Oare unde se va ajunge?

eu am citit comentariile voastre, si ce a scris emma...si imi spun si eu umila parere: emma nu ne cere sfatul... oarecum incearca sa se laude... draga mea, ai un copil acasa, care cere atentie. si tu ce faci? te impingi in colturi cu colegii. de asta e societatea intr-un asemenea grad de degradare. pentru ca anumite femei nu au ce sa faca cu timpul lor... si se joaca de-a dragostea, fara a conta cei pe care ii ranesc. rusine pt ea si pentru cel care a intrat in acest joc.
talida22
Postat pe 10 Martie 2008 16:49
Da' oare aceasta @emma,credeti ca mai este interesata de parerile cuiva?Eu nu cred!

Postat pe 11 Martie 2008 15:34
talida 22 scrie:"anumite femei nu au ce sa faca cu timpul lor... si se joaca de-a dragostea, fara a conta cei pe care ii ranesc"---- ai punctat foarte bine aspectul.Daca respectiva femeie care inseala(oricare ar fi ea) sau care are astfel de intentii ,ar avea probleme de existenta,de ex.:un copil bolnav, grija zilei de miine,un servici instabil,viitorul copiilor,etc,nu i-ar mai arde de fantezii la servici sau oriunde ......Cind ai un anumit nivel de bunastare si nu ai griji presante, simti nevoia de divertisment,ceva care sa-ti mai aprinda o emotie ,sa simti ca traiesti,cu alte cuvinte inventezi probleme si cazi in depresie.Oricit de normala sau fericita ar fi relatia cu sotul,dupa un anumit numar de ani nu te mai lasa genunchii cind il vezi,e ceva firesc,nu?Si neavind alte griji ,cauti sau accepti divertismentul,fara sa realizezi ca, de fapt viata este un ciclu continuu.Simti fluturii in stomac(de fapt fiind cei coboriti de la cap:)))))))...),ai impresia ca aceea e iubirea vietii tale,eventual divortezi, te casatoresti cu iubitul si nemaipomenitul,unicul ,etc.,trec cei trei ani de dragoste voluptoasa,fluturii te parasesc,genunchii se intepenesc,se instaureaza aceeasi stare de normalitate intr-un cuplu si ciclul se repeta.Dezamagirea posibil sa fie si mai mare,daca ai facut toate astea numai ca sa te afli in treaba,fara a avea un motiv bine intemeiat de a rupe fosta casnicie.
Jocul de-a dragostea e foarte periculos,de multe ori lasa oameni schinjuiti sufleteste poate pentru tot restul vietii.Dar,totul are un pret.....
miralia
Postat pe 11 Martie 2008 15:42
scriu si eu un mesaj pentru angela viorica si altele de teapa ei.draga mea poate gramatical uneori mai gresesc si eu ca de nu mai scriu in limba romana de ceva timp dar important a fost ca ai priceput esentialul.de ce te ofensezi?te simti si tu cu musca pe caciula?nu trebuie sa-mi duci grija vis a vis de fericirea mea pentru ca Dumnezeu a avut grija de mine si mi-a dat un barbat adevarat nu o otreapa ca ala dinainte care se incurca cu femei usoare ca voi.vocabularul meu nu este vulgar dar din pacate nu suport curvele pentru ca daca ele nu ar exista multe familii ar rezista in timp.cu privire la dobitoci sint cei care tin destrabalate la usa si nu-si dau seama.nu va ginditi ca exista un Dumnezeu sus si mai aveti si copii care vor plati ei care nu au vina saracii pentru ce? cum poate cineva sa se vaite pe forum ca e indragostit si totodata casatorit?cum poti compatimi asa ceva?eu plec de pe forumul asta pentru ca sint un om onest si nu vreau sa intru in polemici cu femei usoare.

Postat pe 11 Martie 2008 21:49
@lyonesse2007 de citi ani spuneai ca locuiesti in Franta,poate in Lyon?Tu,sigur ai inteles ce a vrut sa spuna @angelaviorica?Incepind de la 18 ani si poate mai devreme,chiar,sunt considerata o domnisoara iar dupa 20 ani o doamna,fara a purta verigheta,deoarece ma comport ca o DOAMNA.Concluzia mea este ca te aprinzi cam usor pentru o femeie foarte fericita si...ai cam multe fitze.Dar nu fitze made in France.Francezii nu sunt fitzosi da'unul cu singe de
roman...se vede.Ai uitat si limba romana desi cunosc persoane care stau de 20 ani intr-o tara straina,da limba materna nu o uita niciodata.Culmea e ca romanii sunt singurii care-si uita f repede...romana.Si nu vorbesc de gramatica ca si eu fac greseli cu nemiluita,recunosc.Prin commentul tau ai jignit,practic,toate personajele virtuale de pe acest topic.Femei usoare...Daca nu doreai sa intri in polemici evitai un raspuns.Faptul ca nu doresti sa intri in polemici nu denota onestitate,ci lasitate. Daca punctul tau de vedere este demn de apreciere, echilibrat si rational de ce sa pleci de pe un topic?

Postat pe 12 Martie 2008 08:52
,,Taie raul de la radacina", asta este sfatul meu.Nu cauta dragostea in afara casniciei, ea se afla chiar sub ochii tai, urmeaz-o!
Riela67
Postat pe 12 Martie 2008 08:53
buna Helmina!dupa cum bine vezi mai stiu limba lui Eminescu chiar daca nu o vorbesc de ceva vreme.draga mea incep prin a-ti spune ca nu am jignit femeile oneste si nici macar pe cele usoare pentru ca trebuie sa acceptam ceea ce sintem.vreau sa te intreb :ai idee cite femei inselate carora le fuge pamintul de sub picoare vin zilnic la mine la cabinet?ai idee cite boli psihice s-au format pe fondul disperarii?ai idee cite se sinucid de prea multa suferinta ?si eu draga mea sint neputincioasa pentru ca nici medicamentele nu le alina suferinta.pe fondul asta poti sa ma judeci cind eu condamn asa ceva? eu am avut putere si prin prisma meseriei pe care o am sa depasesc situatia dar nu toate reusim acest lucru.sa te fereasca divinitatea sa fii in pielea unei femei inselate pentru ca e o suferinta cumplita si ce vad zilnic ma infioara.din zece pacienti intr-o zi de lucru cel putin cinci sint oameni inselati pentru care nici macar eu nu gasesc cuvinte uneori.in viata nu trebuie sa-ti cladesti fericirea pe nenorocirea celorlanti.nu cunosc virsta ta si nici situatia familiala dar inca odata i-ti spun sa te freasca bunul Dumnezeu de asa ceva.toate cele bune! si pentru cei care inseala indiferent ca sinteti femei s-au barbati ginditi-va cit rau faceti in jurul vostru si sta in puterea voastra sa va opriti.

Postat pe 12 Martie 2008 12:18
lyonesse2007,ai ramas asa cum te stiam in sensul bun,desigur(intre noi fie vorba:daca nu mi-ai fi raspuns,faceam eu ceva ca sa te provoc;))Ok,revenind la topic repet a nu stiu cita oara ca nici mie nu-mi plac femeile care nu cunosc valoarea familiei si se baga cu titele in fata barbatului insurat,ridicindu-i
astfel..."moralul":))Eu nu te-am judecat!Ti-am atras atentia ca nu toate femeile de pe aceste forumuri sunt
usoare,deoarece prin afirmatia facuta de tine, generalizai.In ce privesc aspectele de ordin psihic,da
ai dreptate.Insa f putine femei solicita ajutor. Femeile din Romania inca mai lupta impotriva convingerilor ca fara barbat nu pot trai sau vai, daca il pierd ce se va intimpla cu mine si copilul meu
...or,sa creasca copilul fara tata,NU NICIODATA,etc.Eu
nu m-am lovit de aceasta problema dar ce am scris mai sus este adevarat.Familia pentru mine este mai importanta decit orice pe lume.Concluzia o tragi singura.O zi buna!

Postat pe 12 Martie 2008 13:51
din pacate vin la cabinet doar femeile victima (cele inselate de soti) , nu cele care tinjesc dupa barbatul insurat si cu copii.Aceste femei,cu atit mai grav daca si ele au familie la rindul lor,ar trebui sa mearga la un control psihiatric sau la un psiholog sa intrebe ce se intimpla cu comportamentul lor,de ce le mai sint activate dorintele pentru alti barbati,asta in cazul in care mai au unul acasa.Poate au nevoie de un tratament hormonal .Dar probabil fiind deja afectate de o boala psihica, nu-si dau seama de raul care-l fac in jurul lor ,de crimele sentimentale pe care le comit asupra sufletelor nevinovate ale copiilor implicati in aceste familii.Poate ca nici nevasta inselata nu este total nevinovata,daca sotul isi cauta fericirea in alta parte probabil si ea are o contributie cit de cit,fie si involuntara,dar pentru astfel de situatii exista o solutie extrema si anume divortul sau in cazul cel mai bun ,o discutie intre patru ochi sot-sotie.De ce atita lasitate ,sa actionezi pe doua fronturi in paralel ?!!!!Lyonesse2007 ,daca lucrezi in domeniul psihoterapiei,inseamna ca ai multe sa ne impartasesti.Poate cu exemplele ce ni le vei da,mai stopezi apetitul unora de-a intra in viata altora ,nepoftiti fiind.Sau poate determini persoanele cu dorinte fierbinti ,dar care si le " exercita" intr-un mediu neadecvat,sa se prezinte la medic sau terapeut din timp:)Ar fi in folosul tuturor!
miralia
Postat pe 12 Martie 2008 15:49
Pana acum o luna eram de acord cu voi fetelor, da de acord de vina e cealalta femeia,cea care ruineaza casnicia altora. L-am cunoscut intamplator si a stiut exact ce sa spuna si sa faca pentru ca eu sa fiu lesinata dupa el, creierul imi spunea ca ceva nu e in regula cu el, ca e prea perfect ,dar rahatul asta de inima nu a vrut sa il asculte. Totul a fost Ok pana intr-o noapte cand il sun fiind extrem de suparata pe mine ca ceva mai devreme l-am expediat ca aveam ceva treaba si, cred eu ca fara sa vrea,imi raspunde ,in fundal aud voce de femeie, apoi inchide urgent,(am fost suficient de inspirata incat nu l-am mai sunat atunci, nu am insistat, am zis ca ma suna el cand poate ) atunci am crezut ca mi-a picat cerul in cap dar am zis ca nu are rost sa disper sa astept sa vad ce are el de spus. M-a sunat a 2 a zi si a inceput foarte frumos sa imi zica ca are de facut niste marturisiri, nu numai ca e casatorit dar mai are si copii. Singura mea intreabare a fost daca sotia lui stie sau banuie ceva de mine. Nu vreau in ruptul capului ca ea sa sufere tocami din aceasta cauza eu nu am insistat in nopatea trecuta cu telefonul. Sa va zic ca acum plang de mi-se innoada lacrimile sub barbie, este categoric ca intre noi nu poate fi ceva dar aveti voi idee cat imi e de greu acum sa renunt la el, aveti idee ce ganduri de razbunare am, singurul lucru care ma retine este faptul ca nu vreau ca sotia lui sa afle si sa sufere din cauza mea. Nu vreau ca pe undeva vreo femeie sa planga din cauza mea. Asa ca fetelor nu e numai curva (cum spun unele) cealalta de vina sa fim sincere ca au si ei vina. Nu le mai luati apararea barbatilor ca nu merita , parca sunt toti facuti de o mama. Le doresc multa sanatate fericire si viata lunga . Eu sunt sigura ca pe acolo pe unde e d-ul Perfect ptr mine unul necasatorit.
Only_me
Postat pe 14 Martie 2008 01:02
@marinela daca este asa cum spui si totul s-a terminat
...bravo!Dar,am vazut cu ochii mei cind o tipa de la o
benzinarie se tot juca cu titele in fata sotului meu stiind ca eu eram la masina.Acea angajata a primit o lectie din partea sotului meu(eu nu stiam,am aflat dupa ce-am plecat).Stii care?Cica a indrumat-o pe DN ca le-ar da clasa altora de-acolo.Si l-am crezut!Nu stiam eu de ce in momentul in care am intrat in benzinarie tipa(angajata benzinariei)avea ochii rosii
si imi vorbea,de fapt tipa,de parca ar fi mincat ceva stricat.Iar cind mi-am ridicat o sprinceana catre ea, pur si simplu,a amutit.Concluzia:unele femei chiar daca vad verigheta pe inelarul unul barbat,nu au scrupule.Si invers...

Postat pe 14 Martie 2008 07:46
Din pacate eu nu am vazut vergiheta, singura mea multumire la ora actuala este ca intre noi nu s-a intamplat nimic iar despre ceva in viitor nici o sansa. Mama a fost inselat toata viata si am vazut ce a insemnat pentru ea acest lucru, sora mea la fel, din respect pentru sotia lui,care isi maninca tineretea alaturi de el, si fata de mine nu am de gand sa stau sa plang pentru el, sa stau sa ma intre daca se gandeste la mine si la toate evenimetele din viata mea sa fiu singura. Chiar nu imi doresc asa ceva. Ma gandesc la copii,eu am crescut intr-o familie in care ea (mama) era tot timpul nervoasa, tot timpul il astepta sa vina iar cand dragul de el (tata)avea de gand sa vina si el acasa se certau. Nu vreau asa ceva, eu stiu ce se intampla in sufletul unui copil dintr-o astfel de familie. Nu multumesc. Da sunt de acord ca sunt si astfel de femei cum ai spus tu helmine 1971 dar sa nu generalizam. Iti poti imagina ca mi-a zis ca nu isi poate imagina de ca s-a casatorit, adica ce ar fi vrut sa-l compatimesc? Mai bine renunt acum la un vis decat mai incolo la un trecut impreuna. Sa fie iubit si sper sa se potoleasca ca eu stiu despre ce e vorba dar poate da peste una ca sa-l caute si pe care sa nu o intereseze de familia lui iar atunci va fi jalnic.

Postat pe 14 Martie 2008 10:08
Asta de mai sus eu eram. Scuza-ti doar acum vad ca am gresit dar nu mai pot modifica. Sunt extrem de imprastiata,nu imi vine sa cred ca eu am ajuns in pozitia femeii pe care am dispretuit-o toata viata, nu am crezut ca asa ceva mi-se poate intampla mie.
Only_me
Postat pe 14 Martie 2008 10:18
Marinela: "nu imi vine sa cred ca eu am ajuns in pozitia femeii pe care am dispretuit-o toata viata" - din ce ai scris tu nu mi se pare ca ai ajuns in ipostaza curvei de care tot vorbesc eu (presupunand ca ai fost sincera). "Asa ca fetelor nu e numai curva cealalta de vina sa fim sincere ca au si ei vina" - daca te referi SI la mesajele mele, nu m-ai inteles: CURVA NU E CEA CARE DESTRAMA O FAMILIE, CURVA E ACEEA CARE SE LASA PRINSA INTR-UN ASTFEL DE JOC, CARE PARTICIPA IN MOD CONSTIENT LA ACETS JOC AL DESTRAMARII FAMILIEI. Sa fim bine intelesi: NICI O FAMILIE NU E DESTRAMATA DE ALTII (de amanta sau soacra), familiile sunt distruse din INTERIOR. Amantele si soacrele sunt doar scuze eftine la despartirile sau neintelegerile dintr-un cuplu.
ovello
Postat pe 14 Martie 2008 14:17
buna zua! intervin si eu putin in viteza ca timpul nu tine cu mine.deci draga Marinela cazul tau nu este unic in schimb nu toata lumea are putere sa recunoasca si sa se rupa de asa ceva.scuza ta este aceea ca nu stiai de casnicia inculpatului dar esti vinovata ca nu ai stiut cu cine te vezi si nu e normal sa inchegi o relatie cu cineva pina nu i-l cunosti .faptul ca ai constietizat greseala e mare lucru si asta denota ca ai valori si un caracter puternic care te va ajuta sa mergi mai departe.oricum e bine pentru tine in perioada asta sa faci activitati care i-ti plac,sa fii inconjurata de prieteni,sa mergi la coafor,cumparaturi etc pentru a evita sa-ti plingi de mila.oricum daca individul te mai cauta si nu-ti da pace spune-i ca o sa iei legatura cu nevasta sa o intrebi daca stie ce pramatie are la usa.fii tare si cind simti ca esti slaba mergi la biserica si ai sa-ti gasesti puterea de aspune NU .oricum ceea ca simti acum nu e dragoste e doar frustare si ai sa vezi ce repede trece (totul depinde de vointa ta.) o sa revin imediat ce ma eliberez de treaba cu unele cazuri recente si reale din care toti avem de invatat.o zi buna tuturor si scuzati scrisul si uneori exprimarea va rog!

Postat pe 14 Martie 2008 15:34
marinela,ca sa fac o gluma,iti spun ca trebuie sa te bucuri ca n-ai ajuns la "Tradati in dragoste" mai luai si niste posete in cap total nevinovata:)))Acest gen de barbat,cu foarte mare indulgenta l-am numit barbat,personal mie imi provoaca stari de voma si la figurat,dar chiar la propriu.In ultima instanta as prefera genul care plateste serviciile unei prostituate,poate are omul vreo curiozitate...,dar si asta cu totul si cu totul accidental:)),decit astfel de scursuri umane ,care spala creierele oamenilor si vind iluzii desarte,distrug suflete(ma refer la ambele genuri feminin si masculin,caci sunt si femei care fac avansuri barbatilor insurati si chiar insista cu tot felul de provocari si tertipuri sau sub diferite forme).Imi spunea cineva mai demult ca prietenia dintre un barbat si o femeie ,in cazul in care nu sint implicate si familiile respectivilor,tot la pat duce in timp.La acel moment au avut o reactie vehementa de a contrazice acea persoana(care era de sex masculin),dar din ce-am vazut de-a lungul anilor ,avea mare dreptate.Marinela ,mi-a placut ce si cum ai scris si cum ai reactionat,personal iti acord toata stima mea.Felicitari si tine capul sus!Ma bucur enorm ca ai relatat cu lux de amanunte ce simte un copil care stie ca parintele sau are un/o amant/amanta,sper sa citeasca toti parintii care aleg aceasta cale.Adevarul oricum iese la iveala mai devreme sau mai tirziu,iar acel parinte va fi dispretuit de copilul sau foarte multi ani si va suferi mai ales cind va constata ca imaginea buna care si-o facuse despre parintele sau a fost doar o minciuna.Ovello scrie:"NICI O FAMILIE NU E DESTRAMATA DE ALTII (de amanta sau soacra), familiile sunt distruse din INTERIOR. Amantele si soacrele sunt doar scuze eftine la despartirile sau neintelegerile dintr-un cuplu.Ovello ai dreptate,dar daca cuplul trece printr-o perioada de incercari(viata iti ofera si momente tensionate,un servici stresant,un copil bolnav,etc) ,daca in acea perioada amanta sau soacra mai dau o "mina de ajutor",e ingrozitor sa le faci fata la toate.Cuplul in cele din urma nu se va destrama ,deoarece are temelia buna,dar esti obligat sa ridici casa din nou,pe temelia veche si asta iti ia o gramada de timp ,eforturi,stres si traume cu care poti ramine toata viata.
miralia
Postat pe 14 Martie 2008 15:42
Va multumesc pentru sfaturi si incurajari. Da o sa trec peste si sunt de acord cu tine lyonesse 2007 , acum sunt foarte ciudoasa - stiti in general prietenele ma acuza ca intotdeauna caut (cel putin la barbati) paiul in ochiul persoanei din fata mea , ei am riscat si eu si nu am cautat suficient acel pai ca sa vad de care e, desi l-am intuit. Imi e ciuda eu femeia de 30 de ani matura mi-am lasat imaginatia dusa de val. Iar acum as trece peste mult mai usor daca nu m-ar suna si nu mi-ar da sms-uri, incep sa cred ca asta ma tine de proasta rau de tot, ori e el extrem de greu de cap nu pricepe ca nu inseamna nu. O sa ii spun ca daca nu ma lasa in pace o sa incep sa-l sun eu acasa, sa vedem atunci ce mai face?

Postat pe 15 Martie 2008 01:05
Tot eu mai sus. ce sa fac asta e inca mai sunt imprastiata dar ma adun eu.
Only_me
Postat pe 15 Martie 2008 01:09
@marinela,raul se taie de la radacina iar de cind ai aflat ce fel de "barbat"este,am crezut ca ai facut acest lucru...@ovello,tu nu ai auzit de despartiri din prea mult bine?Eu,da!Adica,in interior totul este feeric,te simti implinit,dar...parca putina distractie
asa ca in studentie,nu strica.Ba strica tot!Feeria, implinirile,tot...Si dintr-o data copii devin adulti cu griji si poveri,sotul/sotia nu mai zimbeste, florile parca nu mai au miros iar in suflet nu ai decit doua anotimpuri:toamna si iarna.

Postat pe 17 Martie 2008 08:48
wilfride: "nu ai auzit de despartiri din prea mult bine?" - daca iau la figurat sensul intrbarii tale, da; daca e s-o iau la propriu, atunci nu. Daca as pune intrebarea la propriu, as substitui cuvantul BINE cu cuvantul PROSTIE ;) (asta ca sa fiu bland :) )
ovello
Postat pe 17 Martie 2008 12:58
@ovello,acolo bateam si eu:((

Postat pe 17 Martie 2008 14:34
wilfride asta am crezut si eu ca am facut dar omul nu a vrut sa priceapa pana nu am trecut la amenintari. Vad ca s-a potolit cat despre mine , am si uitat ca am avut nesansa sa il cunosc. Viata e prea frumoasa si prea scurta. Inainte cu tupeu. M-am apucat de zugravit, amenajat prin casa + serviciul asa ca va dati seama cat sunt de ocupata.
Only_me
Postat pe 17 Martie 2008 15:53
Lyonesse2007 pe mine m-a socat modul in care ti-ai exprimat parerea. Asa cum mi s-a parut de la inceput ii judeci cu prea multa usurinta pe ceilalti, asa cum ai facut si cu mine. Daca ti-ai reciti mesajul poate ai intelege la ce m-am referit. Dar nu are rost sa continui. Wilfride a spus cam tot ce as fi avut eu sa spun. Nu sunt de acord cu relatiile extraconjugale, daca asta ai inteles tu. Am o casnicie fericita si am grija ca in fiecare zi sa fiu actuala pentru sotul meu. Insa cred cu tarie ca atunci cand unul dintre cei doi soti inseala, sunt ambii de vina ca au lasat loc pentru o terta persoana sa intervina intre ei. Faptul ca sotul sau sotia inseala e rezultatul. Care e cauza? Acolo e de fapt adevarata problema si acolo trebuie cautata rezolvarea.
angelaviorica
Postat pe 17 Martie 2008 23:12
Si totusi@ chiar daca stiu ca e ff tarziu sa mai adaug ceva la raspunsul tau :
Spun doar atat : reciteste cele doua posturi si-ai sa remarci doua atitudini diferite . Un ex: primul post "cam asta e scenariul unor astfel de "iubiri': o ea, care se plictiseste cu cel de acasa, e pusa mereu pe oftat si pe joc de glezne cand apare un mascul prin preajma.incep ocheadele, povestirile in care ea, neajutorata si neinteleasa e nefericita.se lasa cu intalniri ascunse, barbatul cazut in mreje , abia asteapta sa lase totul pe umerii consoartei si sa fuga la amanta. " iar in al doilea:"hai sa nu cadem in greseala "judecarii "prin sabloane. stiu, e mai comod sa motivam totul asa insa, viata e mult mai nuantzata.
Eu n-am judecat cu nici un sablon am scris doar ce m-a facut sa simt primul tau post . Nu stiu cum se face dar cand apar astfel de discutii mereu partizanii uneia din tabere incep sa victimizeze partea simpatizata si sa dea cu pietre in cealalta parte. Si vreau sa spun ca, eu cred ,ca , in orice relatie in care sunt cel putin doua persoane implicate ambele( sau toate) sunt responsabile de ce s-a creat. Ce D-zeu !Suntem adulti. Toti suntem tentati si rezistam sau nu tentatiei . Daca suntem victime ,asta am ales sa fim!
blanca
Postat pe 21 Martie 2008 22:32
Bine punctat, Mielutza!
angelaviorica
Postat pe 22 Martie 2008 16:25
Fiecruia i se ntmpl n viat ceea ce i se potriveste, ceea ce i se aseamn si i este necesar pentru a... evolua.

Postat pe 23 Martie 2008 17:22
pentru femeile care se pretuiesc: www.corsete.ro
corsete
Postat pe 1 Mai 2008 11:27
mieluta , nu vreau sa polemizez insa, esti sigura ca ai inteles ce am scris eu? unde m-am contrazis si de unde ai tras cea concluzie inteleapta?ma refer la partea cu taberile si partizanatul. oricum, e opinia ta si o respect.
si_totusi
Postat pe 7 Mai 2008 21:24
angelviorica, eu zic ca , aici, avem opinii, ne exprimam un punct de vedere, dar nu punctam. nu e pe stadion si nu suntem intr-o competitie unii cu altii. am dreptate?
si_totusi
Postat pe 7 Mai 2008 21:28
Cu siguranta nu ne aflam pe stadion si nu suntem intr-o competitie. Imi pare rau ca ai inteles altceva.
angelaviorica
Postat pe 8 Mai 2008 21:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vreau sa stiu 2 De la: tutankhamon 24 Aprilie 2009 13:09
o lume nebuna si eu la fel.. 249 De la: Sal_a_toi 2 Noiembrie 2011 12:44
sunt un baiat si am si eu o problema kre ma poate ajuta cu niste sfaturi????? 9 De la: pik_nik 31 Octombrie 2009 08:34
Fostii ma cauta 1 De la: Eliza_andrea 15 Octombrie 2018 00:56
incredibil... 43 De la: mia79x 10 Mai 2009 17:37
Setari Cookie-uri