Codlea si cei de acolo angajau persoane cu disabilitati tocmai pentru ca au multe avantaje de pe urma lor,
locuiesc in Zarnesti jud Brasov ,poate ca ai vazut la televizor doi baieti ''parapantisti'' amindoi cu handicap locomotor sunt din Zarnesti si sunt niste oameni de toata isprava ... asa ca nu dispera si incearca mai multe variante... mult succes cu drag Ana

Postat pe 14 Iulie 2008 19:00
Nu am cum sa te ajut , dar iti transmit incurajarile mele.Cauta in continuare , pe toate caile posibile si pana la urma va fi bine.
Iti urez tot binele din lume !
ammiford
Postat pe 11 Septembrie 2008 15:27
nu stiu daca raspunsul meu nu e tardiv, dar incearca sa trimiti mailuri la citeva publicatii din Bucuresti , a tehnoredacta e usor si de acasa . poate sint eu o idealista dar cred ca sint oameni care te-ar ajuta . incearca la bahmu, e ciudata dar nu cred ca e fata rea si un part time la un ziar poate devine si un hobby. atitor oameni le place sa scrie si sa fie cititi desi unii nu spun nimic. scrie din suflet !
oanta
Postat pe 2 Noiembrie 2008 08:51
Draga mea, nu te descuraja, nu lasa sa iti intre in cap chestia asta: nu ma angajeaza pt ca am un handicap. incearca in continuare. sunt destui angajatori care gandesc.
angel_green
Postat pe 17 Noiembrie 2008 14:37
salut.

sunt din bacau si am facut si io cateva chestii in timpul liber. Uite o sugestie. Eu chiar am practicat si an numai 29 de ani.

Sunt foarte multe persoane care merg la XEROX cu lucrari care mai de care mai bengoase ... si majoritatea au nevoie de ajutor. Personalul de la Xeroxuri ... realizati ca nu are timp de asa ceva. Sunt o groaza de lucrari pe care trebuie sa le faca cineva sau sa le aranjeze. Nu este mare chestie. Important este sa mergi la cat mai multe centre ... sa vorbesti cu personalul ... lasi numere de telefon ... si parerea mea este ... ca vei avea intaietate la toti ceilalti. Io chiar am refuzat cateva ca erau prea simple si nu prea era timp.

Mai ai nevoie de ceva

Bafta multa
marian_els
Postat pe 20 Februarie 2009 17:05
buna,
iti dau id sivorbim diseara pe mess. beatrice nr telefon;0731492868
garbo008191
Postat pe 9 Iunie 2009 06:34
De la: mina_mihaela2007, la data 2008-02-12 18:03:49Caut un loc de munca la domiciliu daca se poate, pt ca am un handicap fizic si nu reusesc sa gasesc nimic,fiindca toti fug de persoanele cu dizabilitati.Nu conteaza daca stii sau ce stii ..Ce pot sa fac, nu mai stiu cui sa ma adresez!!Chiar daca sunt bolnava,am lucrat si pot lucra.Vreau doar sa ma ajute cineva...Am absolvit liceul cu diploma, am facut niste cursuri de operator calculator si secretariat, dar toata lumea se leaga de lipsa de experienta...si de aspectul fizic.Ce sa fac?

...si ai gasit munca la domiciliu care sa nu fie o tzeapa??ca eu lucram undeva de noapte pe la inceputul anului asta...si ma gandeam pentru ca nu imi ajungea salariu sa incerc sa fac extra/money..cum s/ar zice...dintr/o munca de genul asta..si am luat o teapa de 38 de roni plus ca a trebuit sa ma duc la banca sa spun ca am efectuat cu cardul o tranzactie din care ..banii i/am pierdut pentru ca nu am primit nimic in schimbul lor..iara aia care au avut un asemenea program la dispozitie prin care sa imi opreasca mie bani dintr/un cont...fara ca eu sa primesc ceva in schimb..deci am luat tzeapa..sigur mi/ar putea folosi datele din nou..daca eu as avea acelasi card..ca sa mai pierd niste bani...
....exact pe ideea asta am mers..ca nu toate ofertele de munca la domiciliu sunt mari tepe..numai ca pana acum s/a nimerit sa dau de o teapa..
garbo055472
Postat pe 5 Octombrie 2009 17:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum faceti fata stressului la serviciu.. 194 De la: tutankhamon 5 Februarie 2010 23:13
Ajutati-ma sa iau o hotarare buna pt viata mea !!!! 97 De la: buna01 27 Ianuarie 2010 14:50
buna 1 De la: garbo016357 25 Iunie 2009 20:47
Am nevoie de un sfat 2 De la: lostangel86 17 Octombrie 2008 15:39
ceau! 5 De la: tabita 21 Mai 2010 14:12
Setari Cookie-uri