sotul meu pe chat...

De la: crinolina_34, la data 2015-12-19 18:28:36Buna seara
Vin de pe aceeasi planeta ca voi , doar ca eu cred ca exista si oameni a caror cuvint conteaza , a caror juraminte conteaza mai mult decit un ban gaurit si ruginit , care isi pot pastra corectitudinea in casnicie in ciuda tentatiilor , fiindca nu gindesc cu ce au in nadragi sau sub fusta ci cu capul !
Eu refuz sa cred ca nu exista oameni de incredere , refuz sa cred ca nimeni nu are caracter si coloana vertebrala . Eu cred ca asa cum exista noapte si zi , adevar si minciuna , asa exista si oameni buni pe linga cei rai , cinstiti pe linga necinstiti , loiali pe linga cei ce inseala ! Nu cred in perfectiune ci doar spun ca nu sint toti barbatii usuratici asa cum nici femeile nu sint toate usuratice . Exista si oameni fideli cind sint casatoriti .




Total de acord....Mai departe ?....
Rotty
Postat pe 19 Decembrie 2015 19:45
Stiam ca te vei simti ofensata de parerea mea deoarece o filtrai prin propria ta experienta, care este una neplacuta. In continuare imi sustin parerea : avem nevoie de spatiul nostru personal, chiar daca suntem intr-o relatie si este lipsa de respect invadarea lui. Problema este cum il folosim. Sotul tau, din pacate, il foloseste cat se poate de fructuos pentru el : flirtand si hlizindu-se cu alte femei. Daca am dat impresia ca ii aprob comportamentul imi cer scuze, nu o fac, din contra, Ce doream eu sa subliniez este ca ai fost suspicioasa demult, fara macar sa realizezi. I-ai retinut parola. De ce te-am indemnat sa porti o discutie ca intre adulti? Pentru ca el n-o va deschide niciodata. Pentru asta trebuie sa ai c**ie si este cunoscuta lasitatea masculina. Este mai usor sa umble la vanatoare decat sa se uite in ochii nevestei si sa-i spuna ce isi doresc de la ea. Habar nu am de ce, la asta inca nu am gasit raspuns. De aceea te-am indemnat sa afli ce-ti doresti cu adevarat de la el, de la voi, sa vezi daca gasesti raspunsul schimbarii comportamentale a sotului tau in ceea ce s-a intamplat pe parcursul casniciei voastre. Daca el nu a fost genul acesta de barbat, candva, ceva s-a intamplat.
PS i-am hackerit conturile sotului meu, dupa ce a plecat. In timpul casniciei nici macar in portmoneu nu i-am umblat. Si a fost o casnicie frumoasa care a durat 20 de ani.
ghiompirica
Postat pe 19 Decembrie 2015 21:30
parera mea este ca incearca sa vada daca are trecere la alta femeie dar nu l neglija si arata i catu insemni mai mult ca orixare alta femeie ....barbati sint ca si copii trebuie sa umblii cu ei ca cu oul rosu asa ca nu l lasa sa nu mai fii importanta pt el bafta


garbo_423505
Postat pe 19 Decembrie 2015 23:56
De la: barboneli, la data 2015-12-14 16:14:24

"Buna dimineata
In primul rind eu cred ca da, oamenii ar trebui sa ia in serios juramintul facut in biserica la altar in timpul cununiei , iar daca nu o fac , asa cum a spus cineva aici , inseamna ca , cu atit mai putin o sa conteze in viata orice promisiune facuta oamenilor sau cuvint dat !" (crinolina34)

Ia mai spune-ne o data de pe ce planeta zicea-i ca vii... ? Ca aici pe Pamant, nu asa merg treburile cum zici tu...

Eu, cineva ma cheama, nu am spus ca "n-ar trebui sa ia in serios" ci am spus ca nu cred ca se ia in serios, la juramant ma refer si daca nu ai inca destule dovezi ca asa e cum spun eu, iti dau eu destule....
crinolina_34
Postat pe 20 Decembrie 2015 07:10
De la: barboneli, la data 2015-12-14 16:14:24

"Buna dimineata
In primul rind eu cred ca da, oamenii ar trebui sa ia in serios juramintul facut in biserica la altar in timpul cununiei , iar daca nu o fac , asa cum a spus cineva aici , inseamna ca , cu atit mai putin o sa conteze in viata orice promisiune facuta oamenilor sau cuvint dat !" (crinolina34)

Ia mai spune-ne o data de pe ce planeta zicea-i ca vii... ? Ca aici pe Pamant, nu asa merg treburile cum zici tu...

Eu, cineva ma cheama, nu am spus ca "n-ar trebui sa ia in serios" ci am spus ca nu cred ca se ia in serios, la juramant ma refer si daca nu ai inca destule dovezi ca asa e cum spun eu, iti dau eu destule....
crinolina_34
Postat pe 20 Decembrie 2015 07:12
De la: Rotty, la data 2015-12-19 16:49:43Relle, postarea ta imi aminteste de `nea Marin.

da.. Nu la fel de amuzant sa fi in situatia aia totusi. Am nervii la pamant din cauza lui, alta sansa nu mai are, iar el chiar nu realizeaza asta
Relle_C
Postat pe 20 Decembrie 2015 14:15
hahaha
MissWrong
Postat pe 20 Decembrie 2015 15:22
De la: Relle_C, la data 2015-12-20 14:15:03
De la: Rotty, la data 2015-12-19 16:49:43Relle, postarea ta imi aminteste de `nea Marin.

da.. Nu la fel de amuzant sa fi in situatia aia totusi. Am nervii la pamant din cauza lui, alta sansa nu mai are, iar el chiar nu realizeaza asta



Te cred, nu radeam de situatie, dar ai relatat tare simpatic.
Seara buna sa ai :)
Rotty
Postat pe 20 Decembrie 2015 19:51
...si asta'i primul pas spre amantlac.
flori_de_primavara
Postat pe 25 Decembrie 2015 20:01
Este cel mai inteligent comentariu, dar crezi ca a inteles ceva? Sau probabil ca de inteles, l-a inteles ca este scris in romana dar , a priceput? Comportamentul ei l-a pus pe fuga asa cum se intampla in majoritatea cazurilor. Intrebarea "de ce oare este interesat de altcineva?"ar trebui sa si-o adreseze ei insisi si nu lui sau noua. Multe cer / ordona respect! Dar, ele sau ea respecta in momentul cand ii scotoceste in lucrurile personale? Eu consider ca fiecare are ceea ce merita. Poate chiar stia ca ea ii urmareste comversatiile si special a facut asa, sa se razbune. Dar ea, cum isi permite, cine ii da dreptul sa il controleze? "Cum iti asterni , asa dormi."
garbo101293
Postat pe 26 Decembrie 2015 06:47
Am avut o colega de serviciu, care la un moment dat a observat ca sotul ei o inseala. Nu a luat nicio masura, nu a tipat, urlat, cerut explicatii, plans, aruncat cu tot ce se putea arunca etc.....,asa cum sunt tentate multe femei in pozitia prietenei mele. Doar a tacut si a oftat din cand in cand. Mi-a povestit tot ce simtea si ce traia si era destul de trist, dar lui nu i-a reprosat niciodata nimic. Doar ofta din cand in cand.......
Intr-o zi sotul a venit acasa mai devreme decat de obicei si i-a spus ca il doare capul si sa ii aduca un paracetamol. Ea a aduc ceea ce i s-a cerut, plus un pahar cu apa, dar inainte ca el sa inghita pastila, a inceput sa planga si sa ii spuna ca ea este cea mai deosebita si unica femeie pe care a intalnit-o vreodata si sa il ierte daca poate...... Au ramas impreuna, iar el este cel mai indragostit barbat pe care l-am vazut vreodata chiar si dupa foarte multi ani de casnicie.
garbo101293
Postat pe 26 Decembrie 2015 14:53


Da, am auzit si eu bancul asta dar in alta varianta. Adica si in bancul pe care-l stiu eu se intampla la fel, doar ca in loc de paracetamol, sotia inselata i-a adus o pastila de otrava. Dar totusi la cererea lui inainte de a lua pastila, ea l-a iertat....

Deci 457, ai primit un exemplu de la colega de servici a lui 293 ce si cum sa procedezi... e si asta o solutie.
barboneli
Postat pe 26 Decembrie 2015 16:03
Deci paracetamolul era solutia ?
Rotty
Postat pe 27 Decembrie 2015 07:39


Mmda... asta numai in cazul colegei lui 293....

Apropo... am primit vesti bune de la AniriAnni, a nascut cu bine si situatia intre parinti s-a imbunatatit grozav !
barboneli
Postat pe 27 Decembrie 2015 08:47
Ma bucur.
Rotty
Postat pe 27 Decembrie 2015 08:52
De la: garbo_422457, la data 2015-12-09 21:05:12Buna!
Zilele trecute am surprins o conversatie pe chat intre sotul meu si o colega de munca de a lui din alt judet, cu care încă nu s-a întâlnit dar mai vb la telefon având acelasi loc de munca. As vrea sa stiu si părerea dvs despre ce înseamnă când sotul tau ii cere o poza unei alte femei " ca vreau sa te vad" si o intreaba " ce părere ai despre mine ca bărbat, dupa felul cum arat si vorbesc cu tine?"
Mie nu mi se pare in regula aceasta conversatie, e interesat de tipa sau doar vrea sa isi gadile orgoliul?
I-am zis ca am văzut conversatia si ca nu mi se pare in regula ce am văzut acolo, dar a facut pe nevinovatul si mi-a zis ca exagerez. De 3 zile nici nu mai vb cu el, astept măcar niste scuze sau ceva explicatii, însă lui se pare ca ii convine situatia sau spera ca se va dezumfla de la sine supărarea mea fără sa trebuiasca sa facă nimic.
amiha
Postat pe 28 Decembrie 2015 00:00
De la: garbo_422457, la data 2015-12-09 21:05:12Buna!
Zilele trecute am surprins o conversatie pe chat intre sotul meu si o colega de munca de a lui din alt judet, cu care încă nu s-a întâlnit dar mai vb la telefon având acelasi loc de munca. As vrea sa stiu si părerea dvs despre ce înseamnă când sotul tau ii cere o poza unei alte femei " ca vreau sa te vad" si o intreaba " ce părere ai despre mine ca bărbat, dupa felul cum arat si vorbesc cu tine?"
Mie nu mi se pare in regula aceasta conversatie, e interesat de tipa sau doar vrea sa isi gadile orgoliul?
I-am zis ca am văzut conversatia si ca nu mi se pare in regula ce am văzut acolo, dar a facut pe nevinovatul si mi-a zis ca exagerez. De 3 zile nici nu mai vb cu el, astept măcar niste scuze sau ceva explicatii, însă lui se pare ca ii convine situatia sau spera ca se va dezumfla de la sine supărarea mea fără sa trebuiasca sa facă nimic.
amiha
Postat pe 28 Decembrie 2015 00:01
La mine a fost mult mai ...comic...!Ieri noapte sotul mi- a trimis pe facebook un mesaj cum ca e singur și mă așteaptă în 2 minute.M- aș fi dus cu plăcere...doar ca eram la 1500 km de el.L- am sunat și l- am avertizat ca a greșit "adrisantul" ,dar ...mi- a vorbit urât,ceva legat de vise urâte și gelozie nejustificată.Și cum drăcușorul si- a vârât coada,i- am deschis domnului facebook- ul ,așa,ca să se invete minte să îl foloseasca corect dată viitoare.Concluzia: ce nu ști,nu te rânește! Epilog: O sa îi șterg contul,să fie nevoit să își sune amanta data viitoare!
Lupul își schimba părul,dar năravul ba...eventual găsește alte scuze...din ce în ce mai puerile și mai lipsite de sens.
amiha
Postat pe 28 Decembrie 2015 00:12
O gramada de sfaturi,care mai de care mai stufoase
Prima problema este diferenta dintre sexe.Daca o parte incearca sa vada sufletul,cealalta parte vede trupul si formele
Lipsa de comunicare este doar picatura care umple paharul,si "ajuta"spre pasul gresit.
A doua problema este "intrarea"in obisnuinta,automatism.
garbo_429521
Postat pe 7 Februarie 2016 05:49
De la: angel_forever, la data 2015-12-11 17:23:03Dragă 457, de ce nu probezi și tu experienta asta? Fără sa te ferești în vreun fel. Dacă te intreaba ceva spune-i ca ți s-a părut interesant și ai vrut sa încerci si tu. In fond, sunt doar "conversații nevinovate" și ai cerut și tu altora o părere.
Bine punctat.
garbo211150
Postat pe 7 Februarie 2016 07:56
super frumos spui...asa-i
Mr_Li
Postat pe 7 Februarie 2016 10:49
De la: Rotty, la data 2015-12-19 19:45:43
De la: crinolina_34, la data 2015-12-19 18:28:36Buna seara
Vin de pe aceeasi planeta ca voi , doar ca eu cred ca exista si oameni a caror cuvint conteaza , a caror juraminte conteaza mai mult decit un ban gaurit si ruginit , care isi pot pastra corectitudinea in casnicie in ciuda tentatiilor , fiindca nu gindesc cu ce au in nadragi sau sub fusta ci cu capul !
Eu refuz sa cred ca nu exista oameni de incredere , refuz sa cred ca nimeni nu are caracter si coloana vertebrala . Eu cred ca asa cum exista noapte si zi , adevar si minciuna , asa exista si oameni buni pe linga cei rai , cinstiti pe linga necinstiti , loiali pe linga cei ce inseala ! Nu cred in perfectiune ci doar spun ca nu sint toti barbatii usuratici asa cum nici femeile nu sint toate usuratice . Exista si oameni fideli cind sint casatoriti .




Total de acord....Mai departe ?....
Mr_Li
Postat pe 7 Februarie 2016 10:51
Esti prea geloasa , si prapastioasa, devreme ce nu si-a ferit conversatia inseamna ca nu e nimic periculos pentru tine . Fiind in localitati diferite ar fi incomod , costisitor si riscant sa fie descoperit , ar avea nevoie de prea mult timp pe care sa nu-l poata justifica. Nici un partener nu poate sa -i ceara celuilalt ca fiind casatorit , sa se poarte cu celelalte cunostinte mai ales de sex opus, ca un ciumat sau salbatic.
jvchpsony
Postat pe 7 Februarie 2016 12:08
De la: garbo_429521, la data 2016-02-07 05:49:25O gramada de sfaturi,care mai de care mai stufoase
Prima problema este diferenta dintre sexe.Daca o parte incearca sa vada sufletul,cealalta parte vede trupul si formele
Lipsa de comunicare este doar picatura care umple paharul,si "ajuta"spre pasul gresit.
A doua problema este "intrarea"in obisnuinta,automatism.


Asta cu... "o parte incearca sa vada sufletul, cealalta parte vede trupul si formele" mi s-a parut absolut 'impecabila'. Si deosebit deee ... 'pretioasa'!

Mai ai si alte asertiuni ... fundamentate stiintific? A propos tocmai de 'stufosenia' sfaturilor altora...
garbo101426
Postat pe 7 Februarie 2016 12:17
hahahahahgahaha ,asa sa faci!
garbo173229
Postat pe 7 Februarie 2016 17:52
Bună, părerea mea este că pentru o perioadă te poţi preface că nu te mai interesează subiectul, că ai alte lucruri mai importante decât să îl urmăreşti pe el. Nu mai deschide subiectul însă schimbă ceva fie în atitudinea ta faţă de el, fii altfel, adică ceva schimbat în înfăţişarea ta, în felul acesta se va întreba dacă nu ai şi tu pe cineva. Nu te arăta interesată de discuţiile lui de pe mess sau f.b. Ieşi cu prietenele mai des la o cafea şi glumeşte pe seama unora dintre ele. Dă impresia că ţi-ai schimbat puţin stilul de viaţă şi ai alte preocupări noi. ok?
alaniss
Postat pe 7 Februarie 2016 21:53
subscriu la ce a spus alaniss. schimba coafura , tinuta , iesi in oras. nu o sa-i convina si o sa-si schimbe atitudinea fata de tine.poarta convorbiri lungi la telefon cu prietenele. va deveni gelos si-si va da seama de greseala lui . daca tii la casnicie , mai bine treci cu vederea . discutiile si certurile ce ar putea urma e posibil sa duca inevitabil la despartire. cunosc persoane care atunci cand au aflat ca sunt inselate , nu si-au dorit sa se desparta , dar acolo s-a ajuns .
ncamelia
Postat pe 8 Februarie 2016 12:19
Eu de un an întreg tot trag cu cheatul asta, la început am auzit și eu ca exagerez ca ce face rău că îi da Bună dimineața și Bună seara ,,,până când am descoperit mai mult , schimb de număr amici pe Facebook și mai și spunea ca e single. ...nu as fi în măsura sa-ti dau un sfat dar odată ce a început sa chateze greu îi mai aduci pe strada normala......eu am renunțat la el am considerat ca mă coborât destul ca și femei merit mai mult !
garbo345913
Postat pe 9 Februarie 2016 02:02
De la: garbo345913, la data 2016-02-09 02:02:49Eu de un an întreg tot trag cu cheatul asta, la început am auzit și eu ca exagerez ca ce face rău că îi da Bună dimineața și Bună seara ,,,până când am descoperit mai mult , schimb de număr amici pe Facebook și mai și spunea ca e single. ...nu as fi în măsura sa-ti dau un sfat dar odată ce a început sa chateze greu îi mai aduci pe strada normala......eu am renunțat la el am considerat ca mă coborât destul ca și femei merit mai mult !




Tu daca vorbesti precum scrii, nu-i de mirare ca incerca sa duca o conversatie normala, bietul om. Si apropo, la cine ai renuntat ? La om, sau la chat ?
Rotty
Postat pe 9 Februarie 2016 05:52
Dragele mele,

eu an suprins la fel pe sotul meu, cu care sunt casatorita de 20 ani+ 4 ani prietenie ca vorbea pe Facebook cu alte fet, femei.. ma rog.
Mi-am facut un cont fals, am cerut prietenia mai iniri prietenilor lui si apoi l-am aborda.
Daca nu aveti sange in voi, nu incercati!!!!
Eu nu am mai dormit, mancat....
E naspa!
Bine inteles ca atunci cand l-am intebat cine este fata mi-a spus o fosta colega de servici.
Am inebunit.
Dragi fete sunt niste criminali.
Mare grija.
garbo114705
Postat pe 26 August 2016 01:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pauza in relatie 25 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:41
diferente de varsta 104 De la: adnana66 20 August 2010 00:51
prietena mea 37 De la: garbo_9622 14 Decembrie 2012 10:15
mai poate o relatie sa fie resuscitata....? 27 De la: angy_dor 23 Decembrie 2009 21:37
tratamente 1 De la: icaica 17 Aprilie 2011 17:33
Setari Cookie-uri